Sedmiletá Libby Day (Charlize Theron) jako jediná přežila brutální masakr své rodiny. Matka a sestry byly zavražděny během rituálního satanského obřadu přímo před jejíma očima. Za strašlivý zločin byl na základě Libbyina svědectví odsouzen na doživotí její bratr Ben. O 30 let později se na Libby se obrátí tajný spolek s názvem Kill Club, který prošetřuje známé zločiny. Nutí ji přezkoumat události oné noci a znovu otevřít kapitolu života, ke které se již nikdy nechtěla vracet. Na povrch vyplouvají skutečnosti, které vnášejí trhliny do jejího tehdejšího svědectví. Libby začíná pochybovat o pravdivosti věcí, které jako dítě viděla. Znovu otevírá hluboko pohřbené vzpomínky na tragickou minulost. (Bioscop)

alchac

Zalézt dneska v odpoledním hicu v kině do Temného kouta mi přišlo jako docela dobrý nápad. Zpětně zhodnoceno jsem asi utrpěl úžeh, protože již asi tak po pěti minutách filmu jsem byl rád pouze za klimatizaci v sále a po dalších deseti už jsem se šacoval, zda nemám sirky (abych si je nacpal mezi klížící se víčka), neb tak klihovitě lepivou filmovou nudou jsem nemusel prokousávat nejméně od... no, hodně dlouho. Takže jsem apaticky až do konce sledoval, jak se dechberoucím způsobem nic neděje, napětí jsem pociťoval toliko v oblasti močového měchýře, neb jsem krátce před vstupem do sálu vypil asi litr čaje, a kompletně všechny postavy mi byly ukradené tak, že jsem si to doteď nedovedl ani představit - od vyvražděné rodiny přes sedícího satanistu-amatéra a bezpáteřního fotra houmlesáka až po v podstatě i celkem zdatně kurvoidní Chloé. Ba ani Čárlíza to tentokrát nedokázala vytrhnout, jelikož její hlavní hrdinka - líná socka zde tu ženskou verzi žumpy (tj. věčně nasraná nebo vyčerpaná) hrála až příliš zdatně - mnohdy bravurně zvládala obě zmíněná rozpoložení najednou! Ovšem měl-li bych chuť "bavit se" strhujícími příběhy podobných karaktérů, pustil bych si večer Novu, nebo (Perun mě netrestej) bych si koupil Blesk. Ergo bylo-li účelem potvrdit platnost Houseova zákona, tj. že všichni lžou a jsou svině, pak to šlo jistě učinit prostřednictvím zábavných a zajímavých lhářů a sviní vržených do víru třebas... třebas... třebas prostě jen do víru, protože sledovat hodinu a půl tonoucí trosečníky by bylo nepochybně méně nudné. Paradoxně tak z tohoto pravidla se vymykající a žel jen cca dvě minuty ve filmu se mihnoucí vrahaoun mi přišel jako ta nejpoutavější postava a kdyby byl býval povraždil v tom baráku úplně všechny, okamžitě bych organizoval petici za jeho sólový film! ()

URBAN

Kdybych nebyl fanouškem knihy tak se mi to možná líbí. Zajímavá atmosféra a příběh jenomže tak když jsem četl knihu nevím co si mám o tom myslet spousta vynechanych scén jako kdyby bez vášňe. ( 22.10.15/MAC ) ()

kocik1

Za ten debilní vykonstuovaný konec, který téměř nedával smysl, by si scénárista zasloužil uříznout ruku, aby do ní už nikdy nemohl vzít tužku. :-( ()

Triple H

Ukážkový príklad toho aký dôležitý je režisér. Dark Places je celkom zaujímavý príbeh, ale spracovanie je nemastné-neslané. Žiadna atmosféra, žiadne nápady, rytmus, technické spracovanie na úrovni televízneho filmu. Veľká škoda, obzvlášť vzhľadom na obsadenie. ()

Johnny.ARN

Temné kouty Vás udržia v napätí skoro po celú dlžku filmu. To sa mi páčilo, že som ho hneď tak ľahko neprekukol. Má to zaujímavé postavy, Theron je presvedčivá a záver má patričnú atmosféru. Pre milovníkov stále stúpajúcej Moretz je film povinnosť. Silné 3 z 5 ()

SimpanzJi

Charlize Theron i Chloe Grace Moretz mám jako herečky docela rád. Charlize mě v poslední době dosti zaujala v Šíleném Maxovi. Když vezmu v potaz Temné kouty jako běčkový film, docela ušel. Nízká návštevnost v kinech už předem naznačuje, že film neměl velké ambice, a ani moc velký úspěch. Prostě kriminálka o tom, že Charlize zjišťuje, jestli Ben vraždil nebo ne. Mezitím se setkává s otcem, který, jak sama řekla, žije na toxické skládce. A tak pátrá a pátra. Jak se postupně prolínají scény z minulosti a přítomnosti, postupně se začínám nudit. Plusem je hudba, která je k mysterióznímu žánru předurčená. Mínusem je pak scénář, který byl strašně nudný a nezábavný. Když přirovnám ke Zmizelé, kterou autorka taky napsala, asi víte, co vyhraje. Celkově jsou Temné kouty chladným, nezábavným a utahaným filmem. Trošku podprůměr, ale za tři. 24. 10. 2015 ()

viperDavid

Špatně natočené a vůbec ne mysteriózní. Mohlo by to být docela dobré, ale skoro nic se nepovedlo. Docela škoda a Charlize to srazilo krk. Docela se mi líbila Chloe, ta si svou roli alespoň trošku užívala ()

Phietros

Na kino plátno to zrovna nemá, odnáším si zklamání. Jediné co drží celý film nad vodou je, že člověk po celou dobu neví, jestli to brácha opravdu udělal a pokud né, kdo jiný v tom měl prsty ( táta, benova partička, nebo sama matka ). Co nechápu, proč se tajný spolek spojil s Libby až tak pozdě?! A že tohle neřešila policie již dávno, včetně Libby! Průměr, který stojí za shlédnutí, ale po druhé už bych si ho třeba doma nepustil! 55% ()

Redi

Temné kouty jsou koukatelné, a to i bez nějakého sebezapření. Bohužel je to zásluha jen slušné režie a Charlize T. Z celkového hlediska mi to ale tentokrát (???) nestačilo. Postavy mi byly u zádele, zápletka mě nijak nebrala, její výsledek je fail (ne že bych čekal něco extra... vlastně jsem měl představu pesimisticky ještě debilnější), často dementní dialogy nepomůžou a příšerná Chloë Grace Moretz tomu nasazuje korunu. Možná se v posledních 15min stalo nečo převratného, co by mé chápaní tohoto filmu obrátilo o 180° hore dole, ale to už nezjistím. (Kino Hvězda; 22.06.'15) ()

uiu

Zdejší hodnocení je mi záhadou, protože já si film užívala od začátku do konce. Líbilo se mi, že Libby je vykreslená jako "rozmazlená" ženská, která v životě nemusela nic dělat, protože jí lidi posílali peníze, ale jak je starší a starší a lidi zapomínají, tak o peníze přichází. Pak se mi líbil ten nádech nedůvěryhodného vypravěče, protože Libby byla malá holčička, která v podstatě nic neviděla a neznala okolnosti všech vztahů v rodině. Takže stejně jako divák i Libby pomalu rozuzluje 30 let starý případ, ve kterém usvědčila vlastního bratra, že vyvraždil jejich rodinu. ()

hanagi

Když jednu hvězdu uberu za přece jen poněkud překombinovaný scénář a naopak jednu hvězdu přidám za Charlize - výsledkem je zjištění, že ty šílené rodinné "masakry" mě stejně vždycky dostanou. ()

Pavlínka9

Je to celé takové hodně depresivní a totálně na to se zabít při představě, že cca 30 let tato "osoba" žila tak, že ji vlastně pronásledovala minulost takovým způsobem, že s nikým nebyla v kontaktu, osobního styku se bála, bydlela pomalu na podlaze v domě a všude ohromný nepořádek....Doufám, že bych byla silnější a nezahodila tak zbytek svého života..Fajn - těžké věci se dějí, ale žiju aktuálně jen jednou, tak to sakra nějako překonám, ne? :D :D Jak tu bylo zmíněno - ta hlavní postava byla ohromně nesympatická :D :D Ale skvěle zahraná :D :D Je to skvělý thriller s úžasným obsazením a sama jsem byla zvědavá, jak se to všechno rozmotá... :) Prolínání současnoti s minulostí bylo velice příjemné a postupné objevování toho, co jsme si jistě každý myslel jinak, bylo velice osvěžující :) Pro mě film, na který jsem se dlouho těšila a jsem s ním tedy nadmíru spokojena :) Takovéto role mi k Charlize sedí :) Měla jsem určitou představu jak se onen večer odehrál, ale to, co se skutečně stalo....měla jsem hodně velikou fantazii :) A ono to ve skutečnosti ani tak složité nebylo :) ;) ()

noriaki

Měl jsem si to radši přečíst, protože příběh je parádní. S takhle chytře vymyšleným námětem měl natočit špičkové temné drama i průměrák jako Gilles Paquet-Brenner. Všechny postavy dobře obsadil, promyslel silné scény, napjal svůj talent, a stvořil vyvanulou břečku. Herci se mu vesměs vzepřeli a zvlášť při pohledu na Charlize Theron je bolestně vidět, jak dobrý film to mohl být, a jak zoufale průměrný nakonec je. A to vůbec nemluvím o tom, že jsem zápletku odhadl hodinu dopředu. Potenciál tu byl, ale schopnosti na režisérské židli bohužel ne. ()

Mishqo

60% ... Zidealizovaná poameričtená verzia knihy. Nemá to vôbec grády a tú atmosféru ako kniha. Aj keď je Charlize Theron moja obľúbenkyňa, veľa priestoru tu nemá a celé mi to prišlo také unáhlené. Navyše pri mapovaní dvoch časových línií je dôležité držať všetko v nejakej logickej nadväznosti, žiaľ tuto to nevydalo. Oproti knihe sklamanie. ()

hroubek

Nejhorší co člověk může udělat u knižní předlohy, je to že se po její přečtení hned koukne na film. Existuje jen pár filmů, které jsou lepší, než jejich knižní předloha. Temné kouty bohužel do té kategorie nepatří. Největší problém bych viděl ve scénáři, kterému se nedostalo takové péče, jako u minulé adaptace knih od Flynnové Zmizelá, kterou napsala sama autorka. Tady je scénář opravdu slabší a o to nenarážím na tom, že zásadně mění příběh a i čas kdy se odehrává(leden nahradil říjen, některé postavě chybí brýle a je nahrazen důležitý předmět za jiný, těhotenství jedné z postav či sdělování informacích). Když, člověk nezná předlohu, tak to není hrozné, ale jakmile má divák předlohu v živé paměti, tak je neustále zklamaný jak tvůrci postupují zkratkovitě a nebo některé věci úplně vynechávají. Gilles Paquet-Brenner jako režisér není nejhorší, ale některé momenty nezvládl(titulní událost vražd, útěk a následné schovávání nebo správně dávkované flashbacky. Další velké zklamání pro mě byli herci. Charlize Theron se snaží, Hoult nemá co hrát, totéž platí pro Stolla. Hodně moc jsem se těšil na Christinu Hendricks, která podala, takový standardní neurážející výkon. Další problém přichází z omladinou, která naprosto nedokáže prodat svůj příběh. Grace Moretz je dost špatná a Tye Sheridan též. I přestože jsem byl z filmu povětšinou zklamaný, tak má film moc dobré tempo a nijak zásadně nenudí, tedy pokud neznáte předlohu. Pro čtenáře zklamání, pro nečtenáře celkově slušná detektivka. ()

Timak

Tak je tu víc než patrné, že autorka nepsala scénář. Gone Girl byl naprostý fenomén a skvělé dílo. Dark Places je skvělé dílo (kniha), ale s filmem to tak slavné není. V podstatě se jedná o hodně volnou inspirací. Rozumím tomu, že nenacpete 600 stránek do 104 minut, ale moc nerozumím, proč museli pozměnit tolik věcí - zajímavých věcí?! Nicméně film jako celek není špatný. Herci zajímaví, hudba slušná, má to i celkem svižné tempo - taková večerní jednohubka. Přečtěte si raději knížku ;-) ()

Michi88

3,5* Škoda pomalého rozjezdu, jinak bych své hodnocení zvedl. Charlize hraje postavu, která mi na úplné začátku přišla absolutně nesympatická, ale s postupným odkrýváním děje jsem si jí oblíbil. Kromě toho, že už od první minuty tak nějak každý tuší, že obviněný vraždu nespáchal, pro mě odhalení skutečného vraha bylo celkem překvapující, což je velkým plusem. I přes tohle všechno a skvělé herecké obsazení hodnotím třemi. Na závěr pouze dodám, že má oblíbená Chloë Moretz tu hraje strašnou krávu. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi