Vinnetou a míšenka Apanači

• Západní Německo Winnetou und das Halbblut Apanatschi (více)
TV spot

Nenechaví banditi si brousí zuby na zlatý důl a jen hrdinný náčelník Apačů a jeho věrný přítel se jim dokáží postavit... Půvabná míšenka Apanači dostává od svého otce k narozeninám zcela výjimečný dar – zlatý důl. Je to však zároveň dárek velice nebezpečný. Její otec, osídlenec Mac Haller, byl právě kvůli němu zavražděn. Apanači a její malý bratr Happy se stávají štvanou zvěří… Proti bandě Curly Billa jí může pomoci jen lovec kožešin Jeff Brown a Vinnetou s Old Shatterhandem... Po neúspěchu předchozí mayovky Old Surehand se producent Horst Wendlandt rozhodl obnovit přízeň diváků a fanoušků snímkem s tradiční dvojicí, tedy Vinnetouem a Old Shatterhandem. Přesně řečeno měl Wendlandt původně v plánu, aby Vinnetou a míšenka Apanači sloužil jako představení přítomností jiného bílého hrdiny z Mayova kánonu, Old Firehanda. Nicméně tvůrcům se nedařilo najít vhodného představitele, tak dali přednost změně scénáře ve prospěch zavedeného hrdiny a jeho hvězdného představitele. Vinnetou a míšenka Apanači představuje v sérii mayovek poněkud atypický snímek, kterému puristé vyčítají odlišnosti od naivního romantismu předchozích snímků i Mayova světa. Vedle řady herců, kteří se objevili ve stejných i odlišných rolích již v předchozích mayovkách, se může film pochlubit angažováním Uschi Glassové, kterou objevil právě Horst Wendlandt. Budoucí velká německá hvězda se zde zhostila první větší role své kariéry coby představitelka titulní Apanači. (Česká televize)

Torgal

Tak toto bola regulérna sračka. Oproti posledným dvom mayovkám čo som videl (Medzi supmi a Old Surehand, ktoré tiež nehýrili kvalitou) citeľný kvalitatívny pád na všetkých frontoch. Toto bola priam paródia na klasické Winnetouovky, ale s pôvodným obsadením. Stupídny dej, šialene konajúce a teleportujúce sa postavy, lacné kulisy (samozrejme v maximálnej miere recyklované spolu s hercami - Martin z Medzi supmi tu hrá Jeffa)... jednoducho hrôza. Odpad nedávam len z piety voči zvyšku série. 3-/10 ()

diodoros

Keď som videl tunajšie komentáre, povedal som si, že si to pozriem... no a musím povedať, že je to najhoršia mayovka, akú som doteraz videl. Dej, herecké výkony, vyznenie, všetko "špatne"... A na konci ma naozaj zhrozilo, keď som na čele prichádzajúcich Kiowov zazrel Inču-čunu z prvého dielu... ()

waska

Sice je to další mayovka, ale k velké čtyřce ( Vinnetou 1-3, Poklad na stříbrném jezeře ) se to ani trochu nepřiblížilo. Slabá záplatka ( předvídatelná od samého začátku ) a bezduché rozhovory. Druhou hvězdu dávám jen proto, že tam hrají stejní herci a za tu stále úžasnou hudbu... ()

bull!nka

Tento film už nemá ty grády jiných "Mayovek"...možná to bude jiným režisérem...dávám ale tři hvězdičky za Lexu a Pierra ;o) ()

krizi

Kdyby už tady nebyl Lex Barker po boku Pierra Brice, tak dávám jasný odpad. Ale protože se bratři sešli, tak tu jednu hvězdu s odřenýma ušima vytáhnu. I když jsem se málem zbláznil, když jsem si uvědomil, že spousta závěrečných scén je již z filmu Vinnetou. Dokonce i Santera jsem tam našel, to je fakt nehodné Vinnetouových dobrodružství. No a o novém dabingu je fakt škoda mluvit. ()

Acrobat odpad!

Nuž. Česká televízia si uctieva pamiatky zosnulého a servíruje klasiky. Ale tých je málo, ostatné sa priživili. Viac, či menej úspešne. Toto je ten horší prípad, kde genocída nemá medzu, úmrtí je viac ako vo vychvaľovanom Rambovi. Plán W s OS je naskutku najhlúpejší a dynamitový boj o mesto je taktickou hrôzou. Apanači nevyšla vôbec, pričom nemusíte byť kritický, ani do toho nútený. Ten film sa na to pohoršenie núka prakticky sám. (videné 29.07.2015 ČT1) ()

rublik05

Míšenka Apanači bohužel doplácí na jeden nešvar, a sice že bylo potřeba točit co nejvíce „mayovek“, nehledě na jejich kvality či smysluplnost. Tady se to bohužel projevilo v plné parádě. Máme zde jednoduchý příběh, který od samého začátku dělá krpu za krpou, hloupost střídá hloupost, na závěr už snímek představuje docela solidní bizár a parodii sebe sama, kdy divákovi nezbývá nic jiného, než jen nevěřícně kroutit hlavou a doufat, že už to konečně skončí. Záporáci jsou tentokrát těžce o ničem, kladné postavy naopak prakticky zachraňují celý film. Hrozná blbost. 2/10. ()

