Pyramida boha slunce

• Západní Německo Die Pyramide des Sonnengottes (více)

Doktor Sternau je po předchozí konfrontaci s proradným bývalým kapitánem Verdojou v bezvědomí, takže ani neví, že se díky svým zachráncům ocitl na chvíli v blízkosti bájného aztéckého pokladu. Verdoja mezitím uzavřel pakt s Čičimoky a spolčil se s mazanou Josefou, s níž ho spojuje nenávist ke Sternauovi a touha po zlatě. Proradný Alfonso přemluvil ke sňatku indiánskou princeznu Karaju a má nyní poklad na dosah. Doktor Sternau se mezitím za pomoci přátel navrátil na Arballezovu haciendu, kde se zotavuje. O jeho záchraně se dozví Veroja a plánuje na haciendu útok... Pyramida boha slunce představuje druhou část vyprávění, které započalo ve snímku Poklad Aztéků. Dvoudílný projekt iniciovaný producentem Arturem Braunerem vychází z cyklu Mayových kolportážních románů Waldröschen (naposledy vyšel česky pod názvem "Tajemství starého rodu"). Nicméně podobně jako v jiných mayovkách se film předlohy drží velmi volně, spíše na jejím základě skládá nové vyprávění s totožnými motivy. Na druhou stranu v tomto případě tvůrce omlouvá fakt, že předloha čítá přes dva tisíce stran a naopak v porovnání s jinými mayovkami zůstávají Poklad Aztéků a Pyramida boha slunce své předloze v mnohém věrné. Oba filmy vznikaly najednou během jednoho natáčení, jež probíhalo v tradiční destinaci štábů točících mayovky, v Jugoslávii. S ohledem na tento fakt zůstává štáb i herecké obsazení totožné jako v případě Pokladu Aztéků. Diváci tedy opět uvidí Lexe Barkera coby udatného doktora Sternaua a Ralfa Woltera jako naivního obchodníka s kukačkovými hodinami Andrease Hasenpfeffera. O život jim opakovaně usiluje trojice zloduchů ztvárněných Rikem Battagliou, Gérardem Barraym a Michele Girardonovou. (Česká televize)

Pitryx

I zde nenápadně náznaky melodie ze „Sedmi statečných“. Hodnotím stejně jako první film, vždyť to vlastně celé jeden film je. ()

JosefTomas

Z kvalitního westernu se stala ubohá rutina, říkajíc "Musím udělat co nejvíce filmů, aby lidi chodili do kina a platili a my měli prachy na dělání dalších filmů. A jim se to bude líbit, protože jestli ne, tak jim fanoušci májovek řeknou, že jsou idioti." To mě na tom štve nejvíc. ()

ostravak30

Pyramida boha slunce je přeci jen kapku povedenější než předchozí Poklad Aztéků. Je zde více akce, napětí a Doktor Sternau rozdá i nějakou tu ránu. Byť je samotné téma, stejně jako hlavní herci a charaktery, které představují, docela vyždímané, tak se přeci jen podařilo ještě vytvořit solidní film, který není až takovým zklamáním. Jasné je, že po vytěžení Divokého západu a Orientu už bylo poslední relativně zajímavé téma Mexiko... I když se  tvůrci odhodlali ještě k jednomu filmu, nakonec jim správně došlo, že co je vytěženo, je vytěženo! ()

curil

Film, který už mi jen vzdáleně připomíná oblíbené májovky. Když jsem četl knihu v dětství před více než šedesáti lety, ještě mi to tak nepřipadalo. Bohužel filmové zpracování je průměrné, snaha o stejný humor chvílemi trapná, výprava tuctová. A tak zbývá jen 3x "B" - Barker, Barray, Battaglia. ()

Tominni

Pokračování Pokladu Aztéků není žádná velká sláva, záporné postavy postupně odpadají, napětí moc není a bohužel tentokrát chybí i kouzelné prostředí, které funguje v jiných mayovkách. Navíc občas zarazí některé chybičky (co to oslepení Verdoji střepinou u jednoho oka, proč neviděl druhým okem), k tomu občas moc nepovedené kulisy, to vše film sráží na slabé 2*. ()

Peči

Tyhle mayovky s Lexem Barkerem jsem už od dětství hltal. Jsou slabší i silnější díly. pyramida boha slunce je zrovna jedna z těch kvalitnějších. ()

Scaevola

Druhý díl "mexické episody" se potácí za svým předchůdcem. Je sice o poznání napínavější a akčnější, ale chování jednotlivých postav nedává smysl snad ani jim samotným a několik celých scén je na tom podobně. Zmatené vyvrcholení v pyramidě pak až příliš připomíná standardní mravoučné zakončení ostatních mayovek o moudrých domorodcích a bohužel zcela jasně ukazuje, že postava dr. Sternaua je tu jen proto, aby měl L. Barker koho hrát - byť mu to určitě neubírá na kvalitě projevu a na spanilosti v očích vzdychajících dívek. ()

PTuranyi

Pokračovanie filmu Pokad Aztékov s rovnakým tímom zostáva na rovnakej produkčnej aj hereckej úrovni. Takže sme svedkami dokončenia tohto šestákového dobrodružného príbehu s obstojnými hereckými výkonmi aj keď s lacnou produkciou. 50% ()

Lockeroom

Ty technologické vychytávky v aztécké jeskyni působí jako něco mezi atrakcemi pana Kočky na Matějské pouti a filmy Eda Wooda jr. Přesto má film jakési své kouzlo, je dobře obsazený a jako malý kluk, když jsem ho viděl poprvé jsem byl nadšený ......... ()

Jorge K

Pokračování Pokladu Aztéků je bohužel totální katastrofa. Ani Andreas Hasenpfeffer to nezachrání. Dějově je to tak zmatené, že se ani nemá smysl v tom orientovat, nesmyslně se to přelévá sem a tam. Ztřeštěná kombinace filmové hudby, studiových záběrů a exteriérů. ()

Hansolo35

Kdo ma kostym, jde za rakvi. Hodne slabe pokracovani pribehu dr.Sternaua. Krasna priroda, nelogicky dej, tupe dialogy. Nepratele se akorat dabelsky chechtaji, ti dobri jsou mentalne zaostali a tak si obe skupiny dobre rozumi :-) ()

topol999

2. část o aztéckém zlatě mi vyhovuje více a to hned z několika důvodů: příběh nás vrhá rovnou do čistokrevné akce a navíc už divák ví, o čem se vlastně pojednává. Navíc se na stranu zla postaví Čičimekové a k našim hrdinům naopak nikdo. K tomu se Verdoja prodá Francii a vrací se na haciendu vyřídit účty s Frankem a Sternauem. Intrikánka Josefa pracuje naplno dál a Alfonso se snaží najít poklad, což se mu povede, ale neužije si ho dlouho, je otráven sírou a umírá. Stejný osud potká i všechny ostatní neřády. Filmu pomáhá i dost vyvedený dabing. Za mě tedy 85% ()