Skutečná událost, která vešla do dějin jako velká vlaková loupež se odehrála v noci 8. srpna 1963. Královský poštovní vlak na trase z Londýna do Glasgowa tehdy přepadlo patnáct lupičů a zmizel beze stopy s 2,6 milióny liber. Film zachycuje podrobnosti plánování nejznámější loupeže prostřednictvím životního příběhu jednoho z nejmladších zlodějů - Bustera Edwardse, ale především vykresluje jeho vztah ke své rodině a jeho oddanost manželce June. Edwardsovi jsou klasickou britskou rodinou, která se snaží vymanit ze stereotypního života v pronajatém bytu. Z řidiče autobusu Bustera se najednou stává šťastný zloděj s největším úlovkem, jakého kdy někdo dosáhl. Po loupeži sa Buster s June skrývají a připravují se na útěk do Mexika. Když ve vysněném ráji utratí všechny uloupené peníze zjistí, že sa neumí přizpůsobit mexickému způsobu života. June touží po domově, a tak se Buster, vždy připravený udělat ji šťastnou, rozhodne pro neuvěřitelné gesto vrátit se do Anglie a přihlásit se na policii. (oficiální text distributora)

Djkoma

Ptákovina, na které není zábavný ani Phil Collins na tož celý příběh. Očekával jsem, že PC, když už jednou jde točit nějaký film měl by si vybírat trochu kvalitnější dílo. ()

subic

Zatím stále poslední zpracování velké vlakové loupeže v roce 1963. Zajímavé téma, ale zpracované zcela průměrně s průměrnými televizními herci. Na druhou stranu ho vyzdvihuje několik geniálních songů Phila Collinse, nejen Two hearts, ale taky Against All Odds (Take A Look At Me Now), A Groovy Kind of Love. ()

DocBrown

Dlouho pred timto filmem jsem s radosti sledoval vyborne videoklipy Two Hearts a predelavku (vyjimecne kvalitnejsi nez original) Groovy Kind of Love. Az po par letech jsem konecne film. No nejak zklamany jsem nebyl, ale skoro vse dulezite bylo nastrihano prave do tech videoklipu. Normalne bych dal sotva tri hvezdicky, ale ty klipy jsou proste uzasne. ()