Velká šestka

• USA Big Hero 6 (více)

Velká šestka je emocemi nabité komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada, který se naučí využívat svůj talent. Pomůže mu v tom jeho neméně nadaný bratr Tadashi a jejich kamarádi: dívka Go Go Tamago, vyhledávající adrenalinové zážitky, čistotou posedlý Wasabi No-Ginger, sličná chemička Honey Lemon a jejich fanda Fred. Když se parta kvůli katastrofální souhře náhod ocitne uprostřed nebezpečné hry, kterou kdosi rozehrál v ulicích San Fransokya, Hiro se obrátí na svého nejbližšího kamaráda – robota jménem Baymax - a přetvoří svou partu přátel na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu. (Falcon)

Kothy

Po dlouhé době docela originální animák. Tenhle je podle komixu od Marvelu. Odehrává se to ve fiktivním městě jménem San Fransokya, které je kombinací Toyka a San Francisca. Mladý Hiro je génius a baví se robotími zápasy. Také vynazelzne malé mikroboty, aby se dostal na vysněnou vysokou. Po tragické smrti svého bratra Takashiho se ale uzavře sám do sebe. Poté začne rozvíjet jeho zdravotnického robota Baymaxe. Spojuje se s dalšími přáteli v boji proti zlému záporákovi s maskou, který mikroboty ukradl a terorizuje s nimi město. Místy mi to přišlo docela předvídatelné. Navíc je vidět, že se dost nechali inspirovat v jiných filmech. Například tam je hodně prvků z Jak vycvičit draka. Jinak se to celkem povedlo. Na konci nemůže chybět klasická Stan Lee. :) Ještě se mi tam líbila hudba od Fallout Boy. "Létání zlepšuje mé schopnosti zdravotnického robota." :D ()

boshke

Jeden z nejlepších animáků poslední doby. Už když byl v kinech, chtěl jsem vyrazit, ale nějak jsem se nevykopal. A to je škoda. Animace je totiž skvělá. Baymax je perfektně vymyšlená postava a nemá prostě nejen ve své léčitelské roli chybu ("Nechápu, jak ze mne schopnost létat udělá lepšího léčitele"). Je to vtipné, není to dětinské a takovou akcí a takovým záporákem se nemůže pochlubit leckterý akční / superhrdinský film... 100% ()

predators

Pravděpodobně jeden z nejlepších animáků s vynikajícími kladnými hrdiny i záporákem. A ta jeho "zbraň" byla taky super! ()

cukorek

Nie je ten film úplne na jednotku, pretože nedostal zo mňa úplne maximum. Niektoré momenty pôsobia zdĺhavo a slabšie a tým narúšajú úplné ponorenie sa do príbehu a zdalo sa mi tých hrdinov nejak veľa. Stačili by dvaja či traja, pretože tak sa kúskujú sympatie, navyše postavička Hira Hamadu bola vykreslená dosť vlažne (hazardne hry s robotmi, túžbou po pomste a podobne). Samozrejme najväčším emočným trhákom sa stal robot Baymax, ktorý keď sa obetoval na záchranu mi takmer vošli slzy do očí. 70% ()

nash.

Doufám, že nebudu nikdy tak starý, abych se nudil u zábavy určené primárně dětem. Zatím to v tomhle ohledu se mnou asi ujde, protože tady jsem se bavil víc než dobře. Milá, zábavná, v několika momentech nečekaně dojemná, vizuálně vymazlená a sympaticky odlehčená superhrdinská jízda s několika na dětský film nečekaně vážnými až drsnými momenty. A po závěrečných titulcích samozřejmě nechybí tradiční třešinka na dortu, obsahující nepostradatelné marvelácké cameo. Úžasňákovi mají konečně po letech sympatické nástupce a Baymax, který ve filmu obstarává většinu zábavy i emocí, je ultrasympaťák, kterého by chtěl mít doma každý. Tedy já určitě. ()

silentname

Som vcelku prekvapený, že som film ešte neokomentoval, takže to asi musím napraviť. "Big Hero 6" bol pre mňa vynikajúci filmový zážitok, kde sa Disney a Marvel rozhodli ukázať, že si vedia vzájomne dobre vypomôcť a výsledne vznikol silný príbeh o priateľstve a strate blízkej osoby. Čo je dosť hlboká myšlienka. Vzťah Hira s Baymaxom je skvelý, jeho noví kamaráti, z kterých vznikne ich hrdinský tím sú skvelí. Všetci majú v sebe svoje vtipné stránky, no súčasne v nich vidno aj reálnych ľudí. Baymax je pre mňa jeden z nejlepších robotov, akého som kedy videl a mal možnosť spoznať vo filme. A fakt ma to dostalo. Vizuálne super, hudobne je to skvele zvládnuté, možno jediný problém filmu je asi fakt, že je miestami dosť priehľadný a viete čo sa bude v príbehu diať. Ale všetko okolo toho funguje tak skvele, že to skoro vôbec neregistrujete. Keď som film videl prvýkrát, tak ma ohromil. Druhýkrát to už taký efekt nemalo, no stále si myslím, že ide o výborný počin od najlepšieho animovaného štúdia na svete. Uvidíme, čo nám prinesie Zootopia Hodnotenie: A- ()

LoLaa

Po dlouhé době konečně vznikl animák, který se svými kvalitami přibližuje snímkům jako Vzhůru do oblak. Roztomilý vtipný robot je jen oživením přispívajícím k atraktivnosti filmu pro všechny generace. ()

Bachy

Mrkněte se nejprv na ty tagy. "vynálezce", "zlo", "chlapec". Super. Tohle všechno tam opravdu je! A ještě tam je taky auto, teta, kočka a most. Takových věcí je tam a stejně to nestačilo. První půlka vyvažuje scénáristickou bolest roztomilostí hlavního nafouknutce a schovává ji pod zajímavé scenérie a opravdu vcelku dojímavé povídání. Nicméně sem tam přes všechny drobnosti probleskne ven, aby ve druhé polovině vybuchla naplno. S každou další minutou se po scéně rozlévá obrovský černý flek předvídatelnosti a klišovitosti, kteří se všichni okolo snaží rychle vizuálně zabarvit. Výsledkem je tak monstrózní finále, které nádherně vypadá, ale větu po větě může jej může divák odříkat s předstihem sám. Pořád to bylo poměrně fajn, jenže druhá půlka je jako spořič. ()

korbitch22

Nejlepší animák od dob Raubíře Ralfa.Nadupaný vizuál, dobrý příběh, zábavná parta a dokonalý ústřední robot Baumax, teda Baymax.Hlavně to všechno ještě umocňuje výtečný dabing a pokaždý, když jsem slyšel Kamila Halbicha, hned se mi vybavil Rimmer :D.Poslední dobou jsou sice animáky narvaný výbuchama a akcí, ale Velká šestka není vlezlá a otravná (jako např. Úžasňákovi) ale výtečně baví a jede si na vlně Avengers.Animák roku.95%. ()

Chrustyn

Povedený, krásně vypadající a zábavný animák, který možná bude bavit spíše odrostlejší publikum, než ty nejmenší. I přes pár hlušších míst zábavná kombinace japonského (prostředí a příběh) a amerického animáku (animace a hrdinové). ()

heyda

Perfektní animák pro malé i velké. Pokud souhlasíte s tím, že Dreamworks poslední roky totálně válcuje konkurenci, tak už to zas neplatí. Walt Disney vrací úder !!! ()

mcb

Pokud animák o tvořivosti, tak raději nekoncepční LEGO příběh, než tenhle vývěr všech superhrdinských a rodinných klišé podaných v nenásilném (a o to více sterilním) disneyovském podání. Velká šestka není špatný film, je ale dokonalým naplněním škatulky „animovaný film pro celou rodinu“, že ztrácí jakoukoliv jinou hodnotu než tu užitnou. Snaha nešlápnout vedle je až tak velká, že výsledek připomene skoro doslovné variace na dva nedávné filmy včetně totožných scén - Jak vycvičit draka (sbližování malého chlapce a nelidského přítele, kterého by chtěl každý lidský, včetně scény „proleťme se poprvé na robotovi“) a Avengers (koncept týmové superhrdinské podívané, včetně generického akčního finále, v němž figuruje portál do jiné dimenze). Zatímco první rovina relativně funguje (a výborně se s ní pracuje v první třetině filmu, a to hlavně díky skvěle napsané postavě Baymaxe), ta druhá s bojem proti superpadouchovi ani náhodou nepřipomíná týmovou vyváženost Avengers a navzdory názvu se zaměřuje pouze na ústřední dvojici, přičemž zbytek týmu připomíná spíše druhořadé křoví do počtu. 6-7/10 ()

Stanislaus

Po vyhlášení Oscarů jsem si nemohl nechat ujít Velkou šestku, a tak jsem se vydal do kina, abych zjistil, jestli zlatá soška přistála ve správných rukou. Osobně bych Cenu akademie předal pokračování Jak vycvičit draka, nicméně i Velká šestka je nadprůměrně natočený film, který je jak vtipný, humorný, tak bolestný a plný akce, což mnohé dnešní animáky, které jsou mířené pouze na mladší publikum, bohužel postrádají. Líbila se mi použitá animace a nápad s asijskou variantou San Francisca, které mělo též své kouzlo. Robot Baymax byla neuvěřitelně milá postavička, která si mě hned získala, stejně jako další charaktery z party mladých vědátorů. Zkrátka kvalitní a dobře udělaný animák, který možná chvílemi tlačil příliš na pilu ohledně poučení pro nejmladší, ale i tak mě nadmíru zaujal a zaslouží si dané hodnocení. ()

BMW12

Povedený superhrdinský animák. To mě velice potěšilo, že to bylo trošku na styl Avengers a hodně dlouho jsem neviděl v animáku takové superhrdiny. Příběh byl dobrý, líbili se mi hlavně ti mikroboti, to byl super vynález. A co mě nejvíc dostalo, to byla ta animace, ta byla parádní. Akorát design toho Baymaxe se mi až tolik nelíbil. ()

Roman.Ticka

Pixarovské postavičky myluju už od hravých Toy Story a úžasných Úžasňákových a ani zde nejsem zklamaná. Naopak technicky-vtipně-pestrou invencí a milou klíčovou postavičkou jsem maximálně překvapena a potěšena. Téma geniality a fantazie bez hranic mě pravidelně dostává, takže už zbývá jen povzdychnout si - Taky bych doma chtěla jednoho určo menšího Baymaxe. ()

rikitiki

Animace prudkých nájezdů a propadů města plného výškových budov oslní, stejně jako rozpohybování inteligentní hmoty milionů mikrorobotů, které může jejich uživatel v mžiku přimět k vytvoření jakéhokoliv tvaru. ___ Jenomže příběh o ztrátě a nečekaném přátelství jsme viděli už stokrát. Charaktery hrdinů jsou rovněž neobjevné a někdy i otravné (mladá cool drsňačka, přihlouplý puberťák, který si s ničím nedělá hlavu) . Létací scény tak moc připomínaly film Jak vycvičit draka, že už se ani nedá říct, že se jím inspirovaly, ale spíš, že ho rovnou vykradly. ____ Není to špatný animák, jen postrádá nějakou zásadní inovaci, která by ho odlišila od tuctů a tuctů podobných. /17. 5. 15./ ()

Jinny

Sympatický animák, i když, pravda, nemuselo jít zase jednou o tvoření party superhrdinů. Když se Velká šestka začne zabývat tímhle tématem, rázem ztrácí část svého kouzla. Naštěstí je tu i téma geniálních vynálezů a vypořádávání se se smutkem, kde už má film spíš co říct. Scénář se na několika místech nevyhnul zbytečným klišé. Co se týče vizuálu ale nemám co vytknout. ()

Ivoshek

V rámci dětských filmů je to rozhodně top. A není náhoda, že se to libí chlápkovi středního věku i dětem. Má to humor, dobrý příběh i super animaci. Hodně pomáhá i japonské prostředi. ()

Deschain

Milé, vtipné, animácia je krásna. Videla v 3D a akože okej, lebo film je celkom farebný. Baymax a Fred sú top. Ja mám Disneyho jednoducho rada. Plus bonusová scéna je geniálna a taktiež so záverečnými titulkami sa vyhrali. (Cinema City Eurovea - 11.1.2015 - predpremiéra 3D) ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord