Sedmiletá Libby Day (Charlize Theron) jako jediná přežila brutální masakr své rodiny. Matka a sestry byly zavražděny během rituálního satanského obřadu přímo před jejíma očima. Za strašlivý zločin byl na základě Libbyina svědectví odsouzen na doživotí její bratr Ben. O 30 let později se na Libby se obrátí tajný spolek s názvem Kill Club, který prošetřuje známé zločiny. Nutí ji přezkoumat události oné noci a znovu otevřít kapitolu života, ke které se již nikdy nechtěla vracet. Na povrch vyplouvají skutečnosti, které vnášejí trhliny do jejího tehdejšího svědectví. Libby začíná pochybovat o pravdivosti věcí, které jako dítě viděla. Znovu otevírá hluboko pohřbené vzpomínky na tragickou minulost. (Bioscop)

strelenaL

Většinou když vím o tom, že film je podle knižní předlohy těším se. U temných koutů tomu nebylo jinak. Jen je škoda, že film nedostal větš prostor na velkých plátnech. V mém případě zafungovala tato databáze, díky níž jsem zjistila, že film vůbec je. Temné kouty dokáží chytnout a udržet diváka až dokonce. ()

mirec88

Knihu som síce nečítal, ale videl som vcelku fajn thriller na jedno pozretie a preto mu viac ako 3 hviezdičky nemôžem dať. Bolo to zaujímavé ako odhaľovali kto bol v skutočnosti vrahom, aj psychologicky to bolo vcelku fajn, ale ničím ma to neupútalo špeciálne, takže taký priemer. Akurát musím pochváliť Charlize Theron a hlavne Chloe Grace Moretz. ()

Dagoussek odpad!

Obyčejná nudná detektivka bez napětí, akce a udržení zájmu vydržet sedět na jednom místě. Hlavní hrdinka se na to nehodila a nepřesvědčila mě svou rolí. Celé se to nepovedlo. ()

Babous

Jasně že jsem čekal, že to nemůže být jako geniální Zmizelá, ale tahle adaptace tak skvělé knihy se tedy vůbec nepovedla. Kde má kniha atmosféru, tam má film zdlouhavé scény beze slov. Kde má kniha nesympatické, leč výrazné postavy, tam má film ploché karikatury, které se snaží divákovi zalíbit stůj co stůj. Využití flashbacků nudné. Ke konci jsem měl problém udržet pozornost, protože ten film by šel zkrátit o polovinu. ()

herr_carter

Gillian Flynn, na to, že je "teprve" čtyřicátnicí, zdá se být velice otřelou autorkou napínavých románů a co je velké štěstí, zatím jsou její knihy přetáčeny s grácií. Přiznám se, že nechápu zdejší hodnocení jenom lehce nad 60 % a absenci červené barvy, já mám z filmu velice dobrý pocit. Napínavý a velice smutný lidský propletenec, jemuž vévodí tradičně skvělá Charlize Theron..Narozdíl od filmu Zmizelá se tento kousek nedočkal takové medializace kvůli zřejmě omezenému rozpočtu, kvalitativně ale oba filmy řadím téměř do stejné úrovně...............moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

netahlo

U me urcite lepsi nez Zmizela. Ten satanismus metalistu uz je malinko otravny, ale tak jsou holt karty rozdany. Skvele herecke vykony zastinuji nektere dejove nesmysly. Charlize Theron tradicne vyborna a pohled na ni vzdycky potesi. Tye Sheridan bude jednou velka star a Christina Hendricks - tam je to celkem jasny :-) ()

sedm.1

Velice poutavý a především poctivý thriller, kterému k maximu chybělo skutečně jen málo, a to tedy především trochu větší spád, což se projevilo především při slabší závěrečné gradaci a pak tomu chyběly nějaké ty výraznější momenty, takhle mi to totiž celé přišlo až trochu zbytečně utahanější, čímž to pak ve výsledku krapet ztratilo na intenzitě a síle. Jinak je to ale vážně výborná podívaná, odehrávající se ve dvou časových rovinách, jenž jsou obě velice přesvědčivé, napínavé a já si to celé v rámci žánru opravdu užíval. Zápletka je velice chytrá, netuctová a chytlavá, hodně mě oslovila i navozená atmosféra, která mě doslova vtáhla do osudů rodiny Dayových a obrovskou předností Temných koutů je pak také samozřejmě obsazení, které je naprosto parádní. Charlize Theron, tedy krom toho, že je snad čím dál krásnější, tu podává skutečně strhující výkon a v roli Libby jsem si jí nehorázně užíval a zároveň jí držel i palce, a to přestože nejde zrovna o jednoznačně kladnou postavu. Krom ní tu ovšem zazářili i další herci, Hoult, Hendricks, Moretz, Stoll a především Sheridan, ti všichni byly vážně přesvědčivý a přesní a celému filmu skutečně zásadně přidali na kvalitě. Temné kouty mě zkrátka hodně oslovily, určitě je tedy nelze označit za strhující podívanou s nervydrásajícím finále, jde spíš o poklidnější typ thrilleru, což ovšem v tomto případě nebylo rozhodující, neboť síla tohoto filmu spočívá zcela jinde a své si splnil opravdu s přehledem. ()

dopita

Pátrání po tom, jestli masakr jedné rodiny spáchal ten, kdo za něj třicet let sedí, nebo jestli v tom měl prsty někdo jinej slibuje mnohé. Slibuje, ale zas tak moc toho nenabídne. Nebo jinak - námět mě zaujal, výsledný film už moc ne. Charlize Theronová je opět bezchybná, jakmile ale sleze z plátna, film okamžitě ztrácí na kvalitě, bže ostatní stojej za prd. Závěr filmu jsem nezbaštil, rozuzlení vykazuje známky dobrýho scénáře, ale slabé režie. ()

Hanys_

Takhle nějak mohla dopadnout Zmizelá, kdyby ji netočil Fincher ale taky nějaký francouzský rutinér. Kniha asi bude dobrá psycho-detektivní depka, kdežto tohle má jenom takové náznaky, jak dobrý film by to mohl být. Herci hodně fain, ale ta nulová atmosféra v klíčových scénách (hlavně při masakru a závěrečném rozuzlení) prostě zabolí. ()

tterez

Detektivní thriller se skvělou Charlize bych označila spíš za průměrný kousek. Mělo to dobrý vývoj, ale chyběl tomu pořádnej drive. Místy byly hodně brutální scény..nemůžu si pomoct, ale vraždění zvířat je prostě ve filmu na efekt mnohem horší než vraždění lidí. Rozřešení vražd taky ušlo, přestože jsem to podobně čekala už od půlky filmu. Ovšem číst tu knihu bych asi nechtěla. 50% ()

DannyBoy80

19.6.2015 Kino BOHUMÍN: 70% slušný film, kterému chybí trošku drajv a tah. Jinak je to zahráno ok. Theron to vcelku s krátkými vlasy sluší. Příběh je celkem ok, ovšem jak bylo řečeno, trochu toho dramatu tam chybí. ()

peetriss

Vcelku rutinní thriller o temném traumatu z minulosti a jeho konfrontaci se světlem pravdy, který mě dokázal zaujmout, přestože nejednou zaklopýtá. Režisér navíc občas předvádí, že řemeslný filmařský um mu není cizí, což Temné kouty v kombinaci s výbornou Charlize Theron posouvá do, sice lehkého, přesto ale nadprůměru. 70% ()

lucijelucije

Pestrobarevná Dark Places. Dobře se film vyvíjí, divák má tendenci nahlédnout do koutu, ale nepřehlédne podstatu. Díváte se, se zaujetím i když vám tak úplně není dán jasný fakt. Můžete si hrát s myšlenkami, a celkem dlouho vás tohle úskalí drží při životě. Ovšem nic netrvá věčně a ani tenhle thriller neudrží dívatelnost až do konce. Trošičku mizí napětí a ten zápal, který byl na začátku se také ztrácí. Ale rozhodně doporučuju. ()

angloumene

Od Temných koutů jsem nečekala moc a tak mě nakonec celkem mile překvapily. Celý film je osekaný téměř o vše a snaží se těžit zejména z hutné atmosféry. Detektivní linka je pro diváka nerozluštitelná, psychologie hlavních postav je trochu křečovitá a tak jsem neměla možnost plně se ponořit do labyrintu lží, dohadů a zaslepeného přesvědčení všech aktérů. Nakonec ale i tehle tak nějak promarněný potenciál přinese své ovoce a diváka rozhodně nenudí. Celkově 68 %. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi