Ranhojič se odehrává v 11. století, veškeré antické poznatky ohledně medicíny jsou v Evropě zapomenuté, vládne zde temný středověk. Jedinou péči zajišťují potulní ranhojiči. Mladý Rob Cole má velmi zvláštní schopnost: je schopen vycítit, když má někdo zemřít. Po smrti obou rodičů se Roba ujímá právě jeden z potulných ranhojičů a během společných cest se z Roba stává jeho učedník. Touha po poznání a touha dozvědět se o lidském těle a jeho léčení co nejvíc žene nakonec Roba z malé anglické vesnice přes Konstantinopol až do dálné Persie. Snaží se nastoupit do lékařské školy slavného učence Aviceny a musí proto zatajit své křesťanství. Znovu a znovu riskuje mladý Rob Cole téměř vše, jen aby svou touhu po poznání uhasil a stal se skutečným léčitelem. (Bontonfilm)

Fuksinka

Němci to amíkům pěkně nandali. Knižní předloha je úžasná a jsem ráda, že dle ní vznikl nádherný historický film s dokonalými herci bez trapného patosu. Nemám absolutně co vytknout a jen bych zbytečně jmenovala superlativy a na nějaký určitě zapomněla. Takže jsem dokoukala a konečně se nadechla, utřela slinu a zavřela pusu, protože už po pár minutách filmu mi padla brada, skoro jsem nedýchala a občas slintala blahem. ()

Hanz_knife

Začal jsem koukat na film několikrát a až po několikáté jsem ho dokoukal, nevím proč, asi ten začátek mě moc nevzal. Pod povrchem to je ale celkem solidní film o tom, jak bylo těžké mít ve středověku vědomosti a nevyvolat zášť, závist či strach. Nebylo to tak skvělé jako třeba Agora, ale solidní ano. ()

Neo007

No tak a je to opět tady, oblíbeny žánr a nemůžu jinak než pět hvězd. Cesta lékařství a medicíny byla trnita díky jak jinak než vševědoucím chytrakum z církve. Ostatne ta toho v dějinách dodrbala tolik, že se člověk až divi, že se dočkali dnešní doby. Jinak perfektní téma, dobře natočeno i obsazení bez velikých hvězd mi sedělo. ()

Sharkman

Velmi povedeny film se zajimavym dejem, pekny exterierem, dobre zahrany a ukazujici historii, ktera se diky tuposti lidi stale dokola opakuje a jiste stale opakovat bude ... ()

HiccupIII

Já se prostě musím zeptat, tak kdo poznal zánět slepého střeva! Nikdy bych nečekal že se mi tohle bude líbit ale jak mi to otevřelo bránu do tehdejší opravdu drsné doby, kde i děti museli tvrdě pracovat aby dostali tvrdý chléb jak ten můj po tom co ho nechám chvíli nezabalený v igelitovém sáčku. No a tak nějak každou minutu jsem se vžíval do filmu víc a víc probouzeli se emoce a oblíbil jsem si pár postav. Nakonec se dostavila i trocha napětí ale jen trochu a příběh rozhodně zaujal a to velmi, někdo odvedl dobrou práci: Noah Gordon ale knihu číst nebudu, nakonec film je film a kniha je kniha. Závěr je asi takový věřte ale nenechte se omezovat vírou, učte se ať nemusíte pracovat v dole jako kameník, jezte zdravě ať nemáte slepé střevo a když už nic vychutnejte si krásný závěr tohohle filmu. ()

Sakikura

Mám moc ráda dobrodružné filmy z historického prostředí, takže mi už v prvních minutách bylo jasné, že mě Ranhojič zaujme. Historie lékařství mě také vždycky hodně zajímala a nenapadlo mě, že by náboženství tehdy až tolik omezovalo rozvoj vědy. Co se filmu týče, zpracování i herecké výkony jsou výborné a děj je napínavý, zábavný a taky poučný. Konec mi ale připadal takový nijaký, takže ve finále dávám 4*. Rozhodně ale nelituju těch 2 hodin, protože povedenější historický film jsem už dlouho neviděla. ()

Hamar

Sonda do dávných časů kdy byl třiceti korunový poplatek v plenkách a doktory ještě bavilo léčit. Neřeším možné historické nesrovnalosti, protože mě tvůrci na bezmála tři hodiny odnesli do magického světa Orientu a to se cení. Překvapivá áčkově natočená záležitost, což jsem od Němců fakt nečekal. ()

sonule36

jsem mile překvapena! na to, že nemusím filmy z historickýho prostředí.. tak tohle mě dostalo, možná i tou tématikou lékařství, ale určitě ta 2,5 hoďka stála za to :) jen a jen doporučuji ()

Hellscuboy

Ranhojič...aneb jak na slepák,když už umím obřízku....tak dlouho jsem kolem této perly chodil,až dnes k míchaným vajíčkům přišla na řadu...podotýkám obrovská chyba.za to se nechám táhnout obřadně a dobrovolně za koňmi!!!...pěkná výpravná podívaná,super obsazení a vůbec musím germány pochválit...tahhle se kurva do prdele točí film a provádějí lékařské zákroky,škoda že obtížné pihy a bradavice už mam pryč. ()

Cazzysvjet

Jako vážně?! Jako vážně tohle vyplodili Němci!? Národ , který ve filmu vynalezl do teď akorát tak latex-párty a přesvědčení, že jízda po dálnici v Reichu je bezpečná asi jako procházka po Afgánském minovém poli ? Ono to má herce? Dobrou kameru? Dobrej příběh? Dobrej scénař? Zpracování? nápad reži... už .... už... .. áááách!!! ANBALIVLVL "!!!! Bejt to z Ameriky dal bych 85% ..., ale za to , že tohle splodili naši východní okupanti za to plných 95% ! Nádhera ! ()

Tomas_PO

Výborný film, len málo chýbalo do piatich hviezdičiek. Skvelý charizmatický Ben Kingsley (dlhšie som sa stotožnoval s tentokrát jeho pozitívnym charakterom, čo po úžasnom záporakovi v Stonehearst Asylum trošku trvalo), krásne duálne prostredie (Anglicko vs. Blízky východ). Znázornenie stredovekého Anglicka, medicínsky (a zrejme aj v iných oblastiach) zaostalej Európy až prekvapivo reálne poukazujú na rozdiely ani nie tak kultúr, ako progresov/regresov náboženstviev. Vo filme je všetko - pátos, dobrodružstvo, láska, vzdelanie, náboženstvo, cestopis, príbeh...no skrátka skvelý 'celovečerák'. ()

Desmi

Neukojitelná touha po poznání vede mladého angličana přes půl světa, aby nakonec našel víc, než pro kolik se vydal. Barvitý a inteligentní příběh se podařilo téměř bezchybně převést z knihy na promítací plátno. Na můj vkus by se historických románů mohlo točit mnohem větší množství. Temný středověk je totiž velmi nosné a široké téma. ()

nuwer

Knihu jsem cetla a moc se mi libila ,filmove zpracovani neni spatne,naopak ,ale ten pocit co me provazel pri cteni knihy se u filmu nevyskytl ,nedokazal ve me asi vyvolat spravne emoce. ()

Ace.A.T.L.

Úžasně vyprávěnej příběh o učení léčby. Má to přes 2 hodiny, ale vůbec vám to nepřijde. Neni tam hluchý místo, bavíte se každou chvíli a na konci máte chuť pustit si to znova, aby jste si to užili víc. Ben Kingsley je tam skvělej(ostat ě jako vždy), ale Tom Payne září. Za mě skvělých 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

rytir1

Pustil jsem si to z nudy, kdyz jsem nemohl usnout. Bal jsem se, ze diky dlouhe stopazi usnu po par minutach. A ted usnout nechci a pral bych si aby to jeste nemelo konec. Vynikajici, dechberouci pribeh s uzasnym obsazenim. Par historickych nesrovnalosti by se mozna naslo, ale to jsou blbinky, jak uz to nekdo krasne pojal. ()

jjjerry

Jak je pod filmem podepsán "Němec" tak se vždy bojím o kvalitu. Tady jsem byl příjemně překvapený. Až na nějaké historické a vědecké chyby, to je velmi zdařilý snímek. ()

MrKrahujec

Tak tenhle film (stejně jako jeho knižní předlohu) provázely od samého počátku fámy, že je to sice velmi sofistikovaná, ale přece jen červená knihovna. No a ono na tom asi něco bude... Nedá se sice říci, že by to bylo vysloveně špatné, ale přece jenom je tam toho sentimentu na můj vkus trochu moc. Navíc to trochu připomíná mého velmi oblíbeného Egypťana Sinuheta (jehož filmová verze tedy dopadla ještě hůř, ale to sem teď nepatří), který však není sentimentální téměř vůbec. Ale uznávám, že z řemeslného hlediska se tomu filmu zas tak moc vytknout nedá... ()

Nugat

Německý film a pět hvězd, takový oxymóron, ale je to tak. Snad jen výtka, že všude po světě se mluví anglicky, nebo se naučil na lodi? A samoobřízka v noci na poušti bez světla je taky k neuvěření, ale trocha poetiky je nutná vždy... Film krásně vyobrazil reálie středověku, výborné obsazení, exteriéry, hudba... Moc dobrý film. ()

BarGoldstein

Kulervoucí film, který diváka ani nenechá si odběhnout k sousedce vysypat pytel nebo za roh k Vietovi doplnit zásoby rumu! Což je vzhledem ke stopáži vpradvě úctyhodné! ()