Sedmiletá Libby Day (Charlize Theron) jako jediná přežila brutální masakr své rodiny. Matka a sestry byly zavražděny během rituálního satanského obřadu přímo před jejíma očima. Za strašlivý zločin byl na základě Libbyina svědectví odsouzen na doživotí její bratr Ben. O 30 let později se na Libby se obrátí tajný spolek s názvem Kill Club, který prošetřuje známé zločiny. Nutí ji přezkoumat události oné noci a znovu otevřít kapitolu života, ke které se již nikdy nechtěla vracet. Na povrch vyplouvají skutečnosti, které vnášejí trhliny do jejího tehdejšího svědectví. Libby začíná pochybovat o pravdivosti věcí, které jako dítě viděla. Znovu otevírá hluboko pohřbené vzpomínky na tragickou minulost. (Bioscop)

TSZ

Podobně obtížně zfilmovatelné jako Zmizelá, ale zatímco Fincher se tohoto úkolu zhostil na výbornou, zde nám tvůrce hodně selhává. Zcela zmatený scénář, ze kterého asi střihem zmizelo hodně podstatného přináší zcela nevýraznou Charlize a prakticky celý herecký ansámbl se sice snaží, ale nějak nemá co hrát. Již za hodinu po shlédnutí mi film prakticky zmizel z paměti. ()

BrianMorello

No mohlo to být nejspíš i horší, ale rozhodně to mohlo být o dost lepší.. Slabší tři hvězdy, a směrem nahoru zvyšuji především z úcty k předloze od Gillian Flynn, jejíž kniha je úžasná, podobně jako o něco slavnější Gone Girl (Zmizelá). Díky znalostem z předlohy, jsem se tak lépe mohl orientovat v hodně ošmikané a zrychlené filmové podobě, a lépe pochopit určité motivace hlavních postav. Celkově však jde jen o průměrný film, který toho vlastně nemá moc co nabídnout.. Gilles Paquet-Brenner zkrátka není David Fincher, a Gregory Tripi opravdu ale opravdu není Trent Reznor! ()

TommyDiamond

Ze začátku to vypadalo dobře, zajímavě, mělo to náboj a rouška tajemství z osudné noci působila víc než magicky. Ovšem postupné odkrývání tajemství a to jak hlavní hrdinka začala ukazovat své zmatené já a štourat se nejen v minulosti, ale i v zašlých rodinných vztazích jen dokázalo, že zas není tak o co stát. Upřímně řečeno jsem tak nějak druhou půli protrpěl a ke konci už mě ani moc nezajímalo jak to dopadne.... Chválím alespoň Ch.G.Moretz za výkon, celkově za dvě hvězdy..... ()

darthhokro

Abych pravdu řek, tak jsem se u tohohle "díla", dost nudil. Mysteriózní thriller? Kde? Dvě hvězdy, dávám víceméně za obsazení Karličky a Zabíjačky. ()

papadoce

Skvelé herecké obsadenie, obzvlášť dobre zvládnutý bol casting na jednotlivé úlohy pred a po 30 rokoch. Charlize to hrala dobre a aj koniec bol vcelku zaujímavý a možno tak trochu aj nečakaný. Bolo fajn, že sa nejednalo o nejaké jednoduché prvoplánové zakončenie, že vrahom je ten alebo ten a hotovo. Lenže napriek tomuto všetkému tu niečo proste chýba. Akési bližšie nešpecifikované korenie, ktoré by tomu dodali grády, väčšie napätie, niečo naozaj temné, niečo čo by si zastalo názov filmu. Nekonalo sa. A len tak na okraj, už ma unavujú filmy v ktorých hraje nádherná Charlize a nie je v nich nádherná. A že ich nie je málo kurva. ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Ani drama, ani thriller a ani mysteriózní, protože jsem pointu tušil už v půlce. Prostě obyčejný film o problému v jedné rodině. ()

Brooks

Z nie úplne štandartnej dejovej konštrukcie je cítiť silná, originálna knižná predloha, ale to je asi tak jediné, čo je na tejto adaptácií zaujímavé. Vo všetkých ostatných ohľadoch je to tak tuctové a rutinné, až je mi z toho smutno. Premrhaný potenciál. ()

Nikol10

Neskutecne zklamání. Knihu považují za jednu z nejlepších poslední dekády. Bohužel film se ani náznakem nepřiblížuje mrazivé a tajemne atmosféře knihy. Za mne jsou Temné kouty vůbec nejlepší kniha G.Flynn a Zmizela se mi treba úplně nelibila. Samozřejmě ale, ze Zmizelou režíroval Fincher a tohle nějaký televizní režisér. Podle toho to taky dopadlo. Zatimco Zmizela je filmová lahudka, Temné kouty vypadají Jako TV film, kterých běží mraky na Prima Love. Navíc je film poměrně zmatený. Střih skáče od jedné scény k druhé a člověk se kolikrát možná trochu ztrácí v ději. Ale vůbec největší problém jsem měla s ženskými představitelkamy. Charlize se do role Libby ani trochu nehodila. To už bych ji víc věřila, kdyby hrála její matku v 80.letech, kterou dobře ztvárnila Christina Hendricks. Takže ztotožnit se s Libby jakožto s Charlize Theron pro mne bylo nemožné. Ale koho jsem už vůbec neprekousla byla ta mala holčička Chloe Grace Moretz. Postava Diondry je v knize dost výrazná, je temna, děsivá, zároveň krásná a divoká, popisována jako ďáblice. A Chloe? Ale no tak! Nemá z výše popisovaného nic, ani moc neumí dospělé role hrát. Zbytek herců nevýrazný a mdly.Za mne 40 procent, dívat se na to dalo, ale už nikdy víc. ()

Shitonit

Jako celek to je docela fajn film, kterej se bohužel rychle vytratí z kebule. Pomalu táhnoucí se příběh točící se na vzpomínkách a tápající sám v sobě. ()

wege

Mělo to skvělý náběh, v první polovině jsem byl nadšený, pak to šlo jen dolů a dolů. Má to skvělý casting, hrají to taky dobře, taková Charlize i jako šmudla vypadá naprosto úchvatně. Jenže problém je v uchopení příběhu, já tu knihu nečetl, ale dokážu si živě představit, jak se prostě nepovedla převést na plátno. Ten příběh ve filmu nemá rytmus, je straně únavný, spousta postav nedostala prostor, aby šlo chápat jejich chování. Jediné plus je tak možná to, že není předvídatelný, až do konce čekáte, co se stane. Ne že by ta pointa byla nějak světoborná, prostě zapadá do toho celkového konceptu. Krásný příklad toho, jak režisér nebo producent, jedno kdo, nedokázal ukočírovat film a navést ho na tu správnou cestu. ()

Najt

Kupodivu jsem překvapen. Čekal jsem kdovíjakou blbuůstku, ale tohle bylo suverénní drama s povedeným a temným příběhem. Samotné rozuzlení mě překvapilo. Bylo to napínavé až do konce. Na druhou stranu pozadí satanismu tam bylo úplně zbytečné a dalo by se z toho vyždímat víc. ()

MutantMarana

PANI herecka a necha se ukecat k takovy sragore. Nekonecna nuda, slintani slintani + zablesky z minulosti. Nakonec se to vyvinulo pekne, ale tech deset minut nestaci. ()

Mamlas

Takový výpravný a zdlouhavý příběh o smrti několika bližních. Hlavni hrdina bohužel velmi nesympatická stárnoucíí paní. Dost nuda. Zpočátku ani ne moc nuda, ale posledních 80% už ano. ()

XXXXXXXX

Z počátku, se Temné kouty tváří, jako originálně pojatá kriminálka. Stane se hromadná vražda, a jedinými přeživšími jsou malá Libby, a její bratr Billy (údajný) vrah. Vždyť přece Libby samotná dosvědčila, co že se vlastně stalo. No ale zkuste si věřit osmiletému frackovi. A po letech se dnes už dospělá Libka, pod patronátem klubu řešícího vraždy, snaží poodhalit, co se vlastně ten večer stalo. A tak se divák vzápětí setkává s řadou postav, na které naráží vlastně úplně poprvé a filmu to je úplně u řitního otvoru. Do toho si přimyslete zmatené flashbacky z minulosti a to, že mi asi půl filmu trvalo, než jsem rozeznal Bloncku, která se do Billyho zabouchla, od Brunety, pro kterou měl slabost Billy. Do toho né zrovna moc uspokojivý závěr, a Temné kouty, by se spíš měly přejmenovat na Šedivou mlhu, protože se nepřesvědčivě snaží mlžit až do poslední minuty. Nechápu, proč to místo Finčra, který obstojně zrežíroval i Gillianinu předchozí knihu, dostalo do pracek jakési střevo, které poslední úspěšný film natočilo před 5 lety. Škoda. A nezapomínejte, za všechno přece může Satan!!! ()

Pitryx odpad!

Já stále tvrdím, že ženu dělají vlasy. Tady to Charlize vůbec nesedlo a byla přímo hnusná. Nakrátko ostříhaná – ne, to není ona. Chloë Grace Moretz ji naprosto zastínila a mám dojem, že i herecky. Jinak jde o neuvěřitelně blbý a nudný film. Spíše detektivka se spoustou flashbacků. Nemohl jsem se dočkat konce. A postav přibývalo a já se v tom zamotal a byl jsem z toho blbý. No, konec jsem pochopil, to je to hlavní. Protože dívat se na tohle podruhé, to bych prostě nezvládl. ()

ostravak30

Film v hlavní roli s mou nepříliš oblíbenou herečkou Charlize Theron mě zase tak nedostal. Začnu tím, proč nerad Ch. T. Na mě je představitelkou převážně drsňaček a rozhodně to není žádná křehule. A já raději herečky, které se pohybují minimálně na této hraně. Každopádně děj je vcelku jednoduchý a odkazuje na starý případ, který se zjevuje s novými důkazy ve zcela jiném světle. Přepínání z reality do 80. let a opačně mě docela baví a celý děj drží diváka v napětí až do konce to je pravda, přesto tomu chyběl nějaká ten šmrnc. Řekl bych, že jako kniha to musí být výborné, tím spíše, když to čtete v prázdném bytě o půlnoci, ale filmu prostě chybí ta správná atmosféra nebo něco nepopsatelného. Hapruje mezi výborným napětím a příšernou nudou. Navíc ne všechny herecké výkony mě nadchly. Takže za chvílemi temnou atmosféru a rozuzlení na které jsem celý film čekal dávám tři hvězdy, ale i tohle hodnocení je trochu na hraně. ()

horor2

Knihu jsem nečetl, hodnotím pouze film. Čekal jsem mnoho, dostal jsem málo. Čekal jsem, že se z toho vyždímá něco velkolepějšího. Za konec dávám o jednu * navíc. Škoda. ()

mrclTV odpad!

Ehm, trochu priblblý dej? Vytvoriť film o tom, ako preživšia tragickej udalosti celý svoj doterajší život nič nerobila a žila len z "podpory dobrovoľných príspevkov", no jej peniaze sa po 30 rokoch míňajú a ona nevie čo robiť? Úvod ako z veľkej knihy to sa musí nechať :D A najväčší fail je to, že po ďalších 5 minútach zistíte, že ten úvod je vlastne ešte dobrý oproti tomu čo nasleduje. Hrozný trapas tento pokus o film. Zlý od začiatku do konca. Chcel som mu dať aspoň 1 hviezdičku, ale to sa jednoducho nedá. ()

SAINTS

Velmi pomale tempo taha film vyrazne nadol.Film ma 104 minut ale pride vam to ako večnost.Do deja skaču dalšie postavy no filmu ani riedkemu deju to velmi nepomaha.Film ma však celkom dobru atmosferu drsneho Kansasu a aj herci su ok.(800) ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi