Armády lovců čarodějnic, bojovníci „Sekery a kříže", vedou svou válku proti hrozivému nepříteli po celá staletí a bojují s čarodějnicemi na všech místech Země. Jeden z nich, Kaulder, zničí samotnou čarodějnickou Královnu a ta ho s posledním dechem prokleje k věčnému životu. Navždy odtržen od své rodiny pak Kaulder tráví stovky let tím, co umí nejlépe – loví a zabíjí čarodějnice. Dnes je posledním svého druhu a prořídly i řady nadpřirozených nepřátel. Jeho příběh ani boj ale nemají konec, zlé čarodějnické síly tu stále jsou, ukryty našim zrakům. Navíc se jim konečně povedlo přivést zpět k životu svou Královnu a ta žije jedinou myšlenkou. Rozpoutat na Zemi peklo, ukončit Kaulderovu nesmrtelnost a postavit lidstvo tváří tvář zkáze. Posledního lovce čarodějnic čeká v knize jeho života epická a bojem naplněná kapitola. Bude poslední? (Bontonfilm)

Rex Mundi

Vizuálne príťažlivé poctivé béčko, aké podľa mňa Dieselovi idú. Áno, mám preňho slabosť už od Pitch blacku a nehanbím sa za to :-) Posledný lovec čarodejníc mi pripomenul dva filmy s Nicholasom Cageom - jednak Čarodejovho učňa, ktorý bol oveľa slabší (u mňa len za 2*) a druhak Hon na čarodejnice, ktorý je pre mňa dôstojným príbuzným tejto čarodejníckej dieselovky a tiež ma bavil svojou temnotou i témou. ()

Spooner

První film, a snad na nějakou dobu i poslední, v němž mi Vin Diesel začínal připomínat Stevena Seagala. Už i Vin je totiž s každým dalším filmem malinko při těle a v akčních scénách, nebo tedy spíše jejich náznacích, se vůbec nepředře. A když se směje, vypadá jak po mrtvici. Zaplaťpánbůh za neodolatelnou Rose Leslie. Nebýt ji, už by nebylo v téhle rutinní nudě vůbec na co koukat. 50% ()

tahit

Každopádně bez mučení přiznám, že mi uniká smysl tohoto filmu. Nenacházím nic, co by mě zde zaujalo. ()

Wacoslav1

Slyšte! slyšte! Distributor žumpa films uvádí nejnovější (údajně) fantasy (s)hit podzimu : POSLEDNÍ LOVEC PADOUCNIC! V hlavní roli naolejovaný, holohlavý a brutálně (ne)charizmatický pan Vin Nafta, nebo jak se ten plešatej čurák jmenuje. Ok jsem ho ještě ochotnej akceptovat jako Riddicka, tam mu to celkem sedne, přežiju i ty věčný žvásty o rodině v F+F sérii. Ostatně kvůli němu se na to nekoukám, ale tady mě střídavě sral a nudil po celej film a nejenom on. doufal jsem v pohodový nablblý fantasy z dostatkem akce a dostal brutálně vážnou, totálně ukecanou zoufalost. Další skvost kterýmu jsem se letos vyhnul v kině a dobře jsem udělal.15% ()

Davies182

Dost bída. Sestříhal bych to na dvacetiminutovej kraťas, kdy půlku by dělaly cool bitky s čarodějnicema, a tu druhou hezký kouzelnický triky (skoro) jak z Harryho Pottera - hlavně aby lidi nemuseli poslouchat ty tupý dialogy, suchý hlášky a naprázdno moralizujícího Diesela. Tomuhle herci bych mimochodem zakázal se smát: na ten smrtící škleb má zbrojní pas, ne? ()

Xmilden odpad!

