Kvůli ženské bych rozhodně sebevraždu nespáchal a už vůbec ne se bodal do břicha…chuj jeden! Za vůbec nejlepší považuji toho lodníka, jak mu asi třikrát překazili šoust na lodi – kalhotky dole a zas nesmočil…Jinak na začátku se objeví Štáfek – je rovněž dojemná „nenápadná“ pomoc reportérky Hřebíčkové…Jó výchovný podtext to mělo, ale jinak tento díl řadím mezi ty průměrné…(22.11.2019)

"Ty seš typickej operativec. Jakmile není pachatel na dohled, tak od toho dáváš ruce pryč." Tak to je hodně ze života. Navíc vyšetřovat pokus vraždy bez motivu, indicií, svědků a popisu pachatele je snem každého vyšetřovatele. Samozřejmě zlým snem. Klukům z 1. oddělení se splnil a mě to tentokrát dost bavilo.(4.10.2016)

"Co ty jeho hadry, ty snad vyzvedneš?" "No počkej, vždyť už jsem tam dneska byl!" "Až ti bude jako Plíškovi, budeš si to říkat při každý cestě z hajzlu!"(4.1.2016)

Keď je prípad kompletne vyriešený už v polovici epizódy, tak divák ľahko tuší nejakú zradu. Na rozdiel od policajtov, ktorí takúto pomôcku nemajú. Aj napriek takejto nápovedi film vyťažil maximum zo situácie a je napínavý až do konca, až do pôsobivého rozhovoru, ktorý nemohol byť zverený nikomu povolanejšiemu. V tom mužskom policajnom svete ma potešila tentokrát viac ako vedľajšia úloha Petry Hřebíčkovej. –––– Ročník 82? Tak to může být ještě zajímavej případ. –––– Já být vaším podřízeným, zamiloval bych se okamžitě.(16.5.2016)

Čtvrtá hvězdička za hereckou účast Kryštofa Grygara v roli pobodaného mladíka. V našem divadle hostoval loni v Rychlých šípech, letos jako d´Artagnan a od příští sezóny by měl nastoupit do stálého angažmá. Talentovaný mladík se v této epizodě mezi ostřílenými herci rozhodně neztratil. A jeho mladšímu bratrovi dělám třídního. Takže tak.(16.5.2016)