Něžné vlny

• Slovensko Nežné vlny
Česko, 2013, 96 min

Scénář:

Jiří Vejdělek

Táňa Pauhofová, Hynek Čermák, Robert Cejnar, Lucie Šteflová, Jan Maršál, Gabriel Barreto de Carvalho, Natálie Halouzková, Jan Hartl, Vojtěch Dyk, Jan Budař (více)

Sympatický Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce a milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, vidí v synovi talentovaného pianistu. Jenže Vojta má docela jiné priority - především rusovlasou spolužačku Elu, okouzlující akvabelu, která už v listopadu odjede do vysněné Paříže. Jestli Vojta rychle nepodnikne něco opravdu zásadního, zmizí mu Ela navždy za železnou oponou. Píše se totiž rok 1989. (oficiální text distributora)

Billie777

Už dlouho jsem neviděla tak vizuálně krásný film. Nádherné prostředí, jasné barvy, krásné kostými, zářivě zrzavé vlasy Lucie Šteflové i její mladší kolegyně ... Není to kdovíjak skvělé, má to sice trošku pomalejší tempo ale nenudila jsem se. Často jsem se zasmála, hlavní postavy byli roztomilé, hlavně Jenda. Nebýt Hynka Čermáka a Táni, šla bych o hvězdičku níž. Ale plus je to, že je to něco jiného, než co Vejdělek točí. Je to hezčí, poetičtější, nostalgické (navíc tam nikdo neumře). Pro tenhle film se prostě perfektně hodí přídavek - MILÝ film. ()

Seti

Kdyby Vejdělek nedisponoval ultimátním zrzavým triem, tak toho Něžné vlny zas tolik nenabízejí. Storka nic převratného není a hlavní hrdina je ve své pubertální fázi hrozný prkno. Když však českej film není tapná fraška, tak je vždy důvod k radosti a Něžné vlny jsou na české poměry v pohodě koukatelná jednorázovka. ()

Lukoboss

Už jsem to kdysi viděl a ani jsem to nehodnotil, to je vidět, jak mě to oslovilo. Je to komedie, která moc nebaví, navíc je plná všemožných klišé, který už známe. Hlavní hrdina je takovej ten věčnej smolař, kterýmu se nic nedaří, ženský balit neumí a když už to vypadá, že něco dopadne dobře, stejně se to nakonec posere. T. Pauhofová je pěkná, H. Čermák je dobrej, ať hraje cokoliv, ale jinak je to slabý, vyloženě dobrých, vtipných scén je minimum. A třeba už nás taky někdy přejdou tady ty témata z období před revolucí. ()

patrikus

Hravá a milá Vejdělkovina s dokonalou kamerou, skvělými herci a podmanivou hudbou. Film, který si vyloženě na nic nehraje a i když nemá tak silně nabitý děj, jako komedie funguje, i když v ní nic dramatického nevzniká. Pro odpočinek je to fajn, i Mělník je fajn... až na to Cejnarovo herectví... Oceňuji kratší stopáž, ne, jak tomu bylo dvou předchozích filmech. Vejdělek umí velmi dobře pracovat s herci a režírovat komediální scény. Líbilo se mi pár vtípků a vůbec celý Čermák :-) Akorát ten autismus tam nebyl nijak rozehraný, ani dohraný, jen zmíněný, ale v u postavy se neprojevoval a když, tak minimálně!!! ()

EKLEKTIK

"No, co koukáte? Všichni jste už dávno mrtví." Přesto, že jsem od tohoto retrosnímku, odehrávajícího se v retrospektivě nic neočekával, byl jsem jím přesto, dost zklamán. Skoro celým filmem, totiž prakticky neustále zní nějaké otravné monotónní melodie a rozhodně si nemyslím, že se jedná o komedii. Je sice pravda, že jsem se párkrát zasmál, ale také jsem se dost často divil, že jsem to vůbec dokoukal, protože k nějakému skutečně zajímavému ději došlo až v poslední šestině, což znamená patnáct minut před koncem filmu. U něhož mě zarazily i barevné korekce, které podle mě neodpovídaly období, v němž se tento filmový příběh odehrával. Co mě ale rozladilo nejvíc, bylo špatné zpracování fiktivních záběrů ze spartakiády a 17. listopadu, objevujících se na tehdejších televizních přijímačích, jejichž obraz byl sice zbytečně černobílý, ale bez adekvátních obrazových tónů, ruchů nebo zrnitosti a tím pádem, těmto záběrům chyběla poměrně důležitá autenticita. ()

Gogo333

Docela pěkná komedie, bohužel zbytečně shozená některýma postavama a slabým dějem. Čermák a jeho háro vypadá děsně. Budař fajn slizák. Šteflová opět kouzelná a určitě stojí za to sledovat její kariéru. Maršál a Cejnar docela dost nesympatičtí a v tomhle jsme se shodli ve více lidech. ()

Pavkan

Jiří Vejdělek naprosto přesně věděl, pro koho tenhle film točí, a tak ho taky natočil. Řemeslně dokonale. Co dodat. Kdybych do té skupiny lidí, kteří mají rádi své jisté, patřil, tak si chrochtám blahem. Ale protože mě nebaví filmy, které minulou éru lakují sytě růžovou, používají výhradně vtipy, jejichž pointa je zřejmá hned při rozjezdu, nedostatek emocí nahrazují tlakem na hudební pilu, tak nemohu dát víc než za dvě (ty jsou za lokace a způsob snímání). ()

Harapes

České filmy jsou dost průměrné či se nedá na ně dívat.Ale to rozhodně neplatí u filmů Jiřího Vejdělka.Teď to není taková řachanda jako Ženy v pokušení či Muži v naději.Ale i tak je to bezesporu film,který něco divákovi dá,zasměje se,uslyší krásnou filmovou hudbu a bude se kochat přenádhernou krajinou výborně nasnímanou kameramanem Vladimírem Smutným.Běžte do kina,nevidět by byla chyba. ()

peetriss

Jiří Vejdělek je zárukou dobře zvládnutého filmového řemesla, v čemž Něžné vlny nejsou výjimkou. Bohužel s tímto řemeslem tentokrát nekoresponduje kvalita jeho scénáře, který je jen další rutinní historkou z doby předsametové, což samo o sobě je asi největším klišé českého filmu. Vejdělek však dokázal vypotit z minima maximum a dokázal svůj příběh obdařit příjemně "vymalovanou" atmosférou obdařenou nadhledem, jako celek se však jedná klopýtající romantickou komedii zpříjemněnou rusovlasými půvaby, a které se bohužel jen občas podaří vypointovat geniální vtip (nejednou na účet české historie). ()

Piškotka

Něžné vlny jsou celkem ubohé a nudné dílo. Vadí mi hlavně to retro se vším všudy, kdy současní herci hrají dvojí role. V a po totalitě, byť někteří z nich totalitu nestihli zažít. Děj značně pokulhával, udržovaly ho ryšavé herečky. ()

orkadimenza

Vcelku o ničem, ale po celou dobu se film nese na něžných vlnách dobré atmosféry a zdařilého vtipu. Někdy jsou fórky velmi nereálné a bizarní, ale to k tomuto rozkošnému příběhu patří. Malý Honza Maršál byl sice stravitelnější, než jeho starší následovník, ale i ten to dokázal nakonec dotáhnout i se svým otcem do vítězného konce. Vlny jsou něžné, příběh je něžný a tahle oddychovka mi dokázala zpříjemnit víkendový večer. ()

mira007

letní pohodovka pro nenáročné. Místama i docela vtipný, ale žádný zázrak. Táňa Pauhofová je nejlepší , proto tám ode mne přistálo pár hvězd. ()

filipvrbik

Čekaějakou politickou agitaci jako Pelíšky nebo Báječná léta pod psa,ale rok 1989 je tu prakticky nezmíněn (nepodléhej paŇickému strachu-jediný dobrý vtip) toliko ke komedii, romantické to snad bylo, ale pořád je to nudný český film, který ničím neohromí...30% ()

Garch

Vejdělek, ale, vlastně millý film, s vtipným řešením Národní 17.9. a překrásnou trojicí hereček na jedné lodi. ()