Charlie Watsonová (Hailee Steinfeld) slaví osmnáctiny, ale moc důvodů k radosti nemá. Na čele jí vyrazil čerstvý megabeďar a naděje, že od rodiny dostane vysněné auto, se rozplyne ve chvíli, když rozbalí mimořádně trapné dárky. Až majitel bazaru a vrakoviště, u kterého brigádničí, se nad ní smiluje a daruje jí žlutý Volkswagen Brouk, jenž ovšem spadá spíš do kategorie dar nedar. Jen ten největší optimista by totiž vsadil na to, že tahle kraksna bude ještě někdy provozuschopná. Charlie ho dokáže rozchodit aspoň natolik, že s ním doskáče domů do garáže, kde se ho pokusí opravit. Když se ale poprvé zespodu podívá na podvozek, zírají na ni dvě veliké modré oči a Charlie okamžitě dojde, že tohle nebude obyčejné auto. S Autobotem Bumblebeem se dívka spřátelí pozoruhodně rychle, navzdory tomu, že ten s ní kvůli poškození nemůže komunikovat jinak než prostřednictvím útržků písniček z autorádia. Vzhledem k tomu, že Bumblebeeho poměrně intenzivně hledají nepřátelsky naladění Deceptikoni z jeho rodné planety a podobně nebezpečný vládní agent Burns (John Cena), nebudou mít Charlie a Bumblebee na bližší seznamování čas a prostor. Na útěku před nepřáteli však zjistí, že navzdory všem předpokladům můžou být v tomhle nesourodém tandemu neporazitelní. (CinemArt)

helrohir

"Bumblebee" je prvým pokusom o spin off  v rámci série Transformers, a v celkovom ponímaní filmu je badať viacero dôležitých zmien. Zmena na poste režiséra je jednou z nich, čo je zrejmé už na prvý pohľad. Bayov veľkolepý, vizuálne dokonalý akčný štýl je razom preč, a miesto toho máme dočinenia s relatívne skromným rodinným filmom inklinujúcim k atmosfére 80.-tych rokov zameriavajúcim sa na prosté vzťahy a detinský humor. Celkový príbeh a rozvoj postáv je spracovaný komplexnejšie a dej rozhodne aj dáva nejaký zmysel v porovnaní s poslednými troma "transformers" filmami.  Avšak bola to práve veľkolepá akcia, ktorá robila z "transformerov" napriek pochybným dejovým kvalitám pozerateľný priemer, čo v tomto prípade citeľne chýba. Čo sa týka postáv, hlavná hrdinka je relatívne sympatická, ale zároveň nepôsobí tuctovo, a naviac má určite aj herecký talent. Ostatné postavy sú však zbytočné a nesympatické. Celkovo hodnotím film ako nevýraznú jednohubku, ktorá nemá potenciál výraznejšie zaujať širšie publikum. Avšak aspoň z toho nesála úplná dejová dementnosť, akou nás počastoval Bay hlavne vo štvrtom a piatom pokračovaní. 50%. ()

PlysovyMacko

Milý rodinný film. Bumblebee je zlatucky, zloduchovia jednorozmerni a nevyrazni, o nich tu ani nejde. Film funguje ako vzťah dievčaťa a jej auta, ich priateľstvo a dobrodružstvo, čo spolu zažijú. Efekty skvelé, bitky fajn. Na konci zo mňa film vyzmykal aj nejaké emócie. ()

Oxyuranus

Netlačí to tak jako Michael Bay, ale i přesto je to super pukancová zábava, která vsadila na to, aby hlavní hrdinka byla žena. Příjemný. Kromě záběrů ze Cybertronu. Ty byly totiž vrcholem trapnosti. ()

Blazkowicz

To už je hodně let, co jsem naposledy viděl nějaký Transformers film. Mám je docela rád, hlavně jako děcko jsem ten úplně první viděl snad desetkrát. Někdy musím zopakovat. Každopádně, tento prequel není vůbec špatný. Prostě klasika do kina u které se člověk nenudí. Jak akční, tak i citové scény v pohodě. Jen John Cena byl tragický. Zároveň nechápu, že je armáda vždycky tak blbá a Bee nemá po soubojích ani škrábanec. 4* ()

Brock

Mam doma orginalku (2dily) z roku 1992, to mi byly tri. A musim uznat, ze min pocatecni bitva musela radost udelat kazdemu, kdo to jako decko sledoval, protoze vizuelne to z toho vychazi :) u me dobry ()

heczot

Jak bych tak řekl, tak nejlepší z Transformers série. 1- 70%, 2- 60%, 3- 65%, 4- 60%, 5- 55% a Bumblebee 80%. Krásný příběh s holkou, která dostane jako dárek k 18tým narozeninám vraka brouka, auto, po kterém toužila a byla by šťastná. To se ji povede, záhy však zjistí, že je to transformers. Ochočí si ho a pojmenuje podle žluté barvy: Bumble bee (jako včela, je žlutá). Zažije s ním spousta dobrodružství, legrace i boje s nepřáteli deseptikoni, kteří přiletí na svět a chtějí zničit planetu a vojáci jim tomu pomůžou, ale Bumblebee se svou kamarádku nakonec zachrání celý svět. Co je na Bumblebee lepší, než ostatní Transformers ? to vám lehce odpovím. Spousta legrace, má to děj a příběh, romantiku a nebojuje se celý film, jak to bylo u předchozích filmů, a taky není žádná celosvětová válka. Ve filmu taky zemře jen pár jedinců a to je velké plus. ()

The_soloist

Po fatálním selhání posledního dílu tu máme Bumblebeeho, který hraje především na tón osmdesátek. Takže tu máme podobný seznam skladeb jako v případě Ready Player One. Dále se tu nehraje na megalomanství, ale oproti předcházejícím filmům je to odlehčující rodinná oddechovka. Hailee Stenfield je krásná herečka a trochu připomíná Megan Fox a John Cena se snad poprvé našel. I když se trochu bojím silvestrovkého termínu a malých tržeb, tak doufám, že dorazí další díly série, protože podobnou radost z kina jsem měl naposled u druhého dílu. ()

Drozdo57

Niekto sa tu evidentne snažil. Chcel, aby to nebolo iba prázdne, plytké, umelé vybuchovanie a CGI guláš na plátne, kedy ľudí vynášajú z kina so záchvatmi. Aby to neboli iba dlhočizné zábery na zadky, kozy, vrtuľníky a dvere auta. Aby to nemalo dementný oranžový filter. Jednoducho, aby z filmu človek mal nejaký pocit. Ano, to sa podarilo. Film bol zábavný a snaha tvorcov bola cítiť. Bohužiaľ stále ide o totálne tupú záležitosť. Môj problém s nerealistickousťou nie je v tom, že sú tam roboti meniaci sa na autá. Ale ocenil by som, aby na zemi poriadne fungovali fyzikálne zákony, ľudia boli smrteľní a tak... Pretože potom je to naozaj totálna kravina a nie iba sci-fi film. Agitka moderného Hollywoodu funguje a tak máme opäť silnú ženskú postavu, ktorá je vlastne chlap, akurát že ani vlastne nemá kozy, takže je to asi naozaj chlap. A všetci chlapi naokolo sú soy boys. Nakoniec mi ale Hailee nevadila, možno naopak. Iba by som do budúcna ocenil trošku premýšľať, prihodiť nejakého poriadneho chlapa a inak je toto asi dobrý smer. Pretože si páni producenti uvedomte, že cieľová skupina týchto filmov sú mladi chlapci. Nie feministky. Celkovo je to teraz ale deťom prístupnejšie, ako Bayove orgie. A moje srdiečko plesalo od začiatku nad novým, klasickejším dizajnom transformerov. ()

Karlos8

Tohle je prostě popcornová oddechovka, jak má být. Tentokrát se vše točí jen kolem "čmeláka", se kterým dokáže být i docela sranda. Na vážnost záchrany Země se zde až tolik nehraje, vše je tedy uvolněné a jen se čeká na závěrečný fight všech transformers, který ale nepřichází! Hlavní aktérka Charlie je zpočátku cudná a nikterak vizuálně zajímavá (porovnávám s hlavní představitelkou z prvního dílu), ovšem zhruba po půl hodině je všemu jinak a my na place můžeme sledovat statečný výkon, kterému nechybí emoce, vztek, lítost a další. Tomu všemu dodává korunu amatérsky laděný afroameričan s ochranou síťkou na hlavě, jež si musí před každou směnou vyměnit. Navíc při výměně rádia (i mimo to) zazní peckové béčkové hity z konce minulého století, což film posune zase o level výš. Ostravská premiéra se tak dne 21. ledna 2019 povedla na výbornou. ()

JollerCZE

Bumblebee se docela odtrhl od série Transformers, což mu v mých očích rozhodně neuškodilo, až na pár výjimek. Místo neustálých výbuchů a zběsilé akce a umírání se divákovi dostane, trocha toho "nudného" všedního života. Film se ubírá spíše pomalejším tempem a snaží se nám předat takovou tu náladu osmdesátek. Zde si ale nejsem jistý, zda to bylo to nejlepší. Audiovizuál je celkem v pohodě, ale zápletka, tam to trochu pokulhává. Skoro dvě hodiny sledujeme Beeho, v roli spíše takového pejska. Neříkám, že to není roztomilé, ale po nějaké chvíli se to okouká. Stejně tak jako věčně strnulý John Cena. Jeho hraní mi přišlo takové až moc statické, bez emocí a špetky takové té přesvědčivosti, že to co říká myslí vážně. H. Steinfeld celkem šla, stejně tak i zbytek. Když pominu takové ty dějové rozpory se sérií Transformers, tak mohu Bumblebee nazvat zdařilou, spíše více rodinnou než akční, komedií. Ve finále jsem byl spokojen. ()

petrsponar

Po Transformers Poslední rytíř jsem myslel že transformeří ságu už zavrhnu,ale po tomto přírůstku do série mě to nakoplo,protože takovou jízdu jsem nečekal.Bylo to rychlé,svižné,milé,chemie mezi Beem a hlavní hrdinkou byla velice povedená,film byl postavený hlavně na základu jejich ,,vztahu,, dodávalo to filmu působivou změnu k lepšímu,oproti tomu Transformers 4 a 5 tohle postrádali. Bumblebee není film o mlácení robotů a jednoho výbuchu vedle druhého,má to šťávu.Hned chci dvojku. ()

Vasyl

U každýho dalšího robofilmu si člověk uvědomí, jak byla vlastně jednička strašná pecka. Jinak je vidět, že Cena bere intenzivní kurzy herectví, ale furt je to málo a radši by se na to měl vysrat. Je snad dřevěnější než Herkules Arnie nebo Hurvínek. To stačí asi fakt jen na to ringový divadlo, kde si ho holyvůd našel. ()

Facerr

Nečekal jsem nic a dostal jsem víc:). Není to tolik o akci, ale vynahrazuje to plně příběhem a vtipnýma scénama. ()

RobinPM100

Lepší než poslední dva díly Transformers. V hlavních rolích nehezká holka a její nastávající láska černošký míšenec s pořádným afrem + samozřejmě Čmelák, o kterém se dozvíte, proč nemluví - na rozdíl od jiných Transformerů. Akce je solidní, dva hlavní lidští protagonisté jsou sice otravní, ale jinak film má kvalitní produkci a zajímavé lokace. ()

Nový Transformers našli režiséra

Nový Transformers našli režiséra

27.03.2021

Studio Paramount oznámilo nový film ze světa Transformers, jenž nebude mít nic společného se sérií Michaela Baye ani spin-offem Bumblebee. Nový robotí snímek pak natočí Angel Manuel Soto (Charm City… (více)

Další Transformers našli režiséra

Další Transformers našli režiséra

17.11.2020

Po dlouhém a náročném hledání zdá se studio Paramount konečně našlo režiséra příštích Transformers. Snímku, jenž si klade za cíl restartovat celý vesmír a začít s čistým štítem, se tak nakonec ujme… (více)

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě

02.05.2020

Další Transformers na cestě?

Další Transformers na cestě?

30.01.2020

Akční blockbusterová série Transformers je na scestí, dosavadní filmovou sérii pohřbil Michael Bay posledními dvěma filmy, které zaznamenaly vůbec nejhorší kritické přijetí v rámci značky a v případě… (více)