• český

Velká vlaková loupež

• slovenský

Komedie / Krimi / Životopisný / Romantický

Velká Británie, 1988, 94 min

Dlouho pred timto filmem jsem s radosti sledoval vyborne videoklipy Two Hearts a predelavku (vyjimecne kvalitnejsi nez original) Groovy Kind of Love. Az po par letech jsem konecne film. No nejak zklamany jsem nebyl, ale skoro vse dulezite bylo nastrihano prave do tech videoklipu. Normalne bych dal sotva tri hvezdicky, ale ty klipy jsou proste uzasne.(8.1.2006)

Zatím stále poslední zpracování velké vlakové loupeže v roce 1963. Zajímavé téma, ale zpracované zcela průměrně s průměrnými televizními herci. Na druhou stranu ho vyzdvihuje několik geniálních songů Phila Collinse, nejen Two hearts, ale taky Against All Odds (Take A Look At Me Now), A Groovy Kind of Love.(15.3.2014)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Píseň - "Two Hearts"(9.4.2004)

• Djkoma

Ptákovina, na které není zábavný ani Phil Collins na tož celý příběh. Očekával jsem, že PC, když už jednou jde točit nějaký film měl by si vybírat trochu kvalitnější dílo.(1.12.2007)

Byla to celkem zajímavá podívaná, a to hlavně díky Philu Collinsovi, a jeho "sympatický nesympaťák" charakteru. Všechno to dělal pro manželku a pro svou malou dceru (kterou mimochodem snad daboval dospělej chlap??!!), a člověk by mu to skutečně úplně odpustil!! Jen si žel ty peníze nestačil vůbec užít, protože v Mexiku byli zoufalí, a v Londýně ho hned chytli... :-( P.S. líbilo se mi jak kradl věci pro mimino... :-)(2.6.2015)