Vinnetou a míšenka Apanači

• Západní Německo Winnetou und das Halbblut Apanatschi (více)
TV spot

Nenechaví banditi si brousí zuby na zlatý důl a jen hrdinný náčelník Apačů a jeho věrný přítel se jim dokáží postavit... Půvabná míšenka Apanači dostává od svého otce k narozeninám zcela výjimečný dar – zlatý důl. Je to však zároveň dárek velice nebezpečný. Její otec, osídlenec Mac Haller, byl právě kvůli němu zavražděn. Apanači a její malý bratr Happy se stávají štvanou zvěří… Proti bandě Curly Billa jí může pomoci jen lovec kožešin Jeff Brown a Vinnetou s Old Shatterhandem... Po neúspěchu předchozí mayovky Old Surehand se producent Horst Wendlandt rozhodl obnovit přízeň diváků a fanoušků snímkem s tradiční dvojicí, tedy Vinnetouem a Old Shatterhandem. Přesně řečeno měl Wendlandt původně v plánu, aby Vinnetou a míšenka Apanači sloužil jako představení přítomností jiného bílého hrdiny z Mayova kánonu, Old Firehanda. Nicméně tvůrcům se nedařilo najít vhodného představitele, tak dali přednost změně scénáře ve prospěch zavedeného hrdiny a jeho hvězdného představitele. Vinnetou a míšenka Apanači představuje v sérii mayovek poněkud atypický snímek, kterému puristé vyčítají odlišnosti od naivního romantismu předchozích snímků i Mayova světa. Vedle řady herců, kteří se objevili ve stejných i odlišných rolích již v předchozích mayovkách, se může film pochlubit angažováním Uschi Glassové, kterou objevil právě Horst Wendlandt. Budoucí velká německá hvězda se zde zhostila první větší role své kariéry coby představitelka titulní Apanači. (Česká televize)

Hansolo35

Dvě hvězdy za dobrou zábavu. Nebo jedna za hudbu a druhá za nádhernou přírodu. Scénář musel psát někdo totálně zhulený. Postavy jednají naprosto nelogicky. Old Shatterhand pošle míšeňku s bratrem pod ochranu neozbrojených dělníků, dělníci vedení Vinnetouem útočí bez jakéhokoli krytí, když jsou banditi v tunelu, tak si na ně nepočkají u východu. Ne, všichni se schovají a nechají je utéci. Ono co by pak dělali po zbytek filmu, že. Obsazení herců ve stylu "kdo má kostým, jde za rakví" a závěr, kdy Old Shatterhand přejede lumpa lokomotivou je nezapomenutelný majstrštyk. Ani se nepamatuju, že by tohle dávali za komančů. Bavili jsme se od začátku do konce, protože tolik kopanců je snad jenom v majoru Zemanovi. ()

yarca

Tak tohle se moc nepovedlo. Mám Mayovky ráda a "velká čtyřka" plus Old Shatterhand mě pokaždé přišpendlí k obrazovce, ale tojtoto je fakt paskvil... Nechápu třeba, jak s touhle inteligencí mohl být Curly Bill nejvíc hustým banditou v Arizoně. Fakt jouda... O nepříliš podařeně obsazené Uschi nemuvím... A k tomu nervy a uši drásající dabing...  Pan Fisher má pořád ještě relativně přijatelný a mladistvě znějící hlas, ale to už bohužel nelze říct o jeho bílém bratrovi. Jedna * z nostalgie a druhá za soundtrack a nezvyklé zastřelení jednoho padoucha druhým. ()

topol999 odpad!

K tomuhle se nehodlám rozepisovat: kreténský dabing, vykradené scény, děj (propuštění dítěte a následné uvědomění se, že to asi byla chyba!!! ), Curly Bill jako záporák k smíchu, Uschi Glas to samé, akce trapná a scénář ještě děravější než Castlepoolova čepice!! A scéna kdy Vinnetou varuje Oldu, že se mu něco nezdá, tak ten bez mrknutí řekne "jdeme na to". Nic jiného než odpad si míšenka nezaslouží!!! 0% ()

karyon

Nejslabsi vinnetouvka. Tak zmateny sceny, ktery nedavaji smysl, nenavazuji na sebe jsem jeste nevidel. Scenar tragicky a rezie taky. I ty dialogy jsou příšerný. Tohle se fakt nepovedlo. Ostatnim dilum o Vinnetouovi to nesaha ani po kotniky. Skoda ()

kesinaa

Hodně slabé. Chování postav v mnoha případech nelogické a trapné (úvodní oslava narozenin, bandité velkoryse propustí zajatce, aby je mohli o pár minut později zase chytit, hlavního záporáka přejede lokomotiva a přitom je po stranách dost místa na to, aby pohodlně uskočil mimo koleje ...), místy trapné dialogy ("Až to hodím, tak to exploduje" (Vážně?).) v neposlední řadě také používání záběrů ze starších filmů (útok Apačů/Kiowů na město, Santer vylézající z muničního skladu, Inču čuna vedoucí útok ...) a otřesný dabing (Old Shatterhand se nedá skoro poslouchat, Štěpnička mluvící sám se sebou), to všechno filmu hodně ubližuje. Ale když se vrátím do svých dětských let, kdy jsem tento film milovala, hlavně závěrečnou scénu banditů vedoucích své unavené koně obtěžkané zlatem k Rocky Townu, kde na ně čekali připravení hrdinové s dynamitem, připočítám si k tomu dobrou hudbu a krásnou krajinu, do koše to nehodím. 30%. ()

wistar

v rámci Mayovek průměr, něco hovoří o tom, že nejvíce zábavná je tu akce a rozhovory postav jsou opravdu nudné ()

padina odpad!

Něvěřila jsem těm negativním hodnocením…, tak jsem se přesvědčila. Opravdu, stupidnější už to asi být nemohlo. Snad kromě Old Surehanda. ()

andykanadan

Nechcem byť príliš krutý, ale je to naozaj najslabšia "winnetouvka", akú som videl... A ako sa uvádza v sekcii "Zaujímavosti", je fakt cítiť, že dabing je "umelý" a všetky postavy vo filme nadabovala skupinka 9 hercov. Celkový dojem z filmu zachránili aspoň prírodné scenérie a pekná hudba Martina Böttchera. ()

VS4ever odpad!

Nekutocna sra*ka !!! Co za blazna to natocilo a co za blazna to vypustilo medzi ludi ?! Ako parodia mozno ako seriozny film ani nahodou !!! ()