Adamovi a Drew to pristane rovnako ako prvý a druhý krát. a aj detskí herci sú zvolení naozaj dobre. hlavne malá Alyvia je absolútne rozkošná. film je vtipný aj dojímavý, ale ani pri jednom moc netlačí na pílu. a Abdoulaye NGom s Terry Crewsom si svoje over-the-top postavy tak krásne užívali. film plynie bez vážnejších zádrhov a aj keď sa môže zdať miestami trochu preachy, celkový dojem je viac než pozitívny. zvlášť oceňujem 10-sekundového Toma z 50 first dates a keyboardistu z Wedding Singera.(29.11.2014)

Adam Sandler se opět vrátil a v celé své síle. Takto by měly vypadat romantické komedie. Romantika nebyla takřka vidět a když byla tak něják mi nevadila byla spíš jako doplněk. Komedie tu byla na prvním místě. A Drew Barrymorre po boku Adama Sandlera jen zářila, zpočátku vypadala nevýrazně, ale později v roli matky příjemně překvapila. Celkové to působilo jako Zkus mě rozmát, ale bylo to podáno odlišným způsobem. ( 30.7.14/MAC )(30.7.2014)

Komédia, ktorá nijako extra nepobaví, no našťastie (aj vďaka neokukanému africkému prostrediu) ani nenudí. Romantika podľa zabehnutej šablóny, ale tentoraz nie je Sandler až taký trápny, ako vo väčšine svojich filmov. Spomedzi jeho filmov by som to zaradil medzi tie lepšie, no celkovo ide len o čistý priemer. 50%(10.9.2015)

Nejsem velkým příznivcem amerických komedií, ale tuto hodnotím nadprůměrně. Taková pohodovka, která Vám nebude trhat bránice, což určitě ani nebyl cíl autorů, ale necelé dvě hodinky splynete dokonale s hlavními aktéry. Jednoduchý scénář je velmi chytře doplněn ne častými, ale o to kvalitnějšími hláškami, které vždy pobaví, když už jsem začínal mít dojem, že komedie přechází do romantického snímku. Do filmu velmi dobře zapadá postava Wendi McLendon-Covey. Pobavil jsem se a oceňuji, že hlavně v momentech, kdy to ani nečekáte a ne jako v jiných filmech, kdy je vtip předem avizován.(16.11.2014)

• kingik

Některé filmy s Adamem Sandlerem jsou za trest. Tenhle je jedním z nich. Vydat se na dovolenou do Afriky je výhra. Vydat se na ní se Sandlerovic štábem i humorem, už taková výhra není. Otec, matka, děti - model tradiční rodiny, který je tady přepudrován po "adamosandlerovsku". V zásadě divák nedostane nic inovativního. Všechny gagy jsou zakomponované do nepříliš objevného základu rodinné komedie. Když ta dějově řídká břečka po nějaké době vyházela všechny svoje dokonale vytrapnělé vtipy, gagy nebo co to vlastně mělo být, tak jsem se kouknul na hodinky, do té doby bez jediného zasmání, a z filmu uplynula teprve hodina. Přede mnou bylo ještě neuvěřitelných 45 minut, a k tomu drsně natahovaných! Hrozné zjištění, při nulovém zahuštění děje ničím jiným, než dokonale opakujícím se, provařeným humorem. Ve filmu se dočkáme všemožných klišé a negativ, které se v dobré obrátí. Z dcery s chlapeckými rysy se vyloupne kráska, kluk, co v baseballu nezvládne odpal, v závěru odpaluje jako Derek Jeter a další. Věřte, to bylo to poslední, co vadilo a vlastně jsem to i čekal. Co mě dlouhodobě na filmech Adama Sandlera irituje, je neustálé a opakované poukazování na nedostatky ve fyzickém vzhledu, případně rozebírání tělních tekutin. Fajn, ošklivá dcera byla už ve Fantozzim, ale tohle není nutné cpát do komedie pro celou rodinu. Otřesně působí repetace gagů, které Sandler s oblibou rozvádí do absurdna. Jako třeba rádoby vtip s jeho dcerami, které si lidé pletou s chlapci. Když do toho šel, měl z rozpočtu pořídit přirozené účesy, a ne nepřirozené paruky. O dalších vtipech v podstatě platí, že jsou originálně trapné. Jak to u Sandlerových komedií bývá, ani zde nechybí leporelo vedlejších postav s bizarním rozměrem. Zpívající Terry Crews (ano, ten drsný týpek z Postradatelných) zřejmě reprezentoval sexuální menšinu. Proč ve filmu byl, ví jen on sám nebo autor této příšernosti. Přísnější měřítko snese opičí band, ale ve filmu byl jen v jednom krátkém, nočním záběru. Zarážející je, jak některé gagy byly nekvalitně natočeny - viz padákový let s Drew Barrymore za přítomnosti kvalitní zadní projekce. Něco podobného jsem snad naposledy viděl u komedií z šedesátých let, ne u komedie z roku 2014! Dále je z negativního hlediska k vidění spousta uřvaných postav, spratci, co byli na zabití a umělý nosorožec. Víc odradit od sledování už ani nelze. Jedním ze svěžích momentů, i když vymykající se realitě, je postupný způsob seznamování se naší známé dvojky, která se zprvu nemá příliš v lásce. V reálném životě by se nikdy dohromady nedali, ale jsme ve filmu, tam se to vsákne. A také exotická Afrika, kam pojedou dovolenkovat, ale zase tolik atraktivních záběrů tady není. Opakovaný vtip přestává být vtipem. A přibližně jen pětině vtipů, které tady jsou, se dá při dobré vůli zasmát. Já se nezasmál ani jednou. Stále se opakovaly a to mě nebaví. Když už se na ten vtip zapomnělo, tak ho Sandler zase po pár minutách odněkud vyštrachal, bud úplně stejný, nebo jen v neznatelně přepracované formě. Rozvádění těchto gagů do absurdna se vůbec nepovedlo. Adam Sandler s Drew Barrymore se pokusili navázat na úspěšnou spolupráci z předešlých let. Nechci je přímo označit za nefunkční dvojici, ale jejich způsob herectví absolutně nemůže nikoho něčím překvapit. Doufám, že nejsem jediný, komu Barrymore přijde asexuální. Ke spolupráci byl přizván také Sandlerův oblíbený režisér Frank Coraci, kterého považuji za velmi průměrného a nenápaditého. Nemám na komedie nijak zvláště vysoké nároky, ale tohle se táhlo, nevtip střídal nevtip, nekvalitní režie, ohrané herecké výkony, zápletka nikde. Výsledkem je kvalitativní propadák (i komerční), který není hodný ani Sandlerova levelu. A to je co říct. Anebo už navíc nemá. Romantický, predikovatelný závěr, to jenom dorazil. Zbytečný film. Kvituji distributorovo moudré rozhodnutí vystavit tomu stopku do kin. Kdo by ty slaboduché gagy, byl ochoten podstoupit, a za tuhle banalitu platit. Mé hodnocení: 20%(4.9.2014)

• - V Africe v pokoji nezbyde na Jima (Adam Sanders) postel, a proto spí s nejmladší dcerou. To však nedává smysl, protože se jednalo o pokoj připravený pro pět dětí a logicky tedy i pěti postelemi, ovšem Jimova rodina je čtyřčlenná - Jim a tři dcery. (velkyvezir)

• - The Thatoo Harmony, skupina, ktorá vystupuje vo filme, je preslávená juhoafrická acappella známa ako Junior Mambazo. Skupina Hot Water z Kapského mesta a ich pieseň "Wamkelekile" je však jedinou juhoafrickou piesňou, ktorá sa objavila na soundtracku. (figliar)

• - Písnička na dobrou noc, kterou Lauren (Drew Barrymore) zpívá Lou (Alyvia Alyn Lind), se jmenuje „Somewhere over the Rainbow“. Ta samá písnička se objevila i na konci filmu 50x a stále poprvé (2004), kde si Drew a Adam Sandler také zahráli pár. (ArsenalEagle)