Decibely lásky jsou příběhem tří generací, které prožívají své touhy, sny, naděje i zklamání, a přitom nepřestávají věřit na lásku, přátelství a lidské souznění. Okolnosti se mění, ale věčná touha milovat a být milován zůstává... Mladý umělec Dan (Filip Cíl) sní o úspěchu, ale zatím si odpykává veřejně prospěšné práce při úklidu města. Jeho šéfem je Kristián Hovorka (Rudolf Hrušínský nejml.), který spolu s Otou (Pavel Horváth) pracuje v Technických službách na Plzeňském magistrátu, kde mají na starosti úklid města. Dan se na diskotéce seznámí s  Betkou (Alžběta Bartošová), Kristiána zaujme Danova pohledná sestra Danka, která za bratra stále žehlí jeho průšvihy. Ne všechno ale vychází. Betčina nepřejícná kamarádka (Aneta Vrzalová) a její přítel Robert (Jakub Grafnetr) se rozhodnou vše zkomplikovat nefér hrou. A zatímco Danka s Kristiánem hledají cestu, jak konečně zakotvit „v neklidných vodách života", tak Kristiánův táta Láďa (Rudolf Hrušínský ml.) a Betčina šarmantní tetička (Iva Janžurová) dokazují celému světu, že věk je pouhé číslo. Kristiána navíc čeká, spolu s nápravou dávné křivdy, jak mu to radí jeho nejlepší kamarádka Lenka (Lucie Vondráčková), i nalezení „cesty" k dceři Jitce (Marika Šoposká). (Falcon)

ForGump odpad!

Film, který působí fyzickou i psychickou bolest. Scénář ani režie neexistuje, taneční a pěvecká čísla jsou nahodilá a veškeré věty, vycházející z úst zúčastněných, jsou tak příšerné a pseudomoudré - zoufale se deklamuje - ''Není všem dnům konec''. Beztvaré postavy se toulají, podobně jako v Prázdninách v Provence, zjevují se, kde chtějí, řeší úplné nic a některé jsou tu zbytečné jako Lucie Vondráčková. Herci buď přehrávají nebo vůbec nehrají a asi nejvyrovnanější je kupodivu Petra Svoboda či Pavel Horváth, což budí velký úsměv a obrovskou tragédií je kamera Vladimíra Smutného, ano jednoho z našich nejlepších kameramanů (snímal všechny filmy Svěráků od Koljy), je statická nebo zvláštně rozhozená. O hudbě stačí říct, že Michal David umí složit dobrou melodii, ale když se k tomu připojí ty jeho rýmovačky, tak se člověku hned obrací oči v sloup a i sám skladatel se ve filmu objeví a zpívá v klubu praskajícím ve švech, přičemž publikum jsou samí teenageři, což je bizarní, protože Davidovou cílovou skupinu ve skutečnosti tvoří především lidé ve středním věku. Další z obrovských přehmatů české kinematografie, alespoň, že se tam ten Karel objevil. 5% P.S. Má se to odehrávat v Plzni, což je několikrát zmíněno, ale proč při hackerském zjišťování adresy bydliště podvodníka s fotkou, se na mapě objeví tečka na severu Čech. Slovy klasika - ''Tohle je pod mojí rozlišovací úroveň'' ()

topi80

Na tomto poněkud spletitém kabaretu nejvíc zaujme fakt, že nejpřirozenější herecký výkon podává fotbalista Pavel Horváth následovaný Luckou Vondráčkovou, zatímco na opačném pólu spolu s celým zbytkem ansáblu se ocitají dokonce i Rudolf Hrušínský prostřední a Iva Janžurová. Západočecha potěší záběry z Plzně, které nelze upřít určité kouzlo (za to ta druhá hvězdička). Kdo v Plzni nikdy neflámoval, ten si hvězdičku (až hvězdičku a půl) ubere. ()

DJ Kritik

Film Decibely lásky má viac negatív, ako pozitív. Hlavné negatívum, vo filme sú použité pesničky z terajšej doby a nie pesničky, ktorými je M. David známy, aby som nekrivdil tak cca 3 plus melódia sú i zo starej doby. Ďalším negatívom je obsadenie herečky Petra Svoboda je mi ľúto, ale táto dievčina nedokáže podať repliky tak ako to od postavy má byť podané. To by nezabralo ani telefatkách typu Panelák alebo Ulice. Spev hlavného hrdinu tak to je výkon na predkolá do superstár a kedže spieva duety s A, Bartošovou je to z jeho strany ešte viac nepočúvateľné. A posledným je Miroslav Halík. Tento pán to celé dostal do .... To nie je možné postaviť film na takto zostrihaných scénach, kde hudba nema nič spoločné z dejom, kde sa postavičky pohybujú v kvázi scénických choreografiách a trhano sa hádžu od buka na zem a hopsa zas na nohy a šup na zem. Skutočne pozitíva filmu sú postavy a ich podanie R. Hrušinským ml., I. Janžurovej a spev Bartošovej. Film na motívy pesničiek M. Davida, kde "najlepším videoklipom /úsekom filmu/" je pesnička od Westlife - Mandy tak to je neskutočne smutné. Berme to ako paródiu na všetky hudobno tanečné filmy a tak nejak v tichosti zabudneme. Inak scény s Kájom tomu dali skutočne glanc paródie a celé kino sa bavilo a zabávalo. Je mi smutno, že to takto dopadlo. Videl som muzikál Deti ráje a to je skutočne iná liga. Prepáč Michal, ale toto boli zle investované peniaze. ()

Pavlunka odpad!

Postrádala jsem logiku. Troufám si říct, že i já bych dokázala napsat lepší scénář. Ve filmu je hodně postav, takže s žádnou nesympatizuje, vlastně ani nevíte proč jich tam je tolik. Filip Cíl si od vybírání odpadků ve vestičce odběhl zatančit a jeho partnerka se k němu tulila a čuchala ten odér popelnic. Petra Svodova obsazená jenom kvůli pěknéné tvářičce? Vždyť neumá ani číst ty televizní noviny natož hrát. Tendle film je opravd trapnost a myslim, že všichni herci by se měli zamyslet nad tím v čem účinkují... Sama Vondráčková (jejíž roli ve filmu jsem nepochopila) to vychválila, až do nebes.... ()

Fajt odpad!

Tragédie na entou, včetně toporného Gotta s kytarou a zpívající Janžurkou...jak je možné něco takového stvořit, stvořit dobrá, ale vyrukovat s tím na veřejnost ??? Prostě mají nás diváky za tupá hov.da, jen když to sype ! ()

ostravak30

Film Decibely lásky postrádá v první řadě to nejhlavnější. A to je kvalitní příběh. Celé to působí jako jeden velký klip k souboru písní Michala Davida. Nemá to hlavu ani patu, nemá to pointu a hlavně to nemá ucelený děj. Scénář je silně podprůměrný a tentokrát bych nehanil slabé herecké výkony. Oni totiž s tím, co dostali do rukou mohli málo co dělat. Když je něco špatné, většinou to nevylepší ani ten nejzručnější umělec. Některé songy nebyly špatné, jiné působily jako by je David napsal jen a pouze pro tento film, což ovšem byla jedna z chyb, protože jsou hodně obyčejné. Chtěl bych ale vyzdvihnout Pavla Horvátha, který mile potěšil. Jako neherec rozhodně nezklamal. Zkrátka, kdo má rád písně Michala Davida, přijde si na své. Kdo chce ale sledovat film s písněmi Michala Davida, bude asi mírně zklamán. ()

pestak odpad!

Viděno v televizi 30. minut a došel jsem k závěru, že horšího nic být nemůže, jenom snad můj komentář. ()

hackstolle odpad!

Marne se snazim najit na filmu neco pozitivniho. A ani pritomnost Petry Svobody tomu bohuzel neprida alespon jednu hvezdu. 10% ()

Renie42

Ano, chtěla jsem to vidět. Po prvním zklamání přišla nuda, je to takové umělé, ty dialogy nejsou k poslechu. Hlavní hrdinové se k sobě absolutně nehodili a myslela jsem si, že to je pokračování Diskopříběhu po pětadvaceti letech. Co se týče písniček, jsem byla také zklamaná. Jen jedna se mi líbila, to jak zpívá Hrušínský nejm. se svoji filmovou dcerou. A co tam proboha vyváděl Gott a ta jeho malá holka? Jedna hvězda za neherce Horvátha, který byl docela vtipný a za tu jednu píseň. ()

PlayEasy odpad!

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 2,0/10 | Rotten Tomatoes - ? | FDb.cz - 33,7% | Řekneme k tomu jediné, BYLA VELKÁ CHYBA, ŽE JSME NA TO ŠLI DO KINA (a že jsme to vůbec kdy viděli...)!!!!!!! 15% ()

Pitryx

Týý vado, dědci s mladýma, no to je fest. Odpad jaký svět neviděl. A to úplně pomíjím dialogy. Písničky jsou divně osekané, herci to flinkají, prostě paskvil no. Nedal bych nic, ale zase musím snímku přiznat několik málo hezkých písniček. ()

Veskoslav odpad!

Ani to hudrování pelikána za odměnu vytrpění tohoto pekla za to nestojí. Proboha, co to bylo? To je film, který obsahuje více reklam než reklama samotná. Děj je tak složitý, že i porno s opravářem televizí je oproti tomu veledílu. A hudba? Jestli máte vkus mrtvého velblouda, je Vám 40 a Vaše vaječníky nedokázaly chytnout žádného chlapa, tak je to přesně pro Vás. 91 minut to má v paralelním vesmíru, v tom našem mi to sežralo dva roky! Jestli je DIscopříběh průměrný, 2. díl podprůměrný, tak ODPAD pro tohle zcela odpovídá. ()

Nonna odpad!

Chápu, že Filip Cíl je možná, vzhledem k svému věku peněz potřebný, možná i mladicky nerozvážný, ale to, že se uvolil účinkovat v tomto škváru snad hraničí až s obyčejnou hloupostí. Myslela jsem, že nejhorší jeho role byla agitační pohádka Dilino a čert, ale Decibely lásky překonaly mé nejčernější filmové můry. Tak moc jsem ho měla jak nadějného herce ráda...... A když tak sleduji běžnou zahraniční filmovou tvorbu a dokonce i ve filmech pro děti už všude hrají hudbu 21. století, stydím se za nás Čechy, že naše filmy stále ještě doprovází cirkusácko dechovkový kolovrátek se stupidními texty.....a že ho snad pokládáme za stále aktuální a moderní. Jak to, že se smějeme Ženě za pultem a Okresu na severu a zároveň uctíváme Michala Davida????? Jak nemám vulgaritu na internetu ráda, z tohoto díla je mi na zvracení. ()

Cverna

Dávám tři hvězdičky jen kvůli okolnostem, za kterých jsem na ten film dorazil do kina. Jinak bych dal možná tak jedinou hvězdičku za jediný slušný herecký výkon, kupodivu neherce Pavla Horvátha... A tomu filmu jsem mimochodem vůbec nerozuměl... ()