Musíte mít filmy Sandler & Barrymoreová rádi, aby se vám to líbilo a nadšeně jste tleskali ručičkami. Jinak maximálně oceníte občasnou účast nekorektního humoru a především to, že to není, ačkoliv se jedná o rodinou komedii, debilně sladkobolné a totálně mravokárné. Vůbec ne. Nicméně, vystihl to StuntmanMIKE ve svém komentu, tak se vyplatí to dohledat a přečíst si to. Ono takhle, vyplatí se vám, dát si MIKA do topky a číst si jeho názory na filmy.(20.9.2014)

Ja tie rodinné filmy alá Adam Sandler mám rád. Na hodnotách postavený príbeh, ktorý sa na nič nehrá a je pozerateľný všetkými generáciami. Ono je to v určitom zmysle slabosť a Guilty pleasure, ale Sandler jednoducho vie. Nemusí vyzerať ani nejako bohovský, ale jeho cit pre podávanie sentimentu je úctihodný a stále fungujúci. Film možno nemá miesta, kde rozosmieva, ale má pasáže, kde sa musím stále usmievať. A Coraci je jeden z mála ľudí, ktorý to so Sandlerom vedia. Krásna Barrymore a ešte krajší nový objav Bella Thorne. Keď vyšla do svetiel reflektorov v tých šatách, tak sa mi v hlave tiež ozývala hudba. A ďalšia parodická eskapáda inak drsného Terryho Crewsa znova poteší. Pre mňa príjemná oddychovka, ku ktorej sa veľmi rád vrátim.(27.6.2014)

• kingik

Některé filmy s Adamem Sandlerem jsou za trest. Tenhle je jedním z nich. Vydat se na dovolenou do Afriky je výhra. Vydat se na ní se Sandlerovic štábem i humorem, už taková výhra není. Otec, matka, děti - model tradiční rodiny, který je tady přepudrován po "adamosandlerovsku". V zásadě divák nedostane nic inovativního. Všechny gagy jsou zakomponované do nepříliš objevného základu rodinné komedie. Když ta dějově řídká břečka po nějaké době vyházela všechny svoje dokonale vytrapnělé vtipy, gagy nebo co to vlastně mělo být, tak jsem se kouknul na hodinky, do té doby bez jediného zasmání, a z filmu uplynula teprve hodina. Přede mnou bylo ještě neuvěřitelných 45 minut, a k tomu drsně natahovaných! Hrozné zjištění, při nulovém zahuštění děje ničím jiným, než dokonale opakujícím se, provařeným humorem. Ve filmu se dočkáme všemožných klišé a negativ, které se v dobré obrátí. Z dcery s chlapeckými rysy se vyloupne kráska, kluk, co v baseballu nezvládne odpal, v závěru odpaluje jako Derek Jeter a další. Věřte, to bylo to poslední, co vadilo a vlastně jsem to i čekal. Co mě dlouhodobě na filmech Adama Sandlera irituje, je neustálé a opakované poukazování na nedostatky ve fyzickém vzhledu, případně rozebírání tělních tekutin. Fajn, ošklivá dcera byla už ve Fantozzim, ale tohle není nutné cpát do komedie pro celou rodinu. Otřesně působí repetace gagů, které Sandler s oblibou rozvádí do absurdna. Jako třeba rádoby vtip s jeho dcerami, které si lidé pletou s chlapci. Když do toho šel, měl z rozpočtu pořídit přirozené účesy, a ne nepřirozené paruky. O dalších vtipech v podstatě platí, že jsou originálně trapné. Jak to u Sandlerových komedií bývá, ani zde nechybí leporelo vedlejších postav s bizarním rozměrem. Zpívající Terry Crews (ano, ten drsný týpek z Postradatelných) zřejmě reprezentoval sexuální menšinu. Proč ve filmu byl, ví jen on sám nebo autor této příšernosti. Přísnější měřítko snese opičí band, ale ve filmu byl jen v jednom krátkém, nočním záběru. Zarážející je, jak některé gagy byly nekvalitně natočeny - viz padákový let s Drew Barrymore za přítomnosti kvalitní zadní projekce. Něco podobného jsem snad naposledy viděl u komedií z šedesátých let, ne u komedie z roku 2014! Dále je z negativního hlediska k vidění spousta uřvaných postav, spratci, co byli na zabití a umělý nosorožec. Víc odradit od sledování už ani nelze. Jedním ze svěžích momentů, i když vymykající se realitě, je postupný způsob seznamování se naší známé dvojky, která se zprvu nemá příliš v lásce. V reálném životě by se nikdy dohromady nedali, ale jsme ve filmu, tam se to vsákne. A také exotická Afrika, kam pojedou dovolenkovat, ale zase tolik atraktivních záběrů tady není. Opakovaný vtip přestává být vtipem. A přibližně jen pětině vtipů, které tady jsou, se dá při dobré vůli zasmát. Já se nezasmál ani jednou. Stále se opakovaly a to mě nebaví. Když už se na ten vtip zapomnělo, tak ho Sandler zase po pár minutách odněkud vyštrachal, bud úplně stejný, nebo jen v neznatelně přepracované formě. Rozvádění těchto gagů do absurdna se vůbec nepovedlo. Adam Sandler s Drew Barrymore se pokusili navázat na úspěšnou spolupráci z předešlých let. Nechci je přímo označit za nefunkční dvojici, ale jejich způsob herectví absolutně nemůže nikoho něčím překvapit. Doufám, že nejsem jediný, komu Barrymore přijde asexuální. Ke spolupráci byl přizván také Sandlerův oblíbený režisér Frank Coraci, kterého považuji za velmi průměrného a nenápaditého. Nemám na komedie nijak zvláště vysoké nároky, ale tohle se táhlo, nevtip střídal nevtip, nekvalitní režie, ohrané herecké výkony, zápletka nikde. Výsledkem je kvalitativní propadák (i komerční), který není hodný ani Sandlerova levelu. A to je co říct. Anebo už navíc nemá. Romantický, predikovatelný závěr, to jenom dorazil. Zbytečný film. Kvituji distributorovo moudré rozhodnutí vystavit tomu stopku do kin. Kdo by ty slaboduché gagy, byl ochoten podstoupit, a za tuhle banalitu platit. Mé hodnocení: 20%(4.9.2014)

Tak trochu guilty pleasure, ale na druhou stranu, kéž by bylo více takových milých a vtipných oddychovek, které si na nic jiného nehrajou a vtipy většinou skvěle fungují. Navíc Adam Sandler a Drew Barrymore jsou opět super, ale nejen oni. I děcka a vedlejší role (Crews, Lowe) jsou bezvadné. A ta nádherná Afrika! :) Občasnou přehnanost a trapnost snímku odpouštím, protože... SO ROMAAANTIC!(24.8.2014)

Založeno na dvou z největších klišé romantických/rodinných komedií. Za prvé je tu tatík se třemi holkami a máma se dvěma kluky. Že kluci potřebují tátu a holky mámu je nabíledni. No pak je tu klasické schéma, kdy se dva zprvu bytostně nesnášejí, dokud přes počáteční nesmělé sympatie dokráčejí až k lásce nebeské. Ale to tady nebylo vůbec na škodu. Navíc i v té záplavě otřepaných vtípků se našla řada těch originálních. No a hlavně Drew Barrymore a Adamu Sandlerovi to tady neskutečně klapalo .Do toho krásná Afrika, všetečný prvůodce Mfana, taneční kreace Terryho Crewse a minirole Shaquilla O´Neala. Tuhle komedii v africkém rytmu jsem si zkrátka užil. 85%(1.9.2014)

• - Drew Barrymore se o svém těhotenství dozvěděla pár dnů po podpisu smlouvy o natáčení. Začátek natáčení se navíc dost opozdil, a tak už při prvních scénách bylo na Drew znát, že je v očekávání. Stylisté se ale snažili a dostatečně její bříško před publikem schovali. [Zdroj: prozeny.blesk.cz] (Bioscop)

• - Písnička na dobrou noc, kterou Lauren (Drew Barrymore) zpívá Lou (Alyvia Alyn Lind), se jmenuje „Somewhere over the Rainbow“. Ta samá písnička se objevila i na konci filmu 50x a stále poprvé (2004), kde si Drew a Adam Sandler také zahráli pár. (ArsenalEagle)

• - Na začátku filmu, kdy jsou Lauren (Drew Barrymore) a Jim (Adam Sandler) v restauraci, si Lauren pobryndá halenku. V každém dalším záběru je pak ale halenka pobryndaná trochu jinak. (Amper01)