Jednou za rok se americké ulice vždy na dvanáct nočních hodin promění v peklo. Nepracuje ani jedna ze složek záchranného systému a všechny zločiny, včetně těch nejtěžších, jsou zcela legální. Téhle brutální noci se říká Očista. Režisér James DeMonaco před rokem pozitivně šokoval nízkorozpočtovým thrillerem s „očistně" originálním nápadem, za což byla Očista po právu odměněna mimořádnými výsledky v kinech. A tak zcela přirozeně vznikla dvojka. Zvlášť když její předchůdce položil řadu znepokojivých otázek a zdaleka neodpověděl na všechny. V noc Očisty by se po ulicích pohyboval jenom sebevrah nebo člověk s neodolatelnou touhou po zabíjení. Jedním z nich je po zuby ozbrojený chlap, který chce dočasnou beztrestnost využít k tomu, aby „potrestal" opilého řidiče, jenž mu před časem přejel dítě. Nebude to mít jednoduché, protože všichni ti, kdo tuhle noc chtějí „jen" přežít, se před vypuknutím Očisty snaží maximálně zabezpečit. Manželé, kterým se krátce před jejím začátkem porouchalo auto, a oni uvízli někde na předměstí, měli v tomhle směru neskutečnou smůlu. Stejně tak matka s dcerou, které se marně pokusily proměnit svůj byt v nedobytnou tvrz. Náhoda svede tyhle čtyři bezbranné zoufalce dohromady s výše uvedeným osamělým mstitelem. Je jim jasné, že pokud mají mít aspoň nepatrnou šanci na přežití, musí se ho za každou cenu držet. Jenže on má svůj plán a v něm vyděšení a neozbrojení „civilisti" nehrají žádnou roli. Noc ale zdaleka ještě nekončí a pro všechny připravuje pár nepěkných překvapení. Zatímco první Očistu bylo možné díky jejímu zasazení do interiéru jednoho domu označit za komorní thriller, pokračování je výpravnou akcí, která nešetří napětím, brutalitou a nečekanými dějovými zvraty. (Cinemart)

nessbeal

Sorry, ale toto bol jeden veľký omyl. Prišli sme do kina s tm, že pôjdeme na iný film, ale bol vypredaný, takže toto bolo jediné čo hrali. Videné v Cinemax Nitra [31.7.2014] ()

fixaman

Po velmi průměrné (neřkuli až nezajímavé) jedničce přichází pokračování, které je lepší naprosto ve všem. Bavil jsem se od začátku až do konce. Sympatizoval jsem s postavami, byl jsem napnutý, znepokojený... Velmi příjemné překvapení :-) ()

johnymdoe

Před rokem prakticky na den nasledována jednička s rozporuplným pocitem...Zajímavý námět, ale scénář a herecký výkony kulhající na prostřední nohu. Dnes názor opačný, šité rychlou jehlou, ale jak dobře zpracováno a natočeno tak i herci paráda. Sice pár scén typu: "Kdo jsme my víme, ale proč je tu on?" ...bože, debilovi by došlo, že se jde pomstít za dítě vteřinu po tom, co říká své bejvalce ať se postará o novou rodinu. Ale to ony neví samozřejmě, ale upřímně, co se mají co starat o to kdo on je když jim zachránil život?...držet hubu a krok... Zdaleka ne tolik zvratů jako v jedničce, ale o to více akce na každém kroku. Tísnivá atmosféra je pryč, ale znechucení lidstvem a myšlenka na to, že by to tak mohlo bohžel být i v reálu je stále. Těším se snad zas za rok přesně na trojku kde už použijí zbraně úrovně 4 a vyšší. 80%. ()

warrenur

Absolutna hlupost, postradajuca akukolvek atmosferu. Nehovoriac o, do neba volajucom stupidnom chovani sa postav, ktore su tak neskutocne otravne, ze im to prezitie ani neprajete. Hoci hlavny kladas je aspon priemerny, zvysok osadenstva to pochova i za neho. Celkom fajn bol este ten kontrast spupnych prachacov uzivajucich si svoj "hunting adventure". To ostatne je derave a nedrzi po kope. Tento styl prostoducheho filmu by mal primarne bavit. Mna vsak neskutocne otravoval a iritoval. Neodporucam. ()

