Ranhojič se odehrává v 11. století, veškeré antické poznatky ohledně medicíny jsou v Evropě zapomenuté, vládne zde temný středověk. Jedinou péči zajišťují potulní ranhojiči. Mladý Rob Cole má velmi zvláštní schopnost: je schopen vycítit, když má někdo zemřít. Po smrti obou rodičů se Roba ujímá právě jeden z potulných ranhojičů a během společných cest se z Roba stává jeho učedník. Touha po poznání a touha dozvědět se o lidském těle a jeho léčení co nejvíc žene nakonec Roba z malé anglické vesnice přes Konstantinopol až do dálné Persie. Snaží se nastoupit do lékařské školy slavného učence Aviceny a musí proto zatajit své křesťanství. Znovu a znovu riskuje mladý Rob Cole téměř vše, jen aby svou touhu po poznání uhasil a stal se skutečným léčitelem. (Bontonfilm)

OtokPag

Nejlepší byl popis cesty od židovského doktora:”...popluješ do Egypta a tam tě jako křesťana zabijou”🤕    (nadčasová hláška 😂) ()

milos.bradik

Líbilo se mi to moc. Výborné výkony Stellana Skarsgarda i Bena Kingsleyho. Poněkud slabší byl představitel hlavní postavy, ale celkově to byl hodně povedený film. ()

Whitehorse

Pro me velmi prekvapujici film...shlednuto nahodou na youtube...tema take dobre i ztvarneni i zpracovani a herecke vykony...osvezujici ...a zaroven  ukazuje ze v dane historicke dobe byla evropa vymyta klerem a idiocii v cemz pokracuje i v soucasnosti :-) ()

Megahead

Prvá tretina filmu sa mi skoro vôbec nepáčila, druhá už bola lepšia a tretia z môjho pohľadu dvihla kvalitu filmu ako celok. Trošku sa mi nepáčilo to vykreslenie minulej doby - stredoveku (akoby ľudia boli v danom období len hlúpi, špinaví a zaostalí), čo určite nie je pravda. Medicína, liečiteľstvo a veda ako celok je vždy pokrokom spoločnosti. Teda ak je úprimná, schopná vypočuť + spracovať viaceré názory, bez vonkajšej manipulácie a so snahou o skutočný pokrok. Keď to tak sledujem aj z iných takzvane "historických" filmov, často boli v minulosti prepadnuté a nakoniec obsadené rozvinuté ríše menej vzdelanými a spiatočnými panovníkmi, ktorý nemali múdrosť, no na druhej strane mali silu a moc (záverečný prehratý boj na konci). A nezmenilo sa to ani v aktuálnej dobe, keď politici chcú ovládať a meniť ľudí skrz médiá, moc peňazí, silu alebo nevzdelanosť ľahko ovplyvniteľnej skupiny bez vlastného názoru. ()

gapa466

Hezká pohádka, jak vystřižená z knihy, kterou ve filmu čtou. Já jsem se bavil náramně. O reálnosti nepřemýšlejte, je to přeci pohádka..... ()