Blade Runner 2049

• USA Blade Runner 2049 (více)

Třicet let po událostech prvního filmu odhaluje nový Blade Runner a důstojník losangeleské policie K (Ryan Gosling) dlouho ukryté tajemství, které je natolik zásadní, že by mohlo zcela rozvrátit poslední zbytky lidské společnosti. Toto odhalení ho nutí zahájit pátrání po Rickovi Deckardovi (Harrison Ford), bývalém Blade Runnerovi losangeleské policie, který je už 30 let nezvěstný. (Falcon)

bigstorm

To si snáď robíte srandu!!! Taký rejža, takí herci , taký námet ! Vizuál podmanený hudbou na mňa zapôsobil najviac ! Ešte prvú polovicu s pomalým tempom by som v pohode prijal , problém je v tom , že ono to akosi pokračuje do konca ! Jednoducho som nedostal najesť, z reštaurácie odchádzam hladný a to sa nerobí ... Ford tu je len na oko a Ryan sa tvári celý film , akoby mal rakovinu prostaty. To som si mohol pustiť soundtrack a pozerať na psa ako behá po dvory a rieši kočičí hovna , takto by mal hlavný hrdina aspoň výraz blaženosti . ()

krasava

5 hvězd za čistou "pomalost," v době, kdy se Hollywood podbízí filmy plnými akcí, odvážný počin. Ne nadarmo Oskar za kameru. Herecké výkony bez chyby. Harrison je furt kus chlapa. ()

Tycygo

Pomalé, dokumentární retro scifi, nebo jak to nazvat. Film vás nese poněkud pomaleji, než byste čekali, ale mě to nevadilo, protože pokud přistoupíte na jeho hru užijete si ho. Rozhovory a hudba jsou výborné stejně jako záběry exteriérů. ()

burg

Velmi slušná pocta původnímu originálu a hlavně obrovská pocta Philipu K. Dickovi.. Hudebně opět famózní, kamera exceluje snad ještě více, než předchozí film a o vizuálu snad ani nemá cenu se zmiňovat. Přesně takhle si představuji zbytky distopické společnosti. Ale přesto se mi zdá, že tomu něco (málo) chybí do plného počtu. Rozhodně mě ale mrzí, že jsem neměl čas na to užít si tenhle film na pořádném plátně. ()

jarzek

Nějak mi tam chyběly jakékoli emoce, postavám jsem nevěřil, hlavní hrdina takový ťuňťa, bylo to neskutečně dlouhé, asi třikrát jsem usnul... no žádná sláva, přátelé. ()

joe196666

První Blade Runner byl pro mě vždy symbolem nejlepší temné post apokalyptické sci-fi odehrávající se na Zemi budoucnosti s roboty lidského vzhledu. Když jsem jej shlédl znovu po letech, už jsem tak nadšený nebyl. Do sledování nového BR 2049 jsem však nešel téměř s žádnými obavami, neboť mě Ryan Gosling ještě nikdy nezklamal. O to milejší překvapení bylo, že byl Harrison Ford začleněn do děje zcela nenásilně a jeho part nebyl jen úplně epizodní. BR 2049 si zachoval temnost původního BR v novém kabátě, dynamiku a tajemství. Není to zcela nový a převratný film v rámci žánru, ale jde jednoznačně o důstojnou „dvojku“ původního. ()

TheBlizard

Váhal jsem, ale nakonec jsem se rozhodl, že tu čtvrtou hvězdu nedám. Ač to mělo slušně našlápnuto, celé to ke konci jaksi zadrhává a onen rádoby otevřený konec inu. Jako kdyby vám slibovali hromadu masa a vy nakonec dostanene jen jeden vysušený řízek. To je fakt trochu málo. A opravdový význam postavy, jíž hrál Jared Leto, mi přišla záhadou. Film by fungoval stejně, i bez jeho účasti. ()

pravda1

Brutálna hovadina a brutálna nuda.Úplne zabitých 163 minút.Pozeral som to asi na 5x a nie a nie ten film dopozerať lebo som pri tej nudnej hovadine vždy zaspal.Blade Runner z osemdesiatych rokov proti tomuto úplná pecka.Jedna uslintaná hviezdička za efekty inak pre mňa strata času. ()

stuj

Atmosferické sci-fi. Dlouhé záběry a táhlé sekvence s elekro hudebními doprovody mi sedly. Do filmu jsem byl vtažen a celou záležitost si užil. Zpočátku sice trochu zarazil chlad a odlidštěnost postav a říkal jsem si, že to bude nejspíš čtyřhvězdičková záležitost. Jenže čím déle dílko ubíhalo, tím více mne atmosféra pohltila a já se pak jen vezl a čekal, co bude dál. Málokdy si "poslechnu" i titulky. Po delší době 5 hvězdiček. Moc povedené. P.S.: Vztah s hologramem byl také dobrý. Umělost vládne! :) ()

megacik

Apokalyptická scenéria z hľadiska vizuálu je super. Celé sa to však vlečie prostredníctvom množstva zbytočných rozhovorov, kľudne by film mohol byť o hodinu kratší, a divák by o nič extra neprišiel. Keby aspoň komunikovali normálne, ale nie, celý film je prešpikovaný koncepciou že vraj napätia..... po otázke nasleduje niekoľko sekúnd čakania, a až potom odpoveď, zase nasleduje čakanie na spasenie v podobe niekoľkých sekúnd a následne ďalšia reakcia. Toto naťahovanie tak nemám rád. Ak to malo vyvolať napätie, tak hahaha, to im nevyšlo. Prvého Blade runnera som inak nevidel, a predpokladám, že nie som sám. Keby namiesto nič nehovoriacich rozhovorov načrtli trochu vysvetlenie kto je kto, čo je čo, nezaškodilo by to. Nechce sa mi pozerať tento film x-krát a taktiež aj pôvodného Blade runnera, len aby som to všetko pochopil. ()

StarFsh

Príklon k svetu (a hlavne pointe), ktorý stvoril Dick vo svojej knihe je tým hlavným prínosom tohoto filmu. A to aj napriek úplne vynechanej línii (a pointe) o Yancizme a zvieratách. Hudba je vynikajúca. Zatiaľ čo jednotka bola Sci-Fi akčňákom z miernym filozofickým presahom, tento film je filozoficko-teologickým z miernym akčným presahom a mohol by sa kľudne volať napr. Balde Runner Genesis. :-D Obávam sa len toho, že po tomto skvelom filme bude nasledovať nejaký imbecilný seriál, alebo filmové pokračovanie, ktoré celý tento "nádherný" Villeneuvom vytvorený svet úplne zničí. ()

pietri

O bože skvělá hudba k hodně zajímavému filmu...moc jsem si to užil!Trochu si s vámi zahraje vytrvalost u telky,ale dá se to😏 ()

Alif

Předchozí verzi jsem neznal. Byl mi známý jen název a to, že je to sci-fi. Takže jsem se na to podíval v TV. Bohužel musím říct, že mě film minul. Nudil jsem se. To je asi to hlavní co se u filmu nesmí divákovi stát. Byl jsem z toho zmatený. Nerozuměl jsem postavám a jejich motivaci. Šíleně dlouhé scény, které na sebe navazovaly. Pochválit můžu snad jen vizuální efekty, ale to je dost málo. Já osobně se na to už dívat nebudu. ()

mad.dog

Na první pohled stylové, syrové a hudebně skvěle propracované sci-fi. Gosling vysloveně špatný není, Ford je bohužel málo výrazný, Joi je pro mě nejlepší postavou a tím pozitivnější body končí. Leto coby arci padouch má EXTRÉMNĚ málo prostoru a herecky se J. Turkelovi nemůže vyrovnat. Film se tváří na povrchu jako hloubavé sci-fi, nicméně ve srovnání s původním filmem má jen hezkou skořápku a uvnitř je vzduchoprázdno. Chybí mi rozpracování postav, světa, myšlenek. Není to tak tragické pokračování jako Epizody VII a VIII Star Wars, nicméně je to bohužel stejně zbytečné. ()

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce