Paddington není jen tak obyčejný medvídek. Pochází z nejtemnějšího Peru, nosí červený klobouček a víc než cokoliv jiného miluje marmeládové sendviče. Když zemětřesení zničí jeho domov, pošle ho teta Lucy do Londýna, aby zde našel novou rodinu. Sám a opuštěný na paddingtonském nádraží pomalu zjišťuje, že život ve velkoměstě není úplně takový, jak si ho představoval. Naštěstí ale potká rodinu Brownových, která se ho ujme i přes kategorický nesouhlas tatínka Browna - typického, spořádaného a trochu i nudného Brita. K jeho zděšení, kdekoliv se medvídek objeví, začnou se dít neuvěřitelné věci. Svými ztřeštěnými nápady často převrátí celý dům vzhůru nohama a způsobí neskonalý chaos. Svým úsměvěm a dobrým srdcem si však nakonec získá srdce celé rodiny a vše se v dobré obrací... avšak jen do okamžiku, kdy si ho všimne zákeřná ředitelka místního muzea, která z něj chce udělat vycpaný exponát... (A-Company CZ)

Aniki

Neni jediný důvod, nedat tomuto počinu určenému především dětem, plný počet bodů, zvlášť, pokud se u toho od začátku až do samotného závěru baví i osoby dospělé. Nejprve jsem viděl dvojku a tak bylo víc než jasné, ze pokud se dostanu k dílu prvnímu, nemůžu jej ignorovat....no a vyplatilo se. Scéna s izolepou byla sice od začátku průhledná úplně stejně, jako izolepa samotná, ale učůrával jsem u ní smíchy a že tam takových momentů bylo nevídaně. ()

megajalec

Príjejmný rodinný príbeh o jednom zo symbolov anglických detí, mimochodom veľmi milý zvierací hlavný hrdina, ktorému odpustíte aj vytopenie bytu. Príbeh tiež celkom fajn, ale je vidno, že cieľovou skupinou sú deti (tie z Britských ostrovov primárne). ()

PTomA

Ok, podlehl jsem tomu filmu na druhý pokus. S rodinou je to najednou úplně jiný a nechytám se každý krávoviny. Paddington je skvělej rodinnej film, kterýmu snad chybí jen lepší záporák (ve dvojce má být Hugh Grant tak očekávám 100% hodnocení). Vtipnější film jsem neviděl snad od rewatche prvního Borata. ()

easer07

Velice povedená rodinná komedie s obrovskou dávkou humoru. Taky máme doma takového malého medvídka podobný Paddingtonovi. Dal bych čtyři, ale chci, aby hodnocení zčervenalo a navíc takovéhle pěkné komedie se nevidí tak často. ()

LencaN

Získal si moji bezmeznou sympatii. Možná chvílemi dětský, ale je to postavička právě pro děti, takže to je spíš nutnost. Nejvíc mi brnkla na notu ta atmosféra Británie, ach. Každou chvíli jsem čekala, kde se alespoň na chvilku mihne Harry Potter :) krásné teplé barvy, útulné a přívětivé. Stejně tak herecké obsazení bylo velice sympatické, především rodiče a záporačka Nicole byla taky trefná. Moc jsem se na Paddingtona těšila a nezklamal mě ani trochu. Animace byla skutečně reálná, huňatý kožíšek, přesně jako živý méďa. Vtípky byly sice některé jednodušší, ale Paddington to všechno vyvažoval svojí roztomilostí a těch velmi vydařených vtipů tam bylo také dostatečné množství. Nejlepší bylo zapojování Paddingtona do civilizovaného světa - viz kavárna nebo koupelna. Příběh byl trochu přímočarý, ale není to na škodu, alespoň můžete vypnout svoje mozkové závity a nechat se unášet srandovními příhodami jednoho chlupáče, které mají i dojemnou a vážnější stránku, která se projevuje na "rodinném stromě" za schody. A nejvíc mě zaujalo nahlédnutí do domu Brownových jako do domečku panenek... takové hravé představení rodiny. ()

MorraEddie

Paddington je film určený čistě pro nejmenší. Tomu odpovídá příběh a humor . Bohužel mi to pro tentokrát vůbec nesedlo. Příběh medvěda,který cestuje do Londýna a hledá novou rodinu byl pro mě prostě až moc velký úlet přes který jsem se nemohl celý film přenést. ()

Jandovka

To bylo ovšem žalostné. Neoriginální příběh, naprosto příšerné dialogy plné frází a kýče ("not so fast" by mělo být oficiálně vyřazeno ze slovníku všech padouchů, vážně, už je to děsně starýýýýýý), hlavní záporačka byla až neuvěřitelně špatně udělaná (Nicole, kam si to klesla), a vlastně i Paddington sám o sobě mi většinu času lezl na nervy. 2 hvězdičky za hudbu. ()

Richi007

Podle traileru a chvály jsem od toho čekal víc. Bohužel se nekonalo. Klasická klišé zápletka a dějová línie. A já blbec doufal, že Britové mají lepší tvorbu jak Američani. Ne! I ti jedou podle předem předepsaných dějových skript, aby se to lidem líbilo a uchlácholili diváckou blaženost tím hezkým, co chtějí vidět vždycky. Ale já chci vidět víc! Chci něco nového! Tohle už jsme viděli milionkrát. Doufal jsem v něco jiného, ale všechno se dalo tak čekat. ()

Marcoman1972

Neuvěřitelně milý medvídek s hlasem Bena Whishawa a bezchybnou angličtinou musí okouzlit asi každého. Skvělí jsou i dospěláci, tatínkem počínaje a sousedem Currym (nebo Barrym?) konče. Už teď vím, že tenhle film se mi jen tak neomrzí. ()

Nerdvana

Podlézavý rodinný film... Patetičnost z něj přímo odkapává. Hezoučký medvídek s marmeládovou mánií má zachránit to, jak to naprosto postrádá logiku a některé záběry navíc nápadně připomínají styl Wese Andersona, ovšem s totálně vykuchaným humorem, aby se tak zavděčil i naprostým retardům? ()

FOndra

Milé, příjemné, vtipné. Skoro jsem dal tři hvězdy za druhou polovinu, která je slabší než ta první ...69% ()

Ace.A.T.L.

Úžasnej počin :) Skvělá rodinná komedie a se vším všudy, co k tomu patří. Rozhodně chytne za srdce. Za mě skálopevných 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

mr.twizta

Az jsem si dostal chut pustit neco s Julie Andrews, Paddington me dostal kombinaci ultrabritskeho a staromilsky rodinneho. Jede se podle obvykle sablonky, ale s paradnimi herci a velmi vkusnym humorem. Tenhle peruansky sympatak patri do kazde rodiny! ()

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

20.10.2016

Willy Wonka začal svoji pouť v roce 1964 v románu Karlík a továrna na čokoládu od Roalda Dahla. První filmová adaptace přišla v roce 1971 a proslavila nedávno zesnulého Genea Wildera, druhá se… (více)