Blade Runner 2

• Nizozemsko

Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA / Velká Británie / Maďarsko / Kanada, 2017, 164 min

• EvilPhoEniX

Bohužel, tohle mě minulo. Starý Blade Runner jsem vypl v půlce a koukat na remake doma, zřejmě to dopadne obdobně. Denise Villeneuva považuji za velmi nadějného a zručného režiséra, jeho Sicario s Prisoners patří mezi mé oblíbené filmy, ale nový Blade Runner je pro mne divácky nevděčný. Vizuálně samozřejmě lahoda a divák má při sledování chuť vzít si foťák a jednotlivou scénu si vyfotit. Ryan Gosling se mi do hlavní role hodil, ale k plusům to bude zřejmě vše. Opěvovaný Harrison Ford se ukáže 30 minut před koncem, tedy v době kdy je divák unaven a vyčerpán, Jared Leto jako záporák je ve filmu všeho všudy 10 minut, což je snad jeden z největších záporů a hříchů, protože dobrý záporák dělá dobrý film, Rko je velmi nevyužité, k zvratu nedojde žádnému a samotná akce tvoří asi 15 minut ze 163 minutového filmu, no nedivím se, že 5 lidí z kina odešlo a já kdybych nebyl poctivý filmový fanoušek, odejdu zřejmě také. Až moc artové, surrealistické a snové, že jsem z toho málem dostal hemeroidy z neustálých změn poloh v sedačce!45%(14.10.2017)

Pôvodný Blade Runner je fajn film, na dobu svojho vzniku výnimočný, ale nikdy som nepatril do skupiny, ktorí ho nazývajú kultom a bolo mi celkom jedno, že sa točí pokračovanie. Až meno režiséra a hlavnej postavy naznačili, že by to mohlo dopadnúť dobre. Z môjho pohľadu veľká spokojnosť, film má tu silu dostať vás občas do "meditačnej polohy", kde vás film úplne pohltí atmosférou a vy len čumíte...R. Gosling bol výbornou voľbou a tá imaginárna love story ma chytila za srdce. Poteší učasť H. Forda i prepojenie s prvým filmom. Zatiaľ určite silné štyri hviezdy a váhal som aj nad plným počtom. Teším sa na reprízu v HD kvalite na blueray. 80%.(4.3.2018)

• ripo

Ja fakt neviem, či som videl iného Blejda, s iným Harrisonom Fordom, ale toto, čo som práve uzrel, ma skoro položilo do zimného spánku. Ešteže je jar. Abnormálne minutážou pretiahnutý film, kde sa de facto nedeje nič, len režisér má pocit, že po úspešnom filme spraví ešte lepšie a veľkolepejšie pokračovanie kultového filmu. Nestalo sa .... Strihač zrejme dostal padáka a tak sa na plátna kín dostala rozťahaná žuvačka podfarbená hudbou, ktorá sa snažila podobať Vangelisovi. Toto je asi najväčšie sklamanie od scifi filmu, ktoré som zažil ... 2**(2.4.2018)

Tak jsem si říkal, po přečtení některých z mých oblbených, se kterými se většinou shodnu skoro jako Čuk s Gekem, že z tohoto ranra se mi bude chtít blade. A ono ne. Vizuálně perfektní, logika pokulhává o dost méně, než v prvním spektáklu, Ford zde opět působí jako amatérský neherec, takže korelace zajištěna. Pravda, natáhnout film na šestnáct a půl týdne nebylo asi nutné, jenže co už. Když má člověk dosti času, protože nespsavost je dar nedar, tak.... A vůbec, takto vyhajpované hepyjendy mou duši vždy potěší.(13.1.2018)

Ne, bohužel. Nepředpokládal jsem, že by se tento film přiblížil atmosféře původního díla od Ridleyho Scotta, ale trošku jsem doufal, že si aspoň vytvoří nějakou svou vlastní identitu. Ale to také ne. Blade Runner 2049 mi spíš celou dobu připomínal snímek Brazil (1985), ať už zpracováním nebo právě onou atmosférou a ani slavný Harrison Ford ho nedokázal vytáhnout výš, než na lehký nadprůměr. Vizuálně je to zmáknuté (i když BR z roku 1982 je i tady lepší), ale nemá to duši. Denis Villeneuve zatím není (a možná ani nikdy nebude) režisérem kvalit Ridleyho Scotta, to je prostě fakt - a tuto látku ničím novým neobohatil. Já už teď vím, že příště radši sáhnu po klasické verzi, která patří dodnes k tomu nejlepšímu nejen v rámci žánru, ale i filmu obecně. Resumé - 2049 je jako sex se sestřenicí. Dá se to, ale nezůstane ve vás dobrý pocit.(23.1.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 3. října 2017 v Los Angeles (Kalifornie). (Varan)

• - Přestože je Harrison Ford napsaný jako druhý v titulcích, objeví se až po 105 minutách filmu. (gurmanfilmu)

• - Herec Edward James Olmos, představitel Gaffa, položí ve filmu na stůl papírové origami ve tvaru ovce, což je odkaz na literární předlohu filmu, knihu „Blade Runner: Sní androidi o elektrických ovečkách?“ jejíž autorem je Philip K. Dick. (Modnar)