Charlie Watsonová (Hailee Steinfeld) slaví osmnáctiny, ale moc důvodů k radosti nemá. Na čele jí vyrazil čerstvý megabeďar a naděje, že od rodiny dostane vysněné auto, se rozplyne ve chvíli, když rozbalí mimořádně trapné dárky. Až majitel bazaru a vrakoviště, u kterého brigádničí, se nad ní smiluje a daruje jí žlutý Volkswagen Brouk, jenž ovšem spadá spíš do kategorie dar nedar. Jen ten největší optimista by totiž vsadil na to, že tahle kraksna bude ještě někdy provozuschopná. Charlie ho dokáže rozchodit aspoň natolik, že s ním doskáče domů do garáže, kde se ho pokusí opravit. Když se ale poprvé zespodu podívá na podvozek, zírají na ni dvě veliké modré oči a Charlie okamžitě dojde, že tohle nebude obyčejné auto. S Autobotem Bumblebeem se dívka spřátelí pozoruhodně rychle, navzdory tomu, že ten s ní kvůli poškození nemůže komunikovat jinak než prostřednictvím útržků písniček z autorádia. Vzhledem k tomu, že Bumblebeeho poměrně intenzivně hledají nepřátelsky naladění Deceptikoni z jeho rodné planety a podobně nebezpečný vládní agent Burns (John Cena), nebudou mít Charlie a Bumblebee na bližší seznamování čas a prostor. Na útěku před nepřáteli však zjistí, že navzdory všem předpokladům můžou být v tomhle nesourodém tandemu neporazitelní. (CinemArt)

Mart2n

I přes komornější formu stále stejně bezduchá rubačka. Bohužel rodinná konzervačka se nekoná, ale dětem, které přežily předchozí díly, určitě neublíží (více). Úroveň scénářů v této sérii evidentně nikdo měnit nehodlá a tak nějak se předpokládá, že už si všichni zvykli. Pokud si také zvykat nehodláte, budete se muset spokojit s velmi dobrým vizuálem a pár docela vtipnými scénami. Promarněný potenciál, více šancí na reparát asi nebude {5/10} ()

blondboss

Tento Transformers prequel sa mi veľmi páčil. Síce sa to vracia už do starých zaužitých koľají z jedničky (jednoducho nalinkovaný dej, viac retro look Transformerov a hranie na city), ale aspoň je tu posun v tom, že v hlavnej úlohe nehrá prím testosterón, ale zaujímavá a sympatická postava v podobe Hailee Steinfeld, a zároveň to nie je až taký digitálny bordel, na aký sme boli zvyknutí u Baya. A nakoľko Bumblebee je moja obľúbená postavička z Transformerov, musím pridať jednu hviezdu navyše. 80 % ()

PaTeXx

Jakožto zarputilý fanoušek celé ságy, je mi z tohoto paskvilu poměrně nevolno. Hlavním kamenem úrazu je snížení věku diváků, pro které je tento film určený. Tady se to z dospělosti snížilo na krásných 13 let. Jde to vidět ve scénáři, v obsazení (John Cena nakonec nebyl katastrofální, jak jsem si myslel), v dialozích. A mladý Lendeborg mi přijde, že hrál maximálně v dramatickém kroužku. Zlatý LaBeouf a Bay. ()

TonyHawk94

Solídne 4*. Zo série Transformers som doteraz nevidel ani jeden film, aby som vedel a chápal, o čo vlastne ide, toto bol môj prvý, a bola to príjemná (dosť aj rodinná) piatková oddychovka. Paradoxne to boli práve tie "rodinné" scény, ktoré sa mi páčili najviacej - Charlie (v podaní úžasnej Hailee Steinfeld, ktorá je jednoducho skvelá v každej roli, a ktorá opäť nesklamala) a jej minulosť, Charlie & Bumblebee, Charlie & Otis. Akčných scén bolo menej, ale boli slušné, akcia prehľadná (v porovnaní s Bay-ovými Transformermi). Za mňa úplná spokojnosť, a spokojne by som bral aj pokračovanie v tomto zložení. Dodatok - piesne 80-tych rokov potešili :P. ()

blazma

Proč dostává John Cena role kde hraje samý blbečky co mají svaly, ale nic v hlavě. Fakt to nechápu.. Ten člověk přece není tak tupej jak se ho ty filmy snaží vystihnout. Přejděme na příběh, příchod Bumblebeeho známe od prvního dílu, že se mu něco stalo a že přišel dříve než ostatní. Super zápletka, Hailee je sympatická. Vědci jsou dost naivní kromě agenta Burnse. Bohužel akce je tam málo, možná že to lidi od Transformerů plných výbuchů očekávají. ()

maestrotatum

Bumblebee je taký príjemne svieži počin z vesmíru bojujúcich robotov transformujúcich sa na menej a viac nadupané mašiny. Je to ako studená sprcha počas letných horúčav. Pretože konečne a to treba ďakovať aj Poseidonovi, je Transformers film v zdravie prospešnej minutáži. 140minútové príbehy boli možno skvelé ale neuveritelne ubíjajúce a čoraz ťažšie stráviteľnejšie. Vždy bolo treba zachrániť menej rozvinutú planétu a vždy sa niečo skomplikovalo, no a takto sa to točilo dokolečka dokola. Avšak prišiel čmelák, môj oblúbenec, a vymanil sa tak z prísnej morálky kultu transformerov. Tento film je priam ukážkový rodinný film, s jednoduchým... všetkým a podobne. Je tu John Cena, ktorý po zraneniach pravdepodobne skončil vo WWE a začal pokukovať po práci v Hollywoode( kedže už teraz má oznámené samé blockbusterry). Akurát tu neviem či jeho charakter bol zlý či dobrý no je to jedno lebo na druhej strane bola slečna Steinfield, ktorej najideálnejšia postava je práve teenagerka s traumou po otcovej smrti a pocitom ubližovania okolitého sveta. A miláčik Bumblebee takže [68%].. ()

Dejf4

Po dlouhé době době slušný Transformers film, ale nečekejte nic výjimečného, nebo strhujícího. Bumblebee je typický popcorn snímek, který jede podle klasické šablony a místy až vyloženě moc. Ničím nepřekvapí, ale ani vyloženě neurazí. 6/10 ()

PTomA

Bumblbý není moc akční, ani moc vtipnej, vlastně je celej bez chuti. Příběh nezaujme, je příliš schématický, dokázal bych vyjmenovat několik filmů z poslední doby, které mají podobnou zápletku a stejnou charakteristiku postav (Shazam či filmový Sonic). Podobné paralely by se daly najít i s osmdesátkovým E.Tem. Hlavní hrdinka je čistá looserka, která nemá žádný kamarády a trpí smrtí svého otce. Už vidíte ty podobnosti?____S příchodem Bumblebeeho následuje několik poťouchle vtipných scén, jenž zakládají na neohrabanosti Bumblebeeho. A tím to asi končí. Příchod dalších postav nic nezlepší, Cena je zelenej mozek bez charismatu a kamarád hlavní postavy je idiot.____Docela oceňuji změnu žánru, která by určitě pomohla celé sérii, pokud by to bylo nastaveno o něco líp. Spielberg to není, ale třeba překvapí Paramount u příštího projektu. 4/10 ()

vodkasesemte

No rebellion is truly dead until the leader is vanquished. A smile is a powerful thing. It releases endorphins. It says to the world I m fun and approachable. Ppl who smile more often actually have more friends. Tak to o mě neplatí. I m taking the fcking dog to the vet. What happened to Conan being Otis dog? We currently have 100 guns pointed right at your head (11/17). Is that why you are always messing with the dial? You are trying to teach yourself how to talk, arent you? You are an actual genius! To teda. We will be right back. Dont do anything crazy. Zach na tričku. The usual. ()

Wulz

Dát 5* je asi hřích.  Ale po prvním dílu , prostě další nejlepší díl. A ještě lepší. Aspoň pro mě.  Sympatická hrdinka. Neskutečně. A prostě Bumblebee, kterého mám s té party jednoznačně nejradši , má svůj vlastní film…ať už pokračování (Což je i jasné) nebo ne, je pro mě prostě skvělá záležitost. A já si ji náramně užil. A ještě hodněkrát užiju.  Asi se to těžko překoná. …je li to vůbec potřeba!? ()

hrumsrt

Tentokrát to netrvalo vůbec dlouho a za rok a kousek se vrátili Transformers.. První spin-off a navíc v době, kdy jsou diváci téhle filmové série, v nejlepším možném případě, jen přejezení. Série o mimozemských robotech, kteří si převzali planetu Zemi jako svůj nový domov měla za sebou více než dekádu účinkování na hlavní scéně, ovšem postupně všichni už neměli takový zájem o další šílenou vybuchovací atrakci ve stylu Michaela Baye, který ve dvou posledních případech dokázal, že už neví kudy.. Naštěstí ale někoho napadlo, že by se mohli o pár kroků vrátit a svoji skomírající sérii ještě znovu oživit. Tvůrci si vybrali cestu spin-offu jedné z původních autobotích postav a velmi dobře odhadli, že nejlepší volbou je Bumblebee. I když to třeba ani pro mě není ta nejlepší postava, tak lepší volbu najít nešlo a další charismatický příběh Optimuse Primea by zase skončil u dalších klasických Transformers.. A jak víme z předešlých filmů, tak transformeři jsou na planetě Zemi už hodně dlouho, přestože v tomhle tvůrci nejsou od začátku jednotní a upravující si tahle propojení našich dvou civilizací, jak se jim zrovna hodí.. Takže tu staví v Egyptě pyramidy, aby zakryli svoje mohutné stroje, anebo NASA lítá na Měsíc, protože chtějí prozkoumat cizí ztroskotanou loď.. Takže překvapení, že tenhle žlutý autobot tu byl už někde v 80tých letech, je trošku na místě, inu ale proč ne, když my vlastně od Baye nevíme, kdy a jak se sem Bumblebee prvně dostal.. Výsledkem zasazení do starších let se celý snímek opírá od retro atmosféru, kterou obstojně protáčí dobovým stylem, hudbou anebo řadou odkazů na Snídaňový klub.. Po několikadílné pauze se vrací silnější rodinné zázemí se silnými protagonisty v čele, kteří mají konečně zase blízko k původním postavám z prvního filmu z roku 2007.. Po takové době je úžasné vidět zase někoho, kdo si nehoní triko nad seskupením šroubků a závitů, nýbrž se daleko více soustředí na nějaký coming of age. A v čele s vycházející herečkou Heilee Steinfeld se snaží představit novou generaci hrdinů.. Celý film se pořád daří držet v takovém indee provedení, které váže diváky sterilitou dnešní doby, kde diváci lační po nostalgických odkazech. A Bumblebee je toho plný. V jádru je to vlastně jen variace na Číslo 5 žije, ale je fajn, že si to po takové době zase někdo uvědomil.. Samotný vztah hlavní hrdinky s proslulým žlutým camarem je tady budován asi nejlépe za celou značku, i když ta původní bromance mi je nakonec trošku více pochuti, tady se podařilo oba hlavní aktéry důstojně provázat.. Bumblebee pořád stojí na podobných principech jako první film série z roku 2007, což je sice dobrý projev sebereflexe, ale divák by mohl mít pocit, že něco hodně podobného už jednou viděl, a co více v daleko působivějších provedení.. Ačkoli už se toho neustálé přidávání dalších a dalších přeměňujících robotů v původních filmech dalo snadno přejíst, pořád šlo o hutnou atrakci, která je pro mě pořád více než guilty pleasure.. Bumblebee už není o tom ohromit, co má ve skutečnosti pár aut pod kapotou, a jak efektním způsobem se dokáže všechno pospojovat do něčeho tak mohutného.. A pro to všechno nakonec nejsem z filmu nějak nadšený a nevadí mi, že jsem si ho tak dlouho odkládal, když se radši a s chutí podívám na první tři filmy, kde ještě řádí Shia LaBeouf.. Je to fajn zábava, která dobře usadí diváka, donutí ho zavzpomínat na časy, kdy Transformers byly možná nejlepším filmem svojí doby, ale to je tak nějak všechno.. Chybí mi tam ta velikost, ty cool momenty a co více ty fantasticky ikonické postavy, kterých původní film měl několik a každá byla osobitá a i když nebyla úplně kladná, já je miloval. Příběh sice tentokrát není o teleportaci planet, ale je někdy tak jednoduchý a neučesaný, že je potřeba si přiznat, na jak vedlejší koleji je. Pokus to celé protnout s rodinným tématem tu byl vždycky jen se netlačilo na pilu.. Mám z Bumblebeeho silný pocit, že cílí na mladší diváky než i možná první film, kterému se tak snaží přiblížit. A to je nakonec ten největší problém, když tenhle kousek sice baví (ještě o úroveň více, když si jste schopní v tom vyzobávat ta nostalgická pomrknutí), ale drží se při zemi a v dosti rodinném hávu.. Nakonec ho prostě ten původní film poráží naprosto ve všem.. Tohle není soundtrack, ze kterého bych i o tolik let později měl takové vibrující šimrání. Nebudu vzpomínat na jediný robotí střet, kterých tu díkybohu pár je.. Nevěřím, že tohle spustilo další prodejní vlnu hraček, když kromě žlutého závoďáka tu jsou všichni maximálně tuctoví.. Je to drsné, ale za mě platí, že i tu čtyřku si pustím nakonec určitě radši a o původní trilogii ani nemluvě. Nechci aby Transformers skončili, ale jim už pomalu nic nezbývá, když sami sebe překonat už nemohou a dokud nenechají sérii delší chvíli odpočívat, pořád budou narážet na tu vlnu zklamání z posledních filmů, což je nakonec vůči celému Bumblebeemu nefér. P.S. Bumblebee by se Spielbergově egu asi hodně líbil. 60% () (méně) (více)

Drix

Nádherně zpracované. Travis to přebral na dobrou vlnu. Dle mého málo boje, ale i tak byl příběh dobře vytvořen. Sice málo postav, no bylo jich dost, ale jen na Cybertronu, po přesunu na Zem už zbyli jen Shatter s Dropkickem, a stačili. G1 dizajny skvělé ,ale Bayformers měly lepší efekty damage. Ale i tak zde byly vidět Bay dizajny, kdyby se na tom nepodílel, chodily by tam je krychle co střílí. Za mě 78% Učitě musím jít po druhé, a doufám že film vydělá a dočkáme se pokračování sólovky Optima Prima. A pro ty co nevědí tak scénář psal jestě Bayův team, Travis Knight ho pouze z části upravil, takže pukud se vám to libilo tak to není jen zásluha režiséra Travise, ale z části Baye(proto také můžete sledovat podobné časti/ scény nebo přímo Bayoviny jako v prvním filmu). ()

Rian_witcher

Velkým plusem je odklon od obrovských chaotických bitev desítek robotů. Skvělá sympatická herečka v hlavní roli zcela zastínila hromotluka Cenu a jeho tupý vojenský výraz obličeje i herectví. Bumblebee je výborně zpracovaný a do poloviny filmu se bavíte jeho humpoláckými excesy. Určitě bych pokračoval dál tímto směrem a ustoupil od masivních bojových střetů. ()

pursuer

Pitomoučká, naivní, sentimentální rodinná slátaninka, která nikoho neurazí, ale málokoho nadchne. Zmínit podobnost s E.T. si neodpustím. Až na pár opravdu teatrálních nebo naprosto nedomyšlených scének, u kterých se člověk poblije/praští do čela/přivře oči, scénář dává smysl. To vše samozřejmě vykompenzováno digitálními a zvukovými efekty pod taktovkou ILM a supervizí Stevena Spielberga. Znovu bych na to určitě nešel a na placce si to nepořídím, ale fandům bych to na jedno zkouknutí i doporučil, už jen na spravení chuti po Bayovkách. ()

kramatos

Proč, proč všechno nové s transformerama musí podělat a obsadí jako hlavního hrdinu nesympatickou holčinu s homo trapným kamarádem s kryploidní rodinou. Proč jsou ve filmu dětinské trapné vtipy a zároveň docela nechutné vraždění, které pro děti skutečně není... Dementi, fakt... ()

Nový Transformers našli režiséra

Nový Transformers našli režiséra

27.03.2021

Studio Paramount oznámilo nový film ze světa Transformers, jenž nebude mít nic společného se sérií Michaela Baye ani spin-offem Bumblebee. Nový robotí snímek pak natočí Angel Manuel Soto (Charm City… (více)

Další Transformers našli režiséra

Další Transformers našli režiséra

17.11.2020

Po dlouhém a náročném hledání zdá se studio Paramount konečně našlo režiséra příštích Transformers. Snímku, jenž si klade za cíl restartovat celý vesmír a začít s čistým štítem, se tak nakonec ujme… (více)

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě

02.05.2020

Další Transformers na cestě?

Další Transformers na cestě?

30.01.2020

Akční blockbusterová série Transformers je na scestí, dosavadní filmovou sérii pohřbil Michael Bay posledními dvěma filmy, které zaznamenaly vůbec nejhorší kritické přijetí v rámci značky a v případě… (více)