Kameňák 4

• Slovensko Kameňák 4 (více)

Martin741 odpad!

Vazeni pratele, ano! Jednak takto znie nazov filmu Dusana Kleina z roku 1989, a jednak takto zacinam aj ja svoj komentar. Absolutne dno ceskej kinematografie -presne to totiz predstavuje Kamenak 4 - a je tuna v plnej nadhere a krase. Tam, kde skoncil treti diel Kamenaka Zdenka Trosku, tam zacina 4 -ka. A ono je to fakt utrpenie, a nie film. Vtipy na seba absolutne nenadvazuju, su stare asi 10 rokov, no a sceny uz toboz nie, prehliadka starych tvari /pre mna sereblity/ je tiez viac na skodu nez na uzitok. Rezia je katastrofalna, scenar deravy ako reseto : absolutne dno kinematografie. 0 % ()

zbyshek

Všechny 3 předešlé díly mám hodně rád. Beru to jako takovou českou klasiku. Zdeňka Trošku sice moc nemusím, ale Kameňák jsem bral, jako jeho nejpovedenější dílo. Myslím, že i Troška musí být překvapen a určitě i pěkně nas*anej, když viděl tuhle slátaninu plnou sto let starých, trapných fórů, které rozesmějí tak děti na úrovni prvního stupně základních škol. Kazí to akorát pověst, i když ne úplně úspěšných dílů tady na csfd. Já je beru jako úspěšné, a proto jsem velice zklamán. ()

mzss1

|54%| Shlédnuto v kině. Tak jak zhodnotit toto nové, české dílo ? Nejdříve bych se vyjadřil k jedné věci. A sice, různé ohlasy a např. hodnocení na čsfd naprosto nechápu a je to totálně z cesty. Třeba, první tři díly se mi líbily. Jasně, je to typická česká blbost, ale rozhodně pobaví. Takže předchozí díly mě vždy totálně rosekaly smíchy. Takže podle mě velká většina lidí nesnáší Trošku a hned musí odpadovat. A tento díl ani netočil Trošku a hned má film úžasné hodnocení na csfd. No nic, raději to řešit nebudu. Nyní k filmu. Tento film není prostě dalším Kameňákem. Pokud jo, tak se tedy jedná o nejslabší díl ze série. Předchozí filmy: Nad 90% vždy. Ale toto ? Neříkám, že je to špatný film, to ne, jsem fanouškem prvních třech povedených dílů, tak asi proto hodnotím obstojně, ale je to pouhopohý průměr, ale koukatelný no. Ty 3* jsem dal automaticky. Tento film má úplně jinou a dost suchou atmosféru, bez nějakého nápadu. Začátek nezačal špatně, pár úsměvných scén se zde najde. Dost jsem se po celý čas filmu pousmíval a poze 2x zasmál - 2 vydařené vtipny za film, a to je fakt málo, když v předchozích filmech jsem se smál skoro bez přestání. Film má několik linií, myslím tím zaměření na několik okruhů postav. Rozhodně je vše pojato tak jednoduše, obyčejně a bez nápadu - prostě chybí nějaká ta velkolpeost. Několik scén z nemocnice, policejního prostředí, obchodu a tak. Velkým plusem filmu bylo, že mladé obsazení bylo dobře zvoleno a i jsem se dobře bavil. Scény ve škole, jedna vyvedená scéna v clubu a tak. Takže toto je velkým plusem, dalším je hudba, hezké sladění základního motivu a tak. Pak už mě zaujalo herecké obsazení a to je asi všechno. Vydra je ze všech opět nej, ale neměl k dispozici moc vtipů, ale to nevadí, přesto vždycky něco plácnul, nějak zareagoval, takže v pohodě. Morávková též potěší. Pak mladší obsazení mě bavilo. Laufer opět výborný. A ještě nějaké camea měly některé postavy. Martin Dejdar mě zde vůbec nebavil. Nebo chlápek co říká Hezkyy - ten mě vždy potěší, zde se objevil ve dvou krátkých scénách a bylo vidět jak je zde zbytečnej, neříkám, potěí ho vidět, ale aby se ho tvůrci snažily vecpat do dvou scénách, kde se nehodí, to mě naštvalo. Dalším záporem je fakt, že se pár vtipů opakovalo z předchozích dílů a jeden dokonce z jednoho filmu ! Takže toto mě dosti naštvalo. Tvůrci, především Pomeje se snažily jít po zisku a ne poctivě natočit komedii jako natočil Troška. Film se natáčel oproti předchozím velmi krátkou dobu. Vše bylo takové nedotažené a největším zklamáním je asi konec, který není ani trochu úsměvný, ale docela trapný a urychlený. Scénář má také nějaké díry no. Jako neříkám, herecké obsazení to tahalo dobře, pár vtipů zde bylo, takže mě film nějak neurazil, ale nenabídl skoro nic nového. Takže je to taková koukatelná oddychovka na 1 shlédnutí. Stopáž je krátká no. Co k tomu dodávat. Měl jsem trochu větší očekávání. Je to docela těžko hodnotitelná záležitost. Vzhledem k tomu, že jsem velkým fanoušekm filmů Kameňák 1,2,3 tak asi proto hodnotím takhle obstojně průměrně, jinač by to byl určitě podprůměr. Jak bych to měl vidět objektivně ? No, objektivitu absolutně neuznávám. Každý má mít svůj názor. V tomto případě už vůbec žádná objektivita neexistuje. Na Trošku a na ostatní Kamenáky má drtivá, hvězdná většina spadeno, tak toto nepřipadá v úvahu podle těchto neférových procent hodnotit. Prostě zastávám názor, že každý si musí vytvořit svůj pohled na každý film, a to v dnešní době se daří tak 50% lidí. No nic, asi jsem se nechal trochu unést. Tak to ještě shrnu. Díky hereckému obsazení, pár lepších scén a faktu, že předchozí filmy byly super hodnotím na snesitelný průměr. Nic víc v tom není. Návštěvy kina nelituji, chtěl jsem si udělat názor jak dopadne toto pokračování a bohužel nic moc, ale mohlo to dopadnout hůře. Další díl prosím ne. () (méně) (více)

juta

Troška je pryč a hned slušná série o vtipech je fuč. Tohle jen parazituje na názvu "Kameňák", protože to s Troškovou trilogií má jen pramálo společného. Málo vtipů, u některých jsem se sice zasmál, to jo, ale že by tohle mělo nějaký děj jako u trilogie se říci nedá. Co se taky dalo čekat že, když to točí slovák bez zkušeností s filmem? ()

Tommassi3 odpad!

"Náhoda ?? Náhody neexistujou, Pepane, to si pamatuj !!" Jo, taaaak !! Tak proto jsem se nakonec při sledování tohohle tuzemského filmového hnoje ani jednou nezasmál, což je asi dost smutné vzhledem k počtu pokusů nabídnout divákovi, když už nic jiného, aspoň jeden slušný vtip.. Vlastně ne, přiznám se, jednou jsem se řádně uchechtl, nikoliv však jakkoliv funkčnímu vtipu, ale spíš hlášce dospívající dcery uprostřed běžného v rámci celku zbytečného dialogu: "Byla jsi ve sprše ??" - "Ne, v koupelně prší !!" ;) A o čem, že tahle hrubá taškařice vlastně vypráví ?? Příběh, s jehož předstíráním se odvřeštivší trilogista Zdeněk Troška alespoň trochu obtěžoval, zde vlastně už tentokrát schází docela, což se zřejmě tvůrci divákovi snažili vynahradit obskurními hudebními předěly Walda Gangu mezi posledními zbytky nepoužitých anekdot a očekávaným product placementem všeho druhu, takže není ani co rozebírat.. Po všech stránkách ušmudlané řemeslo svádí dohromady ty největší celebřitní postavičky současnosti i odpudivé baviče a dělníky humoru ze secondhandu, když z těch Pomejí vyčnívá snad jen potrat Pavel Novotný s Milanem Pitkinem, při pohledu na něž jednoho napadá, že českému filmu snad už nemůže být ani hůř !! Ale on se stejně vždycky objeví nějaký Nová(če)k, který vás přesvědčí o omylu !! Marcel Bystroň se naplno v celé své scénáristické nahotě ztrapňuje před celým národem, když nechává dva potulné morgoše recitovat ty přestárlý hlody střílející do jejich vlastních řad nebo třeba jen krade motivy z amerických teenagerských komedií a nechává tak mlaďochy lovit bobříky, ačkoliv bobříka odvahy tu podstupuje jen a jen myslící divák, sekunduje mu u toho definitivně peklu propadnuvší rádoby režisér Ján Novák, ostatně on už měl k tý pekelný bráně dávno Klíček.. Pravdou ovšem zůstává, že čtvrtý Kameňák už nikoho neštve, protože tenhle brak nejbrakovitější prostě jen neskonale nudí, možná už jsem však pouze naprosto otupen všemi těmi nepochopitelnými pokračováními, přes všechny ty hlasité nevtipné odkazy všeho druhu, s billboardem na Babovřesky 7, dej Bůh se jich nedočkáme, i tím vztyčeným prostředníkem v závěru v čele, protože všechny tyhle pokusy v podobné šmíře tak nějak logicky postrádají funkčnost.. Mimochodem skutečnost, jak moc Kameňák 4 tiše zrcadlí castingem, interiéry i spoustou motivů Bastardy Tomáše Magnuska, který zas a znovu hraje učitele, byť sám se nedoučil stále zhola nic, mě děsí, protože jedná-li se o nějakou novou produkční kliku, máme se ještě opravdu na co těšit.. ()

• Na stěně ve městě je možné zahlédnout plakát s nápisem "Babovřesky 7" odkazujícím na Troškův film Babovřesky (2013). (JasonIX)
  • Hned první natáčecí den došlo k nepříjemné nehodě. Aby autoři natáčení zahájili stylově, rozhodli se šampaňským polít klapku, čímž chtěli první den natáčení pokřtít. Elektronická klapka za 60 tisíc korun se se šampaňským příliš nepřátelila a její tvůrci ji tak hned první den zničili. (Dlee)
  • Natáčení by probíhalo výborně, nebýt věčného potížisty Jiřího Pomeje. „Vždycky byl absolutně nepřipravený. On je prostě problémový herec, neustále si vymýšlel jiné texty, než byly ve scénáři, prostě hrůza,“ stěžoval si na herce jeden ze členů štábu. (Dlee)