Chceš bony, ňáký bony?" Ulice v centru Prahy patřily jim, vydělávali hodně peněz a divoce je utráceli. Co ale dělá partička někdejších veksláků dnes? Z vězení jsou už dlouho venku. Svět kšeftů s valutami a bony, nelegálně směňovanými poukázkami do obchodů s jinak nedostupným západním zbožím, je sice dávno pryč, ale způsobů, jak vydělat „rychlý prachy", je pořád dost. Stačí vědět, jak na to – podvody s dotacemi, úplatky, tunelování, krádeže. Stejně jako ve filmu Bony a klid z roku 1987 i tentokrát příběh začíná příjezdem naivního mladíka Martina (Jakub Prachař). Nemá práci, rodiče, holku, ani kamarády. Zato má dluhy a jdou po něm vymahači. Do Prahy se vypravil z Boleslavi sehnat peníze. Pak už stačí, aby potkal Bínyho (Roman Skamene), který už zase šlape chodník, nyní však pouze jako naháněč cizinců před restaurací na Staromáku. Osamělý Bíny vycítí v outsiderovi Martinovi možného parťáka pro nejistou budoucnost a zatáhne ho do svých kšeftíků... (Bontonfilm)

ostravak30

Já si to představuju asi tak, že chcete natočit pokračování slavnějšího předchůdce, buď čistě pro výdělek - přilákat znalce jedničky do kina, nebo pro to, aby se člověk dostal opět do povědomí, těžko říct. Ale nějak se vám nedaří vymyslet novou a k tomu originální zápletku. A pak vás napadne, že starší generace do kin přijde stejně, i kdyby se točilo o ho.ně, protože prostě Bony a klid jedničku znají. A proč měnit co fungovalo, že? Takže nejen, že nevymyslíte nic originálního a nového, ale dokonce použijete osvědčené. Takže opět přijíždí mladík do velkoměsta bez floka, se spoustou dluhů a velkou chutí vydělat. Opět potká Bínyho a ten opět, samozřejmě se starou partou - jak jinak (údělem dvojkařů je vždycky nacpat do pokračování všechny tváře z jedničky) začne novou akci. Diváka napadne, co tak asi dělají staří veksláci? Jenže není tak těžké na to přijít a ani v tomto ohledu tak filmaři nenabízí nic originálního. Všichni víme, že veksláci jsou podnikatelé, někteří dokonce miliardáři, další politici, právníci či jiné vlivné prasata, která stále tahají za nitky. Ani zápletka není nic nového. Co jiného taky může tvůrce napadnou v roce dva čtrnáct než zneužití dotací - jak originální. A protože do této chvíle nic zajímavého filmaři nevymysleli, tak i konec a celý průběh dostání staré partičky za mříže je tak banální až z toho bolí oči. A aby tvůrci měli opravdu co nejméně práce, tak k tomu přidají stejnou hudbu, jakou měl první film a záběry z něj, přeci jen, co kdyby divák zapomněl, že se jedná o pokračování, ta dvojka za názvem tak úplně jasná není a nějakou tu minutku do stopáže také přidáme. A aby všichni poznali, že se jedná o rejžu Víťu Olmerů, tak přidáme do směsi na závěr jeho obligátní velký kus nahoty a silnou porci vývarových sprostých slov. Film je horší než jednička, ale jen o málo. Klasický Olmer, víc nelze čekat. ()

Honzulik odpad!

Bonny a klid 2 - tak opět se nám potvrzuje, že Český film nemá žádné nové a průbojné režiséry, ale pravděpodobně nemá ani žádné nové téma na solidní film. Máme stále stejné, okoukané a vyhořelé režiséry, kterým nechybí přirozená touhou točit, kina jsou rovněž hladové po velkém hitu, ale bohužel máme rychloproducenty, podle nichž stačí obalit starou značku novými sponzorskými výrobky a je vystaráno. A přesně tak vypadá Bony a klid 2, pokračování kdysi průbojného filmu o vekslácích a černých obchodech s poukázkami na nedostupné západní zboží. Jenže dnes je už dávno jiná doba, bony dávno nepotřebujeme, tak co si počít s nezajímavými veterány socialistického podsvětí? Vyzkoušíme na českém divákovi to nejprimitivnější: pošleme ty veksláky do podsvětí kapitalismu s machinacemi kolem evropských dotací a průpovídkami hospod 4. cenové skupiny typu: "Proti těm dnešním super zlodějům jsme my bývali úplní amatéři...!" U tohoto filmu jen opět doufám, že ho nebudou cpát někam do zahraničí...Byli bychom za voly! ()

Lajty

Když to člověk čeká horší než to je, tak to vždycky nedopadne tak hrozně. Nehodlám srovnávat s prvním dílem, ale zas tak špatně to nedopadlo. Příběhově je tento film skoro o ničem, ale srandovní hlášky staré party v čele se Skamenem a Nedorostem dodávají filmu šmrnc a tolik potřebné zasmání u diváka. U mne čistý průměr, škoda toho nijak zajímavého příběhu, jinak OK. Sleduji to tady už nějakou dobu a nesouhlasím s tak tvrdou kritikou k filmu. Rozhodně to není na odpad a na protest dávám pět hvězdiček. ()

DonBraso

Tohle dokáže jenom Olmer,aby do tohohle filmu stříknul čistokrevný další pokračování Playgirls :D Příběh žádný,ale doopravdy vůbec ne.Proč je pořád prostřih na jedničku,ukázka osob a další nejlepší chvilky z vynikající jedničky už nechápu vůbec.Prachař tady dostal super roli,kterou si může vytesat do zdi a hned zbourat.Čekal jsem sice podstatně horší díl,ale tohle jsem dokoukal jenom z poctivosti,protože model to nemělo žádný a jediný co mě doopravdy trochu chytlo,byly dialogy,který měli správný nátěr,prostě lážo plážo a Nedorost je ještě větší kumpán než v jedničce o tom žádná,Bíny byl,magický oko taky bylo(jenom šajze prostřih) a vlastně ty kozy.30% ()

silak_xup

Tenhle film bych tím jak je natočený přirovnal ke svému nedávnému rannímu zážitku na wc, kdy jsem večer předtím připravoval fajitas s česnekovým dipem a má střeva to lehce nepobrala. Pro nechápající jsem měl brutálně rychlou sra*ku a takhle je ten film natočený. Všechno se tam děje hrozně rychle, Bíny s Martinem během asi 10 minut 600x změní místo svého pobytu a svejch kšeftů. Ovšem příběh jako takový není vůbec špatný, pár nostalgických záběrů z prvního filmu, které doprovází dupačka Relax... ale je to prostě uplně blbě natočený, rád bych se na to podíval znovu ale ať to někdo natočí jinak. Příběh klidně ať zůstane. Dávám 2*, za mě tu uplnej shit nebyl, možná bych dal i 3*, protože když vidím tady to hodnocení a pak se kouknu na rádoby vtipnou tupou sra*ku Revival, která má 70% tak nechápu nic (asi to bude tím že jsem běžný divák a né profesionální režisér jako 90% uživatelů tady). 3* ale nedám, protože znova už to vidět nemusím. Natočte to někdo znova. Dík. ()

Facerr odpad!

Teda to jsem si naběh. Žánrově se v případě pokračování kultovní legendy o vekslácích dá mluvit ne o komedii, nebo kriminálce, ale jen o obrovský tragédii, jakou jsem dlouho neviděl. K uzoufání velká slátanina se mohla pochlubit jen prostřihama z jedničky a hláškama malýho-velkýho Ramana Skamene. Do konce jsem to vydržel jen ze zvědavosti, jestli i zbytek filmu bude tak slabej, jako předcházející půlka ... byl:( ()

PamelaJJK

Vím, že když se na nějaký film hodně těším, tak pak většinou prožívám velké zklamání. Vím, že druhá pokračování po letech stávají často za starou belu. I přesto jsem se na pokračování osudů předrevolučních veksláků strašně těšil... A prožil strašné utrpení a zklamání. Jen z úcty ke kultovní legendě, kterou první díl oprávněně je a ze sentimentu dávám tu jednu hvězdu. Film je v podstatě bez děje. Je to jen leporelo toho, čím se kdo stal. Na to by stačilo 5 minut a bylo by hotovo. A nebo jít do hloubky všech postav a pak by to bylo na seriál. Takhle to nemá sílu udržet si pozornost a zájem diváka, ztrácí to tah na branku. Hodně mi vadilo i velké množství (rádoby) hlášek. Všeho moc škodí. A zde jich bylo opravdu příliš. A většinou spíš nepovedené. I flashbacků bylo až moc a většinou byly naprosto zbytečné. Herecké obsazení očekávané (to je OK), ale herci neměli co hrát a tak přehrávali a místy to působí až trapně. Bohužel. Takže resumé: Žádná sláva a i ta jedna hvězda je nadhodnocená. Bohužel. ()

garry odpad!

Dlouho jsem váhal zda dát z nostalgie z jedničky jednu hvězdu ale pak jsem si řekl, že bych dokázal napsat lepší scénář i já. Shrnu to ubohý scénář, režie, kamera, herci ztratili jiskru. Nedorost a Jeníčková velké zklamání. Chytrová nebyla nikdy herečka, ale v téhle slátanině ji zastínila i ředitelka nadace Potůček neděje s hláškou: "Tohle mi potom zabalte". Film byl natočen za 24 dní. ()

honzic odpad!

Další slátanina a pokus o pokračování a vykrádání starých povedených filmů. Olmer by se měl po revoluci zavřít a radši nic netočit, bohužel i Vorlíček je podobný případ a od roku 2000 nic slušného nenatočil. Oprašovat staré pecky s mladými herci starými důchodci opravdu nemá cenu. Film neměl hlavu ani patu, scénář jako by nebyl a strčit tam špatného herce neherce Prachaře a napůl namol Skameneho a další, to opravdu už byl vrchol kýče první jakosti. Než točit tohle, to radši nic, Saxana 2, Sněženky a machři po dvaceti letech ad. ptákoviny jako Jak se krotí krokodýli, Taková normální rodinka a další slátaniny starých věcí, to opravdu nemá cenu. Chce to nová a originální díla. Navíc stará Jeníková, Chytrová ad. starší paní rozhodně nejsou to, na co by se člověk rád koukal a nezachrání to ani klučičí Kratochvílová, která by se mohla hlásit jako páže Karla IV. na Karlštejně. Hodnocení: 10 % ()

srolyma odpad!

Musím se zeptat: „To jste myslel vážně, pane Olmere? Todlencto?“ Troška má ve svých agrokomediích aspoň špetku laciného humoru a i ten Magnusek má v těch tmavých školních slátaninách jakýs takýs příběh, ale co je tady? Prd. Postavy, které se od jedničky v ničem jiném neobjevily (a to zcela poprávu), se tu různě promenují, občas jim leze z úst jakýsi text, sem tam kolem prosviští na vozíku Potměšil, nová krev Prachař působí zcela idiotsky a Skamene? Ten si zaslouží jen náš soucit, chudák... Nazývat tohle filmem si říká o těžkou žalobu ze strany dědiců bratří Lumiérů. ()

Gladi odpad!

Kvalita domaceho videa, nechutny parazitizmus prveho dielu a scenar od siedmaka, ktory ho napisal cez velku prestavku... ()

route60 odpad!

Vít Olmer nám zase natočil veledílo a já se na to podíval a dobře my tak když se chce člověk vytrestat stačí si pustit film tohoto režisérského budižkničemu a má o utrpení postaráno, děj filmu aby divák pohledal a herecké výkony? o tom nelze diskutovat vůbec jen se ptám sám sebe má to Český film zapotřebí. 0. od 0. pojde. ()

blondboss

Niekedy mám pocit, že na tomto fóre sa objaví prvých pár katastrofálnych hodnotení a karavána ide ďalej. V žiadnom prípade nemôžem súhlasiť s tým, že by to mal byť tak hrozný film. V niektorých pasážach som sa dokonca bavil viac ako pri originále, v niektorých som sa zas viac nudil. Ale premostenie medzi jedničkou a dvojkou bolo vymyslené dobre a flashbacky tomu pridali na reálnosti. To, ako bol zobrazený súčasný svet očami režiséra, možno nekorešponduje s mojim názorom, avšak v niektorých veciach sme sa stretli. Prvá polka bola doslova "one-man show" Romana Skamene. Plusom bola skutočne krásna Kratochvílová. O niečo menej dobré ako jednotka, ale katastrofou by som to určite nenazval. 45 % ()

pihan

Stara parta se znovu sesla a natocila naprostou zbytecnost.Souboj dvojek mych oblibenych filmu film tj Bony a Dedictvi vyzniva nerozhodne.Oboje je hruza. ()