Paddington není jen tak obyčejný medvídek. Pochází z nejtemnějšího Peru, nosí červený klobouček a víc než cokoliv jiného miluje marmeládové sendviče. Když zemětřesení zničí jeho domov, pošle ho teta Lucy do Londýna, aby zde našel novou rodinu. Sám a opuštěný na paddingtonském nádraží pomalu zjišťuje, že život ve velkoměstě není úplně takový, jak si ho představoval. Naštěstí ale potká rodinu Brownových, která se ho ujme i přes kategorický nesouhlas tatínka Browna - typického, spořádaného a trochu i nudného Brita. K jeho zděšení, kdekoliv se medvídek objeví, začnou se dít neuvěřitelné věci. Svými ztřeštěnými nápady často převrátí celý dům vzhůru nohama a způsobí neskonalý chaos. Svým úsměvěm a dobrým srdcem si však nakonec získá srdce celé rodiny a vše se v dobré obrací... avšak jen do okamžiku, kdy si ho všimne zákeřná ředitelka místního muzea, která z něj chce udělat vycpaný exponát... (A-Company CZ)

noelcoward73

První dojmy (viděno v kině s dabingem): výborná režie, kamera, speciální efekty, střih... Po zhlédnutí traileru jsem se rozhodl na komedii zajít do kina. Paddington je dobře natočený komický film se zdařilým scénářem i hereckými výkony. Neubráním se srovnání s komedií Myšák Stuart Little. Paddington mi přišel více komický s nevšedními nápady. ()

Matli

Nevtipné, rodinné, bez nějakého výrazného nápadu. Už i ten Krteček má víc šťávy. Hvězdička navíc za hodně dobře animovanýho medvěda. 34% ()

kamigava

Roztomilý medvídek Paddington, u kterého jsem se i příjemně bavil. Nicole Kidman jako záporačka mi byla silně nesympatická kvůli experimentům na zvířatech, ale jako James Bond v ženském podání jí to slušelo. Konec trochu ztrácí dech, ale podprůměrný Paddigton podle mě není. ()

Endavour

Neškodný a milý rodinný film o malém chlupáčovi hledajícím přístřeší v dosud nepoznaném světe člověka. Zdařilý, avšak bohužel trochu i přímočarý scénář, který byl obohacen o opravdu výjimečné speciální efekty, jež doprovázejí diváka po celou dobu filmu - i takto by se dal shrnout Paddington. Moje hodnocení činí 65%. ()

zdeny99

Pro mne je Paddington obrovským překvapením. Nic jsem nečekal a byl jsem z něj naprosto nadšený, obzvláště když se jedná o hraný rodinný film s CGI méďou. Paddington coby postavička je roztomilá, zábavná, tak jako samotný film. Také mě překvapila Nicole Kidman v roli té rajcovní čubky, co si tu svini dala na stříbrným podnose. [9926. hodnocení, 423. komentář, 74%] ()

Ydrosten

Nepamatuju si kdy jsem se naposledy tak nasmál. Asi nejlepší komedie co jsem viděl za posledních 10 let. Nicole Kidman, mě moc nezaujala. Výborná podívaná pro celou rodinu. ()

Kirman

Přiznávám, že mne trochu zaskočilo množství dětí v promítacím sále (množství větší než malé), to jen potvrzovalo, že jde o snímek rodinný (více než jsem si připouštěl). Přesto jsem si podívanou užil, protože to je příjemný film se sympatickým medvědem a tohle mají asi děti rády (vždyť i já jsem stále tak trochu malým dítětem). ()

Spaster

Je to barevná, milá až roztomilá, dojemná a celkově prostě příjemná podívaná :) Na tenhle film jsem se těšila šíleně dlouho a vůbec mě nezklamal. Celou dobu je na co se dívat (obzvlášť se mi líbí zpracování jednotlivých pokojů Brownových) a medvídka jsem nepřestala milovat ani na vteřinu. Tohle bude film na který se obrátím, když mi bude mizerně a venku bude nečas :) 100% ()

Qeo

Paddington je naše zrcadlo, všechno čím bychom chtěli být a nejsme. Vzhledem k tomu co se v Evropě děje a jaká panuje nálada (vůči přistěhovalcům), tak je to poměrně dost odvážné. Vlastně taková agitka pro přistěhovatelství. A samozřejmě takhle se dělá propagace města skrze film. Bravo Visit Britain! Nádherné autentické lokace, tklivý rodinný a vtipný příběh. Víc si netřeba přát. ()

BOURQUE

Slušný film nielen pre malých ale aj pre veľkých. Len jednu vec nedokážem pochopiť. Čo tu hľadá N. Kidman? Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

hazaba

Tohle byl pro mě v poslední době nejlepší film - smála jsem se téměř od začátku do konce. Paddington je neuvěřitelně roztomilý a celý film není jen pro děti, ale i pro dospělé. Výborně! ()

Ombak▼Penari

Naprosto ideální film na Vánoce. Není americky trapný ani zbytečně patetický a okouzlí krásnou atmosférou Londýna. Jeden z těch filmů, co jednoduše pohladí po duši a já nemám prakticky žádný důvod do snímku nějak rýt. Jako vánoční film to prostě funguje perfektně. ()

Heroine odpad!

Ne, nelíbilo se mi to. Nepřišlo mi to roztomilý, ani legrační, ani vánoční, ani nic. Příběh je prosťoučký a předvídatelný, a o nic moc obohacený už není. Na Kidmanovou je pohled trapný až nesnesitelný, zbytek filmu je zapomenutelný. ()

MickeyStuma

Malý roztomilý méďa, typická britská rodina a Londýn. To je rodinný film plný dobrodružství a zábavy pro malé i velké. Divácky úspěšný ale snad jen pro ty diváky, kteří ještě neviděli tématicky obdobné starší snímky jako např. ´101 dalmatinů´ či ´Myšák Stuart Little´. Dějová linka je totiž velice obdobná. Vlastně je převzato od každého něco. Méďa jde do rodiny jako myšák Stuart a získat se ho snaží Millicent stejně jako dalmatiny Kruela De Vil. Těžko říci co k tomu tvůrce vedlo. Že by nedostatek tvůrčích nápadů? Každopádně je snímek povedený a toho je třeba se držet. O novou postavu malého medvěda se vůbec nejedná. Už byl použit v kresleném seriálu někdy v sedmdesátých letech a tvůrci ho nyní jen oživili. ()

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

20.10.2016

Willy Wonka začal svoji pouť v roce 1964 v románu Karlík a továrna na čokoládu od Roalda Dahla. První filmová adaptace přišla v roce 1971 a proslavila nedávno zesnulého Genea Wildera, druhá se… (více)