Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Postupně tak poznáváme jeho tatínka, maminku, babičku, ale i kamaráda Harise, který mu pomáhá s natáčením. Kluci blbnou a užívají si natáčení, ale jen do chvíle než zjistí, že kamera dokáže odhalit i věci, které jsou nepříjemné - například pravdu o jejich spolužačce, kterou Tomáš miluje anebo že mu jeho táta lže! Dvakrát týdně tajně odjíždí místo práce bůhvíkam, ale zapírá to. Tomáš, i když má obavu, že se dozví něco, co bude bolet, se rozhodne tomu přijít na kloub. Netuší, že narazil na rodinné tajemství, které má mnohem hlubší kořeny, než se zprvu zdálo.... Jeho odhalení je šokující i čisté svou neokázalou jednoduchostí a lidskostí. (Falcon)

Novalinda

Pojedeme k moři,je zdařilá prvotina Jiřího Mádla.Před lety jsem ho vnímala jenom jako hvězdičku filmů pro náctileté,jak ten čas letí Jirka nám zraje jako víno.Film se snaží zaujmout jak děti tak i dospělé a neskrývá svůj prvotní záměr stát se filmem pro celou rodinu (čím víc platících diváku ho uvidí,tím větší tržby). Dnes to na pět hvězdiček ještě neni,některé scény mě bavily víc,některé méně.Ale věřím že v budoucnu nás Jiří Mádl ješte mile překvapi,jak po stránce scénáristy tak jako režisér. ()

Sifaka

Upřímný a milý film, ale pár věcí tam bylo nelogických,takových 3,5, ale, že je to něco jiného a slušný debut, dám za 4. ()

Morholt

Ta forma mi byla cizí a nebavila mě minutu od minuty čím dál tím víc. A nebavila mě ani ústřední dětská dvojice, byť musím oboum klukům jistý talent přiznat. Stejně tak i Mádl místy ukazoval, že režisérské vlohy má a věřím, že je časem vypiluje, ale tady to nebylo ono. Trošku to zachraňoval až závěr, který ale byl všechno, jen ne komediální. A já si to právě jako komedii pustil. 30% ()

Handle

Největší české filmové překvapení za posledních pár let. A pak že neumíme natočit originální a osobité filmy... ()

Kamca_

Asi jsem čekala moc. Tohle je pro mě jedno velký zklamání. Popravdě jsem si o filmu před tím nic nezjišťovala a nějak mi nedošlo, že bude točený jako dokument. V tom byl asi ten největší problém. Dokumenty totiž nemám vůbec v lásce. Takže neustálý mluvení do kamery mi dost vadilo a ten hlavní kluk mi přišel docela trapnej. Podle hodnocení tady na čsfd jsem čekala, že film bude stát za to, ale bohužel. Měla jsem problém ´film´ dokoukat. Celou dobu mi tam chyběl filmový děj a hlavně emoce, který jsem čekala. Táhlo se to od prvních minut a dost jsem se nudila. Po tomhle si troufnu říct, že Mádl je rozhodně lepší herec než režisér ... Nápad asi dobrej, ale dost nedomyšlený. Nebrala jsem ´film´ vážně ani vteřinu. Dětský herecký výkony byly hrozný ... Když už, tak si měl autor vybrat někoho, kdo má nějáké zkušenosti. Tohle na mě působilo hrozně amatérsky a nejen to. Nechybělo moc a dala jsem odpad. A určitě bych to neprezentovala jako komedii, dětský film a kdo ví co ještě ... Mělo to spíš depresivní nádech.. 20%. ()

d.beseda

Smekám před Jirkou Mádlem. Zanechalo to ve mě natolik silné emoce, že jsem již v první třetině filmu o plném počtu hodnocení vůbec neváhal. Půl roční hledání dvou hlavních hrdinů se vyplatilo. Bylo to přirozené, vtipné a byl jsem (po dlouhé době u českého filmu) i na závěr správně dojatý. Doufám, že tohle nebyl poslední Mádlův režijní počin! -- Viděno: 10.04.2014 -- Mé hodnocení: 90%. ()

ScarPoul

Na začiatku som sa obával. Lebo film z pohľadu dvoch chalanov si podľa môjho názoru vyžaduje značný nadhľad, aby to neskĺzlo do hlúposti. Mádl mal ale jasnú víziu. Na chalanov sa dá pomerne rýchlo zvyknúť a celé sa to nesie v nostalgickom duchu dospievania. Niektoré veci vám vyjdu, pri niektorých vám spadnú rúžové okuliare. Film ale neťahá zbytočne za emócie. Snaží sa práve udržať ten nadhľad a porozprávať príbeh na ktorého konci, aj keď nebolo všetko veselé, zostávajú silný hrdinovia, ktorým chcete držať palce aj do budúcnosti. Príjemný filmík. Netvrdím, že by som sa k nemu chcel dakedy vrátiť, ale som rád, že som ho videl. ()

Tommassi3

"Hele, děda říkal, že kdo se bojí.." - "Nesmí do lesa !!" - "Ne !! Že kdo se bojí.. Sere v koutě !!" Předně bych se chtěl přiznat, že sympaťáka Jirku Mádla považuju za jednoho z vůbec nejtalentovanějších, dá-li se tedy v jeho věku ještě mluvit pouze o talentu, herců z té tuzemské nastupující garnitury, všem jeho vysmívaným adolescentním rolím navzdory, a také si ho pro jeho názory, životní postoje, ačkoliv on sám je pořád takové velké děcko, i motivace a sdělení obsažené v jeho režijním debutu velmi vážím.. I proto jsem se na tenhle jeho projekt opravdu dlouho těšil a přál mu tiše úspěch, nicméně nakonec to prostě nevyšlo, byť to tedy vypadá, že před většinovým publikem Jirka kupodivu zabodoval.. Osobně mi totiž tahle nesmyslná a nevěrohodná hříčka hrubě nesedla, zvolená forma ve své monotónnosti obtěžuje a prostě nefunguje, když jako jediný snad Ondřej Vetchý, zato v dost nezvyklé a bizarní roli, pochopil, co po něm Mádl chtěl.. Nehledě na skutečnost, že samotný příběh už ve své podstatě právě zvolené formě navzdory působí natolik nevěrohodně, že vlastně popírá sebe sama.. Já totiž přes veškerou snahu prostě nevěřím, že by se klučina z té internetové generace mohl vzhlédnout v Miloši Formanovi, jehož filmy by mimochodem ve svém věku jen dost těžko vůbec pochopil.. A to už vůbec nemluvím o tom, že ten žánr dětského filmu s Pány kluky v čele, který jsme kdysi skutečně uměli a z pochopitelných důvodů se v něm snad i mohli lépe seberealizovat než u filmu dospělého, už roky platí za mrtvý, Mádla rozhodně neomlouvá za jeho naivitu a nezkušenost, pro daný žánr totiž nikdy neplatila nějaká zákonitě nižší kritéria, díky nimž zřejmě Pojedeme k moři valná většina přijala s takovým nadšením jako hravý a něžný snímek.. Za mě, Jirko, rozhodně palec dolů, Pojedeme k moři totiž k Formanovi ani nepřičichlo !! Bohužel !! Mimochodem nevypovídá to obecné nadšení diváků o něčem ?? Ono totiž to skutečné filmové umění rozhodně není třeba vnímat jen jako něco těžko stravitelného či přísně výstředního.. ()

Gwaihir

Určitě se dá říct, že je to jeden z nejoriginálnějších filmových počinů z naší domácí produkce, který jsem za velmi dlouhou dobu viděl a je mi celkem líto, že jsem ho nepodpořil návštěvou kina, protože jsem prostě čekal něco úplně jiného než to, co se Jiřímu Mádlovi podařilo v jeho scénáristicko-režisérské prvotině vytvořit. Vyprávěním očima dětských hrdinů, které s velkým citem provází celým tímto lidským příběhem, dokázal snímku vtisknout skutečně kouzelnou atmosféru, která umí pobavit a občas i napnout. Oba kluci jsou ve svých rolích naprosto vynikající a také jejich zásluhou jsem projednou zase mile překvapen a potěšen. 85 % ()

GeusX

Předně musím říci, že obsah filmu jsem neznal, jen jsem měl dojem, že to bude o klukovi, který si natáčí svůj film jak jeho rodina jede na doolenou... :-) ...ale ono to má větší hloubku... První desetimuty jsem si říkal, že to není nijak zázračné dílko (na to, že na včerejších Lvech byl několikrát v nejužší nominaci - scénář, režie i film) a na víc než tři hvězdy to nevidím... Film se však do obrátek poutavosti a napínavosti hezky plynule dostal a pátraní vyústilo v zajímavou pointu, že celkový dojem mám velmi dobrý. Pěkně, Jirko! 75% ()

Lacike

Uz vdaka recenzie na Moviezone som tusil, ze mi to sadne, ale ze az tak velmi som necakal. Je to nejlepsi cesky film za velmi dlhu dobu. Po takmer cely cas pôsobi velmi prirodzene, vtipne, hravo a ked to je potrebne, tak vie aj dojat. Len v dvoch, troch momentoch pôsobi trochu vykonstruovane, ale ani to prilis nezraza jeho kvality. Priemerny herec Mádl je ako reziser je rovnakym prekvapenim ako Ben Affleck. Dokaze bezchybne viest hercov, vdaka comu nepôsobia ani na sekundu trapne ani v tych najohratejsich scenach. Brilantne strieda vazne sceny s komedialnymi ako to dokazu len ti najlepsi reziseri typu foto Matthew Vaughn. Hudobna dramaturgia je uchvatna. Kazda jedna pesnicka sadne do sceny ako riť na šerbeľ. Jednoducho som z toho filmu uplne uchvateny a tesim sa na dalsi Mádlov rezijny počin. Urcite bude stat za to, lebo takto kvalitny film nemôze byt stastna nahoda. 9/10. ()

Terva

CITÁT - Mám sen. Stát se velkým režisérem, jako Miloš Forman......... Trochu jsem se bál "roztřesené" kamery, ale naštěstí je tam takových záběrů minimum. Dokonce i příběh samotný mě zaujal. Sice se to tváří dětsky, ale první poznání, vám zmrazí kůži a pak jen čekáte, jak to dopadne. Mezi tím se objeví další záhada a už jedete k moři. CITÁT - Ty vole! Ty ses na to díval!!.......... Okolo 40 minuty jdou Tomáš (Petr Šimčák) a Soňa (Anastásia Chocholatá) do letního kina na film "Probudím se včera". Můžeme i vidět na plotě plakát k tomuto filmu, ve kterém si Jiří Mádl zahrál hlavní roli. Tak že malá reklamka. Má to vtip, dramatickou stránku, smutek, napětí, několik povedených uměleckých záběrů a vyvrcholení. Chtěl jsem dát za pět, ale přeci jenom, něco tomu chybí. Ve filmu byly použity fotografie z archivu Miloše Formana. Film je věnován Miloši Formanovi a babičce Zdeňce. ()

Dale

Prvá polovica je o ničom, proste ako film, ktorý točí 11-ročný chlapec, no keď sa cez tú nudu dostanete, tak si druhou polovicou trochu napravíte chuť. Síce o nič prevratné tu nejde a na pointu prídete určite skôr ako hlavný hrdina, no za originalitu dávam hviezdičku naviac. A popri tom filmovom bahne, ktorého sa točí v našich končinách čoraz viac, dokáže diváka aj takýto film potešiť. ()

JohnCZ

Jirka Mádl to dokázal. Vždycky jsem říkal, že v tom klukovi něco je a tak mě jeho režijní debut zas tolik nepřekvapuje. Zpočátku se sice film tváří jako děsnej průser, ale čím se člověk více dostává do příběhu a běžné blbiny dvou pubertálních kluků nahradí vážnější situace, tím se výsledný dojem zlepšuje a člověku začíná docházet, že se film nesnaží rozesmát. Takže komedie opravdu ne, spíš poměrně realistický náhled do života české rodiny. Kluci podali lepší herecké výkony, jak leckteří "áčkoví" čeští herci a celé to opravdu funguje ruku v ruce s dobře napsanými dialogy a gradujícím dějem. ()

Marsik

ČT1 HD - Chápu mnohé, že mají rozporuplné dojmy. Jirka Mádl to pojal atypicky, takže to nemusí být každého šálek čaje. Ale možná právě proto, že to bylo jiné, mě to zaujalo. Navíc zde hrál Ondřej Vetchý, můj oblíbenec mezi českými herci. Závěrečné rozuzlení určitě překvapující. Takže když k tomu přičtu 90 minut, které jsem strávil se zaujetím a také fakt, že se film natáčel v prostředí mě dobře známém, tak to u mě na ty 4 hvězdičky vyšplhá. 70% (with J.) ()

PauloZ

Mádl to vzal po svém a to se cení. Jeho rukopis a "žabácké" grimasy jsou evidentní v každé scéně i když sám tam nevystupuje. Kluky si vycepoval pěkně. Za mě tedy stručně asi takhle: První polovina je laciná hra před home kamerou pro věkovou kategorii do 12 let. Druhá polovina, respektive od místa, kdy kameru přebírá Haris se naštěstí dost věcí, hlavně vážnost a hloubka filmu, obrací a přitvrzuje. Samotný finiš je pak velice vkusným a důrazným zakončením plným pocitů. V rámci českého filmu je tohle nápaditá a osobitá nizkorozpočtová práce nerežiséra, kterého by měli leckteří režiséři plácat po ramenou. PS: Původně jsem chtěl hodnotit 4*, přes noc se mi to ale nějak rozleželo, takže 3,5*. ()

Peterssen

První půl hodiny jsem si říkal, že film natočený dítětem na zrcadlovku je zajímavý, neotřelý a originální nápad. Později už tolik ne a po hodině už mi lezl krkem. Celou dobu se vlastně nic neděje. Rádoby překvapivý zvrat byl vcelku uhádnutelný, neustálý komentář otravný.. Zkoušet se to musí, ale tohle se nepovedlo. ()

schizmo

První český found footage? :D Aneb Mádlova komediálně laděná prvotina o více, než vážných věcech. Smekám před charismem Petra Šimčáka a vůbec celé obsazení je celkem příjemné a i když do kina bych na to jít nechtěl, na takové to domácí válení fajn věc. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz