Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

NeverEver

Pokud by se daly vystrihat vsechny zbytecne filozoficke kecy ala "citim chut tveho mleka ve svych ustech" (fuuuuj) a nechala by se jen cista akce a tech par vtipu, byl by to dalsi dobry film Luca Bessona. Bohuzel. Film se pohybuje nekde mezi hodne amaterskym Matrixem (tady pokulhava opravdu silne, jak po vecne tak po spiritualni strance) a docela slusnou strileckou ala Bourne. Myslim, ze cely film by byl mohlem lepsi, kdyby sel po klasicke linili "ublizili jste mi, tak vas jednoho po druhem odrovnam (a treba na konci i shebnu)). Urcite chybi vic vtipu a nadsazky, protoze film chce byt az moc "realny" a nema na to! (ne, ze by na to nemel reziser nebo herci, ale nema na to ten pribeh samotny:-( - a to se nicim neda nahradit.) Ja se nudila pokazde kdy nasledoval monolog o tom jak se Lucy citi (ono to ani neslo jinak ... protoze to, co pribeh podaval se nedalo podat jinak, nez surove "vyzvanit"). 2** a docela zklamani. Vim, ze vsichni by meli na vic. Neco na zpusob 5.elementu by mi bylo urcite milejsi! ()

snupko13

Snaha o niečo výnimočné sa nedá uprieť. Podobne ako Transcendence. Námet sa výnimočný stal, ale európsky Tarantino to spackal. ()

katy72

První polovina, možná i 3/4 filmu bylo dobrých, ten konec mě trochu zklamal, čekala jsem lepší rozřešení děje. Myslím si že ta přestřelka na konci byla zbytečná a čas se mohl zaplnit jinak. Asi film nebude patřit mezi topku ale jako oddychovka dobrý. ()

davebono

Před odchodem do kina jsem si samozřejmě přečetl pár komentářů, jestli jít na Expendables 3 nebo Lucy. Obojí vypadalo nic moc, takže vyhrála Lucy, hlavně díky Lucovi a Scarlett. No a musím říct, že volba to byla skvělá. Film mě bavil a vůbec nechápu recenze typu WTF, nechápu, Atlas mraku, atd... Děj filmu i jeho sdělení je zcela jasné. Rozhodoval jsem se mezi 3 - 4* a protože mi visel v hlavě ještě 2 dny poté, tak 4* jako vyšité. ()

robbez

Mám dojem, že Lucy patří mezi filmy, které diváka buď úplně nadchnou nebo naopak úplně naserou. Obvykle ale nic mezi tím. Mně se tedy spíše stalo to první. Velmi podobný pocit jsem měl například po prvním shlédnutím Matrixu. V Bessonově tvorbě se film nejvíce podobá a blíží Pátému elementu. Upozornil bych taky na myšlenkovou příbuznost s filmem Ona (Her), který ovšem plyne v mnohem jemnějších tóninách. Ono je ale vlastně celkem jedno, jestli je zajímavá myšlenka nebo představa podána v akčním balení nebo jako romantická melancholie. Určitě bych na filmu taky našel "plno much", ale celkové nadšení a fascinaci to nepřebylo. Docela mě například nebavila ta "tarantinovská" karikatura taiwanských, korejských nebo jakých mafiánů, kteří Lucy pronásledovali až na pařížskou univerzitu. Je opravdu zvláštní, že bezvýznamné gangstery bez milosti vraždila a mafiánské hlavouny nechávala na živu. Nepochybně proto, aby ji mohli otravovat až do konce filmu a příznivci "akce" si přišli na své. Postava francouzského policisty "z protidrogového" byla zbytečná, jak ostatně sám prohlásil. Jako typ "ochránce" byl ve filmu vzhledem k schopnostem Lucy naprosto k ničemu. Když přijde na věc, Lucy vlastně ani příliš nepotřebovala profesora Normana a další vědce. Co jí asi tak mohli se svou "lidskou" (možná mírně nadprůměrnou) mozkovou kapacitou poradit, že? "Chytřejší materiál" ale nebyl k dispozici, takže jim alespoň "superžena" Lucy na "flešce" (?!) předala souhrn svého poznání. Dosáhnout stoprocentní kapacity mozku tedy vlastně z náboženského hlediska znamená napojení a splynutí s "Věčným Zdrojem Bytí". Lucy uviděla svět jako vzájemně propojený neustálý pohyb, proudění či tok energií. Prohlédla iluzi hmoty a ovládla ji. Prošla proti proudu času celou evolucí až k velkému třesku. Besson tu vlastně ukazuje "moderní" ekvivalent mystického spojení (unio) s božským principem nebo buddhistické nirvány. V panteistickým smyslu slova pak Lucy skutečně existovala všude a nikde. ()

Hugo1999

Na film jsem se strašně těšila a vůbec mě nezklamal, naopak mě ještě překvapil!!! Za celých 90 min jsem neměla vůbec čas na nudu, či hledat kousky pop cornu na sedačce. Za mě plný počet bodů a klidně ještě pár ** navíc! ()

Caskett

Bojím se, že mi Luc začal natolik ovlivňovat mozkovou kapacitu, že přestanu sledovat jeho filmy. Už hodně (hodně, hodně, hodně) dlouho se mi nestalo, že bych u filmu koukala na hodinky a říkala si, kdy už to PANE BOŽE (a nemyslím tím, Morgana :-)) skončí. Tím chci naznačit, že jsem poměrně dost tolerantní k jakékoli blbosti, kterou mi někdo strčí v kině pod čumák. Ale tady už mi bylo jedno jak, ale ať to skončí... Ten nápad se mi strašně líbil. Ale to co na papíře vypadá báječně, nemusí být nutně odrazem filmovým. Bylo to utrpení. Nechápu jak se jim to povedlo, protože ingredience (nápad, herci, režisér, efekty...) byly na začátku připraveny skvěle, možná tím neměl Luc už dále třepat a kombinovat a vyrábět Matrix na druhou. Čím víc cool blbin, které nedávají smysl, protože se snaží zachytit existenciální povahu lidského druhu, tam nacpal, nepřidalo na zajímavosti nebo příběhu a tak neosobní film, který vás vůbec nevtáhne do děje už jsem dlouho neviděla. Ať tam Scarlett předváděla cokoli, přišlo mi, že spíš pro sebe a rejžu. Ptám se, kam se poděl Luc z Pátého elementu? :(( Takového chci zpět. ()

baner

Lucy - Luc Besson, francúzsky film, akčnák so starej školy, paráda. Tu je jediné pravidlo, posadte sa a ak máte podobný žáner radi a pripútajte sa. Od prvého momentu som pozeral a pozeral a užíval si to :) Scarlett je, ako obvykle veľmi sexi a dokáže utiahnuť hravo celý film. Je pravda, že film ako taký je úplný úlet a veľa krát sa budete pýtať ako to toho Besona napadlo ale je to francúzska šarmantná blbosť a má to svoju gráciu. Ja som bol spokojný a preto dávam Lucy 90% ()

Monditrade

Lucy mě opravdu mile překvapil. Dle některých recenzí jsem se skoro bál na to jít. Ale pokud nečekáte jen akci a něco úplně nového, co tu ještě nebylo, tak je to super. Od začátku Vás to upoutá a nepustí. Besson si trochu zabrousil do míst, které nejsou jeho úplný standard, ale myslím že s emu to povedlo dokonale!! ()

kmfilm

Dlooooouhé rozhodování, ale nakonec, proč ne?! Jeden z mála filmů po kterém ještě 2 hodiny diskutujete o daném tématu a zpracování. ()

Rigo

Velmi podobný film jako Všemocný. Na rozdíl od něj je děj vystaven mnohem jednodušeji a méně uvěřitelně a stojí pouze na kráse Scarlett Johansson. Film se mi líbil především po vizuální stránce, pochody uvnitř těla jsou velmi působivé, jen si myslím, že z tématu se dalo vytěžit trochu více. V podstatě za celý film nebyl nepřítel, který by mohl hlavní hrdinku nějak ohrozit poté co se ji začala zvyšovat mozková aktivita. 74% ()

kiler1983

LUCY - prvá žena na svete. normálne neviem čo by so mal napísať a to sa mne nestáva.... ked som šiel do kina tak len preto lebo to práve začali hrat a mne sa nechcelo čakať na iný film. urobil som dobre. takto zmontovaný film som dobre dlho nevidel. akčne scenky až na jazdu autom cez mesto a ako taky boj v nemocnici (ak to teda bol boj) film nebol o akčnosti ale o tom ČO AK TO MOŽE BYŤ ASPOŇ Z POLOVICE PRAVDA? veď sa nad tým asoň troška zamyslite než napíšete hodnotenie. film by nemal byť len o akčnosti ale aj aby ti nieco dal. ja som videl na ľuďoch v kine ako po uvodných scénkach začali nad tým čo vidia aj uvažovať. po filme ked išli titulky tak polovica ľudí sedelo na sedadlách a čakali, na čo čakali to som sa ich nepýtal ale bolo to divne, ako keby premýšlali čo videli a ako to nezobrať viac než ,že to bol LEN film. 9.9.2014 o 19:00 bolo predstavenie iPhonu6 na ktorý som sa tešil ale popravde som sa nemohol sústrediť. LUCY sa mi dosť silno zaryla do hlavy a to sa bars jakej baby nepodaríííí.... super film ()

3k7

Tohle byl takzvaný kvalifikační film jen pro uzavřenou společnost lidí, která neřeší efekty, neřeší děj filmu, ale myšlenky a samotnou podstatu. Tohle byl myšlenkami asi nejhodnotnější film za posledních 10 let, vedle kterého myšlenkami je matrix jako dětská říkanka pouze plných efektů. Ten kdo hodnotí 50% a méně film nepochopil a vůbec nechápe jeho účel, ani hodnotu. Běžte se na něj podívat znova a místo hodnocení efektů hodnoťte myšlenky, které jsou ve filmu vyřčeny. Neřešte vůbec jestli to je anebo není pravda, řešte to v potenciální rovině - co kdyby? Jste tedy v potenciální rovině co kdyby. Díváte se na film znovu a znovu a snažíte se vstřebat ty myšlenky, které Vám začnou dávat smysl. Problém je, že i mě některé myšlenky smysl stále nedávají, takže bohužel moje intelektuální schopnosti pravděpodobně ani nestačí na to, abych ten film dokázal dokonale vstřebat. Ten film nemá hodnotu z hlediska hereckého výkonu, nemá Vás rozbrečet, jeho účelem není Vás dokonale pobavit, ale donutit alespoň k nějakému zamyšlení. A dostáváme se tedy ke slovu - účel. Jsou filmy, které mají účel Vás rozesmát, jiné vyděsit, tento film má účel Vás nechat zamyšlené a vstřebávat film a klidně si po filmu sednout, mít v ruce papír a tužku a normálně si zkuste zaznamenat to co Vás po filmu napadne. A možná Vás vyděsím, ale ty myšlenky, které zaznívají v tom filmu a spousta z Vás se na to dívá jako na "největší kravinu a levnou blbost", tak se jedná ve skutečnosti ve větší míře (neříkám že vše, uznávám že spousta věcí tam byly přehnané a až bych řekl, že debilní) se jedná o teorie a myšlenky, které se přibližují k tomu, o čem přednáší a učí lidi kolem Jacka Canfielda, Jiřího Čmolíka a naopak z teoretické fyziky ty největší kapacity, které popularizují vědu. Taky se mi líbilo, že Morgan Freeman to tam zašťiťuje, ve snae tomu dodat nálepku důvěryhodnosti a dokumentárnosti. Ze stejného důvodu, ze kterého to tu spousta lidí krizituje, to já beru naopak jako vcelku velké pozitivum. Samozřejmě tohle je film, dle mého určený spíš pro amerického diváka a podle toho odpovídá forma, když ale odpustíte filmu spoustu nešvarů, kterých se najde opravdu spousta, tak za to samotné jádro a spoustu těch myšlenek tomu nemohu dát méně než 80%, protože jinak bych urazil ne tak hodnotu filmu, jako hodnotu myšlenek, který je v tomto dle mého názoru průkopník. Za další, celých 90 minut (kromě závěrečných titulků), jsem z filmu nemohl odlepit oči a bavilo mě se na něj dívat a prostě to nechat tak plynout. Takže můžete na ten film házet špínu a taky bych si přihodil, ale neudělám to a nazvu to naopak pro mě osobně asi nejlepším filmem za poslední 2 roky, co se týče nějakého předání zajímavých myšlenek nebo donucením se nad tím zamyslet. Samozřejmě spousta věcí je v tom filmu udělaná tak, bych řekl až hloupě, aby to rýpavý divák odmítl kvůli jednoduchosti a levnosti, ten hloubavější divák snad i pochopí, protože je to jenom levná interpretace toho, co tím chtěl autor říct. A cílem filmu fakt nebylo - zvyšte si díky drogám efektivitu vašeho mozku, ale spíš "člověk od přírody více upřednostňuje svoje touhy nad touhami společnosti a mít než být a hledání něčeho vyššího". O těchto myšlenkách, co film divákovi předává by se dal napsat celý článek, takže promiňte, pokud toho pro některé z vás "vypisovacího slovního průjmu"píšu až příliš. Děkuji, doporučuji, jsem rád, že po přečtení tohoto komentáře chápete, že hodnota filmu netkví v obalu, ani v ději, efektech či hereckých výkonech, ale ve skrytých či vyřčených myšlenkách a v rychlém zprostředkování divákovi několika důležitých myšlenek v co nejkratším čase, které mu pomohou si uvědomit, že každodenní problémy diváka jsou naprosto nicotné, ve srovnání s velikostí okolního světa a celého časoprostoru. Dokonce si z toho můžete vyvodit další myšlenky ohledně existence, sebeuvědomění, smrti a myšlenky, že když nevidíš za roh, tak to neznamená, že tam nic není, jen proto, že to nevidíš. Líbí se mi, s jakými myšlenkami si film pohrává a rád bych viděl něco na podobné téma. Proto dávám tak vysoké hodnocení a tento dlouhý komentář prosím vnímejte jako obhajobu tak vysokého hodnocení. Plný počet hvězdiček, ideálně těch 80% a výš. Film splnil přesně to co jsem od něho chtěl a nešel jsem do kina, abych soudil tento film tak povrchně, jako je například podle herců, dialogů, chyb, drobností, nebo efektů. Šel jsem tam proto, abych si z toho něco vzal a někam dál mě to posunulo. Byla to dobrá změna oproti jiným filmům a takto byste se na film měli dívat taky, pokud mu chcete dát po shlédnutí tak vysoké hodnocení, jako dávám já. Pro Flegmatika to bude přehnané, cholerika to bavit nebude a bude se na to dívat hrozně povrchně a udělá si názor po pár "blbostech", sangvinik už viděl lepší a povahový profil, pro který je tento film určen, je melancholik. () (méně) (více)

Archee

Nechápu, proč má tento film pod 70%.... a nebo možná chápu, nejspíš spousta lidí nepoužívá svůj mozek ani na těch 10% a moc nepobrali, o čem ten film vlastně byl :) ()

ReTeZa

Zajímavé v dobrém smyslu slova... Jen samotná myšlenka filmu mě hodně zaujala... co by se stalo, kdyby člověk uměl ovládat 100% svého mozku... Potom ovšem pro mě vychází na povrch otázky, týkající se zpracování filmu a toho, žě některé pasáže mi tam prostě a jednoduše nesedí... Konec je pak jednou velkou filozofickou otázkou, na kterou nedokázali odpovědět ani tvůrci samotní... ()

pepca72

Neskutečně zábavný mix sci-fi a akce, se skvelými herci, triky, akcí, lokacemi, způsobem vyprávění příběhu, hudbou i samotným ukončením celého spektáklu. Beson se po rocích tápání v ala Hollywoodském balastu který točil, nebo produkoval, zase našel, a myslím, že tohle je dobrá cesta. Pro ty, kdo nepochopili, že film je jen čistě pro pobavení, a přisuzují ustřednímu motivu nejaký hlubší význam k bádání a rozborům, se jen směji. Film si v rámci své škatulky, a to po všech stránkách, zaslouží všech 5 *. ()

HororSamael

Film je velmi sofistikovaný, ale tím je možná tak zajímavý. Připomíná mi to dobu, kdy vyšel Pulp Fiction a člověk si řekl...co tím chtěl básník říci. ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell