Velká šestka

• USA Big Hero 6 (více)

Velká šestka je emocemi nabité komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada, který se naučí využívat svůj talent. Pomůže mu v tom jeho neméně nadaný bratr Tadashi a jejich kamarádi: dívka Go Go Tamago, vyhledávající adrenalinové zážitky, čistotou posedlý Wasabi No-Ginger, sličná chemička Honey Lemon a jejich fanda Fred. Když se parta kvůli katastrofální souhře náhod ocitne uprostřed nebezpečné hry, kterou kdosi rozehrál v ulicích San Fransokya, Hiro se obrátí na svého nejbližšího kamaráda – robota jménem Baymax - a přetvoří svou partu přátel na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu. (Falcon)

Shakers

Zábavný animák, bavil som sa. Skvelé postavy, príbeh, nápady, hudba a nechýba ani akcia či emócie. Disney opäť boduje. P.S.: nezabudajte na scénu za titulkami. Obľúbený soundtrack: Silent Sparrow, Reboot. 90% - 5* ()

lamps

Lepší než Kapitán Amerika :)) Příběh Velké šestky není od toho, aby přicházel s novými motivy a novými způsoby, kterak zdevastovat New York, jeho poslání tkví v tom, aby staré motivy chytře zrecykloval, dodal jim vtip a popřípadě také přizpůsobil nejmladšímu publiku. Film je tak plný skrytých či očividných narážek, přímých či lehce upravených citací z hraných komiksových snímků a konečně sympatických postav, kterým se daří perfektně skloubit marvelovské charaktery s čistě disneyovskými ztřeštěnými postavičkami. Vyznění je sice jalové a druhá půlka celkově nedosahuje vtipu a překvapivosti té první, ale stejně se jedná o hodně cool záležitost, rozhodně kvalitnější než druhý Já, padouch.. 80% ()

filmfanouch

Rozhodně nejlepší animovaný film roku 2014 u kterého je ten Oscar zasloužený. Jak je u Disneyho zvykem je tu skvělá animace. Návíc jsou tu skvělé odkazy na komiksovou historii a jde o zábavný snímek který nenudí. ()

playboxguest

Zmůžu se jen na výkřik do prázdna, který je tak typický pro americké trailery: "Nejlepší animák od dob Raubíře Ralfa je tu!" ()

Pilda17

Příjemný animák, který zvládá dobře i emoční stránku a netlačí zbytečně na pilu. Divák se párkrát zasměje, dočká se i menšího zvratu a hlavně se baví vizuální stránkou, která je opravdu povedená. Škoda jen, že mi vše přišlo občas kýčovité a místy moc přebarvené. Přesto se jedná o velmi kvalitní animovaný snímek, tento rok jeden z nejlepších .. 8/10 = 83% ()

S.Quentin QUALE

Začátek, jež se nesl v duchu hi-tech, byl vynikající. Naplno jsem si začal libovat, že snad ani nedostanu akční ptákovinu pro děcka, ale zábavnou inteligentní komedii. Postupem času se mé znepokojení začalo zvyšovat díky parciálnímu snižování originality, a to až takovému, že se nebudu stydět nakřnout tvůrce z nejedné kráděže. Ale co, když se člověk pořád ještě fajn baví, dá se přivřít oko. Bohužel scénáristicky laciný akční závěr, neodpustivší si ani malinkou citovou vydíračku, nemilosrdně rozmetal všechny úvahy o zařazení mezi elitu. Ale jinak po dlouhé době fajn animák. 75% ()

Foox

Nápady v každém záběru, kterým vévodí postava bombového Baymaxe, kterého okamžitě chci! Ovšem oproti tomu je tu velký černý puntík v podobě jasně daných hranicí a velkého počtu použití klišé. Je jasné, že si tvůrci nemohli dovolit přešlápnout někam dle svého, ale bohužel díky tomu je tu z velké části to samé, co už jsme viděli, ať už u Jak vycvičit draka nebo Avengers. 70% ()

Allien.9

Že se jedná o příběh inspirovaný Marvelem, jsem si bohužel přečetla až PO jeho zhlédnutí. Trailer mi evokoval spíše klidnější, roztomile-dojemnou záležitost, tou však "Big Hero 6" rozhodně není. Tedy, minimálně jeho druhá polovina ne. Možná už jsem pře(super)hrdinovaná, ale jak jsem se kdysi dávno vyjádřila ve svém komentáři k "Úžasňákovým" (**), na zápletky podobného typu, tzn. na ty, které tvoří honičky a do líbivého hávu oděné násilí, mají děti času dost. Největším paradoxem "Velké šestky" ovšem zůstává fakt, že i přes hafo akčních scén dodávají šťávu de facto jen Fall Out Boy. Špičkovou animaci zmiňovat netřeba, je neskutečné, co všechno už dnes dokáží udělat, ale ten Oscar... Nope. Not for me. Ani za tokijské San Francisco a legračně se pohybující maršmelou (zdravotní) sestřičku.;-) ()

vteco

Velká šestka v čele s roztomilým robotem skvěle zaplnila volné místo mezi superhrdinskými animáky. Tohle dobrodružství s fantastickou animací a detaily se pyšní skvělým tempem a docela příjemným příběhem. Hlavní hrdina je zajímavě představen a spolu s vedlejšími postavami tvoří nadprůměrnou skupinku podivínů. Celý film je tak trochu nešťastně postavený na vynikajícím Baymaxovi, čímž nedává tolik prostoru pro ostatní aspekty filmu či postavy. /85%/ (Kino) ()

Aknah

Krásný animák, překvapuje mě, kde furt berou ty nápady, že se zase dokázalo udělat něco nového. Jiného. Velký palec nahoru, tohle mě hodně bavilo. ()

IQ Tiqe

Čekal jsem daleko víc. Animace nádherný, hezký ksichtíky, mimika, emoce, ale ten příběh je až moc naivní a dětskej. Navíc Hiro nevypadá ani trochu jako Japonec. A neustále mě vytáčelo, jak prznili slovo robot. ()

Tsuki

Myslím, že kouzlo tohoto animáku tkví v samotném Baymaxovi a jeho roztomilosti. Je to zkrátka něco jako E.T. v E.T. Mimozemšťan. Taková hrozně "likable" nelidská postavička, která vás dostane svým místy nemotorným a ne úplně vhodným chováním. Nebýt tohoto obtloustlého robota, nebylo by to ono. Ale uznávám, že jako celek to fungovalo dobře, snad to jen nebylo příliš originální. Ale to asi u animáku tolik nevadí, pokud má čím zaujmout. Plusové body má jinak také zajímavé zasazení to města, které je zkříženinou mezi Tokiem a San Franciscem, a pak písnička Immortals od Fall Out Boy. ~(4,0)~ ()

HoneyBunny

Vizuálně překrásné, ale příběh předvídatelný a průměrný. Nikdo z hrdinů kromě roztomilého Baymaxe není zapamatovatelný, jsou to víceméně jen klišé figurky - dětský génius, drsňačka, excentrická sexy vědkyně atd. Chápa, že někomu to nevadí, tenhle film je fajn, dobře se na něj dívá a skvěle s ním uteče čas. Mně ale chybí jakákoli přidaná hodnota. Například How to train your dragon má úžasně podaný vztah hlavního hrdiny s Bezzubkou a o postavy se opravdu bojíte. Velká šestka bohužel klouže jen po povrchu a chybí jí cokoli, co by z ní udělalo srdcovku. 60 % ()

Carol Pifková

Aj keď som vedela kto je zloun aj tak musím dať plný počet, pretože to bolo vtipné a Baymax je jednoducho ten najňuňu robot. Wall-e či ako sa to volá môže ísť do prdele.. Dokonca na konci som revala ako malá. Keď tento film získal Oscarov bola som sklamaná, že prečo nie Ako vycvičiť draka 2... ale teraz to už chňápem, že prečo si zvolili práve tento. ()

Anderton

Nechce sa mi teraz napozerať japonskú komerčnú kinematografiu, čiže akčné monster filmy a anime, aby som pochopil všetky odkazy. Ešte že tu sú tie asimovovské zákony robotiky. Dostal som v podstate to, čo dostávam od hraných komiksových adaptácií, len s tým rozdielom, že v animáku je to celé akosi menej trápne, ako keď sa pozerám na nejakého 45 ročného herca v smiešnom high-tech obleku. Emócie fungujú, je to zábava, sledovať to v HD je veľká pastva pre oči, ale keďže už neočakávam telesné zmeny typu zarastania na všelijakých miestach na tele ako hlavný hrdina, tak som sa cítil už tak trochu mimo cieľovej skupiny. ()

Frajer42

V mých očích rozhodně nejlepší animovaná pohádka, jakou jsem za poslední slušně dlouhou dobu viděl. Dokonale splňuje všechny aspekty suprovosti, a dokonce k tomu přidává pár věcí navíc. Ať spadáte do libovolné věkové kategorie, tak se budete velmi příjemně bavit. A pokud snad ne, tak vám dávám svolení mi poštou vulgárně vynadat. Samozřejmě nejskvělejší je marshmallownek Baumax, který v podstatě celou stopáž perlí. Takového zdravotníka by jistě každý doma uvítal. Snímek, jako tento, zoufale potřebuje svého absolutního retarda. Toho dokonale ztvárnil jeden z pseudovědátorů v naprosto precizně vymyšlené roličce. Sami jistě odhadnete který. Tedy pokud jste snímek viděli, pokud se ho vidět teprve chystáte, tak to nemáte odhadnout jak. Skutečně jsem se smál, až mi bránice praskala, a to už jsem dospělý frajer. O půvabných animacích nemá smysl ani mluvit - to byla absolutní paráda a vrchol současných možností. Zkrátka animák, jak se sluší a patří. Osobně nemám co vytknout, takže pálím plnou. A jak tak přemýšlím, tak je to možná poprvé, kdy jsem animáku plnou napálil. ()

MikeCool

Velká animovaná paráda a zároveň jedna z těch nejlepších komedií roku 2014. Bohužel scénář malinko pochroumal závěrečnou z těží uvěřitelnou akční smršť. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord