Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

Epco

Besson zmeni dodávatela toho na čom fičal doteraz a šnupe niečo úplne nové a bohato tým zásobuje celý štáb spolu s hercami. Ináč sa nedá vysvetliť ako mohla vzniknúť takáto šialenosť pokúšajúca krížiť akčný film s dokumentárnym plus pokus o presah či snáď kopiu/poctu Vesmírnej odysei. Doslova nepozerateľné a nebyť Scarlett tak by som to ani nedal. ()

dr.Hyena

Lucka má ráda svůj mozek a ráda cestuje časem, já mám také rád svůj mozek a nerad časem plýtvám, Luc Besson má času spoustu a nemá rád nás......naštěstí jsem měl film s čínskýma titulkama a tudíž pochopil všechny metafyzické rozumy. Radši se koukněte na Limitless ()

jarmil8

Ten film ve mě vyvolal nostalgii. Vzpomněl jsem si na vynikající Nikitu a bylo mi smutno z toho, kam Luc Besson "dospěl". ()

Lisiana

I když je Lucy tak trochu kombinací Transcendence, Limitless a co se počtu mrtvých, asiatů a mrtvých asiatů týče, tak možná i Kill Bill, dá se na ní dost solidně koukat. Besson se s tím rozhodně nepáře a masakr rozjíždí bez větších vysvětlovaček hned od začátku. Film opravdu odsýpá a ani chvíli nenudí, stále víc a víc udivuje. Na Lucy se určitě ještě podívám. ()

raru

Po dlhom čase akčná sci-fi žánrovka od Luca Bessona,ktorá za niečo stojí.Prvá polovica je na plný počet,druhá trochu slabšia,ale aj tak je to na pekné 4****.Scenár vskutku originálny o využití mozgovej kapacity,samozrejme podaný typicky Bessonovsky.Scarlett je skvelá ako vždy,Morgan herecky profesionálny a Min-sik Choi super záporák.Sú tam aj humorné scény,napr.lietajúci aziati,to bolo dobré,ale veĺmi sa mi páčili dokumentárne prestrihy.Dá sa povedať,že mali väčšiu výpovednú hodnotu,ako hraná časť.Celkovo to na mňa zapôsobilo a vrelo odporúčam,hlavne fanúšikom Scarlett Johansson. ()

J!b

Dvě za Scarlettu. A to se rozhodně nevyjadřuji k hereckému výkonu. Žel už je to dlouho co LB utrpěl akutní ataku rejžovské demence a ta očividně přešla do chronicity. Schválně kterou kočandu zprzní v dalším mistrovském eposu...SJ mi bylo tentokrát až líto. ()

Margareth35

Na tenhle snímek jsem se neskutečně těšila. Před nějakou dobou jsem totiž viděla konkurenční dílo Všemocný. Byla jsem napnutá jak kšandy, jak se s tématem maximálního využití mozkové kapacity vypořádají další tvůrci. Rozjezd pomalejší, kde jsem ještě tajně doufala, že by to mohlo být opravdu dobrý. Tato moje naivita se však vytratila s prvními přehnanými prvky typu (POZOR SPOILER!) můžu ti koukat do hlavy a číst vzpomínky, ovlivním veškeré elektronické i magnetické vlny, v klidu si změním barvu vlasů při chůzi po letiště a nebo v pohodě manipuluji s lidmi. (KONEC SPOILERU). Na můj vkus opravdu příliš nereálné a tak trochu "přitažené za vlasy". A upřímně řečeno, po shlédnutí Lucy budu raději svůj mozek využívat v té míře jaká je nám dána, než ho využívat na 100%, vyplodit ze sebe flash disk a pak se vypařit. Přemýšlela jsem nad hodnocením a nakonec dávám jednu hvězdu za téma (který je prostě sakra dobrý) a druhou za alespoň nějakou snahu tam zakomponovat vědecké výzkumy o mozkové kapacitě. Za mě tedy celkově 2 hvězdičky!! ()

Ivuska71

Tohle není podle skutečné události. Ale bylo by moc krásné, kdyby bylo... Filmy hodnotím vždy jenom pocitově, takže u mě jednoznačně za pět. ()

DejnaDee

Pro mne ač nejsem vyznavačka sci-fi filmů to bylo právě téma, které se mi zdálo více než zajímavé, které mě přesvědčilo se na film podívat. Lidský mozek je stále obrovskou neznámou a tak byl námět skutečně lákavý. Film se mi docela líbil asi tak do poloviny. Mělo to napětí i akci a určitě se stoprocentně dalo stavět na zajímavé myšlence. Akční scény byly pro mne sice už trochu na hraně, ale děj byl napínavý, svým způsobem i chytlavý. Ale ten konec, ten konec byl pro mne velkým zklamáním, tak nějak matrixový a to mne vůbec nenadhlo. Herecké obsazení bylo více než dobré, nebojím se říci výborné. Scarlett Johansonová byla ve své roli přesvědčivá a Morgan Freeman byl opět naprosto okouzlující. Nemyslím, že by to byl propadák, ale skvost to rozhodně není. ()

tonowie

je to teda poriadna pitomina od zaciatku do konca ale nenudilo to :) 99% deja by sa dalo krasne napasovat na nieco mimozemske a kazdy by to zozral aj s navijakom, neviem preco z toho urobili fantasmagoriu o vyuziti ludskeho mozgu ()

jakup57

Teda na 5 hviezd to nieje, ale rozhodne sa nestotožňujem s hodnotením mnohých ako tu tak na imdb....65 % je proste málo. Z môjho uhlu pohľadu je to vydarené scifi s rýchlym spádom a s veľmi príjemnou grafikou na miestach kde sa to vyslovene hodilo. Áno, sem tam to ušlo, ale to boli len drobné detaily...Scarlett filmu len pomohla. U mně dobrý! 75%. ()

Davidamper

Svižné tempo filmu a atraktivní představitelka Luci zachraňují tento film. Zápletka průhledná a průstřelná a o(c)hromenej Freeman v každým záběru mě trošku vadil - po tý jeho nehodě si všímám jen jak mu tu ruku nezabíraj a kouzlo fimu je to tam. . ()

Cubah

Mně se tenhle Bessonův popkulturní intelektuální guláš celkem líbil, příjemně mě pobavil a moje intelektuálská duše při něm nijak nestydla. Právě jsem ho dokoukal a teď si půjdu přečíst ještě kus z Murakamiho románu a k tomu si pustím, The Endless River od Pink Floydů. Když guláš, tak guláš, nejsem vegetarián, a když se povede, mám ho rád... ()

Mates992

Blbá blondýna v „super chytrém“ nápadově okopírovaném počinu, s nasranýma ťongama, schopnostma z X-menů a pár hi-tech náser efektíkama, který nakonec přerostou do nějaké pseudo-matrixové inteligenční sítě. Nechápu jaktože se Freeman nechal ukecat k tomu aby jim akademicky přednášel o lidské evoluci, aby to filmu dodalo ten správný fyzikální nádech a tudíž se tvářilo naprosto reálně s věděckým podkladem. No nakonec z toho je jakási směs všeho a ničeho se Scarlett, na kterou se tu hoďku a půl dívat dá, ale žádná sláva to není. ()

Tess92

Nuuuuda. A u scény se "zvracením světla" se mi udělalo lehce nevolno, začínám být nějaká moc měkká, asi. ()

zpek

Bláznovstvo, ktoré neviem, či sa snaží tváriť viac vážne, a či čo najviac šialene. Lucy si spomína na život v maminom brušku. Možno si spomenula aj na život bunky vajíčka a spermie a odvtedy začala trpieť bipolárnou poruchou. Moc kapacity mozgovej som venoval tomuto filmu (asi 0,02percentá) aby som pochopil že film je ďalším stopercentným egotripom. Ktorá bunka Lucinho vedomia vlastne držala všetky ostatné sebavedomé bunky pohromade? Už teraz máme kapacitu na to aby sme sa stali bohmi a splynuli s prostredím.. či čo sa snaží ten film povedať? Ak by sa mal Lucy brať viac vážne musel by sa viac venovať vnímaniu času a menej zápletke s drogovým pašeráckym kartelom, ktorý nebojácne na čele s kráľom vedie frontálny boj s políciou. wtf? Mierne mi to prišlo ako oslava hrdinstva skutočného leaderstva. IQ 100 percent, EQ 0 percent? S problematikou evolúcie vedomia sa tak zatiaľ lepšie a zaujímavejšie popasoval Všemocný. Lucy na túto tému je až moc akčná. ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell