Vinnetou a míšenka Apanači

• Západní Německo Winnetou und das Halbblut Apanatschi (více)
TV spot

Nenechaví banditi si brousí zuby na zlatý důl a jen hrdinný náčelník Apačů a jeho věrný přítel se jim dokáží postavit... Půvabná míšenka Apanači dostává od svého otce k narozeninám zcela výjimečný dar – zlatý důl. Je to však zároveň dárek velice nebezpečný. Její otec, osídlenec Mac Haller, byl právě kvůli němu zavražděn. Apanači a její malý bratr Happy se stávají štvanou zvěří… Proti bandě Curly Billa jí může pomoci jen lovec kožešin Jeff Brown a Vinnetou s Old Shatterhandem... Po neúspěchu předchozí mayovky Old Surehand se producent Horst Wendlandt rozhodl obnovit přízeň diváků a fanoušků snímkem s tradiční dvojicí, tedy Vinnetouem a Old Shatterhandem. Přesně řečeno měl Wendlandt původně v plánu, aby Vinnetou a míšenka Apanači sloužil jako představení přítomností jiného bílého hrdiny z Mayova kánonu, Old Firehanda. Nicméně tvůrcům se nedařilo najít vhodného představitele, tak dali přednost změně scénáře ve prospěch zavedeného hrdiny a jeho hvězdného představitele. Vinnetou a míšenka Apanači představuje v sérii mayovek poněkud atypický snímek, kterému puristé vyčítají odlišnosti od naivního romantismu předchozích snímků i Mayova světa. Vedle řady herců, kteří se objevili ve stejných i odlišných rolích již v předchozích mayovkách, se může film pochlubit angažováním Uschi Glassové, kterou objevil právě Horst Wendlandt. Budoucí velká německá hvězda se zde zhostila první větší role své kariéry coby představitelka titulní Apanači. (Česká televize)

PlayEasy

Takový propad jsme od Vinnetoua fakt nečekali!! 50% A to jsme ještě nadrželi kvůli předchozím dílům! Ale nakonec to Lex a Pierce vcelku zachránili. ()

Tominni

Asi vůbec nejslabší mayovka, kterou jen hudba a přítomnost Vinnetoua a Old Shatterhanda zachrání od odpadu, protože samotný příběh a celková logika dostává silně na frak. U záporáků by se to ještě dalo odpustit, ale co scénář připravil pro hlavní hrdiny, to se odpustit nedá. Vrcholem pro mě je scéna, kdy bandité mučí jiné bandity, aby prozradili, od koho mají zlato, tak přijde Old Shatterhand a řekne jim to.....WTF! ()

ostravak30

Režisér i scénárista se již podíleli na filmu Petrolejový princ a Fred Denger si ještě střihl Old Surehand. Ani jeden z trojice filmů nedopadl příliš dobře. Poklad na Stříbrném jezeře, Vinnetou, Vinnetou - Rudý gentleman, Vinnetou - Poslední výstřel - to jsou ty nejlepší filmy ze série. Následné patlaniny s Old Surehandem a Old Firehandem a další už byly jen pokusem vytřískat ze slávy co nejvíc peněz. Tady se alespoň objeví znovu Vinnetou a nejslavnější z oldů Old Shatterhand. Původní kouzlo to už samozřejmě nemá. Zmizela dávná romantika Karla Maye, která ve výše zmíněných filmech baví asi ze všeho nejvíc. A to i když filmaři správně pochopili, že musí zůstat u původní hudby. Jenže ani humor už nebyl tak vázaný na Sama Hawkense, protože moc prostoru ve snímku nedostal. A konečně záporáci. Ve slavných snímcích se podařilo docílit (bez)charakterních protipólů klaďasů, kteří to měli už ve svém výrazu. Ani to zde není tak zcela podařené. A to ještě pořád není poslední film slavného indiána a bílého muže. Přesto bych film úplně nehanil. Pořád to ještě není to nejhorší. ()

masik odpad!

Tohle je nejhorší Vinetouovka, která kdy byla natočena. A český dabing je ještě odpadnější než film sám! Jak se mohli Stanislav Fišer a Vladimír Ráž snížit jednak k tomu- nadabovat tenhle paskvil a jednak ke způsobu nadabování. Nejsem zarytý odpůrce rychlodabingů, ale za tohle by se mělo trestat. K heslu "Nova kurví fotbal" se v tomto případě ideálně hodí i "Nova kurví dabing". Rozesmálo mě, když se zde sešli dvě postavy, které daboval jeden herec( Gustav Bubník). Rovněž je zde scéna z původního Vinnetoua, když Santer utekl do vykopané štoly a následně vyrazil dveře od skladu s municí. Zřejmě si tvůrci mysleli, že když vystříhnou Santera, že to nikdo nepozná. ()

swinevenca

Jednoznačně největší průšvih mezi Mayovkami, vrcholem všeho je pro mě vložení scény z Roswellu. Dobrá, střih Apačského nájezdu, aby se ušetřilo, budiž, ale proč tam musí ze šachty vylítnout Senter, to je mi záhadou. Tlupa Karlyho Billa mi přijde strašně amatérská, o čemž svědčí i povedený puč, to se nikomu jinému nepovedlo. A třeba to jak se od nich povede Georgemu prchnout, když je prozrazen, to je koncert čarostřelců, kterých se ostatní bojí:) ()

martins

Dvě hvězdy jen za to, že se jedná o Májovku a že tam vystupují Old Shatterhand a Vinnetou + Sam Hawkins, Old Shatterhand dokonce na chvíli oblékne i slušivý oděv bělochů. Jinak film slabý, nevýrazná režie, prostoduchý scénář a velké zklamání z výkonu herců Georgeho a Glasové. Přes velký rozpočet znovu ve filmu scény z předcházející série(film Vinnetou útok Apačů na Rooswell), Curly Bill má ve městě přes osmdesát mužů, sice jsem je nepočítal, ale v žádné záběru se jich neobjeví více než čtyřicet. Korunu tomu nasadil porevoluční dabing 9 herců na všechny postavy. ()

JenYu

Jako dítě mě tenhle příběh strašně bavil, dnes však vidím nedostatky - stále dokola recyklovaní herci, nelogičnost a někdy i nesmyslnost jednotlivých scén. Hodnoceno z nostalgie. ()

Gig

Tenhle typ filmu o Vinnetouvi vůbec neměl vzniknout. Co onen film pojí s celou sérií je snad jen prostředí, skály, řeky, hudba, postava Vinnetoua a Okd Shatterhanda - tentokrát opravdu se šaškem Samem. Plno známých herců okolo. Co je sympatické, jsou postavy padouchů - myslím onoho velkého chudého a malého tlustého - kteří jakoby vypadli kladným hrdinům z knížek Karla Maye - Tlustý Jimmy a Dlouhý Davy. ()

Riker

Ze začátku filmu jsem si říkal, že to nebude tak strašné. Je tam Vinnetou, Olda, Sam i hudba z předchozích filmů, příběh taky začíná zajímavě... Ale postupem se z toho stala opravdu slátanina bez šťávy. A navíc příšerný dabing, který mi taky lezl na nervy čím dál tím víc. A slova jako "sv*ně" do Vinnetou taky nepatří. Takže jak již je zde napsáno: Jedna hvězda za originálního Vinnetoua, jedna za originálního Oldu a jednu bych dal za hudbu, ale tři hvězdy by bylo už příliš. ()

Vault_13

Jako sorry, ale když jeden člověk dabuje 3 a více postav, tak to je fakt na facku, to dokáže zkazit každý film, ať už jsou kvality toho filmu jakékoli. ()

DAJAAAA

Na odpad,to ještě není,přiběh je,ale hodně slabý.Komunisti věděli proč v TV dávat jen ty nejlepší díly,páč ty ostatní stojí za prd.A co se týče toho devadesátkového dabingu,to ještě jde.Dneska by byl mnohem horší.Vinetua by určitě namluvil Nejhorší daber všech dob Bohdan Tůma a Shaterhenda Katastrofální Martin Stránský.Hrozná představa. ()

BosMutus

Náhodou to nebyl tak špatný film. Dabing je sice horší, zvláště u pana Ráže byla patrná únava hlasu jdoucí s věkem, ale vždyť jinak tam bylo skoro všechno - výbuchy, honičky, střílení, plameny, násilí, zlato, troška humoru, kouzla i vlak. PS: Chtěl bych bydlet v Údolí černých bobrů. ()

PanPyzamo

Předešlý film byl fakt dobrý dle mého názoru. Pěkně sérii ukončil. Nechápu, proč to nenechali být a proč musel vzniknout další film. Zápletka celkem jde, ale prostě je to za mě fakt zbytečný. Furt to samé. Banditi. Akce. Není to špatné, ale tohle už je osmý film a nepřichází s ničím novým. Old Shatterhand zde je, což je sice supr, ale jak říkám. Předešlý film to pěkně zakončil a osobně si myslím, že už měli sérii nechat úspěšně usnout a zbytečně ji neprobouzet, protože lepší už to prostě nebude. Za mě nadprůměrný film, který bych doporučil jen už fakt vyloženě milovníkům série. 6/10 ()