Komentáře uživatelů k sérii (34)

I kdyby se jen zůstalo stát na jednom místě, prázdně se tlachalo a občas se libovolná jednotka střetla s libovolným titánem, měli by tvůrci úspěch zaručen. Ti ale nevsadili ani na bezhlavou akci, ani na natahování zápletky a místo toho veškerá očekávání staví na hlavu. Nechávají do děje vstoupit nové postavy, bez okolků kolem nich staví základy pro očividně velkolepé budoucí příběhy a právě ve chvíli, kdy už je toho dialogového napětí příliš, přijde scéna souboje, která vyrazí všem dech a opět tak dokáže, že tenhle Útok má na svou konkurenci pěkných pár pater náskok. V kombinaci s velmi střídmým kořením v podobě alespoň drobných mytologických novinek je z druhé série událost, na kterou se vyplatilo ony čtyři roky čekat.(9.8.2017)

Neuvěřitelné, jak si nějaký seriál dokáže udržet pořád stejnou úroveň epiky a totální badassery .... opět nabušený OST a i pár nových zjištění. Produkce je top notch, nicméně je škoda, že to celé uteklo tak rychle. 12 dílů je málo, teď zase čekat rok na sérii třetí. No .. alespoň to čekání stálo za to!(1.8.2017)

I druhá série si zachovává většinu atributů, pro kterou jí její fanoušci milují a navíc začíná konečně servírovat odpovědi na spoustu otázek, kterou nám první série přinesla. Druhá série má i mnohem lepší drive, víc zajímavých zvratů a jasně naznačuje, že úvodní tíseň a snaha o přežití je sice stále přítomná, ale že za vším tím se skrývá mnohem větší hra, že tohle není jen brutální vyvražďovačka a obyčejný akční survival, ale že je zde i mnohem komplikovanější příběh na pozadí, než by člověk původně čekal... No a tohle se mi líbí, ta představa mě hodně láká a začalo mě i bavit spřádat teorie jak to vlastně je a mám už i docela slušnou představu, co se to tam vlastně děje. Tedy po stránce akce nemám co vytknout, po stránce příběhové bych sice pár drobností našel, ale jinak převládá naprostá spokojenost... Tak proč jen 4*? Protože to co mi vadilo v první sérii mi vadí i tady, tedy fakt, že spousta věcí je dle mého přehrávaná a dělaná na efekt a že mi spousta postav prostě pořád připadá nesympatická. Postavy mnou oblíbené z první série nedostaly příliš prostoru, až na Sashu, která se projevila jako něco víc, než jen komický element, zda to bylo dobře, nevím ještě dnes... Ze vší té spleti emocí a vztahů, které nám autoři servírovali, mě nakonec asi nejvíc bavilo sledovat Ymir x Historia, což bych rozhodně nečekal.... Takže ani druhá série mě neuhranula tak, že bych s napětím čekal na každý další díl a ten trávil nalepený na obrazovce. Dokonce to ani nebylo první anime, které jsem si v sobotu ráno pouštěl. Ale rozhodně mě to zaujalo i bavilo a jsem zvědavý, jak moc se mé teorie blíží pravdě a vůbec co přinese 3. sezóna. 8,3/10(19.6.2017)

To, co je pro herní průmysl Call of Duty, co je pro klasické filmy Transformers, to je pro Anime Shingeki no kyojin, tedy na pochopení zcela triviální, násilný, hlučný ultra-mainstreamový blockbuster. Zároveň pro něj, stejně jako pro ostatní jmenované, platí, že i lidé, kteří se v daném průmyslu příliš neorientují o něm s velkou pravděpodobností slyšeli. Svou nekomplikovaností se mají zalíbit zejména nenáročnějším divákům. To pochopitelně automaticky neznamená, že se náročnějšímu divákovi nebude líbit, jen už se to asi neobjede bez nejrůznějších výtek. A že se jich dá v tomhle seriálu najít celá řada. -------- Druhá řada Shingeki no kyojin se blockbusterové mantry drží jako klíště, možná o něco málo více než řada předchozí. To by samo o sobě vlastně ani tolik nevadilo, kdyby scénář neměl opět, stejně jako minule, naprosto nevyrovnanou kvalitu napříč jednotlivými díly. Začátek je pro mě nečekaně příjemný a zábavný. Dost to podtrhuje fakt, že právě v prvních dílech téměř nevystupuje ústřední trojice (Mikasa, Eren, Armin), která má zdaleka nejtupější, nejpatetičtější a nechtěně srandovní dialogy. Stojím si za tím, že v seriálu jsou nejlepší vedlejší postavy (Krista, Connie, Sasha) a scénář v jejich společnosti v rámci své nenáročné zábavy funguje poměrně dobře. Zejména v druhé polovině sezóny však nastoupí hlavní trojice a kvalita jde opět dolů. -------- K postavám ještě jedna věc, opravdu mě fascinuje, jak scénář zametá s Mikasou. V první řadě to byla hrdinka, která něco dělala, něco vymýšlela a byla to významná hybatelka děje. V řadě druhé je zcela zbytečná, v podstatě je tu jen proto, aby neschopnému a hloupoučkému Erenovi utírala zadek a v kritických chvílích hádejte koho zachránila. --------- Scénář celkově je o něco málo lepší než minule, dozvíme se kdo to Titáni opravdu jsou, tajemství zdí a do plusu určitě zařadím i nového Harambe-like mluvícího titána. Sice v téhle sezóně nedostal příliš prostoru, ale scény s ním patří k tomu nejlepšímu. Akce je fajn, s dialogy už je to horší a vyloženě hloupě působí, když na sebe postavy zcela nelogicky pořvávají v klidových situacích, působí to poměrně rušivě. --------- Rozhodně bych vytknul opravdu hodně špatný opening a ending, hudebně je to tragédie a překvapuje mě, že ani v seriálu samotném hudba za moc nestojí. -------- Animačně seriál působí jako podivný kočkopes. Na jednu stranu skvěle vypadá prostředí a spousta efektů v akčních scénách je prostě famózních a třeba titáni vypadají skvěle. Nicméně opravdu ošklivé jsou obličeje lidí, vlastně lidé celkově vypadají poněkud srandovně. -------- Můj celkový dojem je prostě rozporuplný, jsou tu věci, které jsou super a které nefungují buď vůbec nebo jen rámcově. Nikoho za to, že se mu Shingeki no kyojin líbí ale neodsuzuji, chápu, proč je seriál tak populární a nemám s tím nijak výrazný problém. Za mě je to čistý průměr, který mě sice nějak extrémně nenaštval, ale ani nenadchnul. Po těch 700+ shlédnutých seriálech mám už prostě trochu jiné nároky na 4* a 5* Anime. Ale každý tohle máme nastavené jinak a každý má nakoukáno jinak. Nikomu neurčuji co si má o tomhle fenoménu a samotném seriálu myslet, ale co si o něm myslím já. Za mě tedy čisté 3* -------- Pokud by pak kdokoli chtěl potěšit po tomhle blockbusteru své intelektuální já, ať zkusí Mushishi, Casshern Sins nebo třeba Serial Experiments Lain.(25.6.2017)

Nejočekávanější, již mnohokrát odložené, pokračování v rámci anime světa je konečně na obrazovkách! Spousta z nás ty 4 roky nemohli samou nedočkavostí vytrpět, pustili se do mangy, ale narozdíl od Starletky jsem ji dropnul. Už pro mě mírně hyplá první série mi nabídla sic neskrývané řešeto a graficky nádhěrne provedenou adaptaci, ale krom toho ryze průměrný zážitek. Dvojka měla před sebou velmi obtížnou úlohu to napravit, protože právě ona předloha skýtala si kvalitní, za to vratký materiál s nejistou podpěrou. Zprvu si nejde nevšimnout, že se na jistotu vrátilo k zavedenému, resp. co fungovalo v sérii minulé. Na nic se nečeká, krev nám skrápí políčka do té doby ovládaná lidmi a vyloží se na stůl hned několik klíčových otázek. Studio WIT se výtvarně nikterak neodklonilo od své předešlé sezóny, jen navrch přidává dodatečné CGI prvky (u extériéru s koni to až tak nevadí, ale jeden konkrétní titán to hodně odskákal), takže se kocháme z vizuálu stále do aleluia (kredit jde navrch detailnímu stínování) v onych morbidních výjevech titanního stravování a motivech piruet, salt a vzdušných tanečků čety v zelených. Nejde než jen kvitovat zkrácení na 12 dílů, které zapříčinilo větší hustotu důležitého probraného materiálu a zajistilo, že vyjma 2. prapodivného dílu jsme se konzistentně posouvali skrz další důležitá odhalení a neměli čas na řešení jakýchkoliv osobních moresů či vyřvaných výlevů, kterými v 1. sérii byly konkrétní postavy velmi profláklé. Emoce prosakují z plátna stále silným proudem, ale krom vrcholné 6. epizody už jsme těch skutečně ultimátních, zapamatováníhodných momentů naneštěstí byli ušetřeni a tak jsmě svědky pouze solidně důstojné podívané. Znechutil mě špatně napodobený opening a z endingu jsem měl zvláštně bizarní feel. V konečném zučtování se dlouho očekávaná 2. série poprala s vkládanýma nadějema víc než zdatně a nejde hovořit jinak než o úspěchu. Slušné 4*.(2.4.2017)

Dokonalost. Naruto a Attack on titan jsou pro mě nejlepší a nejsilnější anime.(30.12.2017)

Druhá série Attack on titan mi namísto zodpovězení otázek přidala pár navíc. Oproti jedničce je tu daleko více akce i zajímavých titánů a méně nudných scén. Když se vám na obrazovce začnou prát dva obří kolohnáti, tak je těžký odtrhnout oči od takového epic fightu. Jen bych řekla, že nebylo zapotřebí tolik srdceryvných a rádoby dramatických scén, které se nejčastěji objevovaly v linii Ymir a Christa. Místo nich mohly dostat prostor i ostatní postavy. Jsem jediná kdo by tu uvítal více prostoru pro Leviho?(22.6.2017)

Je to pořád dobrý, ale ta japonská obliba v emocích na maximum je někdy dost těžké sousto... Nicméně, kde jinde můžeme slyšet vážně míněnou větu: "Promiň, že jsem tě snědla." Chvílema sice nechápu, co se to tam odehrává, ale pořád se od toho nemůžu odtrhnout.(22.8.2017)

• Prometheus69

Nevěřil jsem že to může být ještě retardovanějiší než už to bylo... ale žasnu... CO TO DO PRDE....! Bylo zase za píčovinu? Ty monstra, souboje... Speciální schopnosti... otřesný otevřený konec a nic, NIC ABSOLUTNĚ NIC NOVÉHO... co by stálo za zmínku! Ubgrade jsou stále grotesknější a hnusnější... Třeba postava skřeta ve kterém se skrývá krásná dívka! ROFLOLO!!! Co to kurva kouříte lidi že to pořád likujete? pro mě jasný odpad... Jedno z nejodpornějších nelogičtějších, nejzvrácenějších anime titulů na pokračování sračka, co jsem kdy viděl...(18.7.2017)

Tato část mangy mě osobně bavila asi nejvíc, protože v sobě měla ještě dostatek akce, plot twistů a vývoje, které mě nutili číst (sledovat) dál a dál, a také jen ku prospěchu dostala prostor celá řada do té doby nevyužitých postav, na úkor hlavního tria nesnesitelných sucharů. Takže jsem i ráda, že tato řada měla méně dílu, protože jsme se tak ještě pořád úspěšně vyhnuli té neskutečně dlouhé, nudné části o politice, která mě málem donutila mangu dropnout, a od které to podle mě jde s celým příběhem od desíti k pěti. Mimochodem opening je těžce meh, takový mix obou předchozích, jak hudebně tak vzhledově, zato ending je naprosto, ale naprosto geniální. A taky mi dost chybí ta creepy tune, co vždycky hrála u názvu epizody, protože bez ní je to takové suché, i když ta co hraje úplně na konci v preview to dostatečně vynahrazuje. 9/10(1.4.2017)

Čekali jsme dlouho, předlouho a jako jeden ze statečných jsem odolal pokušení čítati mangu, takže všechny plot twisty si náležitě užiji. První díl, nepřekvapivě začíná přesně tam kde skončila první série. Pokračuje v nastoleném trendu, předkládá nějaké to nepostradatelné mluvení, nádhernou akci a hned se na diváka valí další plot twisty a nové postavy. Po první díle jsem plně uspokojen a nedočkavě vyhlížím příští sobotu. Jen bych vytkl přítomnost CGI koní, které se do celého stylu nehodí, ale to je bohužel obecně problém dnešních anime. Opening ani Ending svojí kvalitou nepřekvapili (to snad ani nikdo nečekal), ale překvapili přítomností mindfucků a náznaky plot twistů. Zatím plný počet a očekávám, že to tak i zůstane. P.S Byl bych rád kdyby čtenáři mangy nepsali spoilery ani náznaky spoilerů do komentářů :)(2.4.2017)

Tolik otázek... jen doufám, že se na ně jednou dočkáme odpovědí.(31.7.2017)

S druhou sérií rozhodně nejsem spokojený tak, s jako zatím nepřekonanou první. Co mi hlavně vadilo, byla půlka série flashbacků (a taktéž flashbacků ve flashbacích) zaměřujících se zejména na postavy, které mě osobně vůbec nezajímaly. Ony jakože byly v ději svým způsobem důležité, ale stále mám pocit, že jsem se třeba zrovna o „Christě“ nedozvěděl vůbec nic a vyprávění stylem „jsem stejná, jako ona“ mi zrovna dvakrát nesedne, protože zkrátka nic nevysvětluje. Akorát tedy zdržování od postupu v ději. O to zajímavější bylo odkrytí pravdy za tím, kdo je Colossal a Armored titan, na což jsem čekal celé ty roky a díky úspěšnému vyhýbání se spoilerům si alespoň ohledně Colossala zachoval menší překvapení. Druhá polovina tedy i dobrá, nevyhla se zajímavé akci, napětí a náznakům té „pravdy“, po které hladovím a která mě také jako jediná žene v této sérii kupředu. Jinak by mě už ty občasné „epické“ proslovy a uřvaný Eren docela lezli na nervy (jakože lezou stále). Opening opět skvěle chytlavý a ending tentokrát pracuje s až zvláštní atmosférou. Vizuálně opět špička, sem tam nějaký ten 3D model vůbec nevadil. Stránce zpracování bych tedy rozhodně neměl co vytknout. Jenže jak říkám, oproti doslova epické první sérii to byl dějově dost velký úkrok stranou a spíš takový trailer na to, co má teprve přijít. Teď jen doufat, že ty docela dobře nastřelené cliffhangery (zejména ten úplně poslední) v další sérii prorazí. Jinak se o osud SnK upřímně docela bojím. Naštěstí, budeme čekat jen rok. 65%(20.6.2017)

12x12. Od najepickejšieho novodobého anime sa nič iné ani čakať nedalo. Síce sa hádanky nevyriešili len sa ich pridalo oveľa viac no oplatí sa vyčkať na ďalšiu sériu. Dúfam že sa na ňu nebude čakať 4 roky ako na túto.(24.6.2017)

• Radek.SCH

Oj! Ne že by byla prví série kdovíjak dobrá, ale tohle je vyloženě průser. I přes poloviční stopáž tam je spousta hluchých míst a vysvětlujících flashbacků. A co mě štvalo už v první řadě se tady projevilo v celé své (ne)kráse - neustálý řev místo dialogů, spousta patosu, ubulenost, teatrální umírání. A nikam se to za ty čtyři hodiny neposune. Jen stále to samé hopsání kolem titánů a sekání do zátylků. Toť vše.(20.8.2017)

Druhá séria je po toľkých rokoch čakania extrémne krátka, no dej naozaj odsýpa rýchlosťou blesku a funguje skôr ako zakončenie pre mňa trochu nedorobenej prvej série. Je tu plno odpovedí a odhalení, ale všetky negatíva, čo boli prítomné predtým naďalej zostávajú. Charaktery postáv sú ploché, niektoré z hlavných postáv si vystačia s jedným slovom na celých dvanásť častí, no výborná hudba a animácia to stále vyvažujú. Našťastie čakanie na pokračovanie bude tentokrát kratšie a ja nebudem musieť čakať 4 roky na 12 epizód. TOP 2 OP jar 2017. 12/12 – 80%(17.8.2017)

"The only thing we're allowed to do... is believe that we won't regret the choice we made." Za mě zklamání, a to hlavně z toho důvodu, že se vlastně nic moc nestalo. Kdyby nám těchto 12 dílů naservírovali rok po vydání první série, asi bych neřekl vůbec nic, ale takto opravdu netuším, do kdy chcou seriál ukončit. S touto rychlostí posouvání děje, tak možná za 20 let... Každopádně jinak je to ve skrze stejné jak jednička. Všichni křičí svoje názory, sem tam to proložíme nějakým stylovým útokem na titána a tak dokola a dokola. Stále stojí za shlédnutí, ale bože kéž by se děj někam hejbal.(18.11.2017)

II. séria: 12 2, 3, 8 60% 1, 5 - 10 80% 4; 11; 12 100% Opening a ending nechytia tak, ako tie predošlé. Kvalitatívne rovnaké ako predošlá séria: akcia a vizuálna stránka hrajú prvé husle. Menej atraktívne a zábavné sú už nerozvinuté postavy s plnými ústami zbytočných rečí a často kričiacimi z plného hrdla. 2: To, že bližšie spoznáme Sashu, z nej ešte pamätihodnú postavu nerobí. Všetci sú v pohybe pred titanmi, o napätie je postarané. 3: Chaos a pár samozrejmých pokynov. Znova veľa rečí. 4. Akcia aj napätie v bitke o vežu využité na maximum, na záver očakávaný zvrat. 5. Napätie trochu poľavilo, ale akcia to bohato vynahradila. 6: Nemáme čas na pokec. Je to neuveriteľné, ale táto veta v tomto seriáli teraz zaznela (aspoň preklad bol taký). Ponurá atmosféra tmavej oblohy a blížiacej sa búrky pomaly gradovala napätie záhadnými a bojovnými rečami a veľkými dramatickými odhaleniami. 7. Konečne súboj dvoch titanov a možnosť naučiť sa pár chvatov. 8. Všetci sa spamätávajú dlhšie, než by sa patrilo a tak vynikne Hannesova chvíľka motivácie. 9. Psychológia štyroch postáv na malom priestore s hustou atmosférou, čo sa dá krájať. Bravo. 10. To veľké odhalenie sme tušili už pred pár časťami. Škoda, že ho teraz tvorcovia viac nerozvinuli. Avšak ďalej úspešne pokračovali v budovaní napätia medzi postavami, ktoré vyvrcholilo aj pútavou akciou. 11. - 12. Pokračujú vo výbornej nastavenej dychberúcej akcii. 12.: Okrem akcie postavy zhodnotia svoje možnosti, zamyslia sa nad doterajšími udalosťami a vyvedú závery. Séria sa uzatvorila v najlepšom v túžobnom očakávaní tej ďalšej.(6.6.2017)

• q66

Stejně špatné jako první řada. Čekal jsem, že alespoň s tím tempem něco udělají, ale ne - je tu jen spousta klišé a patetických keců, děsných postav, sterilní a nenápadité akce, flashbacků v naprosto nevhodných chvílích (které naprosto zabíjí jakýkoliv spád a dynamiku) a dalších symptomů špatných shounenů; popularitu této série asi nikdy nepochopím... kvalita animace je na slušné úrovni, to je jasné - s poloviční stopáží v porovnání s první řadou... kdyby mi bylo 14, tak by se mi to asi líbilo - 3+/10(26.5.2017)

Zatím (po 10 epizodách) je to horší než předchozí řada. Horší opening, spousta flashbacků. Odhalování titánů není tak kulervoucí jako v řadě minulé. Všechny postavy zůstávají z minulé řady, tady není žádná novinka. Uvidíme, jak to dopadne. I přes jistá negativa mě seriál nutí se dívat na další a další díly.(11.6.2017)

<< předchozí 1 2