Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (CinemArt)

neo93

Sci-fi snímek od Luca Bessona, v hlavní roli s Scarlett Johansson. Rozhodně zajímavý film, který tu dlouho nebyl, ale šlo z něj vymačkat mnohem víc. Zdálo se mi, že se až moc režisér zaměřil jen na samotnou Lucy, která řídí celý příběh, škoda že nepřidal ještě dalšího člověka, který byl měl v sobě drogu, spíše tedy v krvi, to by potom teprve byla zábava. Na můj vkus se až příliš mluví, ano Morgan Freeman to umí samozřejmě hezky podat, ale raději kdyby přibylo více akce, bylo by to mnohem lepší. Ani na další zhlédnutí mě to nijak zvlášť nezaujalo, takže zůstanu na takovém o něco lepším průměru. ()

Mani

Tenhle film mohl být super, nebýt to takovej akčňák, mít jiné obsazení a především rozumného scénáristu. Nebylo by od věci zkusit tu teorii odlehčit a vizualizovat, určitě si jen nehrát na nepochopitelně chytré.. předpokládám, že na té teorii IRL něco je, jestli ne tak je ten film fakt zbytečná sračka. 20% ()

mira.l

Morgan i Scarlett taky musí platit složenky, jinak si nedovedu vysvětlit jejich účast v téhle hovadině a taky za ně je ta moje jedna *, páč žádnou další nevidím ani s velkou dávkou fantazie. ()

LordMysti

Mám slabost pro tento typ filmů a mám slabost i pro Scarlett, i první polovina filmu vypadala na čtyřhvězdičkovou záležitost, ale pak už se to trošku až moc přeměnilo v abstrakci. I tak zajímavá podívaná otevírající zajímavé otázky... ()

GTS_PUNK

Vysvetliť podstatu celého ľudského bytia za menej ako hodinu a pol? To, čo ľudstvo skúma už poriadne dlho a ešte dlho skúmať bude, sa však Luc Besson rozhodol vtesnať do 85-minútového snímku. V ňom je hlavná postava Lucy (Scarlett Johansson) vystavená syntetickej droge, ktorá prenikne až do jej nervového systému, začne ho meniť a vďaka tomu môže naplno využiť kapacitu svojho mozgu. Stopercentné využívanie ju však pomaly zabíja a tak musí nájsť spôsob ako ľudstvu zanechať všetky odpovede na otázky, ktorými sa tak dlho zaoberalo. Vraví sa, že všetko zlé je na niečo dobré, ale v určitých prípadoch je to dosť diskutabilné. Jedným z tých prípadov je aj tento film, ktorý pôsobí ako značne prvoplánová záležitosť. Vyznieva totižto dojmom, že sa Bessonovi zrodil v hlave nápad a hneď nato už vyberal kamery a dával hercov na pľac, pričom niekde v polovici nevedel ako pokračovať, tak to jednoducho uťal a skončil film. Pozrime sa na to bližšie a uvidíme, že námet zaoberajúci sa evolúciou a využívaním mozgovej kapacity, je skvelý... a tam to končí. Príbehová časť o kórejskom drogovom karteli, novej droge a všeobecne jeho celé spracovanie k tak zaujímavému námetu vôbec nepasuje. Miestami dej možno považovať za tak stupídny, že by sa za neho hanbili aj tvorcovia C-čkových katastrofických snímkov, nieto tvorcovia, ktorí si do filmu dovolia obsadiť Morgana Freemana (pričom aspoň on ho ako-tak zachraňuje). Vo chvíľach, keď dej pôsobí menej stupídne, je možné vidieť to, ako sa film veľmi ponáhľa. Niektoré lepšie scény, ktoré by si zaslúžili viac času si divák nemá šancu naplno vychutnať a všetko je maximálne hektické. Začiatok, stred aj koniec. Divácky zážitok ostáva zaseknutý takmer na bode mrazu, žiadna emócia a len veľmi slabý celkový dojem s trpkou príchuťou neočakávaného sklamania. Popritom všetkom za plus možno považovať počítačové efekty a animácie, najmä teda tie na konci samotného filmu, ktoré sú spracované naozaj precízne a dobre sa na ne pozerá. Lucy ale nie je záležitosťou, na ktorú sa pozerá dobre ako na celok. Zaujímavý námet ničí v jeho samotných základoch a príbehová línia je nielen priveľmi unáhlená, ale väčšinu času aj pomerne stupídna. A to sú faktory, ktoré kvalite žiadneho snímku nemôžu pridávať na hodnote. Herecky je dominantná "one woman show" v podaní Scartlett Johansson, ktorá takisto nejako extra neoslňuje. Film celkovo zanechá v divákovi zmiešané pocity, na ktorých sa najviac podpíše silne nevyužitý potenciál námetu. ()

Maximilianus

Nápad dobrý, ale prevedenie nuda. Neviem, či to chcelo byť vtipné, ale nebolo. Asi to chcelo byť myšlienkovo hlboké, no nevyšlo. Možno to chcelo byť akčné, ale akcia nudila. Scarlett nepredvádza moc dobré herectvo, takže zostáva už len výzor, tá myšlienka a celkom pútavý vyzuál putovania mozgovou nadpodstredorealitou vo všetkých časových pásmach prítomnostnej budúcominulosti za cieľom obsiahnuť celý vesmír a poznať stred času. 6,3/10. ()

Monggol

Luc chytil Alzheimra a tak to aj dopadlo. A pritom sa dalo vymáchať z toho námetu oveľa oveľa viac, viď Limitless. ()

Mngwa odpad!

No to bylo strašné .. film, u kterého jsem zřetelně cítila intenzivní bolest a atrofii zbývajících mozkových buňek. Už nikdy takovéto "sci-fi" prosím! ()

rublik05

Poněkud netradiční akčňák, který mi mnohem víc připomínal sci-fi s akčními prvky, jelikož moc akčních scén se ve filmu opravdu nedočkáme. Nápad s tajemnou pilulkou a superschopnostmi není vůbec špatný, příběh se zajímavě vyvíjí a díky skvělé Scarlett Johansson a již tradičně výbornému Morganu Freemanovi má snímek slušnou hereckou základnu. Vadili mi však zejména záporáci, kteří působili extrémně hloupě a neschopně. Nesedlo mi ani zpracování příběhu, který byl na mě asi už moc velké sci-fi a některé scény mi moc nedávaly smysl. Závěr mi přišel jako úplný úlet, čekal jsem nějaké logické vyústění, marně. Jinak co se týká režie a scénáře, Luc Besson už předvedl mnohem lepší výkon. Lucy hodnotím jako zcela průměrné akční sci-fi, jehož největší devízou je ústřední duo hereckých velikánů, vůbec mi však nesedlo zpracování a celkové pojetí daného tématu. 5/10. ()

BigBang

Pan Freeman pořád v jedné a té samé roli. Ale Scarletka dobrá. Zpočátku vtipné paralely přírodopisného dokumentu s dějem. ()

Fowl

Značně rozporuplný snímek, který se mi hned ze začátku vcelku znelíbil rušivými proloženími přírody, co by metafor, což po čase přestalo, nebo se lépe vsáklo. Děj mě držel živě v pozoru až do konce. Příběhové linie by se daly rozložit na dvě, tu kde jde od drogy a drogový kartel a tu, kde rozšiřující se mozková kapacita podává Lucy možnost přemýšlet, proč se celý ten náš vesmír vlastně děje. Asi nejrozporuplnější pak bude konec, kde sci-fi příběh najednou expanduje do větších rozměrů, než může být někomu milé. A také se mi vtíral do hlavy více méně stejný dějový základ jako u "Limitless" ()

AjfelCZE

Tohle není žádná oddychovka, která asi nebudu bavit každého. Já jsem ale z kina odcházel spokojen. Dobré sci-fi, jen jsem čekal, že nám toho Scarlett ukáže víc ;) ()

TSZ

Snímkem Lucy se Luc Besson zřejmě veřejně přihlásil ke své drogové závislosti. Filmu se rozhodně nedá upřít originalita a zajímavé vizuální nápady, nicméně děj nedává smysl ani s přimhouřením (resp. zavřením) obou očí. Moje oblíbenkyně Scarlett si tuhle roli evidentně velmi užívá, když vypnete mozek tak se místy i pobavíte, ale čekat od toho cokoliv jen vzdáleně logického (nebo akčního), je nesmysl. ()

Bgraphy

remix všeho, co už tady bylo, slečna je hybrid všech možných komiksových postav, řekla bych celého spektra /nechybí Matrix, 5Element, Catwoman, X-Man, aj...... /. Absolutní mišmaš nesmyslů bez smyslu, cílem možná zaujmout současnou pubertální populaci. ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell