poster

Ovečka Shaun ve filmu

 • Velká Británie

  Shaun the Sheep Movie

 • Francie

  Shaun le mouton

 • Slovensko

  Ovečka Shaun vo filme

 • Slovensko

  Ovečka Shaun

 • Austrálie

  Shaun the Sheep Movie

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2015, 85 min

Hudba:

Ilan Eshkeri
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (253)

 • Ainy
  *****

  Nikdy nekončící zábava, to je Ovečka Shaun ať už coby seriál nebo film. Geniální ve všech směrech.(27.12.2017)

 • Tosim
  *****

  Ovečka Shaun ve filmu, aneb chundelatý úlet. Seriál znám zběžně, ale díky reakcím na film jsem se nechal nalákat a nelituju. Studio Aardman pořád dostává svému jménu. Neutuchající gejzír nápadů, závodní tempo, okamžiky pro děti i pro dospělé, groteskno a porce dojetí navrch. O všem svědčí fakt, že skupinka lidí v mém věku si při odchodu z kina začala spontánně pískat ústřední ovčí melodii. :o) Pouze z důvodu lehké odhadnutelnosti některých zvratů (příběh je skutečně určen spíš menším dětem), dávám "jen" 90%.(13.4.2015)

 • Cervenak
  ****

  Perfektne animovaná zábava natlakovaná nápadmi až po strop maštale. Čo je zaujímavé, smiala sa predovšetkým dospelá časť publika. Zízajúci pes v cele oproti samozrejme najlepší.(26.4.2015)

 • Djkoma
  ****

  Shaun ve filmu! JO! Ale může to fungovat? Zvědavost mi nedala, Timmyho tašku na záda, do ní bečícího Shauna a směr kino. Už u prodejny lístků jsem viděl matky s dětmi, které prošily "půjdem na ovečku vid, půjdem" a já pochopil, že v tom nejsem sám (až teda na to, že lístek jsem si platil...). Klasicky jsem vzal lístek do předních řad a brzy jsem si uvědomil, že všichni okolo mě mají průměrný věk 6 let (některé matky se vytratily do blízké kavárny a zbývající "dospěláci jsou v temných koutech zadních řad). A pak to přišlo, na 85 minut roztažený díl Shauna, který ukázal všechno to dobré, co z jeho krátkých epizod jeho fanoušci milují... nebo ne? Filmový Shaun mě přijde jiný, je to stále ta samá roztomilá ovce, ale nutnost utáhnout film postavilo scénáristy před úkol vytvořit nosný příběh, co to zvládne a na víc vynechat miniaturní epizodky, které jsou většinou nejvtipnější na jednotlivých dílech. Film tak působí příjemně, rozhodně je vtipný (i když děti se tolik nesmály, nedivím se jim, některé skeče byly multi-kulti, jiné založeny na mnoha dospěláckých souvislotech - ono 6ti leté dítě asi těžko pochopí na co odkazuje lovec zvířat u zrcadla, plakát zvířete v cele, i ztrátu paměti bez přečtení "memory loss" ani geniální Shaun nezvládl... došlo tu posunu, kdy si myslím, je Shaun více podívaná pro dospívající až dospělé, než pro malé děti jako dřív, ty mimické a pohybové vtipy ke kterým nepotřebujete žádné znalosti tu nejsou tak časté... a "nesmích" mnoha mladých diváků to potvrdil). Přesto je Shaun zábavný, rád si ho pustím znovu, budu zbožňovat některé scény (ovládnutí domu - pizza toast a zmzlina, ryba hrající na harmoniku, Timmy jako taška na záda, mlčení jehnátek) a hlavně si z něj člověk odnese skvělou náladu.(12.4.2015)

 • T2
  ****

  Rozpočet $25miliónovTržby USA $19,375,982Tržby Celosvetovo $106,209,378Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,152,840 Tržby za predaj DVD v USA $1,582,583 ║ výborná bžunda, štúdio Aardman vie vždy výsostne pobaviť, ponúknuť svižný dej a vytvoriť úžasné plastelínové prostredie, pri tom ako sa učili ovce sediace za stolom slušne konzumovať v reštaurácii som sa nemohol dosmiať /videl v kine: 80%/(2.5.2015)

 • RedAK
  ****

  Mno, už jsem nevěřil, že by mě od té doby, co jsem přišel o panictví, mohla zase někdy tak skvěle pobavit gumová ovce. Nicméně rok se s rokem sešel a já se zase kajícně chichotal tomu, jak mně ta vlnitá koule dělá dobře. Seriálem jsem bohužel nepolíben a upřímně se stydím, že jsem jakožto nejuznávanější český recenzent, za kterým si lidé chodí pro rady, který že lubrikant nejlépe zchladí jejich opruzený anál, neměl o této vtipné, vymazlené parádičce ani potuchy. Z části mě však může omluvit fakt, že mé perverzní apetence odjakživa tíhly především k čivavám a jiným drobným, veskrze štěkajícím předmětům. Nakonec však ani mně, stejně jako dýdžejovi komárovi, zvědavost nedala, nedala mi ani stará, protože není doma a neexistuje, piča jedna, a v samém závěru mi nedal ani pošťák socnu, takže jsem místo ladného vyžahnutí jakostního krabičáku a poblití se v nádražní putyce záporné cenové kategorie strávil dopoledne s ovečkou Shaun a mocinky se mi to líbilo. Dokonce jsem měl na konci o ty roztomile vymodelované mobilní vagíny i strach a přál tomu zkurvenému deratizátorovi, aby mu konečně někdo nachcal do huby! Mno, a to bude asi všechno. Doufám, že to tady nebudou číst žádné děti, protože samotného mě po zpětném zhodnocení udivuje, jak jsem do komentáře k animované pohádce dokázal nacpat opruzené prdele, zprzněné psy a pissing. Jak?!(6.5.2015)

 • Mertax
  ****

  100% vlněná zábava. Děti se chechtají téměř po celou dobu stopáže, dospělí dostanou vtipy navrch v podobě řady popkulturních narážek (Breaking Bad, Mlčení jehňátek, Taxikář), ale také odkazů na současnou společnost a její fenomény (Photoshop, sociální sítě nebo Banksy). Nenechte se odradit znuděným kohoutem na konci (odkazujícím na film Volný den Ferrise Buellera) a zůstaňte na potitulkovou scénu se skvělým meta-vtipem./// Slabinou filmu je, že u několika nápisů důležitých pro pochopení děje chybí titulky, což je vzhledem k cílovému publiku docela nešťastné. Seriál se obešel zcela bez nápisů, zde pár slov poskytuje zásadní informace. Anglicky mluvící pak mají výhodu, neboť porozumí písním, které svým textem souzní s danou scénou. Naštěstí se však celovečerák drží tradice seriálu a nikdo nepromluví ani jedno slovo, pokud tedy nepočítáte citoslovečné bééé. Stop-motion animace je skvostá, záplava vtipných gagů vycházejích z grotesky nebere konce a navíc uslyšíte ovčí beatbox, takže vybučení tvůrců aardmanovského studia vskutku nehrozí. P.S. Nejmladší ovečka opět potvrzuje svůj status nejroztomilejší postavičky. [Kino](1.4.2015)

 • castor
  ****

  Rutina, nuda, stereotyp. Když se na farmu nezatoulá hladový vlk nebo třeba někdo z pomatené rodiny Hewittových s motorovou pilou, musí se to celé omrzet. Věhlasné britské studio Aardman nicméně dává ovečce Shaun a ostatním volnost a shodou několika událostí se ocitnou ve velkoměstě. Brýlatý farmář mezitím utrpěl ztrátu paměti, bandě je na stopě likvidátor zvířat Trumper a řada dalších nástrah. Dospělý divák rozpoznává odkazy na Terminátora, X-Men, Vykoupení z věznice Shawshank, Mlčení jehňátek nebo Taxikáře. Příběh je nosný, celé to má solidní tempo a nespočet nápadů, které divák sotva stíhá pobírat. Dětský obzvlášť. Pro něj to vlastně ani tolik není. Rýpneme si do sociálních sítí, do politiků. Moc fajn. Bééé.(2.6.2017)

 • D.Moore
  *****

  Béééézvadné. Sice více dětské než ostatní celovečerní Aardmani, ale stále prvotřídní zábava. A zírající pes s krvavýma očima je můj nový hrdina!___P.S. Český distributor to s vynecháním titulků opravdu nezvládl. Pokud rodiče chtějí, aby děti něco pochopily, vysvětlování se nevyhnou..___P.P.S. Potitulkový fór strčil do kapsy cokoliv potitulkového od Marvelu.(17.4.2015)

 • Xmilden
  ***

  Zvláštní jak často dokáže vyvolat nejsilnější emoce film, ve kterém postavy vůbec nemluví. Musím se bohužel přiznat, že tohle není zrovna nějaký můj šálek kávy a nejvíce mě bavily scénky, ve kterých se objevil Terminátoří likvidátor Trumper, živící se odchytem zvířat. 65%(14.7.2015)

 • Ducharme
  *****

  Varování: Může vyvolávat pocity radosti, touhu někoho obejmout, usmívat se a zdravit úplně cizí lidi a také potřebu utíkat po louce do západu slunce... Táda táda tádadadáááá(16.6.2015)

 • juta
  ****

  Tak bohužel očekávání byla o něco větší. Mohlo to být více vtipné a možná i lepší příběh to dostat mohlo, ale jinak dobrá podívaná to byla, jen ničím novým nepřekvapí. Ještě čtyři dám.(27.5.2015)

 • hippyman
  ****

  (Rozto)milá podívaná, nicméně stopáž byla na můj vkus trochu nadsazená, čímž příběh občas lehce ztrácel tempo, které známe ze seriálu. Jinak je ale film gejzírem jednoduššího humoru pro děti s příměsí chytrých gagů i pro dospělé (Beatles, Zelená míle, Shawshank, Mlčení jehňátek...), takže si jistě každý přijde na své. 80%(20.10.2015)

 • lamps
  ****

  Málokdo dokáže vytvořit kvalitní groteskní zábavu zcela oproštěnou od smysluplných dialogů a s příběhem na úrovni sedmiletého dítěte - tvůrcům Ovečky Shaun se to podařilo takřka dokonale. Neutuchající gejzír skvělých nápadů, z něhož sice v některých chvílích netryská nic, co bychom už jinde stokrát neviděli, ale vždy ve chvíli následující překvapí vtipem či odkazem natolik promyšleným a kreativním, až se tomu nechce věřit (zle zírající pes v protější cele byl ještě vtipnější než vtipný:))..... Navrch ještě nějaká ta dávka emocí, potřebného patosu a super smolařský záporák, který mě opravdu hodně bavil, a máme tu nejen výborný film, ale i velký potenciál do budoucích projektů... 85%(15.7.2015)

 • kingik
  **

  V rámci záchrany oveček ve filmu a vedení dětí k lásce k (hospodářským) zvířátkům, potažmo přírodě, se na tohle vyplatí obětovat rodičovské kino vstupné. Ale jako doprovod do kina si s sebou pro jistotu vezměte veterináře, anti alergenní kapky a nastavte si mozek na gagy, proti nimž je uklouznutí po banánové slupce složitá matematická rovnice. Fenomén ovečka Shaun se z tv obrazovek přestěhoval na plátna kin a nevede si nijak špatně. Určitě ale z toho dnešní (náročný) dětský divák nebude paf. Je fakt, že není na co moc zírat s otevřenou pusou. Na plátně jde všechno podle plánu. Místo tradičních skečů se přihodil příběh. Sice jednoduššího ražení, ale už je to regulérní příběh. Farmář chová stádo oveček, mezi nimiž je i Shaun, která se chce vymanit ze stereotypu a zmizet do světa. Prvním povedeným gagem na rozjezd bylo uplacení kachny toustovým chlebem. Film s gagy nešetří, ale jen se mně nechtělo smát všemu, co zavánělo vtipnou reakcí. Tempo nasazené zdárně. Na farmě se moc nezdržíme, neboť útěk z farmy se nevyvíjí dobře pro farmáře. Ten následně skončí v nemocnici se ztrátou paměti. Vyslouží si kvůli nezjištěné identitě jméno pan X a v místním kadeřnickém salonu rozjede svoji krátkou kariéru šik sestřihů, když upraví vlasy rozrušené celebritě. Jenže Shaun a její družina zpytuje svědomí a svého milovaného farmáře nechtějí na věky věků ponechat ve službách zákazníků toužících po "módním" sestřihu. Jejich plány na záchranu jim však zkříží démonický správce odchytové služby potulného zvířectva. Filmová verze se od té seriálové v lecčems podstatně liší. Charakteristické zabečení Shaun téměř odpadlo, ale zachována zůstala ústřední chytlavá melodie, která se v závěru filmu dokonce dočkala rapované verze. Kvalitních hudebních songů se line příběhem hned několik. Pamětníci ocení hudební seskupení M-People, jejichž dávná hitovka "Search for the Hero" také zazní. Animace je oproti seriálové verzi mnohem propracovanější. Není to určitě animace z nejlíbivějších a zvláště lidské postavy jsou ksichty k pohledání, ale pokud máte rádi "plastelínové" filmy, respektive figurky, určitě nemůžete být zklamáni. Tahle groteska má i své silné scény, ve kterých jde legrace stranou. Zvířecí útulek navodí dětem solidní depku a vtip s uvězněným kocourem Hannibalem Lecterem určitě nepochopí. Předpokládám, že ve věku cca pěti let nesjíždí s rodiči Mlčení jehňátek. Osádka v útulku však pobaví, i když akvarijní rybička za mřížemi je dost unikát. Jde o grotesku, takže se nemluví. Titulky tedy potřebovat nebudete. Na filmové verzi je vidět, že debutující zkušený scenárista Mark Burton se svým začínajícím kolegou Richardem Starzakem odvedli sympatický výsledek. Ke konci to bylo sice natahované dobrodružství, vytratil se rytmus a spád a úroveň gagů šla rapidně dolů, ale zabečet s touhle ovečkou lze poměrně dobře, i když se z hlediska nároků dětského publika, jedná o víceméně (pod)průměrnou zábavu. 40%(10.5.2015)

 • pepo
  ****

  Najs. Nápadmi nabombovaná zábava so slabou hudbou (čo je vo filme bez dialógov trochu problém) 8/10(9.11.2017)

 • Adam Bernau
  ***

  Zjišťuji dvě věci: 1) Seriál je sice vždycky horší než původní film, protože ho rozmělňuje, ředí a ždímá, avšak původní seriál je vždycky lepší než následný film, neboť jednak zakládá a udržuje tradici, jednak jde v každé epizodě rovnou k věci. Následný film se proti obému prohřešuje v zájmu formálních a žánrových standardů. 2) Největší vlastenci jsou Rusáci, protože dovedou kompletně předabovat i film, ve kterém se nemluví. Typický anglický venkov a typické zápaďácké velkoměsto s nápisy v azbuce je, vzhledem k tomu, že známe Ivany, zážitek lehce znepokojivý.(25.6.2015)

 • Slarque
  ****

  Celovečerní dobrodružství plastelínového beránka a dalších obyvatel farmy je aardmanovka jako vyšitá. Opět tam jsou mraky vizuálních gagů, které se na sekundu mihnou jedním záběrem a kdo si toho nevšiml, třeba si všimne, až na to bude koukat příště. Bezeslovný příběh je přece jen na celovečerní stopáž velké sousto, takže spousta dětí při filmu neudrží pozornost až do konce.(5.4.2015)

 • heyda
  ****

  Fantastická animace, skvělý humor a množství neotřelých nápadů. Pro děti jak stvořené, ale bavil jsem se i já. Velmi silné 4 hvězdy = 80%(6.6.2015)

 • Flego
  *****

  Ovečka Shaun si dávno získala svojich divákov krátkymi epizódkami. Obával som sa, že prechodom na veľké plátno utrpí samotný príbeh, našťastie sa tak nestalo. Film je dramaturgicky ucelený, vtipný a nesmierne zábavný. Samozrejme, priaznivci kraťasov pridajú jednu hviezdičku. Ako ja.(9.5.2015)

 • jojinecko
  ****

  Skvelé, vtipné kreatívne...Užil som si to ja aj moja malá dcérka, každý po svojom..,Btw,tie odkazy na kultové filmy boli "cool"..:)(3.6.2015)

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13