Enehy

Začnu přiznáním, že ujíždím na katastrofických filmech, především na těch o vybuchujících sopkách - čtu o nich i cizojazyčné odborné knihy - tudíž Pompeje byla jednoznačná volba tohoto měsíce. Do kina jsem šla s tím, že jsem měla načtených pár recenzí, ale říkala jsem si, nevadí, ten Vesuv za to stojí. Kvůli němu jsem také tento film absolvovala v 3D s dabingem, což byla totální chyba. Smála jsem se v situacích, kdy jsem, myslím, měla ronit slzy. Děj byl předvídatelný, některé herecké výkony dost nepřirozené, bojové scény příliš dlouhé. Nicméně děkuji za úžasný pyroklastický mrak, za odhalené břicho Kita Haringtona a za pohled na Pompeje, o který jsme v reálu ochuzeni. ()

Amadeo odpad!

Nevydareny krizenec radoby Gladiatora s 2012, kde sa mizerny katastroficky film zmeni na komediu poskladanu snad zo vsetkych klise , ake sa reziserovi a scenaristovi podarilo objavit. Co ocakavat ? Nuz milostny pribeh pateticky ako z pera Daniele Steelovej. Hlavny hrdina prahnuci po pomste, s pohladom obesenej kozy a s uzasnou pletovou vodou, ze mu tvar vydrzala cista pomaly az do zaverecnych titulkov. Politicky korektneho priatelia politicky korektne zachranujuceho politicky nekorektne dieta. Nevyrazni padouchovia posobiaci ako parodia na samotneho Komoda z Gladiatora. A nakoniec samotny Vezuv, ktory pri kazdej napinavej scene zatrasie na reziserov pokyn zemou pod Pompejami, prestane chrlit popolcek napadne pripominajucu na cierno natretu vatu ci spomali pyroklasticky oblak rutiaci sa dolu Vezuvom, aby sa hlavny hrdina stihol vycumlat so slecnou svojho srdca, prv nez obaja zastekaju :-) Prvej polovici Vas mrle zeru od nudy a v druhej polovici sa nezdrzite smiechu, ze co za koninu este pride :-) PS: Sorry za interpunkcne znamienka, pisem z tabletu. ()

jprmusic

Jediné, co mne na tomhle filmu bavilo, byl Kiefer. Bavit se o výkonech toho necharismatického mladíka a té mladé kopie Cameron Diaz nemá ani cenu. Posledních 20 min OK, jinak bída. Ale zase je to o hodinu lepší než Titanic - alespoň něco. ()

Idris

V podstatě, katastrofický Gladiátor (obsahuje i prvky Spartaka). Nějaký ten nerozvinutý milostný příběh, jeden solidní záporák (Sasha Roiz), nevymakaný, ale "drsně" vyrýsovaný Kit Harington, nezáživný Kiefer Sutherland a na konec Adewale Akinnuoye-Agbaje, který se časem stává stravitelným. Plus tohoto filmu je v tom, že Gladiátora viděl už každý a chce to něco nového, bohužel něco s většími "koulemi". Tento film jsem viděl a nezůstala ve mě žádná myšlenka nebo emoce (což je v dnešní době problém nejenom tohoto filmu). ()

miki68cz

Jedna hvězda za kostýmy, jedna za digitální efekty, jedna za Kiefera a jedna za stavby a interiéry. Anderson nás zbytečně nezdržoval, prostý příběh z arény, láska doslova až za hrob, pár kulturistů a příšerně přehnaná honička na závěr. Ještě že jsme se nedočkali happy endu, to už by bylo trochu silný kafčo. Doporučuji, udělejte si vlastní názor ()

Nessos

Hlavním cílem (který byl beze zbytku splněn) bylo udělat z katastrofického filmu zajebanou romanci. Proč? Proč? Proč? ()

vieriX

Tady prostě nebyly ambice na něco více než jen bečko které je tak předvídatelné jediné plus je že na bečko to mělo mnohonásobně vyšší rozpočet. Byla tady vykradačka snad všeho nejvíc snad Gladiátora. Jako pokud to budete brát jen jako efektní film, kde stejně všechno se točí jen kolem toho za jak dlouho bude sopka zlobit tak bude spokojeny. Pokud ale chcete prožívat nějake osudy lidi tak na to prostor není a ty co tu jsou vám v podstatě je jedno jak dopadnou. Za mě pruměr takový slušnější. ()

gicous

Anderson to vzal hopem ihned od začátku. Příběh uhání v kvapíkovém tempu od prvních minut a tempo nezvolní až do úplného konce. Ano, příběh je hloupost jedna báseň. Kombinuje Gladiátora, Sopku, Rozpoutané peklo, levnou romantiku a to všechno ve velmi skromné stopáži. Ale čekali jsme něco jiného?Je to přece P.W.S. Anderson. Chlap, co natočil Resident Evil, Mortal Kombat a jiné zběsile dějové kolotoče. Pravda je, že Anderson je pro podobný typ filmů, čili velký, prázdný, zábavný blockbuster ideální volbou. Dokáže zkombinovat triky, odlehčený příběh a sympatické herce do jednoho kompaktního filmu, který uspokojí každého nenaročného diváka. Pokud tedy máte chuť na dějově svižný letní blockbuster, který má jediný přízemní cíl, a tím je pobavit, pak nemáte, co řešit. 7/10 ()

jafuska

A mě se právě tento film moc líbil, nechápu tak nízko hodnocení, líbil se mi samotný děj, efekty, celý film mě strhl do poslední minuty, hudba vynikající, nemám co vytknout, ()

Romeroo

John Sníh a jeho vytoužené hodinky Casio se smyslnými rty co chtěl Kiefer Sutherland jednou takhle v Pompejích postříkat...to se mu sice nepovedlo, ale neubralo to na slušném zážitku ve kterém je vše tak jak má být a nic nevybočuje, v tomhle případě je to dobře. ()

Kimkong

Byl docela zklamán. Film na mě působil dosti béčkovým dojmem. Seriáloví herci zahráli přesně to, co hrají ve svých původních rolích a zde mi to vůbec nesedlo. Trikové efekty sestávají pouze z výbuchů byly chabé a hudba vyloženě špatná. ()

Ivoman

Výběr herce pro hlavní roli mohl být lepší, ale jinak pěkná podívaná. Na začátku sledujeme jen gladiátory a když téma dospěje ke konci, začnou se konečně ničit Pompeje. Podívaná pěkná, i ve 3D slušná, ale tak nějak je toho málo té zkázy. Vzhledem k historickým pramenům, kdy popel ležel až do výšky 6 metrů, erupce sopky trvala 3 dny, vln tsunami bylo několik a zemřelo 10 000 lidí, je té zkázy na plátně fakt málo. Dal jsem 3 hvězdičky, ale těsně, možná to po druhým kouknutí zvednu na 4. ()

george82

To byla ale kravina. První 2/3 filmu jsem ani netušil na co se vůbec koukám. Hlavní roli bych přisoudil sopce. Ta jediná ukázala, jak by to mělo vypadat. Dojemná milostná scéna v objetí oblak kouře a ohně mě spíš rozesmála, než cokoliv jiného. Tak snad příště. ()

J.Cobra

Sopka a její digitální herecký výkon stojí za to. Jinak podprůměr a trapárna od dialogů až po nějakou logiku. ()

64B

Na tomhle filmu bylo bezva, že to sežehlo nakonec všechny, ať záporáky, tak hlavního hrdinu i jeho milou. Díky přírodo, že si nevybíráš kdo je zlej a kdo dobrej. Jinak je to film, který nudí, hlavní hrdina je ta nejmenší tříska ze stromku a ženský tam hned mektaji, jaký má "svaly". Navíc je nesympatickej a vůbec, kromě "kýfra" a Trinity z Matrixu tam nehraje žádnej človíček zvučnějšího jména, což je dost škoda. Doprovodná hudba je takový střed. ()

Renie42

Výborný vizuální a trikový film. O Pompejích jsem četla několik článků a viděla dokumentů, tak tohle mě zaujalo. Sice jsem si řekla, že tam si bude nějaká ta love story, ale asi to k tomu patří. Dvě třetiny filmu je jen takové to bublání z Vesuvu a zbytek je pak takový epický a tak strašně si přejete, aby ti dva to dokázali a uprchli před ničivou zkázou. Ale co se stane, ať se každý podívá sám. Jen jedna výtka. Nemožný dabing hlavního hrdiny, ten jeho hlas, který nemá intonaci, který jede jen v jedné hluboké rovině. Možná, že by v originále zněl líp. Styďte se Milův dabére. ()

carodejb

Anderson by mal točiť vlastné scenáre. Lebo vtedy je najlepší. Tuto..nie. Réžia fajn, hudba pecka, efekty tiež, len ten príbeh bol o ničom. A potom nenadchne ani efektné finále, lebo nejak mi postavy boli ukradnuté a viac ma bavili tie veľko zábery. No to je tak: keď točím blbinu, nech je to aspoň zábavné, alebo nech sa zžijeme s postavami...tuto to nebolo ani jedno. Neviním z toho Andersona ani hercov. ()

Frog.cz

Pompeje silně připomínají český film,těch keců reklam a samochvály před premiérou a pak se člověk nevydrží koukat do konce pokud není masochista. ()

adamcik.patr odpad!

Komentář Lima to vystihuje! Celý film jsem si říkal proč kopírují můj oblíbený film Gladiátor. A nakonec i docela podobná smrt? No prostě ODPAAAAAAAD!! PS: a přitom byly očekávání opravdu veliké ()

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí