Černá komedie vypráví příběh herce Riggana Thomsona (Michael Keaton), který se v minulosti proslavil filmovou postavou kultovního ptačího superhrdiny Birdmana, a nyní se s vypětím sil snaží o svůj divadelní debut na Broadwayi. Riggan doufá, že když uspěje jako režisér a herec nového ambiciózního představení, oživí svou upadající kariéru. V mnoha ohledech to je riskantní krok. Ale bývalý filmový superhrdina si dělá velké naděje, že díky tomuto konečně získá uznání jako umělec a všem včetně sebe dokáže, že ještě není odepsaný. Premiéra se pomalu blíží, když se představitel titulní role v jeho hře během zkoušky za podivných okolností zraní a je třeba ho rychle nahradit. Na základě doporučení hlavní herečky Lesley (Naomi Watts) a na naléhání Rigganova nejlepšího přítele a producenta Jakea (Zach Galifianakis), Riggan nakonec neochotně přijme Mikea Shinera (Edward Norton), který je naprostou neřízenou střelou. Mike je ale zárukou toho, že se představení vyprodá a sklidí chválu kritiků. Kromě samotných příprav na premiéru se musí Riggan vypořádat i se svou přítelkyní a herečkou ve vedlejší roli, Laurou (Andrea Riseborough), se svou dcerou Sam (Emma Stone), která právě prodělala odvykací léčbu a nyní pro něj pracuje jako osobní asistentka, a také s bývalou manželkou Sylvií (Amy Ryan), která se čas od času objeví v zákulisí. (Cinemart)

Jacques1

To samé klišé, které režíruje na Broadwayi Riggan, režíruje na plátně Inárritu. Něco je zábavné, ale ne moc, něco, je dojemné, ale ne moc, něco sebekritické, ale ne moc. Nakonec z obojího vychází podivná slepenina, která se chce tvářit umělecky,která touží, jako Riggan, po první stránce novin. Tahle snaha je cítit z každého záběru z každé scény. A právě to mě odpuzovalo a strašně nebavilo. "Let's face it, it's not for the sake of art. It's because you want to feel relevant again."(To nejlepší přijde až po filmu, v titulcích je jako jeden z producentů uveden Skotchdopole, což mě jediné zahřálo svou naprostou upřímností). ()

Lavinia odpad!

Typická oscarová slátanina ve stylu herci hercům o sobě samých. Minimální děj: zestárlý představitel comicsové figury chce prorazit jako režisér, producent a herec na divadle, má trampoty s hereckým obsazením, financemi, kritikou a svými halucinacemi. Nakonec páše sebevraždu na dvakrát, konec dvojznačný, buď A) se rozplácl na dlažbě, nebo B) odletěl s ptáky do nebe. Tipuji A. Vskutku originální kamera bez střihů, i když jeden tam, zdá se mi, byl, to když se mi na konci tak hrozně ulevilo (opticky). Ono totiž nejde náš lidský pohled přenášet na plátno bez následků, je to nuda a námaha na oči. Dle distributorů prý film má problémy s uplatněním v kinech - a kdo by se divil? ()

boo-boo

Satira až na dreň, perfektne zahraná aj spracovaná. V kine som sedel nižšie, takže počas prvých 15-tich minút, čo som si zvykal na kameru, som sa skoro pozvracal. ()

groz122

Takže... dobrý příběh spočívá v dobré zápletce, ale tento film se neobtěžoval zabývat zápletkou. Znám jen dva takovéto Pseudo-příběhy, Babču Božky Germánky a pana ptačího muže... jediný rozdíl je v tom, že tento počin vám na rozdíl od Babči zabere pouze 2 hodiny a už o něm nikdy neuslyšíte, ale vaši příbuzní z rizikové skupiny důchodců budou o Starém Bělidle remcat pořád. A teď to hlavní... 9 nominací na Oscara ?! to jako vážně ? Za co ? Jednou někdo vymyslí něco co tady ještě nebylo a akademici se mohou zbláznit, v tom případě já nominuji holčinu, která postrádá kluka z MHD na nejlepší krátkomentážní film.Upřímně jsem rád že je to za mnou a že tento film už v životě neuvidím. Nemám rád filmy typu "Todle je HollyWood pičo, tady se může všechno !,, 10% a to že tu kvalitu o které tu všichni mluví sem u filmu neshledal. ()

Majzlík

Dávat vysoké hodnocení jen proto, abych se náhodou neshodil před ostatními "znalci" fakt nebudu. Protivný,nudný rádobyumělecký blivajz. ()

Indyi

Zase další film, který má skvělé PR, slavné jméno režiséra a bývalou hvězdu filmového plátna v titulku...wannabe art, but.... Řemeslně asi velmi dobrá práce, kamera zajímavá, hudba vhodně vybraná, Michael Keaton a Edward Norton válí, ale jinak je to zase další nafouknoutá bublina, která žádný hlubokomyslný, filozofický, dramatický či bůhvíjaký poklad neskrývá. V podstatě zcela tuctový film s lehce nadprůměrnými výkony herců. ()

papadoce

Jedná sa o veľmi dobrý film. Kamera, prevedenie, atmosféra, herci, všetko super, lenže..........po celú dobu som sa nemohol zbaviť pocitu, že ešte pred prvou klapkou sa jednalo o pravý nefalšovaný Oscarový kalkul. Nie žeby som nikdy predtým nevidel film, ktorý bol natáčaný práve s týmto zámerom, to nie, ale Birdmanovi to tak nejak neviem odpustiť. Možno časom, ale ak toho Oscara nezíska, tak mu to neodpustím nikdy. NIKDY ! Tak asi odpustené ?! Heh. ()

vladivostok

Michael Keaton má problém, ktorý sa divákovi postupne otvára. Človek chvíľami nevie či sa má smiať alebo smútiť – a to je znakom každej dobrej čiernej komédie (aj keď tu by sme toho mohli nájst viac). Film rozhodne stojí za videnie už len kvôli réžii - Inaritta alebo úžasnej kamere či dlhým strihom, dialógom atd. Oprávnené sošky ()

neo250

Po filme Boyhood je na scéne ďalšia sračka bez hlbokej pointy a akejkoľvek pozornosti na dej. Miestami som sa dokonale strácal no akým zázrakom som sa dostal späť to neviem. Oproti Boyhoodu má tento film pozitívum,že netrval 3 hodiny a mal štipku ale naozaj štipku deja. Jedine čo môžem pochváliť v tomto filme je kamera, ktorá ma u mňa fakt obdiv. Hudba slabý priemer a ten záver? "že domysli si!" pri filme, bez poriadneho deja - ak to tak môžem nazvať, tak je riadny masaker na zamyslenie. Záver: príšerne pomalý, nudný film - odporúčam vidieť len v prípade, že človek nevie zaspať :) ()

Hisnuklusi

Pěkný film a docela zajimavý. Navíc vlastně i dejme tomu originální. Popravdě jsem nic moc neočekával a filmy Alejandra se mi nelíbí, o to víc jsem rád, že vytvořil něco, o čem mohu říct, že to bylo fajn. Herecké výkony jsou zde vskutku prvotřídní. Kamera je v klidu. Bici patří k mým nejoblíbenějším nástrojům, takže mě ani ten sound nějak neotravoval. Navíc je zde dobrá vyváženost mezi komedií a dramatem, až vlastně ani nevim, k čemu bych to přiřadil vic. Takže zrátka hodně dobré, pro mě dokonce překvapivě. Vlastně mi to uplně klidně přišlo trochu jako třeba Wrestler, jen v herecke branži. ()

Kefas21

Nový film Birdman? No tak to sa ideme pozrieť, čo to je zač a kto tam vlastne hrá...Mišo s Edom? Wattsová a Stounouka? Prísľub zaujímavého príbehu? Hor sa do kina! Po 119 minútach obšívania sa v sedadle pred plátnom, kde som akoby jednozáberovo videl zamysleniahodnú realitu nadupaných aktérov v tajomnosti filozofických bicích, keď som bol rád, že to skončilo, zamyslím, ba s hnevom v hlase a zármutkom v duši sám sebe kladiem si otázku...vážne to bolo hodné Oscara?! ()

syphoon

Obava se naplnila! Co to ku*** bylo? To asi někomu v Hollywoodu jeblo! Tohle že má být nejlepší film r. 2014? Jediné pozitivu vidím na opravdu dokonalé kameře, ale jinak je to opravdu příšerný! Přijde mi, že poslední dobou vešlo do paměti režisérům, ale následně i fanouškům jedno moudro: Čím více zamotaná hlava, tím snadněji tu filmovou sra*** pod tím obalem fanoušek neuvidí!" hrůza děs a filmový světe PROBER SE!!!! 40% ()

Michael Keaton vs. třetí světová válka

Michael Keaton vs. třetí světová válka