kyLuke

Nejslabší je sice Old Firehand , ale tento film má v rámci žánru nejhorších Vinnetou jedno z prvních míst ! Až se divím za tu jednu hvězdičku :) . ()

karlee

Pár pěkných hlášek se najde. Nejvíc pobavil dialog občanů terorizovaného městečka s Old Shatterhandem: "Celý město zapálíme a pak si postavíme nový!" "Tak jednoduše to asi nepůjde." ()

topi80

Tento film má horší hodnocení než ty ostatní, což se dá asi chápat. Scénář skutečně vypadá, jako by ho tvůrcům poslal náctiletý fanoušek série. Tentokrát Vinnetou nezachraňuje před krveprolitím celý Divoký západ, nýbrž jen jednu rodinu, která má tu smůlu, že ví o nalezišti zlata. Nelogické a chaotické jednání postav tu bylo zmíněno, mně osobně dělalo největší problém, že si takový správňák jako Jeff pořídil za kamarády takové dva vykuky. Pokud jde o dabing, tak tvůrci asi udělali, co museli, ale je pravda, že Vinnetou chvílemi mluví jako Clusseau a Vladímír Ráž už nemá místy nad hlasem kontrolu. Na druhou stranu se mi líbil trochu odlehčenější tón filmu a vlastně i to dobývání města bylo přes všechnu naivitu natočeno docela pěkně. ()

Mahowny

Tak jsem to z nostalgie zkusil a je to tak spatny, ze jsem si to zase rychle rozmislel. Priblblej scenar a dialogy dorazi jeste mizernejsi herecke vykony... ve srovnani s Eastwoodem pusobi jako parodie. ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Dialogy, scénář a vlastně všechno ostatní...velké špatné. Místy mi to připadalo jako nějaká parodie mixována s dobovou telenovelou...trapné až vtipné. ()

Rattlehead

"Zná Apanači Údolí černých bobrů?" Úvod je slibný a opět něčím nový - chlapec leze do orlího hnízda kvůli brku, orel na něho zaútočí. "Ptáci" Sira Hitchcocka museli být tehdy velký hit, naštěstí je poblíž Vinetú a chlapce zachrání. Pak se další děj točí okolo zlaté žíly. Ano, tento díl je asi nejslabší, ale zase taková hrůza to není. ()

donkocicak

Mayovka odehrávající se spíše v městském prostředí a u nedaleké trati, díky které vidíme např. Old Shatterhanda zastavovat lokomotivu, kouřit dýmku nebo Vinnetoua házet dynamit. Příběh není špatný, vytkl bych jen použití některých scén z prvního filmu Vinnetou. A škoda toho dabingu. Nevadí mi starší Vladimír Ráž jako Shatterhand, ale spíše celkové ledabylé pojetí, typické pro VHSky raných 90. let. ()

xxlch

Když se po revoluci vyrojily "nové" mayovky,čekala jsem že se budu celkem zažraně koukat .Jak jsem se mýlila!..to co se vyrojilo je jen kousek od odpadu.Že tomu dám alespoň 1* je za hudbu a za Pierra Brice. ()

eFOXsize odpad!

Osobně tohle ani nemohu považovat za regulérní Mayovku. Až mě bolí zuby z toho, jak na tenhle scénaristicky pomrvený film zneužili i L. Barkera. Snad více odfláknuté, než-li od Vohrera. Dlouho jsem přemýšela, zda dát alespoň jednu hvězdu (za Lexe Barkera), ale sakra... Ne. Ne, ani jedna, z respektu k předchozím zpracováním. ()

Romeroo

Vinnetou se ocitl tam kde ho většina fanoušků nechtěla vidět. Ve filmu, který je totálně zohaven stupidním scénářem a kvalitou zaplivaného pajzlu 4 cenové skupiny. Když k tomu přihodím úžasně zmršený dabing tak jsem ve finále rád, že se celkové hodnocení udrží někde na jedné hvězdičce. Jasný důkaz jak lze z kultu udělat tragikomedii. ()

helrohir

Je až udivujúce, aký vysoký je kvalitatívny rozdiel medzi Reinlovými a tými ostatnými mayovkami. Absolútne bezmyšlienkovitá réžia, postavená na tom najprimitívnejšom scenári, aký mayovka dostala, v ktorom aj inak legendárne postavy Vinnetoua a Old Shatterhanda vyzerajú ako neschopný magori, nemohla splodiť nič iné, než nevýrazný pokus o napodobnenie predchádzajúcich veľkolepých dobrodružstiev. Okrem toho by som uvítal aj výraznejšieho záporáka, než túto bandu úbožiakov a veľký rozdiel je vidieť aj v tunajších prestrelkách, ktoré oproti tým z Reinlových mayoviek vyzerajú ako nenacvičené pobehovanie. Jednu hviezdu dám za Samove hlášky a jednu z úcty k mojim dvom hrdinom z detských čias. 30%. ()

JosefTomas

Legendární duo opět spolu, otěže ale místo Reinla přebral Philipp a bohužel se mu už nedaří to, co Reinlovi. Neschopnost natočit přesvědčivý western se mění v nemastnou slátaninu, která poztrácí charisma a scénář. ()