Chceš bony, ňáký bony?" Ulice v centru Prahy patřily jim, vydělávali hodně peněz a divoce je utráceli. Co ale dělá partička někdejších veksláků dnes? Z vězení jsou už dlouho venku. Svět kšeftů s valutami a bony, nelegálně směňovanými poukázkami do obchodů s jinak nedostupným západním zbožím, je sice dávno pryč, ale způsobů, jak vydělat „rychlý prachy", je pořád dost. Stačí vědět, jak na to – podvody s dotacemi, úplatky, tunelování, krádeže. Stejně jako ve filmu Bony a klid z roku 1987 i tentokrát příběh začíná příjezdem naivního mladíka Martina (Jakub Prachař). Nemá práci, rodiče, holku, ani kamarády. Zato má dluhy a jdou po něm vymahači. Do Prahy se vypravil z Boleslavi sehnat peníze. Pak už stačí, aby potkal Bínyho (Roman Skamene), který už zase šlape chodník, nyní však pouze jako naháněč cizinců před restaurací na Staromáku. Osamělý Bíny vycítí v outsiderovi Martinovi možného parťáka pro nejistou budoucnost a zatáhne ho do svých kšeftíků... (Bontonfilm)

masekjc

Děkujeme pane Olmere, odejděte. Naprosto zbytečný film. Nebýt pár dobrých vtípků a staré party dal bych odpad! ()

TSZ

Jedničku jistým (až skoro perverzním) způsobem obdivuji a proto jsem byl víc než zvědav na pokračování, které však samozřejmě NEMOHLO dopadnout dobře. Vít Olmer je již pravděpodobně značně senilní a tak natočil cosi, o čem lze s maximální snahou o chválu říci, že je to určitě o něco lepší než druhé Dědictví. ()

Milda003 odpad!

Biny má fakt peška, všichni jeho kamici z osmdesatek jsou úspěšní podnikatele, právníci co vydelavaj miliardy, ale Biny chudák vybírá pěti koruny u veřejného WC.. A efekty jsou taky bozi.. flashbacky taky.. No prostě bezva film :D ()

john.h odpad!

Ubohost. Snažil jsem se najít něco pozitivního, ale nenašel nic. Chtěl jsem dát jednu hvězdu alespoň za lehce viditelnou kozu ze strany té české miss. Střih a kamera se snaží být děsně cool, ale těžce to nevychází - je vidět, že starej režisér, kterej je už nějakej ten rok mimo hru, řekl nějakému mladému střihačovi, ať to udělá tak tak tak, ale sám přesně nevěděl, jak to udělat cool a nezkušený střihač to pak udělal cool po svém, takže to je spíš dost podivné, někde na úrovni střihů z posledních filmů se Seagalem, které se snaží zakrýt nulový rozpočet a bulharskou produkci, ale tady je to ještě horší. Nejzajímavější na tomto filmu je, že mu Fuka dal 70 procent. Asi měl před projekcí hodně Kofoly, nebo nevím. ()

topi80

Vít Olmer chtěl být podobně drzý jako při tvorbě kultovního předobrazu, ale jak už to u dvojek bývá, nezadařilo se. S tepáním do současných nešvarů se sice nepáře a chaotičnost tohoto uspořádání příběhu se vlastně až tak nevzdaluje od jedničky, jenže zápletka daná vyloženě imbecilním scénářem připomíná spíše komunální satiru z nekonečného seriálu. Přitom film nabídl tolik příležitostí, jak využít reminiscence na první díl, jak nakazit pokračování atmosférou nebo aspoň nostalgií. Ale nic takového se nepovedlo, což přičítám tomu, že panu Olmerovi asi skutečně odletěl dávný talent neznámo kam. I když musím dostat, že ta kýčovitá načančanost v kontrastu s dávnou ponurou šedí něco do sebe má.Seznam kladů tak bude velmi krátký. Opomeneme-i skvělý výkon Romana Skamene a poměrně slušnou zásobu hlášek (napadá mě, zda by stylizování filmu do komedie nedopadlo lépe), tak už nám zůstává jen pohled na to, kam osud zavál ony postavy z šedivého veksláckého undergroundu. Co naopak nechápu, jsou příšerné herecké výkony všech ostatních (v čele s profesionálním synem a hereckým polenem Jakubem Prachařem) a vskutku imbecilní dialogy. V hodnocení oceňuji snahu a těch pár pozitivních záblesků, ale od zkušeného režiséra, kterému fandím, aby zase někdy dokázal natočit skvělý film, čekám víc než nedotaženosti, kterými trpí studentské filmy. ()

jolly.rose

Enšpígl přesně vystihl má slova, která už říkám cca 15 let (po excelentním ˇ'Tankovém praporu', kdy si pak Vít Olmer vzal za ženu Simonu Chytrovou nenatočil 'skutečně dobrý film'. Simona je mi velmi sympatická a příjemná dáma, ale hraní není její silná stránka. Je mi líto, že to sama nevidí. Nemám pocit, že by na pana Olmera měla špatný vliv (ba naopak - sleduji jeho názory, jasně dá najevo, co ho štve atd a je mi stejně jako jeho žena sympatický). Nechápu ale ten šílený propad jeho filmů a nechce se mi psát, že je to díky jeho ženě. Nebo možná je to právě díky ní, že je s ní ve velké pohodě a harmonii. U jedničky jsem byla v té době v šíleném šoku, protože ten film opravdu velmi naturalisticky vystihoval tehdejší dobu. Navíc jsem měla velmi dobrou práci přímo v centru, takže vím, jak to bylo autentické. Časem jsem přišla na to, že k filmu mám i osobní vztah, což ale není důležité. Dávám za tři (asi sentimet?!), nechce se mi stále dávat odpad... Takže - s Enšpígl.slovy souhlasím, ale zkusím vidět i nějaká pozitiva. Film naštěstí měl 90 minut, scénař mi nepřišel až tak špatný, jako jeho zpracování. Kamera - Ota Kopřiva je bohužel po smrti a pan Fairaisl se snažil jeho styl připomenout. Staré bardy z jedničky vynechám, ale špatná volba hereckého obsazení - bez urážky. Sterilně zahrané. Biftek se nedá nahradit neduživou sekanou. Je mi jasné, že je to o penězích, ale v této oblasti se šetřit nemělo. Za to Roman Skamene měl z dvojky tak šílenou radost (to se nedalo nepřehlédnout i na tom plátně) a chtěl být fakt dobrý, že to bylo až hodně přehraný (přílišná aktivita se rovná nekázni). ()

Vykuk odpad!

Hovadina na entou, bez atmosféry, bez příběhu, nic proti Prachařovi, ale na tuhle roli se vůbec nehodil. To co válel Potměšil za mlada v prvním díle nepřekoná nikdo. Celkově zápletka je uměle neroubovaná a nesmyslná, prostě se chtělo pokračování, tak tady je. Někdo tu píše, že češi neumí točit pokračování.. nesouhlasím, češi neumí od určité doby točit filmy obecně. Furt se každý snaží amerikanizovat a "bejt světovej" a stojí to za lejno. Ale já tomu nerozumím, tak si tu jen tak žvatlám do tmy:) ()

Mamlas odpad!

To nejde komentovat, prostě odpad nejniží úrovně. Horší hodnocení než odpad zde bohužel nejde zvolit. Škoda... ()

curfew77

Točit ještě Olmer umí, míněno tedy po technické stránce. Jenže k čemu to, když příběh nenabízí nic než bláboly, naprosto nepravděpodobný vývoj původních postav (Potměšilův Martin půjde ze škodovky nakonec vystudovat práva? to jako vážně?) a rádoby ostrou, ale ve skutečnosti zcela mimózní kritiku všeho a všech? Není to zas až takový průser, jak to vypadá, ale druhý díl je jednak naprosto zbytečný a navíc podráží nohy skvělému (a na svou dobu bez nadsázky průlomovému) původnímu filmu. Nenechte se mýlit, potenciál pro kvalitní pokračování ze současnosti BONY A KLID určitě měly: to by ale nesměl scénář dvojky psát Olmer, ale (aspoň) znovu John. 30 %. ()

Jaromír odpad!

Jedničku mám opravdu rád. Dvojka je blbost bez děje, která navíc těží z jedničky nejapnými střihý, které už tak dokonale rozbijí nulový děj. Čistý odpad... zplácaná troska, která nudí, což zamrzí nejvíc :(. ()

nula87 odpad!

Ona už jednička nebyl žádný zázrak (ale ok, jakože kontroverzní téma, a na tu dobu to mělo něco do sebe), ale tohle? Jakože fakt? 0% ()

offlineman

Nevím, ale mně se to docela líbilo! Mělo to hluchý místa, ale k úplnýmu zatracení to fakt není! Ono v tom bylo i dost autentičnosti a ukázek toho, jaký je tady bordel, ale havloidi to budou pochopitelně odsuzovat a radši budou masturbovat nad Odcházením od Lahva! ()

0verseer

Na začiatok si treba ujasniť, čo od pokračovaní ako Bony a Klid 2 alebo Dědictví aneb Kurvaseneříká čakať. Nikto nemohol dúfať, že sa im nejakým zázrakom podarí kvalitou aspoň priblížiť k svojim predchodcom. Ich jediným pozitívom je vidieť všetky tie staré známke ksichty znova pohromade a častokrát márna snaha o navodenie nejakej tej nostalgie. Čakal som blbosť a blbosť som aj dostal, ale zas tak som sa nenudil, aby som pri sledovaní zatiaľ posledného Olmerovho počinu vyložene trpel. A priznajme si, že sa (nanešťastie) točia ešte horšie kúsky ako toto, takže na odpad to u mňa nie je. ()

kubilov

Překvapivě ne tak špatné jak by se mohlo zdát. Stejně jako jednička jednoznačně poplatné době i se snahou o charakterovou reflexi aka Sněženky a machři 2. Nelze však říci, že vznik tohoto filmu je lepší než jeho případný nevznik. Příběhově však překvapivě za jedničkou nezaostává. Na Kratochvílovou se sice krásně kouká, ale ta postava je ještě více dada než celý zbytek filmu. ()

majky19

V nejen českých končinách se již dávno stalo zvykem hodnotit film "odpadovým" hodnocením, aniž by ho divák vůbec viděl. Abych řekl pravdu, příliš tomu nerozumím, protože v případě snímku "Bony a klid 2" si myslím, že takové hodnocení není vůbec na místě. Samozřejmě, dalo se z toho možná vytěžit daleko více a mohlo to být třeba koncipováno jinak, ale podle mého soudu to v žádném případě nebyl takový propadák, jak to tady všichni líčí. Musíme vzít v úvahu skutečnost, že záměrem tvůrců nebylo přímo navázat na původní film "Bony a klid" z roku 1987, ale vytvořit volné pokračování a ukázat divákům, jak se ta situace kolem těch původních veksláků změnila. Koneckonců by ani jakákoliv návaznost nedávala smysl, když uvážíme, v jaké době byl natočen první a v jaké druhý film. Já v žádném případě neříkám, že je to bůhvíjaký filmový trhák, ale i zde určitě najdu pozitiva. Oceňuji např. skutečnost, že se tvůrcům podařilo celou tu veksláckou partu z původního filmu "Bony a klid" znovu poskládat takřka celou dohromady. Dále mohu vyzdvihnout opět vynikající výkon Romana Skameneho, který si natáčení filmu vyloženě užil a na plátně to bylo rozhodně vidět. Jako pozitivum hodnotím i skutečnost, jak tvůrci poukázali na nové formy "rychlého zbohatnutí" počínaje různými krádežemi, podvody, daňovými úniky, podvody s evropskými dotacemi na neexistující projekty atd. Zkrátka a dobře, tento film nebyl v žádném případě ani trhák, ani propadák, ale mě se líbil, jsem rád, že jsem tu veksláckou partu mohl ještě jednou vidět celou pohromadě a myslím si, že kromě četných a chronických stěžovatelů si tento film zcela jistě našel i své příznivce. ()

subic odpad!

Všechno, co Vít Olmer natočil po začátku devadesátek, už byla jen totální sračka. Tonoucí se stébla chytá, ale tady se nakonec utopil. ()