Go Like Hell

• Kanada

• Austrálie

Drama / Životopisný / Sportovní / Akční

USA / Francie, 2019, 152 min

Řemeslně a herecky samozřejmě precizní rekonstrukce událostí, o nichž nemám ani šajn - možná jako zarytý fanda motosportu bych si radostně povyskočil, ale takhle se moc nemůžu smířit s motivační naivitou a vysloveně pohádkovým příběhem, kde zlí Italové provětrávají hrdinné americké konstruktéry, jejichž šéfové jsou nabubřelí idioti. Závody jsou natočené a hlavně ozvučené opravdu parádně a Bale je zase super, ovšem dvacet minut bych tomu z fleku ubral a dal bych si větší pozor na vyvážení tří různých zakončení, z nichž mě výrazněji zasáhlo jen jedno. Líbivý film to je však bezpochyby a nenávist k němu určitě nemám důvod chovat..(24.12.2019)

Jak sem tu kdysi dávno (pár měsíců zpátky) sýčkovala, že letošní Oscary se Phoenixovi nikdo nepřiblíží ani ke kotníkům, tak jsem šeredně zapomněla, že Christian Bale má přece hrát v tom LeMán. A sic čekám, že Joker shrábne oscary za všechno, i když osobně bych ho šoupla leda za hlavní hereckej výron, tak Le mans u mě vyhrává na plný čáře a co se týče herce roku....pííííčo tohle bude doslova o kozy vietnamský holky, čili o moje krásné sexy mínus dvojky. Bale, jako už po nevím kolikátý, jasně ukázal, že patří mezi nejlepší herce současnosti a to, že má na svém kontě "jen" jednoho Oscara, a to ještě za vedlejší roli, je fakt k smíchu a jasně to dokazuje, že akademiky prostě k smrti sere svým chováním stejně jako v tomhle filmu Ken Miles sral lidi od Forda. Takže opět dokonalej husto-kruto-přísnej hereckej výron od nejslavnějšího Batmana ,a v Hul-Mi-Údu za zády označované "Zlé dvojče Hittlera", ever. Co se filmu týče, tak jelikož sama jezdím jako drak, porušuji i to, co ještě nezakázali, protože je nenapadlo, že to jde na silnici vůbec provést a, nemít kontakty, mám víc bodů než TOP 5 uživatelů CSFD, sešrotovaný auto a navždy odebranej řidičák, tak samo sebou tento film umím dokonale ocenit. Sice na to vůbec nevypadám, ale řídím opravdu kurevsky dobře, mrdám na 130 na dálnici a dvojitá plná čára na mě řve "přejeď mě, píčo" , což jí velmi ráda plním, tudíž v tomto filmu sem až chorobně záviděla všem těm borcům, co si mohli sednout za volant a jet na plný koule, aniž je za to někdo mrdal. Uznávám, že závod není klasická silniční doprava, ale může se mi někdo divit, po zhlédnutí tohoho sqostu, že opět sednu do svýho načipovanýho auta, zapnu dusík a poletím 300 po dálnici? Nemůže. A proč to udělám, i když vím, že je to špatný? Protože kurva můžu a kdo mě bude srát po něm jebnu klíčem! PS: Konec sem, jako vždy, teatrálně prořvala.(9.1.2020)

„V JEDNOM BODĚ PŘI 7000 OTÁČKÁCH VŠECHNO SPLYNE. AUTO JE NAJEDNOU BEZ VÁHY. PROSTĚ ZMIZÍ. A ZBYDE JEN TĚLO PROCHÁZEJÍCÍ ČASEM A PROSTOREM. 7000 TISÍC OTÁČEK ZA MINUTU. TAM SES DOSTAL. A PTÁŠ SE NA OTÁZKU. NA JEDINOU, NA KTERÝ ZÁLEŽÍ. "KDO JSI"?…“ /// Perfektní spojení Damon - Bale. Pak ten zvuk motoru, lesk aut, a atmosféra tý doby… závodů… Do toho ten příběh o Kenu Milesovi… Jestli dokážete vítězoslavně máchat pěstí do prázdna a pak dát prostor emocím (vítězným), je to film pro vás. Navíc… tohle duo má v sobě asi víc chemie než Pitt – Caprio. Navíc to není jen o auťácích, ale taky o přátelství… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chtěl bych láskyplně vopíchat auto. (zapomeň na vejfuk, debile!) 2.) Chcu vidět, jak v 66 vojebali Batmana v Le Mans. 3.) Thx za titule“Parzival“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(5.1.2020)

„Neboj sa, máme spätné zrkadlo.“ Nezaujímajú ma filmy z automobilového prostredia, ale na rozdiel od Rivalov ma toto bavilo viac. Určite i kvôli tomu, že vzťah dvoch hlavných postáv je úplne iný, nakoľko nejde o súperov, ale naopak o spojencov a, prečo to nepovedať, priateľov. Herci do toho šli naplno, expert na žuvačky Matt Damon dostal predsa len lepšiu rolu, ale Bale zas divácky atraktívnejšiu. Aj vedľajšie postavy sú dobré (kolegovia mechanici, manželka), ale je to troška dlhé, občas to vypadáva z tempa, pretekárske scény ma nejako extra nenadchli a zákulisné ťahanice vlastne tiež, hoci paradoxne tvorili chrbticu rozprávania. 70%(20.1.2020)

Pokud jste si po Rivalech stýskali, jaká je škoda, že nikdo nenavázal s podobným typem filmu, tak… Už si stýskat nemusíte, protože Le Mans ´66 je přesně tou samou benzinem provoněnou přikrášlenou závoďáckou pohádkou "od chlapů s chlapy pro chlapy". Tentokráte o tom, kterak se (z)rodila legenda a jeden z vůbec nejikoničtějších závodních vozů všech dob. Mangold, bez ohledu na to zda na trati či v zákulisí, nespouští dvě a půl hodiny nohu z plynu, závody jsou napumpované adrenalinem, postavy nosné, pnutí i sázky hmatatelné, stylizace „navzdory všem od favoritů přes vlastní sponzory až přes byrokratickou mašinérii“ zvládnutá s vtipem i dramatem a řemeslně už to lepší být ani nemohlo. Kompletní evidentně si to mrtě užívající ansámbl je pak již „pouze“ pomyslnou třešničkou. O co méně akademicky životopisné či historicky zcela věrné, o to více strhující, stylovější a především lepší to je.(6.11.2019)

• - Carroll Shelby (Matt Damon) nosí hodinky Heuer Carrera 7753. (Liqid)

• - Matt Damon a Christian Bale se v rozhovoru shodli, že nejzábavnější scénou, kterou točili, byla jejich „holčičí“ rvačka v parku. Protože oba mají zkušenosti s choreografickými bojovými scénami, zde si mohli na plno užít improvizaci, aniž by se při tom museli tvářit vražedně. (Kinofil)

• - Projekt byl dlouhou dobu zaseklý ve fázi předprodukce. Již v roce 2010 se o něj zajímal James Mangold, ale nebylo mu umožněno na něm pracovat, tak dal přednost filmu Logan: Wolverine (2017). Po krátkém čase se o projekt znovu zajímal a bylo mu od studia umožněno na něm pracovat pokud udrží rozpočet pod 100 miliony amerických dolarů. (Kinofil)