Reportér se stává terčem nelítostné očerňující kampaně, která ho dožene k sebevraždě. Stane se tak poté, co odhalil roli CIA ve vyzbrojování rebelů v Nikaraguji a pašování kokainu do Kalifornie. Snímek je založen na skutečném příběhu Garyho Webba. (Filmbox)

JohnSmith

Tak jsem při sledování zavzpomínal na vynikajícího Insidera. Mohlo to být lepší,chvílemi to i vypadá na pěkný rozjezd, ale pak se to zase zastaví a plácáme a plácáme. Cuesta prostě není Mann ()

Pavlík

24. 02. 2015 (64.); Gary Webb zjistil věci, které se daly předpokládat, že se někomu nebudou líbit, závěr jeho činu byll předpokládaný ()

Lukoboss

Hodně silný téma, vynikající J. Renner, ale stejně je to takový mdlý. Je to škoda, protože tady se dalo vytěžit opravdu moc. Nicméně ve výsledku to trochu vyšlo do ztracena. Teda pokud ale tvůrci tímhle postupem chtěli ukázat tu obrovskou bezmoc odvážnýho novináře, tak se jim to fakt povedlo. Protože jako divák si tak na konci budete připadat. Nicméně si nejsem úplně jistej, že to byl záměr. Každopádně ano, ať se o takových svinstvech mluví co nejvíc... a může tady někdo něco vykládat o konspiračních teoriích! Jakmile je to v zájmu "svobodné a snové" Ameriky (potažmo i jiných velmocí), jde všechno ostatní stranou. P.S.: A to jako vážně nikomu nepřišlo divný, že by se ten chlap sám střelil 2x do hlavy?! "...některé příběhy jsou až moc pravdivé, než aby je šlo zveřejnit..." ()

666Carnage

Jo jakmile jste člověk co na něco přijde oni Vás rádi zdiskreditují. Silné téma pro Američany ale rád se dozvím něco nového. V tohle filmu se snad každých 10 minut objevila nová ale za to velice známá tvář. Jeremy Renner tu byl super. 75% ()

Aslan

Príbeh novinára ktorý našiel dôkazy o tom že vládna agentúra obchoduje s drogami a tým financuje svoje nelegálne operácie. A ako skončil, tento dobrák? Po nenávistnej očierňujúcej kampani v médiách, skončil s guľkou v hlave. Aj jeho život je mementom : „ Sloboda Slova, ale len do určitej miery“! http://en.wikipedia.org/wiki/Gary_Webb ()

Corpsegrinder

Film mě bavil víc než jsem čekal, mám rád tyhle vyšetřovací kousky podle skutečný události a absence akce mi vůbec nevadila. Renner zde má jednu ze svejch nejlepších rolí. ()

Hanys_

Zajímavý film založený na informaci, že CIA v 80. letech pašovala do USA kokain ze střední Ameriky. Ve skoro každé roli nějaká známá tvář, navíc Renner po dlouhé době neakční a dost dobrý, jenže i přes to zajímavé téma to na mně působilo lehce odflákle. Nevím jestli víc než v Cuestovi není chyba v Landesmanovi (už jeho Consussion mi přišlo takové mdlé a bez šťávy). Rozhodně ale šíleně informativní (např. závěrečná fakta o načasování aféry s Lewinskou!!). ()

ondrula

Zajímavé je, že do takhle dojebanýho filmu sehnali poměrně slušnou sestavu skvělých herců (kromě Ray Liotty, přirozeně). Jeremy Renner se snaží, ale nemá šanci utáhnout film, kterej napsal nějakej impotentní šulin bez koulí. Když se pak režisér pokoušel dramatizovat zápletku, v jejímž rámci se novinář dohaduje s úředníky, kdože má jako pravdu, vznikne z toho nezajímavý prd. Dramatické vrcholy spočívají ve scénce, kdy se Garymu někdo ochomejtá kolem auta a kdy mu někdo ukradne motorku... WTF? Film je tedy extrémně nudný a o hovně. Jednu * dávám za Andy Garciu a jednu * za Paz Vegu. Jinak mě poměrně dost zaujalo, že v USA tak nějak stačí, že pisálek v obskurním plátku (který se posléze v klidu stane nezaměstnaným) v pohodě uživí tři haranty, manželku (která se pochopitelně válí doma a namísto nosu má prdel), dva domy, dvě auta, dvě motorky, člun a bůhví co ještě. Závěrečná titulky předznamenává autentický záběr na Garyho Weba, kterej byl ve skutečnosti podivným úchylem s knírem, kterej si hraje s dětma (spíš to vypadá, že se jim brání) v trenkách, zatímco mu z nohavice leze těsto. ()

peetriss

Americká garnitura chránící své občany a demokracii používá mnohdy metody, které vyvolávají úvahy, zda by občané nepotřebovali chránit i před ní samotnou - to je obecně známo. Tento snímek odrážející skutečnou postavu novináře, společensky zadupaného jen proto, že někomu šlápl na kuří oko, je natočen výborně vtahujícím a svižným stylem, který zaujme diváka, přestože si nedělá ambice detailního popisu onoho střetu novinářských a státních zájmů, ani usedlého biografického díla o hlavní postavě. Lehčí forma dramatu s prvky politického thrilleru byla zvolena dobře, režisérem je dobře vystavěna, je zajímavá, znepokojivá, odvážná, i když trochu šablonovitá. ()

Itar

Jestli něco nemám rád, tak je to tupý film, který se snaží dělat ze sebe něco, co není. Tím spíš, pokud již samotný námět slibuje hodně. Cuesta nezvládl absolutně nic. Příběh se rozpadá pod rukama a místo smysluplného obsahu hraje na efekt a silné řeči. Takhle teda rozhodně ne. Pokud už se chcete podívat na kvalitní film o diskreditaci člověka a manipulací skrz média, pusťte si radši The Insider. ()

Nolanofil

A Americký sniper je nominovaný na Oscara.. Netvrdím že je to perfektné dielo, len moc moc dobre natočený film, so zaujímavým príbehom. Renner jede prvú ligu. ()

JohnyD

Bčkový Truth s Jeremy Rennerom. No holt Jerremy nemá také herecké kvality ako Cate a nemá okolo seba tak schopných pričmrdávačov vo vedľajších roliach, aby vynikol jeho príbeh a herecký výkon. Bohužiaľ sa to pre mňa celé rozsype, ako sa prevalí jeho aférka z Clevelendu a stočí sa to do osobnej roviny, ktorú som im proste neveril. Takže nakoniec sa vyťahuje na povrch len ďalší kostlivec z Nixonovej skrine, ktorý je sám o sebe zaujímavý po informačnej stránke, ale to je tak asi všetko. 6/10 ()

Druury

Renner mě zkrátka baví, hned po filmu TOWN jeho, podle mě, nejlepší film. Je to film, který vzhledem k tématu nebude 90 minut stříleček a honiček, jak předpokládal mistr Wacoslav1. Příběh vychází z faktů a jen se můžu divit tomu, jak někdo kdo má početnou rodinu může stát tváří v tvář takovému gigantu jako je CIA. Zkrátka Gary měl koule! Kdo očekává typickej americkej thriller se spoustou výbuchů, krve a šukacích scén, tak at na to ani nečumí. Tady v tom filmu se totiž snažila být zachycena realita.. uživatel wacoslav1 je presne ten divak, o kterem mluvim v komentu, malo krve, malo vybuchu a malo sukacich scen = nuda, že ? 90% ()

warrenur

Namet je fajn a zaujimavy, hoci parkrat uz videny. Renner je taktiez uveritelny. Ze to ma politicky nadych taktiez nie je na skodu, zial odsypa hodne pomaly a sem-tam ma hluche miesta. Za mna osobne slabsi priemer. Tento typ filmu sa sa da zrezirovat istotne zaujimavejsie. Skoda. ()

Hapretor

Než vydal ten článek bylo to i napínavé a svižné. Pak to byla totální nuda a demence na entou. Pokud to bylo podle skutečného životního příběhu, tak to jen ukazuje (opět), jak jsou Amíci zabednění. Vyšší mozky v médiích, které by měly být zvyklý na manipulaci a převracení informací, se dozvědí, že jejich best reportér je mimoň a všechno si vymyslel, což je naopak dokonalá lež z nejvyšších míst, které už nikdo neosere, a tak začnou hned všichni věřit, že je to úplně naopak. Snůška blbů, co nemají vlastní názor. A to, že mu pak nevěřila i vlastní žena a nejlepší kamarádi byla zhovadilost. Kdyby měl všech pět pohromadě, ten článek nenapíše, protože mu muselo bejt jasný, zvlášť když byl tak dobrý novinář, že to půjde velmi rychle do kopru. Nikdo z pokrytecké vlády USA by si přece nedovolil nechat se spojit s pašováním drog. To pak i vražda není nemožná. Ve výsledku myšlenkově i dějově o ničem. Aspoň že ten Renner to zahrál slušně. ()

BOURQUE

Klasické odhaľovaní tajných udalostí. Film síce má dobrý a zaujímavý príbeh, ale je natočený podľa „základných pravidiel“ a prakticky nedokáže ničím prekvapiť. J. Renner však dobrý. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()