Snake.Charmer

Jednička se snažila aspoň budovat atmosféru. Anarchie je tak akorát k smíchu. Tvůrci zřejmě chtěli, aby byl film mnohotvárný a "originální" tak do něj po vzoru pejska a kočičky nacpali všechno, co jim přišlo pod ruku. Nic ale bohužel nedotáhli. Na Rko je to navíc dost umírněný - žádný pořádný detaily nebo sofistikovanější násilí se nekoná... Anarchii bych přirovnal k uplně blbý béčkový počítačový hře - nabíhají na vás nepřátelé, vy je vykropíte a pokračujete do další lokace, kde zkosíte další a tak dál, až se nakonec dostanete do cíle, v kterém přesně víte, co vás čeká - nebavilo by vás to ani hrát, natož se na to hodinu a půl dívat. ()

Dr.Manhattan

Oveľa, oveľa, oveľa lepšie ako jednotka. To sa snáď nedá ani porovnať. Jednoduchý príbeh, ktorý vás ale dokonale vtiahne do deja. Veľmi sympatické postavy, hlavne Frank Grillo naozaj super. Rola mu ozaj sadla. Jeho postavu som úplne žral. Ešte stále uvažujem nad štyrmi hviezdičkami. Možno v budúcnosti po ďalšom zhliadnutí jedna pribudne... ()

drozdy1

Bez toho abych rozkoukal první díl jsem se ihned vrhl na druhý díl a musím říct,že mi to ani neuškodilo,jelikož se tu pracuje s úplně jinými postavami. Má to pěknou atmosféru (ikdyž se moc nevystrašíte) a akční tempo (film se od 20 minuty vůbec nezastaví). Hodně se mi líbil nápad s bohatlíkama,kteří si zaplatili lov na lidi. Film má i sympatické herce a výtečný Frank Grillo se ukazuje jako nejvetší Badass. A brzo se kouknu i na první díl. ()

dawe787

Tak jestli si někdo myslí, že první díl byl krvavej napínák, tak to netuší jaká jízda ho čeká v druhém pokračování, proti kterému byl první díl procházkou v růžové zahradě. Prostě očista s velkým O. ()

Matli

Těžko se to s jedničkou srovnává, ta byla originální, ale zase trošku jednoduchá. Dvojka mě ale bavila méně, na druhou stranu to mělo i nějakou zápletku a ne jednu, což je velké plus. Každopádně tam je hodně chyb a na to jsem alergickej, ono vlastně celá očista je trošku nelogická, když nad tím člověk zapřemýšlí. 43% ()

Chundys

Musí se to brát s nadsázkou, ale rozhodně lepší jak jednička, což se moc často u pokračování nestává!!! ()

Bozvav

.Zajímavější vizuál než u jedničky, děj slušně odsýpal, ale chyběla tomu atmosféra. Za mne 3 a půl hvěždy. ()

Eratashi

Obyčejná bitka. Žádné poslání filmu, což by se od něho očekávalo. Když už jsme se tedy probojovali do druhého dílu. Rok všichni vědí o tomto dni, a stejně se "ti hodní" na něj nevyzbrojí. Logiku tu však už ani nehledám. Co je podstatné, že totálně pohřbil filmový nápad. Místo aby pojal film jako "chléb a hry", tak celý upadne do zapomnění během několik málo měsíců...týdnů...u některých nepřežil v myšlenkách ani dny. Chce-li se divák dívat na obyčejné pouliční bitky, nechť si pustí večerní zprávy. Na to nemusí mít vymyšlený příběh. ()

aliaska

Pri tejto časti....som si aj na konci poplakala a keby sa toto malo ozaj niekedy stat...tak osobne by som všetkých boháčov rozstrieľala s dajakou sniperkou😀😀😀😀😀😀 ()

Aurus

Za mě o hodně lepší než první díl, dal bych i čtyři hvězdy ale ten konec byl docela špatný jako už když mluvil o pomstě tak sem věděl že to neudělá ale pořád sem tak trochu doufal že to udělá ale neudělal což mě docela dost nasralo. Příběh je dobrý a i samozřejmě lepší než v prvním díle, postavy jsou sice sympatičtější ale fakt jediná dobrá a sympatická postava je ten týpek co se chce pomstít. Hudba je dobrá, atmosféru tento film má docela dobrou, napětí je zde asi jenom dvakrát, vraždy jsou lepší než v prvním díle ale pořád nic brutálního zde není, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je dobrá. No první díl je prostě podprůměrný hororový film ale druhý díl už je skoro hodně dobrý horor ale jak říkám ten konec to posral. Za mě 6,5/10. Jsem zvědav na další díl ()

Hapretor

Na větším prostoru, narozdíl od jedničky, se hutná atmosféra více rozložila a výsledek není tak našláplý. V jedničce na mne o dost více zapůsobila atmosféra, myšlenka a herecké výkony. Byla i více hororová, napínavá, méně předvídatelná. To o dvojce říci nemůžu. Frank Grillo má bezpochyby look badass motherfuckera, který se nebojí ničeho a nikoho, ale jako herec za moc nestojí. Jeho výlevy lítosti nad smrtí syna mě spíše nutily se smát než s ním soucítit. Navíc dvojice, která se ukázala v traileru, nakonec ve filmu byla jen do počtu. Představoval jsem si, že právě oni budou hlavní obětí a po celý děj filmu budou zoufale unikat od spárů smrti v podání všudy přítomných hovad toužících po zabíjení. To se nestalo. Jednička byla v takovém duchu, a proto se mi líbila víc. Atmosféra na úkor větší akce. Zároveň další rozvíjení a vysvětlování přesahu "Očisty" mi přišlo zbytečné. V jedničce, v závěru, byl hezky ponechán prostor pro diváka, aby si domyslel efekt a systém "Očisty". V některých filmech je toto na škodu, ale tady mi to právě sedlo a jen jsem to docenil - měl jsem chvíli o čem přemýšlet - přesto, že nešlo o filozofický dokument o bytí člověka na Zemi. ()

FilmWave

Tentokrát je to spíš "Útěk z New Yorku". Horší než jednička, ale pořád ok. Parádní scéna "u kámošky na návštěvě"... ()

owwidius

Technicky pekne, ale scenarsiticky (neprekvapivo) slabota. Jednotka bola zaujimava dost originalnym nametom. Dvojka z neho cerpa a snazi sa priniest viac pozadia, ale podla mna dost plytko a neoriginalne. Dej je tiez slabota, napatie z jednotky je prec, je to cisto len urban survival. K tomu sa to snazi byt kritika US spolocnosti (zbrane, nasilie, atd), ale imho tiez taka velmi priehladna, okata a hlavne slaba. "Aukcia" totalny prepadak. Konanie postav takisto hlupe a samoucelne, skoda reci, ukazkovych momentov kopa.. Jedine plus je tusim len ten zaujimavy vizual. [#43/2014] ()

Heroine

Podle mně rozhodně lepší než první díl. Frank Grillo je dost v pohodě, navíc je očista z pohledu z venku mnohem zajímavější, než z obýváku jedné nesympatické rodinky... Sice se tu objeví protest typu "skončíme tohle vraždění, povraždíme je!"... Ale aspoň je tu víc úhlů pohledu. ()

Raziel_cz

Po druhém zhlédnutí, kdy už mi bylo jasné, že DeMonaco natočil jedničku, jenom aby mohl zafinancovat tohle, spokojenost. Scénář drží pohromadě, umí budovat napětí (hlavně začátek, který nenásilně představí všechno, co uvidíte v akci, je super), události na sebe víceméně logicky navazují a ty dvě deus ex machiny jsem jakože neviděl, protože Frank Grillo (proč nehraje Punishera?!) je to nejlepší, co se akčnímu filmu stalo od Liama Neesona. A jo, beru to spíš než cokoliv jiného jako akční film, protože to přináší závan velkých akčňáků, které už se dneska netočí. Bitky a přestřelky jsou skvěle zrežírované (i když na Hawkovu sekvenci s brokovnicí z jedničky nemá žádná) a brutální, záporáci pitoreskní a hrdinové... no, s výjimkou Grilla trochu otravní. Trochu zamrzí, že snímek jde sám proti sobě, když divák chce vidět Očistu a mravokárné charaktery mu neustále předhazují, že "Očista je špatná, áno", ale občas jim Grillo zavře hubu a pak je všechno fajn. Nechte DeMonaca natočit remake Útěku z New Yorku. ()

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie