Slow West

Šestnáctiletý Jay přicestoval ze Skotska do amerického Colorada 19. století, aby pátral po ženě, kterou miluje. Evropskému zelenáčovi dělá společnost nájemný zabiják Silas, který souhlasil, že ho za úplatu na cestě ochrání. Divoký západ však není místo, kde by věci vycházely přesně podle plánu, a tak Jay zažije během svého putování celou řadu zvratů v nekompromisním duchu tohoto vysoce autorského westernu. (AČFK)

D.Moore

Trochu coenovské (v kratším vydání by se Slow West pěkně hodil do Balady o Busteru Scruggsovi), trochu jarmuschovské (mám na mysli samozřejmě Mrtvého muže), příjemně krátké a krásně atmosférické vyprávění vcelku prostého příběhu, což pro mě ale není vada. Postavu Michaela Fassbendera by před nějakými čtyřiceti až padesáti lety hrál Clint Eastwood. ()

Spooner

Nebýt malinko nepovedené závěrečné přestřelky, která mohla být v mnoha ohledech drsnější, osudovější a nářezovější, byla by to naprostá spokojenost. Jinak nám totiž režijní debutant (!!) Maclean servíruje až překvapivě sebejistou atmosférickou a správně pomalou jízdu, plnou drsných ksichtů a výborného Fassbendera, jenž by mohl charisma rozdávat lopatou. Škoda, že podobných westernových kousků vzniká tak málo. ()

Davies182

Zachmuřený obličeje určitejch herců jsou jednoduše stvořený k tomu, aby se čas od času ukázaly v drsnejch westernech, a prozíraví agenti těchhle hvězd to naštěstí moc dobře věděj. Byla by škoda, kdyby jednou podobný žánrovky zcela vymizely: nic podobně chlapácky drsnýho a krvavě osudovýho se totiž v jinejch než právě v kulisách z Divokýho západu natočit nedá. Hodně povedenej dobrodružnej trip. ()

gogo76

Moje očakávania boli asi prehnané, ale som rád za každý kúsok z tohto žánru. V niektorých momentoch je film správne špinavý, drsný a atmosferický a v niektorých akoby sa hľadal a nevedel ako sa vlastne prezentovať. Po hereckej stránke niet čo vytknúť, príbeh však mohol byť o čosi komlikovanejší. Už keď sa režisér rozhodol netrápiť naše mozgy a príbeh nekomplikovať, tak pochválim aspoň stopáž 84 minút, ktorá je pre tento film tak akurát. Záver možno pre niekoho zbytočne krutý, ale i taký je život. Na film som sa fakt tešil, ale čakal som niečo silnejšie. 60%. ()

pepo

Nenapadna festivalovka, ktoru taha hore hlavne skvely zaver, wtf scena s indianmi a uz tradicne vyborny Fassbender. 7/10 ()

Xmilden

Vidět Fassbendera ve westernu pro mě mohl být svým způsobem vlastně sen. Jenže tohle je hodně zvláštní western, hodně se těším na nových Sedm Statečných a hlavně na novinku Quentina Tarantina. Tady jistý John Maclean nabízí příběh o klukovi, kterému vlastně nedošlo že jej jeho vysněná vůbec nechce. Průvodce mu činí právě Fassy. Závěrečná přestřelka u mě byla jasnou podmínkou, abych filmu udělil minimálně 3 hvězdy. Nic víc si v mých očích nezaslouží. Stopáž rozumná, ale pravděpodobně si film nebudu mít potřebu nikdy více pustit, protože toho pro mě zase tolik nenabízí. 60% ()

darkrobyk

Klasické americké westerny až tak nemusím, ale tohle byla paráda. Mnohem blíže to má k italským a španělským westernům 60. a 70. let a ty já zase můžu. Vizuálně krásné putování za láskou, které má přídech tragédie v momentě, kdy v jednom z flashbacků nazve Rose Jaye Romeem. Kdo by tedy čekal tradiční kovbojku, bude dozajista zklamán, jelikož tenhle nadžánrový příběh jí není. Přesto dojde na Indiány, šípy i nemilosrdnou střelbu. Jedna z působivých scén se odehraje v obchodě kdesi na vystrkově vprostřed prérie a hor. Možná bych uvítal delší zdržení v lese duchů, který nabízel tajemno, ale zase stopáž byla sympatická. Film ocení spíše menšinoví diváci. Snové, poetické a smrtící. ()

Fiftis

Čo človek čaká od westernu. Drsných chlapcov so smradľavým dychom, akčné prestrelky v prašnom prostredí a honbu za cudzími dolármi. To všetko v Slow West figuruje. Amerika roku 1870. Cesta hlavných postav, ktoré k seba veľmi pasujú Jaya a Silasa na Západ bude tak, ako naznačuje už názov, naozaj pomalá. Rozhodne však nie nudná. Občas bude nutné niekoho zastreliť, inokedy sa s niekým opiť či pobratať nad večernou vatrou. Režisér John Maclean tu strieda humor, rozmarnú mystiku, filozofické úvahy a ohňostroje násilia. Bude sa na to krásne pozerať. A keď vám neprekáža trochu toho „mlátenia filozofickej slamy“, nájdete v scenári aj pár podnetov na úvahy, ktoré rámec zábavnej žánrovky slušne presahujú. Samozrejme, ako hádam každý novodobý western, aj Slow West okato odkazuje na všemožné klišé a zákonitosti vlastného žánru, čo diváka môže aj nemusí baviť. Napriek grandióznemu finále a slušnej výprave (nemožno neoceniť krásne novozélandské exteriéry) treba tiež vyzdvihnúť, že film nie je žiadnym trápnym pokusom o kultové veľdielo. Práve naopak, možno aj vďaka ľahko pozerateľnej 84 minútovej stopáži je skôr sympaticky skromnou jednohubkou na pomedzí artu a žánru. Ja ako milovník a znalec Westernu však nemôžem dať tomuto dielu plný počet, ako som tomu dal napríklad pri nejakej Eastwoodovke. ()

filmfanouch

Velký WTF. I tak bych v kostce mohl shrnout tenhle snímek. Film příjemně připomíná Tarantinovky nebo Coenovky ale občas se objeví i scény které divák nedokáže pochopit, věci které nepříjemně šokují ale i občas i nějaký ten pěkný zvrat. Prostě taková průměrná Tarantinovka bez Tarantina. ()

Jhershaw

Film, který dodá, co název slibuje. Pomalý příběh z divokého západu, který spíš než na přestřelky a na padouchy se soustředí na sbližování dvou protikladných hrdinů a na jejich putování působivou krajinou. Pokud atmosférické filmy, tak takhle krátké, děkuji. ()

Disk

Podobně jako Síla psa (ve které taktéž hraje Kodi Smit-McPhee) je Slow West výborný antiwestern s nádhernou novozélandskou přírodou, parádní hudbou Jeda Kurzela a výbornými hereckými výkony jak Kodiho, tak Michaela Fassbendera. Celá druhá polovina má tak velké napětí, že ani nedýcháte, jak to vlastně dopadne. Skvělý film. ()

dzej dzej

Fascinující revize westernového žánru očima Evropana (hrdina Jay přichází za oceán hledat lásku, režisér John přichází za oceán hledat vavříny), romaticko-realistická dvojice ústředních hrdinů, explozivní černý humor, beautiful scenérie (točeno na Novém Zélandu), nekontrolované výtrysky ultranásilí, grandiózní finále. Fassy dává, western žije a SW je práce čistá jak lilium. WANTED! a jedna z top žánrovek letošního roku... ()

Anderton

Spočiatku ma to nebavilo a mix kvázi komédie a westernu mi pripadal silený. Potom som sa samovoľne začal zabávať a pri záverečnej prestrelke skoro ani nedýchal. Dnes ťažko natočiť pravoverný western, ten by nikoho nezaujal a Maclean prišiel na spôsob, ako tento problém rozlúsknuť. Samozrejme si to nevystačí bez brutálneho a politicky nekorektného násilia, postmoderný charakter filmu však nie je nijak extra vyzdvihovaný (ako to trochu nešťastne urobil QT). Slow west je western, kde sa budete medzi sebou hádať, ktorá scénka bola najvtipnejšia, alebo napríklad či jedna vražda už nebola za čiarou. Podľa mňa bola a najvtipnejšia scénka je eliminácia indiánov pomocou prádla, ono sa sem totiž zaplietla aj nemá groteska... ()

boshke

No, po příběhové stránce celkem hámotina, finále je úplný bizár, ale je to krátké, nekonvenční a slušně obsazené #fassbenderrulezz... 70% ()

DwayneJohnson

Tuctový příběh, v netuctovém provedení. Jen pár ohlédnutí do minulosti a pak už jen předem daný, jasný děj, který směřuje k nezadržitelnému konci. V rámci žánru rozhodně nadprůměr, který mi spolu s kamerou a Michaelem, v možná nezvyklé roli stačí k mojí dnešní, čtyřkové spokojenosti. Ve srovnání s nedávno viděným Salvation, westernový vítěz po všech stránkách. ()

predators odpad!

"Pomalý západ?!" Chápete to? Být na západě pomalý znamená být mrtvý. A taky, že jo...Slow West. Tak filmu ten název sedí jak ušitý, je vážně pomalý, utahaný a nudný. Pravděpodobně díky art stylu, no, já bych se bez něj obešel. Stupidní příběh, který je završen jakoby akční přestřelkou a ještě stupidnějším koncem. Ztráta času! 10% ()

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět