Vinnetou - Poslední výstřel

• Nový Zéland

• Austrálie

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Itálie / Jugoslávie, 1965, 89 min

Nejlepsi dil z cele serie a souhlasim s Enšpíhlem na konci mi taky ukapla detska slza a pak uz sem ten dil nemel rad, ale ted se na to divam jinak i kdyz slza muze ukapnout ale co uz. Zitra si pustim dalsi film a Vinnetou bude zase v plne sile. PS. Kdyby ten film chteli natocit dnes nevim nevim co by na to rikali zeleni :-D(4.7.2011)

Nejsilnější, nejdojímavější a také nejsmutnější díl ze série. I když název trochu nabízí jak film skončí, přesto vás tak nějak přinutí k tomu, aby jste byli napnuti až do konce filmu. A to spoustou akce ("Poslední výstřel" je asi nejakčnější mayovka), zvratů a příběhu který vrcholí tak, jak vrcholí. Snad všichni z nás tenkrát na konci brečeli. A mě (a jak tak koukám, a jsem rád, že nejen mě) se to dodnes strašně líbí. Dodnes mě právě tento díl, ne rozpláče, ale nostagicky dojímá. A nakonec komentáře se neubráním malému ohlédnutí za touto legendární tetralogií. "Poklad na Stříbrném jezeře" je nejnapínavější, "Vinnetou" je nejkultovnější, "Rudý gentleman" je nejpropracovanější a "Poslední výstřel" nejsmutnější. Klasika a skutečný kult nejen dětských let.(27.11.2005)

Bráchové - nebráchové Vinnetů a Olda Šetrhend jsou kult jak hrom. První Stříbrné jezero a celá Vinnetou trilogie je výborná, plná hodně silných momentů, parádních situací i výborných záporáků. Vinnetůovou smrtí končí skvělá série a další filmy už se vážně neměly točit. Když umíral, brečel jsem jak želva. Poprvý, podruhý, potřetí...(30.12.2009)

Vinnetou to má spočitany, to vime všichni. Taky ho za celej film chcou nejmíň 300x zabít. Ještě že Old je všude a než padne poslední výstřel, tak Vinnetou žije. Zemře až kulkou, která nedělá krev. Ale kdo se konečně pořádně vyšvihl, tak Sam Hawkens, kterej je tady fakt frajer, obrazně řečeno... Stači jak si udělal dceru z takové kočky jakési lehké nebo jak udělal ohňostroj... :-). Padouch Rollins je docela pěkně vytrvalá svině a je to fakt věrohodnej hajzl... a taky tak dopadne. Jinak je to holt klasika, která ukončuje 4dílnou ságu o dvou bratřech. Ostatní filmy s těma dvouma už beru spíš jako nějakej spin-off.(18.9.2013)

....to jsem tak dneska přišel k babičce a co nevidím? Právě běžely první minuty této jedné z nejklasičtějších westernovek a já už zůstal až do konce. Od Vinnetoua nejde jen tak odejít a už vůbec ne od jednoho z nejdojemnějších dílů. Prostě klasika, která neumírá...tedy bohužel, díky poslednímu výstřelu přišel i poslední výdeh Old Shatterhandova bratra... :-( 85%(31.10.2009)

• - Premiéra se konala 14. října 1965 v essenském Lichtburgu, tedy tam, kde slavil svou velkolepou premiéru také Vinnetou - Rudý gentleman (1964). (hippyman)

• - Pierre Brice na otázku položenou během tiskové konference při hudebním festivalu Trutnov 2008, jaký film s Vinnetouem má nejraději, kde se mu Vinnetou nejlépe hrál, odpověděl, že to bylo v díle, kde „to schytal, kde ho sejmuli“. Pierre Brice se festivalu účastnil jako čestný host. (korbitch22)

• - První klapka zazněla v úterý 8. června 1965, tedy jen několik dní poté, co Harald Philipp dokončil práci na Petrolejovém princi. Poslední klapla už po 67 dnech - 13. srpna 1965. (hippyman)