Odpad s luxusním digitálem. Holt někdo si může dovolit i takovou neskutečnou kravinu, která se asi chtěla uchytit podobně jako Constantine ve fantasy světě, ve kterém platí určitá pravidla, opatřit nákladnými triky, ale tak nějak zapomene na to hlavní a to je scénář a zajímavý příběh. V průběhu se dozvídáme, že při výkladu karet zrovna tahle karta znamená tohle. Proč? protože prostě proto. A takhle by se dalo pokračovat. Mírně zajímavější situace nastává až s blížícím se závěrem. Tvůrci se snaží těsně před koncem diváka přesvědčit, že pokud se chce dozvědět více, měl by mít zájem na tom aby vznikly další díly. Za sebe ovšem jednoznačně říkám, že nemám zájem. 10% ()

Tom_Lachtan

Oh boha, jedna z největších konin, kterou si budeme za třicet let pouštět jako hrozně zábavné pitomé béčko a budem se mu smát, ale do té doby je to jen a pouze pitomost s jalovým scénářem, špatnými herci (Vin Diesel bohužel zvládne leda Kamený tvář a jakýsi divný škleb, který se pokouší vydávat za úsměv), nulovým zapuštěním do mytologie světa (která by mohla být zajímavá, nežene), plná je nebetyčně nudné cgi akce a když se vrchní lovčí ježibab začne ohánět mečem a tvářit se u toho tvrďácky, je to leda tak směšné. Největší mínus je ale stejně ten scénář, céčkové dějové zvraty, céčkové postavy a neschopnost psát logicky, tak například nikdo z řádu není schopen rozeznat smrt od prokletí, přestože hlavnímu hrdinovi na to stačí asi patnáct sekund a to včetně zavilého mhouření očí. Tenhle film sice nevyvolává fyzickou bolest při sledování, jako to předvedl sedmý syn, ale pořád je to velmi mizerné. ()

darkrobyk

Pro tentokrát mě stokrát viděné bavilo. Snad i proto, že současných čarodějnických filmů je pomálu, a tak je každý kousek dobrý. Tyhle záchrany světa před královnou čarodějnic (pradávných božstev, upírů, vlkodlaků, padlých andělů...no, tam by to byl král, tedy Princ) jsou prastaré a těžko přijít s novým příběhem. Ostatně všechny příběhy již odvyprávěla Bible, jak je dobré si občas připomenout, tudíž záleží jen na nové formě, prostředcích, způsobech...jelikož obsah a cíl jsou dané. Mám raději filmy přebírající atmosféru a vizuál úspěšných starších kousků (asi nemá smysl jmenovat, poučený divák ví), než levné pixely, tři neherce tvořící dav a zadní projekci. Pravda, nejvíce se mi líbil středověký úvod (a bral bych ve stejném duchu a době celý film), ale současnost mě výrazně nezklamala. Nejlepší byl morový strom, strážce (variace na Kerbera křížená se vzpomínkou na posádku StarTreku, co byla pod vlivem podobných parazitů), čarodějný bar a květinářství u Poison Ivy. Být i drak, dal bych 5*. Mírné chmury mi přivodila jen závěrečná titulková skladba Paint It, Black. Když už neměli originál od Rolling Stones, pak bych uvítal verzi od Inkubus Sukkubus...jenže to krajně nepříjemně kvičela jakási Ciara... ()

juta

Mě Dieslovo honění za čarodějnicemi bavilo. Je tu znát přemíra efektů, kterých je snad několikanásobně víc, než skutečných záběrů, ale ono to zase tady až tak nevadí a nezávidím tomu, kdo je musel vytvářet. :D Jinak i po dějové stránce mě to nenudilo, bylo to fajn. ()

Shakers

Na to, že je to Dieselov vysnený projekt je to teda fakt bieda. To, že ma The Last Witch Hunter jednoduchý, slabý a priehľadný scenár a príbeh mi nevadí, skôr mi vadí to, že každý to dobre vie a oni sa s toho ešte snažia spraviť seriózny film, ktorý je vo výsledku veľmi slabý. Keby tu bolo viac akcie, alebo aspoň nejaké vtipné hlášky (kedže nič moc na papieri nemám), ale nič. Dokonca aj akcia je snáď celá ukázaná v ukážkach, tak jej je až žalostne málo. A kedže sa tu len kecá a každý sa vážne tvári, The Last Witch Hunter plynie strašne pomaly, skoro až uspáva. Efekty tiež nestoja za zmienku, herci zahrali svoj štandard, no aspoň, že ten Jablonský tam trošku pre akú takú atmosféru, záhadnosť a akčnosť brnkal. Jeho hudba bola prekvapivo akčnejšia ako celý film. Obľúbený soundtrack: At Your Service. 50% - 2* ()

Pepinec

Před filmem jsem si v sále všiml jedné těhotné sympaťandy a celých 107 minut se pak o ni bál, aby z toho chuděra předčasně neporodila. Já totiž bolesti měl, a to mám do těhotné ženy podobně daleko, jako Vin Diesel k Oscarům. Dneska jsem si na tuhle digitální bombardiádu vzpomněl znova, to když se ke mně na hlaváku došoural bezdomovec a hlasem připomínajícím přechlastaný dvouválec s náběhem na tuberu po mně loudil drobáček. Byl jsi to ty, Diesele? ()

S.Quentin QUALE

No to je teda hegeš! Postavy pózérský, Diesel castingovým omylem, vykradený scenérie (Já, legenda), vykradený postavy (Constantine), vykradený udělátka (Matrix), žádný čarodějnice. Achjo, všecko špatně....ale paradoxně se na to i podívat dá, takže upocený dvě hvězdy. Bída bídoucí. 40% ()

misterz

Snímok, pri ktorom mi došlo, ako málo mi stačí na priemerné filmové vyžitie. Obsah je síce strašná hatlanina čerpajúca a hrozným spôsobom deformujúca mnohé prvky z rôznych fantasy a scifi filmov, ale keď človek vypne mozog, pretrie si oči a naladí uši tak sa to dá. Užil som si hlavne perfektne si kontrujúce a k sebe náramným a ojedinelým spôsobom pasujúce hlasy V. Diesela a R. Leslie, ktoré bola slasť počúvať (z toho dôvodu dabing dôrazne neodporúčam). K tomu nejaké tie pekné poletujúce obrázky, slušná kamera, čáry-máry, masky a bol som celkom spokojný. Za stratu času by som film určite nepovažoval. 60/100 ()

Vančura

Od tohoto filmu by mě spolehlivě odradilo už to, co o něm píše Bontofilm: "Vin Diesel má charisma na rozdávání. Jako tvrďák s chraplavým hlasem baví ty diváky, kteří hledají v kině koření současných úspěšných spektáklů - akci, hlášky, styl, zábavu a zdravou míru nadsázky. Možná nesplňuje nejnáročnější herecká měřítka přísných šedivých akademiků, zato je prostě „cool“ a série Riddick nebo Rychle a zběsile ho už dávno vynesly do zábavní ligy mistrů. Jako Poslední lovec čarodějnic si teď vyzkouší žánr fantasy a rychlá kola vymění za meč a sekyru. Kupu drsných hlášek si však ponechá, ostatně za svůj věčný život jich jeho postava nasbírala dostatek." No tak jsem asi přísný šedivý akademik, protože od dobrého filmu chci něco jiného než cool hlášky a akci. Tenhle film mě tak neuvěřitelně sral, že jsem se chtěl přidat ke Spáčilce, která to zabalila po necelé hodině a prchala z kina jako o život - já zůstal a nechal se dokonale otrávit, dobře mi tak. Monstrózní shit, který mě jednou provždy naučil, že herecká přítomnost Vina Diesela v jakémkoli dalším filmu pro mě bude spolehlivým znamením, že takový film lze s klidem ignorovat, protože nejsem jeho cílovka (film má k dnešnímu dni na Facebooku 260 tisíc fanoušků). Hledat na tomto filmu něco dobrého se chce ještě míň než natahovat tenhle otrávený komentář víc než je nutné - cílovku tohoto filmu stejně nezajímá, co si o něm myslí nějaký Vančura, a tito lidé si film jistě užijí. Srdečně jim to přeji. Zajímavost závěrem: Kostým Královny čarodějnic, líčení i její útočiště našly inspiraci v práci polského malíře, fotografa a sochaře Zdzisława Beksińského. ()

mzss1

|60%| Od tohoto dílka jsem nic moc nečekal. Podobné ujeťárny moc nemusím, ale přesto na mě trailer nepůsobil až tak zle. Především jsem byl zvědav na Vina Diesela. Roli zváld celkem dobře a i místy uvěřitelně. Celkově bych k filmu vylepšil scénář, větší zapamatovatelnost a finále, které mě už vyloženě nebavilo. Akční scény, vizuální stránka, efekty – to vše bylo zajímavé. Od začátku mě film zaujal, jen tak ta cca poslední třetina snímku začala dost váznout, začal jsem se nudit. Finále nebylo vůbec zlé, ale pro mě dost nezajímavé a nepřekvapující. Jinak si moc nemůžu stěžovat. Vin Diesel mě zde bavil, stejně tak i Michael Caine, který snad zvládne veškerou roli. Elijah Wood mi zde moc neseděl, ale nevadí. Zbytek herců ok. Hudba byla celkem normální. Takže ve výsledku mírně nadprůměrná oddychovka, která by dostatečně, zabavit měla. ()

kingik

Vin Diesel alias Kaulder, urostlý bojovník řádu"Sekery a kříže", se vydává na 800 let trvající pouť napříč časem, která ve filmové řeči trvá něco málo přes devadesát minut, aby se stal charismatickým holohlavcem a sdělil tak plešatým mužům nemilou zprávu, že ani za osm století nebyl vyvinut lék na růst vlasů. Zároveň trpí tak trochu Alzheimerem, to víte, když jste tak stár, nemůže vám paměť sloužit dokonale. Proto si od hodné mladé čarodějnice nechá čas od času připravit vzpomínkový nápoj, aby se mrkl, co dělá jeho mrtvá rodina a tak. Ale hlavně má nějaké nevyřízené účty s Královnou čarodějnic, která ho s posledním vydechnutím proklela a učinila jej nesmrtelným. Tedy jestli mu to vyloženě vadilo, to jsem z filmu nevykoumal. A to děj nepelášil jako splašený. Právě naopak. Pěkně piánko, žádné nervy, však zítra je taky den. V podstatě bych pojetí filmu připodobnil k celkem originální fantasy detektivce s četnými hororovými prvky, kde se hlavní hrdina, chránící lidstvo před škodlivostí čarodějnic, chce dopátrat, kdo má eminentní zájem na opětovném probuzení již po staletí mrtvé Královny čarodějnic. Samozřejmě tohle téměř "detektivní" pátrání je proloženo množstvím nadpřirozených jevů a výjevů, neomylně poznáte lumpa, co má v plánu obrátit svět naruby, stačí se jen pozorně rozhlédnout po hercích ve vedlejších rolích, a pokud máte fištrón, okamžitě vám to do cvakne. Akci nahrazuje režijní kreativita a atmosférické pojetí, které se táhne jako had celým filmem. Z vizuálního hlediska je film hodně dobrý pro oko kino diváka. Je to jen dobře. Spousta kvalitních digitálních triků diváka zabaví, přece jen občas bylo znát, že by film bylo potřeba rozpohybovat hutnou akcí, jenže na tohle tenhle film tolik neužije. Mnohem raději se uchyluje k vymýšlení toho, jak jinak diváka zabavit, než jen akčně. Sluší se dodat, že celý děj je přece jen o něco komplikovanější, než vyplývá z mého chatrného popisu. Ano, občas je trochu na usnutí, převažují však zajímavě řešené scény, v nichž vyniká Vin Diesel a jeho kvalitní herectví. On vlastně film zbavil "béčkovosti", i když tohle hledisko tak docela nevymýtil. Ale do vyloženě béčkového ranku tenhle film rozhodně nepatří. Nezlobil bych se, kdyby k Vinovi přiřadili pohlednou slečnu. Ve filmu se mihne pár krásek, ale čarodějnici, tzv.Vykradačku snů, co se kamarádí s hlavním hrdinou, zrovna vybrali tak, až poklopec stávkoval. A stávka není od slova stát. Prostě péro budete mít přimrzlé, že vám bude reagovat až na jaře. To mě asi nejvíc na tomhle fantasy mixu nasralo, pak ještě vadilo rozvláčné tempo. A nejcharismatičtější postava? Královna čarodějnic. Příznivci Vina Diesela ale rozhodně nebudou litovat, že se s ním vydali po stopách čarodějnic(e). 70% ()

Frajer42

No kurva. Nechce mi ani ani malinko věřit, že k sepsání takového neskutečného blábolu, bylo zapotřebí hned tří osob. Pevně věřím, že scénář obdobný, ba dokonce, lepších kvalit by vám sesmolil kterýkoli náhodně oslovený bezdomovec, který si právě propláchl mozek lahví Okeny. Pokud byste měli štěstí, tak i za pár drobáků nebo v krajním případě za cigáro. Nejde mi do hlavy jedna zásadní věc, jak se v jednom filmu může sejít tolik dobrého a zároveň tolik špatného. Ze soudku vydařeného stojí za řeč minimálně epická hudba mistra Jablonskyho. Digitální efekty také nejsou vyložený průšvih. Vůbec jsem nezachápal, proč se v takovém filmu objevil v poměrně nevýznamné roli někdo jako Michael Caine. Froda bych ještě pochopil, jeho kariéra vzala za své s koncem Pána prstenů, ale Michael Caine...?! Vážně?! V závěrečných titulcích jsem snad postřehl, že Vin Nafta byl zároveň i distributorem, takže si budu myslet, že jej ukecal ze známosti. Vin Nafta - herec nepřekvapil, neboť tohle je přesně film hodný jeho hereckému umu a postavení. Má hrubý hlas, drsný být taky dovede, tak proč si zde nezahrát neohroženého mistra šmirglpapíra. Velice se mi líbila a celý zážitek mi zpříjemňovala Rose Leslie. Nedá se o ní napsat, že by byla nějakou miss universe, ale má prostě své velice osobité kouzlo a neoddiskutovatelný mrd v očích. A navíc hrála samozřejmě o trůny. A špatný je kompletní zbytek. Nezáživností a šíleností děje počínaje a vlastně zároveň i konče. Bohužel, totální nezáživností. V celém filmu není jediná zajímavá, či jinak záživná scénka. Celé to působí jako cesta do hlubin narkomanovy duše. Je to divné. Nesmyslně sestříhané. Skáče se od ničeho k ničemu. Děj nemá absolutně žádnou logiku, žádný jasný směr nebo cíl. V celém záplavu zoufalosti utrousí Vin Nafta asi dvě dobré hlášky a skončí to. Opravdu velice prazvláštní film. Mohu jen spekulovat, co tím chtěl autor říct a hlavně proč chtěl vůbec něco říct. K usínání to posloužilo, takže ošklivé 2 hvězdy přeci jen zanechám. ()

Kolikrát bude Vin Diesel lovit čarodějnice?

Kolikrát bude Vin Diesel lovit čarodějnice?

19.06.2015

Chystat pokračování nového filmu ještě před jeho premiérou už je dnes běžná věc. Některá studia dokonce plánují své ságy na mnoho let dopředu, většinou se to ale dělá u prověřených značek. Slyšeli… (více)

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

Vin Diesel: Lovec čarodějnic

Vin Diesel: Lovec čarodějnic

06.08.2014

Nedávno skončilo natáčení Rychle a zběsile 7 a Vin Diesel se tak mohl přesunout ke svému dalšímu projektu. Tím bude nadpřirozený akční thriller The Last Witch Hunter, ve kterém si plešatý bijec… (více)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (více)