poster

Ztracen v La Mancha

 • Velká Británie

  Lost In La Mancha

 • Slovensko

  Stratený v La Mancha

Dokumentární

Velká Británie / USA, 2002, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  ****

  Samotná existence tohoto filmu je smutná záležitost a stejně smutně působí i výsledek, zvlášť pro ty, co mají rádi filmy Terryho Gilliama. Ten se sice dlouho snaží vtipkovat a udržovat dobrou náladu a optimismus, ale když ho pak vydíte sedět na své židličce s hlavou v dlaních, je vám skoro do breku. Po deseti letech příprav svého vysněného projektu je to totiž čirá filmařova noční můra. Z těch pár natočených záběrů je patrné, jak skvělý film mohl vzniknout. Dvojice režisérů je zkušená na poli filmů o filmu, tady ale při roztahování na celovečerní formát použila i nějakou tu vatu. Doufám, že podobný film už nikdy neuvidím.(24.11.2004)

 • M.I.K.E.
  ****

  Odhodlání a vůle neúnavnému Terry Gilliamovi nescházelo. Skvěle připravený štáb, peníze a herci také ne. Tak kde je problém ? Asi tam, když si vyrazíte točit někam do Španělska a začnou vám při natáčení létat nad hlavou stíhačky, až to přejde začne vám lít jako z konve, pak najdenou vám proud vody unáší kamery a všechno náčení. A když se se vším poperete zjistíte, že vám jeden z hlavních herců onemocní a doktůrci vám poví, že pár týdnů se musíte bez něj obejít ..atd. Prostě není štěstí, není film...(15.4.2007)

 • gogos
  ****

  Jako zase jednou opravdu hustej dokument. Sice mi to moc vtipny neprislo, spise megasmutny, ale i to se ve filmu stava. Kazdopadne je to vynikajici pohled na to, jak muze dopadnout nataceni velkofilmu....Jinak ten nataceci pribeh je hodne podobnej Apokalypse Now, ta se ale nakonec i po obrovskych potizich stejne dotocila...(13.4.2007)

 • Gary
  ****

  Kéž by všechny dokumenty o filmu byly tak zábavné. Tenhle byl ale ještě ke všemu i trochu smutný. Gilliam to skvěle rozjel, sehnal vynikající herce, udělal pár kamerových zkoušek a dokonce i natočil kus filmu. No, možná to bylo prokletí. Ale film to mohl být vážně dobrý. Sledujeme Gilliama, jak obvolává agenty, kontroluje kulisy a pomáhá i navrhovat kostými. To nadšení k látce se postupně mění ve smutek a většina lidí bude asi s Terrym soucítit.(27.9.2004)

 • Molir
  ****

  Terry Gilliam je reziser, ktereho si opravdu vazim a nesmirne obdivuji jeho bohatou (a mezi (nejen) dnesnimi filmari jedinecnou) fantazii. A sledovat, jak se mu rozpada pod rukami jeho zivotni sen, je opravdu hodne smutne. Jak postupne prechazi od nadseni (film si "predpripravoval" zhruba 10 let) pres nastvani az k naproste rezignaci. A pritom i z tech par natocenych minut je jasne, ze "Muz, ktery zabil Dona Quijota" mohl byt jeho nejlepsi film.(4.5.2004)

 • - Před oficiální českou premiérou proběhla premiéra na Karlovarském IFF 5. července 2002. (Varan)

 • - Cenné záběry z natáčení nikdy nevzniklého filmu jsou původem pořízeny kvůli připravovanému filmu o filmu. Když nakonec film nevznikl, tak tyto záběry byly použity jako základ tohoto dokumentu. (Dromedár)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 11. února 2002 na Berlínském FF. (Varan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace