Jednu věc filmu zajisté nikdo neupře - hlavní představitelka Isabelle je prostě pěkná. Snadno vás okouzlí její křehkost a i při tak poklidném a nenápadném snímku vydržíte občasné nutkání usnout. Samotný děj toho moc neřeší, nic nevysvětluje, všechno jen lehkým tempem vypráví a nabízí nám podněty k vlastní interpretaci. Někdo popudy sexuálně se probouzející sedmnáctky nepochopí, jiný jim možná bude bez obtíží rozumět - stejně jako vdova po při souloži zemřelém staříkovi. (Na začátku filmu mi hlavě znělo "She was just seventeen, you know what I mean".)(13.2.2014)

Typický příklad toho, když si děti nerozumí s rodiči a když potřebují od rodičů pomoc, kterou nemají. Naopak k rodičům nemají důvěru, když vidí, že sami rodiče nejsou morálně pevní. Hrdinka to zvládala ještě dobře, má neteř zašla v sedmnácti ještě dál, jezdila do Prahy, kde jako domina ukájela své sexuální touhy bičováním a fyzickým trestáním mužů. Její rodiče se to nikdy nedozvěděli.(19.4.2015)

• mortak

Každá na to myslí, ale jen málokterá to zkusí. No, nevím, zda tato myšlenka pronesena zkrze postarší deux ex machina v závěru filmu, uspokojí potřebu diváka po vysvětlení. Ženská sexualita je opravdu něco neuchopitelneho (tedy určitě pro muže), a Ozon si s ní jako scénárista vůbec neví rady. A tak raději první půlku filmu sleduje hlavně nahé anorekticke tělo hrdinky, což dost nudí. Během těch souloží jsem spíše uvažoval, jak se ta holka rychle naučila všechny ty sexuální praktiky. Asi podobný talent jako hrdinka Padesáti odstínů šedi, a docela se mi zdá, že tento film je jen jeho artovou variací.(3.11.2016)

Unáhlené závěry musejí stranou. Na první pohled neškodný evropský zástupce, který na půl druhou hodinku hravě zaměstná divákovy smysly. Velkou zásluhu na tom má představitelka hlavní role příliš krásné prostitutky, svůdná a přesvědčivá Marine Vacth. Třiadvacetiletá herečka balancuje na hranici dětství a dospělosti, nudí se a neví, co s právě objevenou sexualitou. Vydá se tak hodně netypickou cestou. Stále zajímavý tvůrce François Ozon svůj melancholický portrét staví tak, že umožňuje pochopení z různých úhlů pohledu. Odsoudit zasněnou dívku nebude snadné. Pochopit také ne. S látkou Ozon pracuje obratně, protože dívčiny pocity a stavy si dokážeme z letmých náznaků domyslet. Samotný francouzský „znalec žen“ nicméně mohl „vysvětlovat“ v některých pasážích víc. Proto se v závěru nelze ubránit pocitu, že se drží v překvapivě mělkých vodách. I tak mi výsledek stačil.(15.1.2014)

Ozona mám rád. Keby to netočil on a po citovej stránke by to nebolo tak civilné, avšak fungujúce a do sveta dievčaťa by nás to nenechalo nazrieť tak povrchne a pritom hlboko a keby nám nedal tú možnosť, utvoriť si vlastný názor, možno by som tam tú tretiu hviezdu nedal. Zo života 17ročnej prostitútky, by človek skrátka čakal niečo zábavnejšie. Ale zlý film to neni a záverečná scéna to (ne)vkusne zaklincuje. 55%(26.1.2014)