Zeki Müller nemá na vybranou. Někdo totiž postavil školní tělocvičnu přímo nad jeho „úsporami". Tedy nad místem se zakopanými ukradenými penězi, které tam pro něj ukryla jeho přítelkyně. A tak, aby se po propuštění z basy dostal ke své kořisti, musí se vydávat za suplujícího učitele na Götheho gymnáziu, čímž vznikne už tak sužovanému vzdělávacímu systému další problém, protože od toho okamžiku zaměstnává nejbláznivějšího učitele všech dob. V noci se Zeki snaží tajně prokopat ke své uloupené kořisti a během dne používá sice drastické, ale účinné metody, aby zkrotil neukázněné teenagery ve třídě 10. B. Jeho upjatá, korektní kolegyně, učitelka Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurthová), sice odsuzuje jeho neortodoxní pedagogické metody, ale nemůže si pomoct a do nového „kolegy" se zamiluje. Dokonce mu pomůže vykopat něco cennějšího než je hotovost – zbytky jeho vlastní morální integrity. (Cinemart)

cumimnabednu

Na tento snímek jsem se velice těšil. Už proto, že komedií, a zvlášť komedií dobrých, kde se člověk od srdce zasměje je jak šafránu, však to víte. V první třetině filmu, kde fešný junák, co si odpykává trest ve věznici za krádež, je propuštěn a snaží se získat zpět peníze z krádeže, které mu známá schovala na stavbě, nyní v betonu základů tělocvičny základní školy. A tak našemu hrdinovi nezbývá nic jiného, než se hlásit o místo ve škole, aby se dostal ke svému lupu. A shodou náhodných i nenáhodných událostí se stane pomocným učitelem. Tolik pro naznačení dějové linie. A právě v této fázi, kdy začíná "pan učitel Muller" chodit do školy a "učit" žáky stylem "držte huby a dejte mě pokoj a budete mít jedničky" je výborný a skvěle jsem se bavil. Bohužel pak přišla slabší část filmu a ta vydržela až do konce, kdy si učitel uvědomuje, že má školu, žáky a jednu paní učitelku vlastně rád, že už nechce být zločinec a jak pan učitel tak žáci nejhoršího kalibru se mění k lepšímu v úplné andělíčky. Zde už je humoru méně, nesmál jsem se, snímek upadl do klasické linky, jak se ze zlobivých lidí (jak učitele, tak žáků) stali hodní a do další linky klasické zamylovanosti dou učitelů, kteří se předtím neměli rádi. Prostě toto už jsme viděli stokrát a tak nás klišé nemůže ohromit. A tak dávám za první třetinu filmu 4 *, za zbytek 3 *. Vyzdvihuji výkon Elyase M´Bareka coby pana učitele Mullera, který mi připomínal Sagvana Tofiho v jeho mládí a který film podržel svým hulvátským chováním a stylem "všichni mi můžete ..., nezajímáte mě" nahoře. ()

Gugos

Tak zase jednou jsem natrefil na úžasnou pohodovku...doporučuji všem "normálním" :-) lidem ,kteří se chcou u filmu v klidu pobavit a odpočinout si....:-) jasných 5* ()

Lonnan

Nebylo to o chechtání a popadání se za břicho. Pro začátek bych vyměnila herce, Zekiho bych nechala, ten neměl soupeře. Jeho protivná uječená a hysterická milá by zůstala lichá. Postavu ředitelky bych šoupla k tyči, tyčovou Zekovu přitelkyni bych dala na místo jeho milé. Její tvář byla oproti její životná a výrazovější, se zvláštně položenýma očima. Ubrat šminek a byla by rozhodně zajímavá. A tu lichou by nedalo moc práce všoupnout na židli pí. ředitelky, byť bych se musela smířit, že by byla o hodně nesympatičtější, než ta s karaoke. Ale jo, sem tam jsem se pousmála, něco bylo docela vtipné... ()

Zrzavakocka

Němci a komedie toť vražedná kombinace jenž dává tušit nudě a zase jen nudě, leč opak je pravdou takovou bláznivou komedii bych od sousedů opravdu nečekal dost dobrej scénař a dobrá režie tohle se podařilo rád bych viděl nesestříhanou verzi a nepovedené záběry !!!!! ()

smrk15

Vynikající německá komedie, kterou si rád pustím znova. Ale jen v originále, protože český dabing je něco příšerného. ()

DeathclawCZ

Už ze začátku to ve mě vyvolávalo pocit, že se tu někdo snaží o těžkou kopírovačku klasické americké produkce kde je hromada sprostých slov doprovázených nějakým tím ublížením na zdraví. A taky se mě to potvrdilo. Bylo to i v pár momentech celkem vtipné. Jak se kriminálník a jeho tupá kurva co touží po tom aby ji koupil více mletých PET lahví na vylepšení koz dozví, že ji místo bujných nalejváku měl koupit nejdřív mozek jelikož mu lup zakope na staveništi na kterém vyroste tělocvična. A jak se k tomu dostat co? Hmm jsem debil co má 8 tříd základky a tak můžu vlastně jít učit bandu vybělených cikánů co mají respekt jen s tvrdých drog a chlastu a autorita u nich je sprosté slovo. Hmm tak jim dám pokouřit stejným metrem a udělám z nich spořádané německé občánky co nepůjdou bojovat za IS, dílovat fet, nebo si nenechají byt vybavit od sociálky a na život si nebudou vydělávat jen šukem s Hanzem co rád dojčefekál. Jak jsem psal ze začátku celkem prdel. No jenže pak to jde krutě do mínusu :( začne se tam moralizovat a objevovat hodnoty a skončí to jako nějaká posraná Cčková romantická sračka. Blééé. jak se tu už psalo potenciál to mělo a totálně ho to prosralo. Škoda ()

Bblondie

Na to, že jsem předpojatá vůči německým filmům, které moc nemusím, byla tohle moc fajn komedie. Mrzí mě trochu konec, který vzhledem k délce filmu nedostal dostatečný prostor a podle mě ho trochu odbyli. Nicméně jsem zjistila, že i Němci dokáží natočit povedenou komedii. ()

enKor

Smál jsem se skoro celý film. Skoro celý jelikož jsem prvních 10 minut neviděl. Ale ten zbytek stál za to. Jasně, není to žádný supa-dupa majstrštyk a je to o běžných klišé - snad milionkrát přetočených - ale je to prostě svěží lehká a hlavně zábavná komedie. Jak mě K. Herfurth nikde nenadchla, tady jí role celkem sedla a E. M'Barek mě zcela pohltil. Jeho osobitý přístup snad úplně ke všemu je kořením celého filmu. Nestydím se za 5*. ()

TAPY

Ne to, že jsem vůbec nevěděl nic o hereckém obsazení ani o scénáristovi a režisérovi, tak jsem mile překvapen. Už dlouho jsem se takhle nepobavil. Herecké výkony byly dobré a zpracování také nebylo k zahození. ()

eexDon

Für mich - 80%, - /ten děj s tím happy - endem na konci a ty sprosťárny - no ale tak nemůže to být dokonalé, že.../, + /Elyas mi do role hodného kriminálníka sedl, s tím svým ciferníkem, hudba šla, dialogy taky šly a celé takové docela zábavné/docela hodně/ a pozitivně natočené/, hodnocení - ujetá, povedená, pozitivně nabíjející německá komedie, ale docela sprostá, nicméně ze všech těch německých komedií, co neznám, suverénně nejlepší a už prostý fakt, že Němci natočili povedenou cool komedii, je dechberoucí ()

barbarpoz

Tento film jsem si pustila i přesto, že jsem byla odrazována. Asi mám jiný smysl pro humor než ostatní, ale mně se to prostě líbilo. Trošku Zkažená úča v podobě učitele. Ale i přesto, že inspirace byla víc než zřejmá dávám 4*. ()

luman

Na tento film jsem se těšil do kina, bohužel to ale nakonec nevyšlo, kvůli negativnímu hodnocení mých přátel. Ale nedalo mi to a film jsem si pustil doma. Podle mě skvěle zpracovaný zábavný scénář, z kterého jsem ''paf''. Musím ale také uznat, že kdybych si tento film pustil třeba za 10 let, už by mně tyto vtípky asi tak zábavné nepřišly, takže doporučuji mladším generacím... Nedokážu nic vytknout a dávám 5 hvězdiček :-) ()

maxi_tom

Nemci sa týmto snímkom v mojich očiach vytiahli. A to poriadne. Táto komédia o "trošku" neortodoxnom učiteľovi Mullerovi síce neprekvapí scenárom, no to si vynahrádza perfektnými hláškami a rôznymi komickými situáciami. Pozitívnu energiu filmu je cítiť z každej scény. Navyše film mi neskutočne sadol do vianočnej pohody, kedy sme ho pozerali v obývačke na veľkej obrazovke pomaly celá rodina, a všetci do jedného sme sa na ňom bavili. Pre mňa zatiaľ najlepšia komédia roku (musím pozrieť ešte Grandhotel Budapešť), na ktorú zďaleka nesiaha ani pomerne pozitívne hodnotený JS22. Za mňa teda 5* (8,5/10). ()

pravda1

No ale ja som sa na tom bavil....... je pravda že to má sem tam nejakú chybičku krásy ale inak je to super jednoduchá oddychová komédia pri ktorej som sa po dlhom čase zasmial..........určite doporučujem....... ()