Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

Mr.Freeman

Ak sa zaujímate o ezoteriku, mysticizmus života, máte načítané viacero kníh o tom ako posúvať svoju energiu(v zmysle východného učenia) a ste fanúšikom sci-fi, tak je tento film ako šitý pre vás. Materialisticky uvažujuci "vedci" dajte od tohoto filmu ruky preč, iba vás to nahnevá. Je tam množstvo nepodložených čísel, teórií a scénárových "dier". Celkovo to považujem za veľmi zábavné a graficky vydarená znázornenie teórie o tom, ako by sme sa menili, keby využívame viacej kapacitu svojho mozgu. ()

JaninaM

Nevím co napsat, nevím co si myslet a všechny pocity se mísí.. Film skvělý a přitom děsný. Nadšená i zklamána. Strašně se to všechno bilo a jakoby tam byla snaha spoustu informací, záběrů, akcí co nejrychleji nacpat do hlavy diváka. Nápad se stoprocentním využitím mozku byl skvělý, ale to provedení bylo zvláštní. Chvílemi to bylo perfektní ( když dostala první dávku drogy z protrženého sáčku, když viděla všechny signály a informace reálně, když se nechala operovat ........), pak zase absurdní , komické (když asijský gang nechala viset u stropu, když se začala proměňovat v černou hmotu a kolem byla nicota, když cestovala v čase na kancelářské židli........) a pak ty strašně nudné dlouhé vysvětlovací minuty provázené jinými scénami z různých dokumentárních filmů . Viděla jsem rozhodně lepší sci-fi. ()

MirajZ

V jedné divadelní hře od Antonína Procházky byla krásná definice smíšených pocitů..."smíšené pocity, to je když tvoje stará tchýně spadne v tvém novém autě ze skály"....podobné pocity mám z tohoto filmu...na jednu stranu zajímavý námět a celkem i zajímavé obsazení (mluvím hlavně o Scarlett Johansson a Marganu Freemanovi)....na druhou stranu, myslím že toto téma mohlo být zpracováno lépe...u mě byl tento film tak trochu zklamáním... ()

vrch07256732

Po čase konečne nejaká pecka. Bolo to blbé a naivné? Malo to logické chyby? ANO ALE KOHO TO SERE. Neskutočná pecka od Bessona, vrátane akcie, naháňačiek s autami, cool výrokmi a pod... Film mal dokopy cca. 10 min. hluché miesta (napr. telefonát Lucy s mammá) zvyšok posúval dej dopredu, Freeman tam mal pár preslovov, ale práve tie doplňovali akčný dej a dotvárali očakávanie čo bude ak... Možno som jednoduchý divák ale mne takéto veci sedia. Kto by chcel film nejako hlboko analyzovať tak nech si pozrie nejakú ťažkú drámu - tu bol zámerom natočiť akčák na pozadí zaujímavého nápadu a to sa naplnilo. ()

veronika.tum

Jediny na co se celej film da koukat je pani Johanssonosonova kdy nemuzete prijit na to, jestli je fakt hezka, divna, nebo co s ni vlastne je kdyz porad tak divne kouka. ()

sun.eagle

Já fakt nevím co s tím. Na jednu stranu je to docela svižná jízda a sledovat tu nadřazenost nad myšlenkou i hmotou a dělání si z ostatních hrací panáčky je zábava, navíc obalená v těle Scarlett...na druhou stranu jsou tu tak debilní momenty že i odpad je málo. Ohodnotím to jako takovou raritu pro pobavení, takovou exhibici kterou nikdo nesmí brát vážně, jako kdyby třebal boxoval Tyson proti maskotu v obleku klokana s boxerkama. ()

monika_cz

Nápad na téma super, části s Morganem Freemanem taky super (i když mi to vždycky připadalo, že se najednou dívám na úplně jiný film), ale jinak jsem tolik nadšená nebyla. Díky tomu, že se dívka předávkuje novou drogou, dostane se jí možnosti využívat naplno svůj mozek se mi líbí (i když jakoby to křičelo: "lidi, fetujte, budete chytřejší"). Zaručeně bych se obešla bez akčních a nesmyslných scén, stačilo toho hlavní zmetka zabít na začátku a ne mu jen opchroumat ruce. ()

Final

Unikátní film, který je v podstatě jediný svého druhu. Jen je škoda, že tenhle film zřejmě nebude doceněn, protože málokdo dokáže vnímat skutečnou myšlenku a hloubku, na kterou film sází, i když se místy snaží o přizpůsobení pro akčněji laděné diváky. Scarlett Johanssonová stejně jako Morgan Freeman potěšili, ale jejich přítomnost byla spíše komerečnějšího rázu. Jejich absence by vůbec nic nezměnila a film by se stále tvářil stejně. Jedinou slabinou je poněkud zbytečné nadstavování emocionální berličkou a také to, že Luc Besson dal své fantasii až moc prostoru. ()

yrik

Prvotní myšlenka dobrá, ale hotová slátanina, nelogická, nevěřitelné postavy a pohnutky, jízda autem přímo příšerná, konec jak z osmdesátých let u béčkových filmů... ()

CrashHP

Rozmýšľam, či som videl vyslovene zlý film od Bessona a vyslovene zlý film, kde hral Morgan Freeman. Nuž musím zostať opäť v kladnom hodnotení. Mám rád Bessonov svojský štýl, s ktorým točí. Je to bláznivý film, avšak vďaka neprestrelenej dĺžke iba 90 minút sa človek nenudí, jedna akcia nahrádza druhú, aj dialógy majú zmysel. Perfektne vykonštruovaný svet z pohľadu človeka, ktorý využije svoju mozgovú kapacitu na 100%. Ona sa tam dostala dnes, sme na rade my! ()

ArchAngel_

Tleskám! Akční film s hlubokou pointou, která ne úplně každému dojde a evidentně na to tvůrci hrají. V hlavní roli fantastická Scarlett Joh. která se tady herecky opravdu nadřela. Udržet tak kamennou tvář (a ještě tak dobře vypadat) při tom všem, to je vážně výkon. Prostě jednoduchá a přesto pointou dalekosáhlá k zamyšlení nabádající akční řezačka jak se patří. Skvěle Besson, skvěle! 95/100 ()

ferdomravec

Je mi jasne ze pointa filmu boli kokociny ale takisto my je jasne ze nezijeme vo virtuálnom matrixu, ze nikde na zemi nie je mordor a ze vo vesmire nelietaju rytieri radu Jedi. Aj napriek tomu povazuje Matrix, Pana prstena a aj Star wars a uzasne filmy. Samozrejme ze Lucy nepatri do tejto ligy ale bolo to slusne scifi pri ktorom som sa nenudil. 75% ()

terezst

Jako nápad dobrý, realizace už byla o něco horší... Jediná kladná věc na tomhle snímku je pouze Scarlett ... Do poloviny celkem sledovatelné,ale konec?? Zajímalo by mě, na čem scénarista jel, když psal poslední scénu,chci to taky... ()

eexDon

Für mich - 70%, - /když se to tak vezme, tak je to pěkná volovina a blbost s přiblblým koncem, co se moc nepovedl/, + /Scarlett byla pěkná, akce ušla, vtip taky byl a celý je to líbivě natočený/, hodnocení - Scarlett a elitní nášleh aneb sci - fi typu co by - kdyby, pěkná volovina, ale povedená, až na ten závěr ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell