Jakmile jste online, tak vás mají. Hackeři, kterým stačí pár kliknutí k tomu, aby vám zničili život. Ještě horší jsou ti s ambicemi. Ti, kteří mají v plánu ochromit celý svět. Zatím neznámý počítačový machr si s námi rozhodl hrát a zdá se, že neexistuje nikdo, kdo by ho zastavil. Protože zoufalí lidé rádi dělají zoufalé věci, vytáhnou tajné služby z vězení hackera Hathawaye (Chris Hemsworth), který v něm kroutí patnáct let za podobné aktivity. Přestože se nechal chytit, je to absolutní špička v oboru, teď navíc se speciální motivací. Nabídka, kterou dostal, je lákavá. Když vystopuje hackera, který právě zlikvidoval jaderný reaktor v nejmenované elektrárně, bude volný. Hathaway se okamžitě pustí do pronásledování, brzy však zjistí, že proti němu stojí člověk se skutečně mimořádnými schopnostmi a že by pro jeho budoucnost bylo určitě lepší, kdyby zůstal sedět za mřížemi. Jeho soupeř mezitím chystá další úder. Kde? Kdekoliv. (Cinemart)

Rodriguez

Tenhle snímek byl tak nevýrazný, že je těžké ho vůbec okomentovat. Od "Thora" bych čekal lepší herecký výkon! 40% ()

Lanark

Musím přiznat, že jsem od Manna čekal trochu víc. Od Heat uplynulo už dvacet let, ale Mann je pořád tam. A je v podstatě jedno, jestli se zabezpečovací zařízení překonávají s pomocí pneumatického kladiva a nebo s nejnovějšíma hračkama od Applu. Navíc zatímco kdysi Caanův zloděj vzbuzoval sympatie tím, že působil jako člověk z masa a kostí, Hemsworth působí spíš jak omládlá verze Terminátora. Kdysi Mannovi herci procházeli několikadenní instruktáží zacházení se zbraněmi, nyní už zde máme opět nekonečné zásobníky a ostrostřelce s pistolkami. Myslím, že by si Mann měl na závěr střihnout nějaké pěkné fantasy, podle mne by ho to mohlo vrátit mezi hvězdy. Takhle bída s nouzí, zlaté pozlátko s kódem poskládaným ze samých nul. ()

bourec

Docela výsměch, těch 53%. Že je má Birdman, tomu se nedivim, film pro skupinu teploušů s pocitovym IQ 500, ale že to vod fandů filmu dostane Mann, tak to mě pochčí šálu. Celkem svižně vodsejpající, poutavý vyprávění , kde jde o pátrání po cyberzlosinech, trocha peprný akce, a s docela nereálnou druhou půlkou filmu, se spoustou Mannovejch manýr, ale v celku film u kterýho sem seděl jak přikovanej, bez jedinýho klimbnutí, což v pátek u kokotiny je docela častej jev. Skutečně za čtyři hvězdice,ale tu jednu věnuju všem vyleštěncům co tomu dali míň než tři. 90%. ()

necisty

Blackhat by si ve spoustě ohledů pětku zasloužil, ale v čem mě neuvěřitelně štval jsou detaily, kterými bije do očí a uráží mou inteligenci ... spoil ... - časáky kolem pasu, červené tučné a veliké písmo v příkazovém řádku, na Harwardu ani ve vězení se nenaučíš zlikvidovat elitní vojáky šroubovákem, hned úvodní hloupá animace a tak podobně. Je to velká škoda, protože naopak někdy to bylo napínavé a dokonce jsem se lekl - no kdo se při tom výbuchu v kině nelekl?! Hezky natočené, zas jen Enšpígl bude nadávat na roztřesenou kameru v jedné chvíli. Herci to také myslí vážně a Wei... no přece v každém filmu musí být aspoň jedna hezká ženská, no ne? Prostě mohlo to jít výš, ale v pohodě. .. "Raději běžte pryč, ať můžete říct, že o tom nic nevíte." - To byl teda kec. ... ČSFD projekce Atlas ()

PROCESOR

Spíš model (drsnej-zabiják) než hacker. Já mu nevěřím ani jedno. Stejně nepřesvědčivě, jak na mě působí hlavní hrdina je to i s filmem. Absolutně nelogická slátanina. Souboj dvou hackerů, nepředvídatelný tahy, napětí, akce? Tak to vše film nemá. Myslel jsem, že si pouštím něco, jako jsem četl od Jeffery Deaver- Modrá sféra. To bylo něco! Ale tohle je nesmysl ztráta času. ()

Pajky3

To byla docela nuda a bohužel ani Thor bez kladiva to neutáhnul, i když se snažil. Problém byl, že celá ta zápletka byla vážně hloupoučká a snadno zapomenutelná. ()

BoXBe

Blackhat, a vlastně ani nevím, proč se tak jmenuje, je film s krásnými lokacemi, stylovou kamerou a s nemalými ambicemi. Ve finále je to taková pitomost, že se mi až nechce věřit, že je to dílo Michaela Manna. No, každopádně, nedoporučuji, je tam tolik lapsů v logice a tolik propagandy světa Tichého oceánu, že bych teď potřeboval alespoň Rákosníčka, ať se mi vrátí intelektuální kapacita na nutné minimum. Myslel jsem totiž, že si v kině odpočinu od kocoviny, ale místo toho jsem se trápil nad nepochopitelnou blbostí scénáře a úpornou snahou tvůrců přiblížovat indočínský a americký svět na úkor aspoň trochu promyšleného příbehu s tolika nesmyslnými scénami, že škoda mluvit a peněz jak do filmu tak v kině. ()

Ninkaa odpad!

Spíš než akční mysteriózní thriller Hacker chvílemi připomínal spíš parodii a komedii. Hlavní multikulti parta skládající se z blonďatého Amíka, čínského vojáka a jeho sestry, doplněná o černošskou agentku létá okolo celého světa a honí zlého hackera, který chce zničit "vesnice, údolí, tamní lidi a psy" kdesi v Malajsii. V partě zlých samozřejmě nechybí rusky mluvící chlapi se samopaly, kteří kosí každého, kdo jim přijde před mušku. Hodně úsměvná je pak scéna, kdy se Hemsworth alias hacker Hathaway pomocí pdf souboru nabourává do kompu agenta NSA. I když těch úsměvných scén bylo ve filmu dost a dost, pořád zůstává smutným faktem, že to Mann celé myslel naprosto vážně, bohužel. ()

Prometheus69

Asi jsem bohuužel čekal víc... než od toho Michuge (všimnout si dřív kdo to natočil, sral bych na to) chtěl. Že si udělám Hezký akční večer... safra, že já nešel raději spát rovnou. Když už jsem přetrpěl v polospánku ty 2 hodiny... čekal jsem že aspoň na konci si to páni machery... vyřídí ve správné hackerském stylu jak se patří... Bohužel v rámci pomsty se s toho spíš stane tupá vybíjená která jen zakončuje tenhle nezajímavou sračku... bohužel ale, z otevřeným koncem. Upřímně, Universal jsem měl kdysi moc rád a když jsem kdekoli tuhle nálepku viděl, musel jsem ten film mít... Bohužel, teď se asi této značce začnu vyhýbat velkým obloukem.. ()

Radiq

Tohle se moc nepovedlo. Všude samej šikmookej, průjezdy kamerou vnitřkem počítačové sítě moc dlouhy a často se tam objevujou záběry, ktery jsou zbytečny, zdlouhavy nebo o ničem. Dalo by se to natočit mnohem líp. Třeba záporák tam nedostal skoro žádnej prostor. Konečné zúčtování mezi průvodem monglolů (nebo kdo to byl), kde se střílí a skoro žádná panika davu, bylo taky trochu uhozeny. Přitom dějově by to nebylo špatny - nápad s cínovejma dolama a prvotní sabotáž jaderné elektrárny a burzy do sebe docela hezky zapadala. Ale někdo to pohřbil a mám dojem, že to byl Michael Mann. ()

alchac

A to jsem si do dneška myslel, že ovládání chladicích systémů jaderných elektráren není připojené k žádné externí síti, natož k internetu. Po zhlédnutí této úchvatné neherecké exhibice aktuálního nejvíce sexy bukanýra planety postaveného do čela čínsko-americké kung-ajtý teplejády abych se tedy raději přestěhoval do nějakého fajn horského sídla, pro jistotu zahloubeného tak půl kilometru do skály, protože při představě pomatených černých klobouků z Grínpissu nebo Hnutí Duha, kteří nyní jistě začnou ve velkém zuřivě hekovat Temelín, nebudu mít odteď klidné sraní! Inu, pokud by to kladivo největší debility celého filmu udeřilo o něco později a současně nešlo o snímek celkově scénáristicky ultrablbý, odporně obsazený, ještě odporněji s vidinou tučných zisků čínského draka přeblafávající a topornou akcí se prezentující (jaký to rozdíl oproti např. celkem příjemnému padání Londýna), byl bych asi udělil milosrdnější tři, takto jsem byl nasrán již po pěti minutách a dokoukal jen proto, že ve žlutobuse byl z nezhlédnutého relaxační alternativou jen další Rychlý a Zběsilý kus a páně De Nirův gerontostážista. A také proto, že v porovnání s mým etalonem totálního pseudoakčního dna, tj. Džonem Dickem, to přece jen až tak hrozné nebylo. Ale jen o pár bitů. ()

Triple H

Blackhat je spriaznenou dušou Miami Vice, ktoré vykazovalo rovnaké pozitíva a negatíva. Tzn. technická stránka je veľká paráda, ale dej a postavy - not so much. Digitálny vizuál má svoj nezameniteľný punc a atmošku a stále je to vec, ktorú na Mannovej poslednej tvorbe žeriem. Zvuk síce na pár miestach zahapruje (hlasitosť dialógov), ale inak je to precízna práca - prestrelky opäť ohlušujúce. Ale čo scenár? Motivácie postáv sú prinajlepšom stručne nadhodené, ich správanie je často nelogické a na to ako seriózne sa film tvári, obsahuje množstvo nezmyslov, ktoré by sa hodili skôr do nejakého béčka. Záporáci, ktorí by mali byť uber geniálni hackeri s armádou najprofíkovejších profíkov spomedzi žoldákov, totiž v závere dostanú na prdel od jedného šupáka čo hnil X rokov v base. No kde to sme? Skrátka ako Miami Vice - je to v prvom rade o atmoške a celkovom feelingu a až v ďalekom druhom o psychológii či sofistikovanom deji. Hemsworth so svojimi rozopnutými košeľami pritom vyzerá ako by sa v "nickslaughterovosti" snažil tromfnúť Farrella. Vo filme, ktorý sa snaží vizuálne pôsobiť zemito, je možno na postavu mazaného hackera až priveľmi robustný a modelovský. Ale inak je v pohode a rozhodne si hanbu nevysekol - skôr naopak. Mann teda vo výsledku sedí na dvoch stoličkách - kombinuje civilnosť s videoklipovosťou a jednoduchý dej s rozmáchlými režisérskymi ambíciami. Celok mu preto nedrží úplne pokope a funguje skôr v jednotlivostiach a forme. Niežeby sa na to pozeralo zle a film má určitý neoddiskutovateľný šarm, ale nabudúce by možno bolo vhodnejšie vybrať si jednu cestu a tú do detailu dotiahnuť. Lebo formálne experimentovanie s digitálom máme do štvorice už skutočne za sebou a ďalší podobný nemastný-neslaný film si Mann nebude môcť dovoliť, pretože Blackhat bude z pohľadu tržieb čistý fail (na to si kľudne stavím). Ak mu ide len o štýlové a solídne žánrovky, OK, ale do budúcna je naozaj potrebné aspoň dobre napísané a zaujímavé postavy. Pozriem znova kvôli kamere a atmosfére. Dva a pol. ()

chelseaman22

Není to vůbec špatné. Z hlediska technického jsem sice nechápal, ale naštěstí bylo k dispozici hodně kulek, sprintů a cestovatelských zážitků. Kamera je poněkud odfláklá a děj roztažený jako změklá gouda. Ale ve filmu účinkuje Thór, jež se nebojí použít kladivo a namlátit teroristům. 68% ()

Qitek

Za mě, když pominu všechny ty výtky a možná právě všechny ty výtky a děsivé recenze kritiků i diváků tomu pomohli, za mě jde o jednoduchej (ano, scénáristicky opravdu krutopřísně debilní - kdyby to byla Van Dammovka či Seagalovka, nedivil bych se), přesto strašně podivnej, s parádní atmosférou akční film s nekompromisním Mannem za kamerou. Pro mě je film o chloupek lepší než takový do nebes vynášený Miami Vice, která zase více fungulova v realističnosti a působivosti záporáků. Čím méně jsem od toho filmu čekal, tím "více" jsem dostal. Silný tři, slabé čtyři. ()

Johnny.ARN

Zaujímavý film. Ak tajomný, aj akčný, nie príliš a zbytočne komplikovaný. Škoda len, že tak zbytočne dlhý, plný zbytočných záberov. Stačilo prestrihať. 3 z 5 ()

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

23.10.2022

Biografie Enza Ferrariho je dotočená. Režisér Michael Mann (Nelítostný souboj, Miami Vice), jenž projekt považuje za svůj srdcový a strávil na něm řadu let, oslavil poslední klapku v Itálii tento… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády