Zatímco se po Americe šíří virová pandemie, Wade Vogel (Arnold Schwarzenegger) pátrá po své dceři Maggie (Abigail Breslin), která utekla z domova. Když ji objeví na uzavřeném nemocničním oddělení, ihned ji odveze domů. Tady ale Maggie zažívá bolestnou proměnu v zombie. Wade je odhodlaný nevzdat se své milované dcery tak dlouho, jak to jen půjde, a odmítá ji vydat místní policii. Pomalu nastává čas, kdy bude muset vzít věci do vlastních rukou. (Bontonfilm)

pornogrind

Horor?To asi těžko.Spíš slabé psychologické drama táhnoucí se jak týden před výplatou.Tohle bylo fakt utrpení.Myslím si že i Arnoldovy fanoušci budou zklamaní a otravení,protože tak neakčního Árnýho dlouho neviděli.Navíc Abigail Breslinová jako hlavní(nakažená) hrdinka nebyl dobrý tah.Rozhodně nedoporučuju.Ztráta času. ()

mzss1

|90%| Tak tu máme konečně další projekt s Arnoldem Schwarzeneggerem. Ze začátku jsem byl dost skeptický. Říkal jsem si, sakra, na tyhle nízkorozpočtové filmy typu Maggie atd at se vrhne až později. Nejdřív at natočí ještě pár dobrých akčních kousků a až pak tohle. Trailer mě také moc nechytl. No, po skončení snímku jsem byl teda překvapen. Rozpočet byl malý a vše bylo moc obyčejné, příběh nebyl skoro žádný, ale to pro mě neznamená absolutně žádný problém. Honili se mi různé myšlenky a pocity, které jsem v duchu střílel slovy jako: DECHBEROUCÍ, NEKOMPROMISNÉ, REÁLNÉ, SMUTNÉ, TÍSNIVÉ, ZOUFALÉ, TEMNÉ, PROSTŘEDÍM ZNIČENÉ, ….. Takhle bych mohl pokračovat do nekonečna. Prostě to nebyl horor. Možná jen nádechem či pár scén. Bylo to netypické a skvěle zahrané drama. Sledujeme tu dospívající dívku, co se postupně stává zombií a nedá se s tím vůbec nic dělat. K tomu máme jejího otce, který je neuvěřitelně z toho zničený a odmítá jí po zbytek jejího krátkého života zavřít do karantény. Tak si jí nechá doma, kde prožívá spolu s ní peklo, čas se krátí, dny ubíhají. No, jsou to obyčejné scény, dialogy atd – takže to pro někoho může působit nudně, ale mě to chytlo. Abigail Breslin to zvládla výborně, bavila mě až do konce. Arnold Schwarzenegger zde má netypickou roli a rozhodně mu i sedla. Musím ho pochválit. Zahrál to opravdu dobře. Nějak se moc neprojevuje a ani toho moc nenamluví. Ale zničeného otce, to na pohled zvládl. Jeho roli by mohl zahrát někdo jiný, to neříkám, že to byl nějak Arnoldův oslnující výkon, ale mě tím překvapil, jak věrohodně jeho postava vypadala. Depresivní atmosféra, místy spojená s vydařenou hudbou, pár dobrých scén, kdy Arnold bez lítosti, ale s těžkým srdcem usmrtí dva zombie (již přeměněné lidi – přátele), konečná fáze snímku, kdy se chystá zabít svou dceru. Takže jak dopadne konec ? To neprozradím, rozhodně jsem měl zatajený dech. Emoce tu místy jsou, hlavně na konci. No, nemám už co dodávat. Spokojen jsem velmi. Váhání mezi 4 a 5* jsem hravě zvládl. ()

kingik

Taťka z farmy. Je starostlivý, zadumaný, občas si i popláče a má celý film na to, aby oddálil přeměnu své milované dcery na zombie zrůdičku, když ji paličatě odmítá umístit do doporučované karantény. Zatímco mu dcerka hnije (film neukazuje, jak k jejímu pokousání došlo), smiřuje se s osudem, přestává s ním být legrace, není hravý, tudíž se mu nedá volat do klubu. Ale podstatné je to, že Arnold Schwarzenegger si vyprodukoval film, za nějž by se nemusel stydět ani Jim Jarmusch. Úžasně utahanou a nevzrušivou formou, jakou je film natočen, by naše kina těžko skousla, proto film u nás nebyl distribuován. Divák v podstatě celou dobu tápe, co z téhle role Švarcík má. Prostor pro akci nulový, Hamleta v jeho podání opravdu vidět nepotřebuji, film navíc vypadá extrémně levně. Je situován na farmu, takže se na bombastické a apokalyptické výpravě značně ušetřilo. Kromě divně plápolajících budov z úvodu filmu a nezajímavých masek hrstky zombíků, co se ani moc extrémně nebezpečně nechovali, je zde k vidění jen lán, lesík a nepříliš honosná usedlost. Docela vadila nejednotnost filmu. Do plnohodnotného hororu daleko, umělecký rozměr se nezdařil. Celý film je točený dost na jistotu. Divácky se tápe, proč se neustále porušuje pravidlo o tom, že nakažený subjekt má být před zdravými jedinci izolován, aby nedošlo k šíření infekce. Zde se to už po chvíli moc neřeší, s Maggie přijde do kontaktu každý z okolí farmy, holka jde v pohodě i na večerní párty. Všichni okolo zdraví jak řípa, akorát její kamarád je stižen stejným osudem, tak to má přirozeně za pár. Ale prostě jsem nepochopil benevolenci scénáře, se kterou přišel, aniž by to nějak objasnil. Vrcholem byli dva místní poldové, kteří naprosto vždy přesně a neomylně poznali, kdy nakažený subjekt dospěl do fáze přeměny. V tu chvíli se zjevili a požadovali odsun. Ani divák pořádně nevěděl, která bije, jak zcela nejasně a neurčitě byly všechny fáze přeměny od sebe nerozlišené. Nic proti, film má úplně ledabylý scénář, který mění stav věci jak se mu.zachce. Aby ale nějak rozpohyboval film samotný, to ne. Ucourané, nulové tempo je dohromady propojeno se slabou režijní formou, odsuzující film k propadáku. Tak se i stalo. Nechávám se dobrovolně kousnout od zombíka. Třeba zažiji větší vzrušení a napětí, než s tímhle zcela unylým ani rybou, ani rakem, ani zombíkem. Chci Arnolda vidět zpět v akci. Tohle mrtvolné nic fakt nebrat! A ten ubohý závěr! Vůbec jsem s hlavní hrdinkou nesoucítil. Abigail Breslin nebyla sympatická. Za občasné vyloudění mini deprese z pochmurné nálady filmu a snahu účinkujících, především hlavní star, uděluji dvě hvězdičky. A i to je luxus, za tuhle komorní šulínovinu. 30% ()

Anderton

Mne to sadlo. Takýto prístup som v tomto žánri ešte nikde nezaregistroval, v podstate ide iba o zombie variáciu melodramatického príbehu o chorých s rakovinou či ísť zomrieť do nemocnice, alebo sa nechať doma prebalovať rodinou až do konca. Ak by utrápeného fotríka hral napríklad Al Pacino presne tak ako Arnold, jeho výkon by bol vyzdvihovaný, ale v prípade Rakúšana je to zakázané. Potešilo ma viacero pekne vymyslených scén, ako líška, prst, prvé vnímanie ľudského tela ako mäsa, odnos kamoša do karantény alebo aj samotný záver, kedy príbeh v podstate vôbec dramaticky negradoval, len skončil, čo ma paradoxne celkom potešilo. ()

Frajer42

Spoilery! Zahrané je to překvapivě celkem pěkně. Ovšem co naplat, když snímek disponuje dějem, ve kterém se nic neděje. 95 minut sledujete život rodiny, které se postupně před očima rozkládá dcerka. Vše se táhne v duchu těžce melancholické atmosféry, která mi naprosto nesedla. Dost debilní mi přišla hlavně ta vsuvka se zombie láskou. Dovedu si představit, že se do snímku zvládne ponořit pouze divák, kterému zbývají poslední dny života, neboť najde jakousi podobnost svého života s životem hlavní hrdinky. Ostatní se budou opravdu brutálně nudit. Nalijme si sklenku čistého vína. Opravdu čekal někdo nějaké zázraky od scénáristy, který si říká John Scott 3. Ano i já se nechal nalákat na Arnolda. Vlastně ani nepředpokládám, že se někdo na film podíval z jiného důvodu. Celý snímek Arnold odehrál s jedním zádumčivým výrazem ve tváři, který si můžete prohlédnout na plakátě a ušetříte si 95 minut času, který můžete investovat do filmu, který za to bude stát. Tento výtvor nemá s hororem, ba dokonce ani s thrillerem, pranic společného. Tento snímek je pouze nekvalitní melancholické drama. ()

DwayneJohnson

Takové malé, ale o to příjemnější překvapení. Arnie na stará kolena bere i vážné role (ironie) a jde mu to nad očekávání uspokojivě. Žádná soška z toho sice nebude, ale spolu s jednoduchým příběhem a několika usměvnými grimasami se mně tenhle starý bard zase nějak trefil do noty. Pro jeho bicepsy jsem měl vždy slabost, teď ji začínám mít i pro jeho charakterní herectví. Pozdě, ale přece! ()

silentname

"Maggie" bol jeden z filmov, na ktoré som bol veľmi zvedavý. Prinášal nám trošku iný zombie koncept než zvyčajne a viac sa sústredil na drámu. Okrem toho v hlavných rolách boli Abigail Breslin a Arnold Schwarzenegger, ktorí sú podľa mňa absolútne fantastickí. Tak som si film nemohol nechať ujsť. A po dopozeraní som sa dočkal presne toho, čo som aj očakával. Výbornej tichej drámy, ktorá netlačí na akciu ani nič podobné, len do nás dostane napätie z toho, čo sa stane. Tento film má veľa skvelých momentov, no absolútne najlepší je pre mňa jeho záver, ktorý bol absolútne neskutočný. A nebudem vám ho tu ani náhodou spoilovať. Abigail Breslin je podľa mňa vynikajúca mladá herečka, ohromný talent, veľmi sympatická a má veľký cit pre jej herectvo. Teším sa na ňu v ďalšom filme. Hodnotenie: B+ ()

PetrPan

Arnie na stará kolena leze do projektů, kde by dříve připomínal hypermarket v historickém jádru města. Dny akčního hrdiny sice ještě nejsou sečteny a ve svém žánru jistě nabídne ještě spoustu doutníků a hlášek skrze něj cezených. Nenápadnou Maggie si však směle může zarámovat a pověsit na dosud téměř prázdnou zeď nejlepších hereckých výkonů své bohaté, leč jednostranně zaměřené, kariéry. Vlídný scénář mu nabízí jen několik vět, zamyšlených pohledů, střízlivých slz a jen jeden delší monolog a vše zvládl téměř na jedničku. Terminátor plakal a já mu to věřil, fíha. Osobní a depresivní příběh jednoho zlomeného otce, který se odehrává ve světě, kde všem opět svítá naděje, kromě něj a jeho blízkých... Předvídatelné a ve své podstatě příliš jednoduché, nikoliv však patetické. Po pravdě nebýt Johna Matrixe v netradiční a zvládnuté roli, na čtyři hvězdy by to nebylo. Takhle ale bez zaváhání. ()

cukorek

Nebyť Arnolda, tak po tom filme v živote nesiahnem. Myslím, že sa nemílim ak poviem, že minimálne polovica ľudí ako ja siahla po tom filme len kvoli Arnimu. Bolo fajn ho znovu vidieť, svoju rolu bral očividne vážne, pretože jeho herecký výkon dominoval, vlastne bol jediním čo ten film ako tak prezentovalo. Úplne stroskotal scénar, pretože od hororu očakávam niečo desivé a hrôzostrašné. V momente, keď si Maggie odrezala prst prišiel náznak úspechu, a potom zas len kopec dialógov, ktoré neviedli k ničomu. Keby aspoň poriadne natočili scénu ako Maggie rozhrýzrla tu líšku, hneď by som dal o hviezdu viac. 40% ()

eLeR

Keby sa film zameral na život v karanténe, to by bol veru iný horor. O to ale Henrymu nešlo ... my sledujeme pomalú a melancholickú drámu, v ktorej sa otec nechce vzdať svojej dcéry, aj keď vie, že koniec sa blíži. Réžia a kamera slušné, nápad nie až taký zlý, ale herecky to nie je to pravé orechové. 2,5* ()

Chrustyn

Arnie a pokus o seriózní herectví? Tentokrát opravdu ne a není to jen jeho chyba. Pojmout zombie apokalypsu jako psychologické drama, není moc dobrý tah. ()

korbitch22

Jenom retard může označit Arnoldův výkon za herectví, či dokonce první herecký výkon.Ty měl Arnold asi čtyři a to např. ve filmech Pravdivé lži či Konec světa, tady ten depresivní kukuč, občasnou kapku slzy a zadumčivý pohled do kamery by zvládl každý vysloužilý akční hrdina s pupíkem, plnovousem a flanelce, to ale neznamená, že si to Arnold celé neodchodil a neodprodukoval se ctí, naopak.Totálně depresivní beznaděj s podmanivým soundtrackem, šedivým filtrem na kameře a třemi hororovými scénami, které zamrazily, plus malá postapokaliptická třešnička na dortu hned na začátku filmu.Na to, jak je to pomalé a pro někoho nudné to umí nějakým způsobem chytnou za srdce a jediný důvod ke shlédnutí pro 90% diváků je Arnie.Pokud se Arnold objeví ještě v nějakém dramatu budiž, ale tenkrát prosím v roli otce/lamače kostí, protože tuhle neakční taškařici už nikdy znovu nepřežije.Hawk, dofotroval jsem.60%. ()

mat.ilda

Tak jo, jsem jedním z těch, co se dali nachytat na Arnieho, aby tak neunikli rozjímání, zda role plačky nebude nějakým přechodným stádiem k charakternímu herectví... čehož jsem se nedobrala, ale zároveň nemohu tvrdit, že by chlap mile nepřekvapil... oproti snímku, do kterého se dal navézt. Vlekoucí se zasmušilá zombie přeměna, která se krom neobvyklé diagnózy a následné možnosti zákonem povolené eutanázie v nešetrném provedení nechce lišit od příbuzných témat o pomalém umírání a bolestném loučení, což sice snímek ozvláštnilo, ale zároveň mu ubralo na možnosti vcítění, přestože zombíci jsou lidé jako my, tedy ehm... do určitého bodu, takže, vše se tak nějak vzájemně vylučuje. Ohledně hororu... tak ty nohy na schodech byly hodně děsivý, zvlášť pro diváky, co trpí na křečáky. ()

heyda

Atmosféricky velmi dobré, ale totálně TOTÁLNĚ bez spádu. Hrozně se to vleče a už první minutu je jasné, co bude následovat až do závěrečných titulků. Je to celkem škoda, protože Arnold když chce tak umí zahrát i starostlivýho tátu. Bohužel na víc jak 40% to není. ()

VášaVF

Film Maggie začne nudit v prvních minutách a nepřestane nudit až do konečných titulků. Všem fanouškům zombie filmů doporučuji vyhnout se tomuto snímku velkým obloukem a raději si znova pustit Zombieland nebo Úsvit mrtvých. ()

anais

Strašlivá nuda. Ale asi to chtělo velkou odvahu nebo naprostou filmařskou neschopnost vytvořit film o zombie nákaze bez jediného vzruchu a momentu napětí. A možná to byl cíl, a mně prostě jen nesedli poetické rádoby mallickovské záběry ve chvílích, kdy měl Arnold dát někomu pěstí. Krom toho se mi to zdálo jako totální nesmysl - k čemu je karanténa, když může kdekdo na dobré slovo ven mezi lidi? ()

honajz

Psychologické drama z post apo zombie světa. Se všemi těmi postmoderními záběry mimo osu, kompozicí na přesdržku a rozkomíhanou kamerou, že ta opice, co ji držela, u toho musela tancovat. Rádoby šíleně dramatické a zdlouhavé záběry, přemýšlení o nesmrtelnosti chrousta. A všude vládne depka, vše se jen může zkazit, a vše spěje do kytek a pod kytičky. Nesmírně zdlouhavě a nudně. Mimochodem, zajímavé je, že lidi chytí nějaký virus, a někteří doktoři mají roušky, jiní ne, a spousta nakažených žije obyčejnými lidmi, a vše v poho. A kdo by chtěl vidět něco zábavnějšího o rozpadajících se chodících lidech, může raději zkusit Smrt jí sluší. ()

SOLOM.

Neočekával jsem žádný Arnieho velkolepý návrat k hororovému žánru, protože co si budeme nalhávat, svá nejlepší léta má už za sebou a do režisérského křesla usedl zelenáč Henry Hobson (který měl na svém kontě jeden krátkometrážní kousek), ale v konečném součtu to nedopadlo zas až tak zle. Docela se tomu divím, protože zombie tématiku vůbec nemusím, ovšem toto hororové drama mělo něco do sebe. Snad právě kvůli domu, že zombie jsou zde odsunuty stranou a jednoduchý příběh vsadil hlavně na své dramatické pojetí. Ponurá a místy až lehce depresivní atmosféra sebou přinesla i slušné herecké výkony obou hlavních protagonistů, kteří z toho dokázali vytěžit maximum. Ti jenž očekávali akcí nabitý film plný soubojů a přehlídku speciálních efektů a gore scén budou asi hodně zklamáni, ovšem pokud nejste zrovna moc nároční a „rodinné dramata“ vám nejsou cizí, by v Maggie mohli najít určité zalíbení. Ono taky sledovat hodinu a půl srdceryvného loučení a přijmutí neodvratného konce není pro každého. Tempo příběhu je totiž až na několik výjimek opravdu pomalé. ()

eraserhead666

Tak vida, že se ještě v tématu nakažených (prostě odmítám tohle nazývat zombie) dá přijít s něčím zajímavým. Např. s tísnivou alegorií o umírání, nemoci a loučení. Debatovali jsme při projekci právě o ní, o tom, že je to vlastně jako když ti umírá někdo blízký nemocný, přesto tam byl ale ten prvek navíc, od něj ti nehrozí bezprostřední nebezpečí, že tě sežere. Atmosféra mi přišla příjemně tísnivá, tempo odpovídající tématu a zápletce a to komorně horrorové rozpoložení příběhu překvapivě příjemné. 3,5* ()

Starý Conan je pořád ve hře

Starý Conan je pořád ve hře

05.08.2014

Arnolda Schwarzeneggera brzy uvidíme v Postradatelných 3 a do konce roku se objeví i v zombie dramatu Maggie. Velký kariérní test ho nicméně čeká až příští léto, kdy do kin vtrhne Terminator: Genesis… (více)