Příběh začíná během II. světové války v přísně tajné americké vojenské laboratoři. Speciální sérum stokrát znásobí sílu mladíka Steva Rogerse, který se stane "supertajnou lidskou superzbraní" - supervojákem známým jako Kapitán Amerika. Hitler však disponuje zbraní neméně silnou - supermanem "Rudá lebka"... Je 40 let po válce, "Rudá lebka" se však opět objevuje na scéně... (Hamer Film)

PKD odpad!

Tohle prostě musíte vidět! Kdo neviděl,neuvěří. A kdo viděl,tak nejspíš taky:-))) Elektra s Batmanem a Robinem jsou klenoty ve srovnání s tímto. I když je otázka,zda je tento film v rámci comics univerza vůbec hodnotitelný. Prostě,nefalšované a ryzí Cčko jak vyšité. Jako quilty pleasure ovšem za 3hvězdy. A 300% dávám klerikovi,páč jsem z toho jeho mikro komentu,měl 10min.záchvat smíchu:))) ()

Derek odpad!

otrasný paskvil, ale čo som mal čakať od režiséra akým je legendárny brakotvorca pyun. tento "skvost" je ultra lacná blbosť bez zaujímavých akčných scén, plná otrasných nehereckých výkonov a tak stupidného scenára, že to až bolí. snáď jediné pozitivum tejto filmovej perly je celkom slušná maska úhlavného nepriatela red skulla. ()

joker.george

K tomuto filmu jsem se vlastně ani nedostal náhodou. Jednou jsem si takhle hledal informace a videa k Prvnímu Avengerovi a po čase se mi podařilo narazit na tenhle skvost. Byla to hrůza, po které jsem se nového zadaptování dokonce i trochu bál. Naštěstí zbytečně a i díky tomu mám CA:FA radši. Ve filmu za něco stojí pouze doba před zamrznutím, zbytek je děs a hrůza, která bez problému překoná i Elektru. ()

noriaki odpad!

Albert Pyun byl břídil, jehož filmy se dají sledovat buď se zvráceným smyslem pro bizarnost, nebo s alkoholem v krvi. Nedá se mu ale upřít, že jsou jeho snímky do jisté míry unikátní. Tenhle je výjimečný i mezi nimi, protože i když to ani zdaleka není první adaptace Captaina Americy, je jedna z nejslavnějších. Většina její slávy ovšem leží v legendární mizerné kvalitě. Tu nemůže omluvit vůbec nic, protože se na ní všichni podíleli rovným dílem. Od herců, přes scenáristu až po nemehlo na režisérské židli. Film jsem viděl předevčírem, a díky Bohu že už si z něho nic nepamatuju. ()

blackJag

Nechce se mi věřit, že taková chujovina vznikla jen rok po Burtonově BATMANovi, a že někdo měl tu drzost počítat do hlavní role s Dolphem Lundgrenem (vedle jeho o rok mladšího PUNISHERa tato poloamatérská srágora ani neležela) nebo Arnoldem Schwarzeneggerem. V případě, že by se tak stalo, bylo by finanční krytí projektu asi z jiné sféry, přesto si stačí uvědomit jméno na postu režiséra a jsme doma. Albert Pyun sice netočí jen vyložené sračky (namátkou Van Dammův KYBORG), přesto si v nich musí hodně libovat, protože jeho filmografie je jich plná. Pyun tady “úročí“ své letité zkušenosti režiséra skutečně důkladně. Nastavení jednotlivých scén už nemohlo být méně nápadité, výběr herců více tristní a jejich snaha neméně hodna výsměchu. Už jenom ta představa nechat někoho z vážným obličejem pobíhat po světě v pestrobarevném neoprénu a gumákách je hodna maximálně tak zájmového kroužku žáků prvního stupně základní školy. Kdyby se ještě jednalo o dílo ze 60. nebo 70. let, kdy televizní obrazovky brázdil BATMAN Adama Westa, to bych oko přimhouřil, protože takto komiksový žánr ve filmu postupoval, tohle Pyuno dílo ale vrací vývoj o celé dekády nazpět a to je v případě, že nejde o filmařskou poctu (nebo klidně parodii) smutné. Pyunův CAPTAIN AMERICA je skutečně seconhandová komiksová taškařice, která si nezaslouží pozornost z jiného důvodu, než že bude sloužit jako odstrašující případ. 10% ()

JohnSmith

Vždyť to nebylo zas tak hrozný. Je fakt, že už mě nikdo nedonutí se na to podívat znovu, zvlášť proto, že tam jsou hrozný kostýmy a masky. Pyun za půl hodiny zvládl to co Johnsonovi trvalo dvě hodiny a náhodou jsem se i několikrát zasmál. Jako parodie dobrý, i když to tvůrci asi bohužel mysleli vážně. ()

spikey1 odpad!

hrůzné nepochopitelné efekty, neznámí herci, nulová psychologie... odpusťte si to to už je lepší i ten strašnej Ghost rider ()

iXtr3m3 odpad!

Toto muselo byť odpadom aj v porovnaní so seriálovou produkciou tej doby. Hrať v takomto niečom, tak sa asi už nikdy neukážem na verejnosti. ()

TERRORDROME

Béčkový Kapitán amerika zo začiatku 90-tych rokov vyzerá presne tak ako by sa dalo čakať. Ja som ho videl už v tej dobe a nebola to žiadna sláva, dnes keď sa k tomu človek zo zvedavosti vráti je to ešte horšie a dosť smiešne. Začiatok odohrávajúci sa za druhej svetovej ešte vyzerá že to malo nejaký rozpočet, sú tu nejaké kulisy, výbuchy a Kapitán pripútaný k rakete letiacej na Biely Dom. Ďalší dej sa odohráva o 50 rokov neskôr po rozmrznutí z ľadu a nič také sa už neobjaví. Kapitán dá občas niekomu po hube a najveľkolepejšou akčnou scénou zbytku filmu je tá kde unikajú s parťáčkou pred zloduchmi na bicykli a zletia s ním do mora. Čo aj čakať keď nepriateľské sily pozostávajú z Red Skullovej dcéry a jej kamarátok na motorkách, plus pár treťotriednych búchačov za cenu jedného. Ale zas treba povedať že prevedením tie bitky neboli zlé, to by som mu krivdil. Vrhanie štítom je dokonca miestami celkom efektné. Samotný Kapitán sa väčšinou tvári strašne vyorane aby bolo jasné že prespal 50 rokov a kostým s vytŕčajúcimi ušami bol tak na hrane trapasu... ale jeho technika kradnutia áut je vtipná. Z nacistického uberzáporáka Red Skulla je po plastike zjazvený taliansky mafián, čo sa mi popravde celkom páčilo a pozoruhodná bola postava amerického prezidenta ako superkladného borca, ktorý okrem zachraňovania planéty pred znečistením dokáže aj solídne rozdávať údery ( hrá ho Ronny Cox, ktorého poznám hlavne ako záporáka s Robocopa a Total recall ) Ako samostatný superhrdinský film nemá šancu, ale ak sa na to pozrieme z pohľadu filmografie Alberta Pyuna, tak z toho vychádza celkom elegantne, lebo je technicky slušne zmáknutý, jednotlivé prvky sa nesnažia od seba rozutekať a zároveň je to jeho najmainstreamovejší kúsok. Či je to pochvala to však neviem. ()

willis

V současnosti by si asi Marvel dohlédl lépe na to co s jeho superhrdinou udělají filmaři, ale v 90. letech byl filmový komiks na žebříčku oblíbenosti někde jinde než dnes. Capitain America mi co se týče outfitu připadá docela směšný (overal + štít to není zrovna nějaká výbava), ale tohle si nezasloužil. ()

molcan2 odpad!

Budem krutom úprimný, snažil som aby sa mi tento film páčil. Jednoducho preto, že mám rád Kapitána Ameriku. Ale všetko v tomto filme je zlé. Je neuveriteľné, že ľudia ktorý natočili túto sračku sú považovaný za profesionálov. Nikdy som nebol k filmu tak krutý, ale môžem s plnou istotou povedať, že tento film, Kapitán Amerika, si zaslúži miesto v mojej spodnej 100. Odporúčam akejkoľvek osobe, ktorá chce stratiť nejaké to IQ. ()

plagjoklas odpad!

Kultový comics + sračka film = obrovské sklamanie. Vážne tento režisér asi v živote žiadny zošit Captain America nečítal. Hanba mu! ()

vovarano

tak takto nejako si predstavujem pravého nefalšovaného najväčšieho amerického superhrdinu !!! a ten štít...senzi... ()

Zemřel režisér Albert Pyun

Zemřel režisér Albert Pyun