Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa. (Falcon)

misiaq

tazko opisat zmiesane dojmy z tohto snimku, je tu vsak az surealistickym sposobom vykreslena krutost a zverstvo pachane na tych najzranitelnejsich pocas vojny, ale az s prilisnou banalnostou je vykreslene "hrdinstvo" hlavnych akterov. Celkovy zazitok bol vsak taky aky mal byt a vela veci stalo za zamyslenie. Musim ale uznat, ze to nebolo az take typicky americky propagandisticke ako napriklad americky sniper ()

ZetDaElO

Medal of Honor: Vetetan skills level. Drsné, špinavé, sugestívne, citáty z Biblie, Zimmerovské chorály - už len prelet monštrózneho orla bielohlavého chýbal. 7/10 ()

DaNvYto

Američan se připravuje na válku, nebo proč chrlí více a více náborových filmů? Snímek v podstatě zaujal. Nuda rozhodně nebyla. Válka není spravedlivá k nikomu - Klasika. Minimalistické zpracování scénáře, kde dnes je moderní zaměřit se na stotisíckrát profiltrovaný pouhý detail mě mrzelo nejvíce. Ve výsledku se jedná ale o vcelku zdařilí snímek. Od herců po efekty vše funguje jak má. Jen jsem si občas připadal jak ve Star Wars. Trochu ubrat toho fosforu do příště! ()

littleplayer

Pozerať sa na to dá,ale nie je to žiadna sláva. Nie je tam ani nejako veľa amerického patriotizmu a superhrdinov. Lepšie scény striedajú tie horšie, napríklad scéna kde jedia u Nemky je úplne zbytočná, navyše sa tam pol posádky správa ako totálni debili. Na jedno pozretie fajn,ale nečakajte žiadny hlboký zážitok. ()

Ironhead

Predchozi filmy Davida Ayera mam pomerne hodne rad. Bohuzel tady je to pro mne uplne vedle. Aneb pribeh o tom, jak prapor SS nedokaze efektivne znicit jeden jediny americky !!!nepohyblivy!!! tank, i kdzy k nemu ma (dokonce ve tme) pristup ze vsech stran?!? A take pribeh o tom, jak vojaci SS pri pruzkumu nepratelskeho tanku skrze otevreny poklop nehazi dovnitr granaty ani nemiri zbrani, nybrz jen nahlednou, aby mohli byti filmove efektivne odstreleni Pittem koltem Johna Wayna?!? Dovnitr vlastniho tanku pri otevirani pokopu a pruzkumu jeho obsahu zbrani zamiri az na samem konci filmu americky kolemjdouci vojak, to asi aby bylo dokazano, ze ten jediny ma mozek :_) Bohuzel celej film trpi pro mne podobnym neduhem, jako cca posledni tretina vojina Ryana, ktery byl zezactku vyborny. Nenavidim, kdyz je ve vazne myslenem vylecnem filmu z jedne strany delana banda imbecilu. A hur, kdyz ma jit zrovna o elitni jadnotky SS. Ti pri pokusech o ztec jednoho nepohybliveho tanku se chovaji jak kurata v arkadove videohre viz. treba scena, kdy je "Brad" (tvrdsi nez muj deda hasic, co vychlastal kanystr benzinu a pak s k lidne vychcal do ohne.. :_) venku z tanku a jinak slusne ozbrojeni SS-mani po nem nestrili, ale snazi se vysplhat nahoru k nemu na tank, asi aby ho objali nebo uskrtili?!? No,netusim... A pritom se nechaji strilet jak slepice z bezprostredni blizkosti... :_) Proste valecny film, ktery je postaven na tom, ze jeden americky vojak vyda tak za 50-200 zivotu nemeckych vojaku (to znamena, ze jich tolik musi pobit nez ho skrabne kulka) je clekove na hlavu a naprosto nekoresponduje s valecnymi statistikami ztrat na ruznych stranach konfliktu WW II. Pripomina to cele spise nejaky film s komiksovym hrdinou. Smutne, ze jinak draha vyprava a dobre technicke parametry filmu jsou uplne pohrbeny timto modelem "sedmi statecnych". :_( ()

brasek

Tento snímok je slabučká hviezdička v žánru vojnových filmov a kým dopíšem komentár aj navždy zhasne. Snaha o krutosť, drsnú akciu tu určite je, ale je to chabá snaha... snaha, ktorá nemá šancu upútať. Ak sa človek zadíva do deja, nechá sa uniesť príde vytriezvenie v nudnej filozofickej pasáži. ()

frolo

Tematika druhej svetovej vojny bola, je a bude bezodnou studnicou inšpirácii v kultúre a umení ľudstva minimálne dovtedy, dokým nevypukne 3. sv. vojna, ale to už ako povedal jeden múdry muž, budeme znova používať kamene a palice. Tento konflikt je nielen nevyčerpateľným, ale zároveň aj neotrepaným zdrojom, a to aj napriek tomu, že o žiadnej inej historickej udalosti nebolo venované tak veľa pozornosti ako tejto vojne. Preto aj filmy s touto témou patria medzi ľuďmi stále medzi populárne. Na filme si vážim použitie niektorých historických zbraní, ktoré sa len tak nevidia, ale celkovo je film mixom rôznych žánrov, ktoré moc nepasujú a kopírujú iné úspešné filmy (Zachráňte vojaka Ryana, Hanební parchanti etc.), no najväčšiu výhradu mám k záveru filmu. Aby som pravdu povedal, ak by Nemci, či už Wehrmacht, alebo bojové skupiny SS bojovali tak, ako nám to režisér vo vyvrcholení filmu podáva, Nemci by nielenže neobsadili celú Európu, ale nedobyli by ani rádiostanicu v Gliwiciach. A nemecký sniper vs. Brado Pitt snáď nepotrebuje ani komentár. ()

Desmond04

Zajímavě pojato dílo, které mě v žádném případě nezklamalo. Na špičku žánru(Black Hawk Dawn, vojín Ryan) to sice nemá, ale to asi ani nikdo neočekával. Fury si jde vlastní cestou, předkládá nám kvartet drsňáků, kteří mají sice tuhou skořápku, ale uvnitř to jsou přeci jen lidé. A v jejich středu se objevil junák, který tam vlastně ani neměl být. Ale všechno funguje jak má, akční scény jsou skvělé a i když mě osobně tankové akce nikdy nebavili, tak tady mají spád jak se sluší a patří. ()

andrewXx

Nie som veľkým fanúšikom vojnových filmov a preto som si pozretie Furyho odkladal viac než bolo zdravé. Až to raz prišlo. Výsledok ? Fury ma naozaj prekvapil a ako taký ma dokázal zaujať od začiatku do konca. David Ayer to celé namiešal príťažlivo hádam pre najširšie spektrum publika. Veľmi dobré obsadenie, spád a atmosféra, ktorá nemá problém ukázať krutosť druhej svetovej vojny. Kvalitou niečo podobné ako Black Hawk Down od Ridleyho Scotta, takže za mňa určite spokojnosť. ()

Kozlowski8

Velitel tanku, seržant Wardaddy a jeho osádka, jsou ostřílení vojáci, kteří prošli bojišti v Africe, Francii a Belgii. Nyní, na sklonku 2. světové války, při tažení Německem na Berlín, osádku doplňuje jeden naprostý válečný zelenáč a jejich nejhorší bitva má teprve přijít... Velice dobře natočený snímek s perfektně charakterově vykreslenými postavami a hezkou hudbou. Tvůrci však byli k našim hrdinům a jejich tanku mnohdy až příliš shovívaví a závěr je již - bez ohledu na úplné finále - docela značně mimo realitu. Přesto hodnotím čtyřma hvězdičkama, avšak s velice odřenými cípy. 70%. ()

brodži

Na reenactingových akcích jsem občas slýchal - Fury, Fury. Tak jsem očekával, že to bude něco kvalitního. A ejhle. Zklamání. Dalogy byly absolutně v mnoha případech mimo mísu. Až tupě se kluci vykecávali v palbě v tanku. Samosebou palba kolem na několik minut musela ustát a tak se mi mohl z jejich keců, začít otvírat věnec. Hloupé, chybné až vyumělkované kecy, to mě vytáčelo pomalu až k nepříčetnosti. Arogantní byl skoro kdekdo, jak kdyby byli mistři světa pirueta. Ale tak, co se dalo čekat od megafilmu s Pittem, že? Ještě aby tam dal Angelinu a dal bych tomu odpad. 3* dávám pouze a jen za techniku, okolní zpracování. Herecké výkony a scénář byla spíše hovadina. Nic tak špatného jsem dloooouho neviděl. ()

KorenGeorge

Prvním problémem tohoto díla je skutečnost, že podobných a lépe natočených válečných dramat bylo vyprodukováno mnoho; nemá tedy čím zaujmout. Druhým problémem je konec filmu, který se vážností pohybuje někde na úrovni parodie. Lehce lepší tankový Top gun, což pro mě znamená dost velká bída. ()

Desmi

Válečným filmům nehovím, ale tenhle mne zaujal. Syrový snímek, kterému jsem věřil atmosféru, beznaděj i pointu... ()

Grendysa

První dvě třetiny filmu byli velice dobré. Poslední část filmu: 1 tank proti celému praporu němců mi trochu zkazil celkový pohled na film svou nerealností, ale pořád je to skvělý film. Velice se mi líbila komunikace posádky tanku Fury. 85% ()

Hubna

V tomhle filmu nedostávají na prdel jen Němci, ale taky logika. Má to své světlé chvilky, souboj s Tigrem byl super, ale ta poslední půlhodina byla za trest - se vším všudy. 50% a dvě hvězdy. ()

RoseThrone

Trochu jiný válečný film, s různorodou skupinou vnitřku tanku, která dohromady nakonec dává psychologickou podívanou do života tankistů, kde uvnitř vozidla je potu, nepořádku a krve stejně jako venku na bojišti. Charismatický Pitt, si hrál na křivého správňáka a já mu to s radostí celý film zobala z ruky (celá scéna v německém bytě). Jediné co mě mrzelo, byl heroický čin, kterého by nebyli ani vlastenečtí zatvrzelci schopní To bylo až moc velké soustu, které kazilo jinak celkové perfektní snímek. ()

pold

Když pominu závěrečnou scénu (ne, nepoužijeme ten panzerfaust, radši tu všichni zakukáme), močopudné nastavování typu rodinný oběd s německýma štětkama, a snaha učinit bojové scény ještě čitelnější (barevné odlišení trasovacích střel? WTF?), tak scény s útokem na les a vykosení tygra jsou jednoduše skvělé. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce