Paddington není jen tak obyčejný medvídek. Pochází z nejtemnějšího Peru, nosí červený klobouček a víc než cokoliv jiného miluje marmeládové sendviče. Když zemětřesení zničí jeho domov, pošle ho teta Lucy do Londýna, aby zde našel novou rodinu. Sám a opuštěný na paddingtonském nádraží pomalu zjišťuje, že život ve velkoměstě není úplně takový, jak si ho představoval. Naštěstí ale potká rodinu Brownových, která se ho ujme i přes kategorický nesouhlas tatínka Browna - typického, spořádaného a trochu i nudného Brita. K jeho zděšení, kdekoliv se medvídek objeví, začnou se dít neuvěřitelné věci. Svými ztřeštěnými nápady často převrátí celý dům vzhůru nohama a způsobí neskonalý chaos. Svým úsměvěm a dobrým srdcem si však nakonec získá srdce celé rodiny a vše se v dobré obrací... avšak jen do okamžiku, kdy si ho všimne zákeřná ředitelka místního muzea, která z něj chce udělat vycpaný exponát... (A-Company CZ)

Vykuk

Odpad nedám jen pro tu roztomilost a příjemné britské pojetí, jinak je to fakt kravina na entou. Trochu míň debilní dějové zasazení a mohla to být příjemná podívaná, ale tohle nezkousnu.. jedno wtf za druhým. ()

dzberry

No. Takže rodinný film... A ačkoliv takový má být, tak mě vlastně ta jeho očekávatelná dětinskost a zkratkovitost docela dost nebavily. Když už nechám promluvit podobnou chlupatou hračku s celkem sympatickými parametry, dám si víc záležet i na logice, motivacích, vykreslení postav.. Nicole jako padouška se nepovedla takřka vůbec - její figura byla vůbec nejplošší, nejnudnější, nejméně srozumitelná... Barevná tuctovina, jednoduchost příběhu typická spíše pro dobrounockový, či spíše nedělně ranní dvaceti- či třicetiminutový animáček.. ()

Paatej

Mile? Ano. Neamericke? Ano. Rodinne? Ano. A to je tak asi vsechno. Je to proste trochu "jine" prijemne osvezeni nudneho sobotniho odpoledne. ()

BardDeLune

Milý rodíný film, který byl opravdu krásně natočený a s výborným obsazením. Celý film také zachoval ideu Londýna z knížek a není moc co dodat. Když si člověk potřebuje oddychnout, Paddington je příjemá volba. Capaldi a Julie naprosto úžasní :) ()

nK_!

Příjemný rodinný film. Bohužel ale nic víc. Některé medvědí eskapády mi přišly strašně nucené a ne tak vtipné, jak by mohly být. Hlavní záporačka docela nazajímavá a kdyby její linka ve filmu chyběla, pravděpodobně by nikdo o nic nepřišel. Klasika 101 dalmatinů se mi kdysi líbila o mnoho více :-) ()

MartinTerran

Klasická pohádková komedie, kterých se poslední dobou točí dost. V téhle je hlavní postava speciální druh medvěda, který je inteligentní a mluví lidskou řečí. Příběh asi ani netřeba zmiňovat, stále stejná otřepaná klišé. Je zde pár vtipných situací a narážek na jiné filmy, ale o nic převratného se nejedná. Mohlo to dopadnout lépe, ale také hůř. Podle mě se jedná o průměr v tomto žánru, čili 3*. Hodnocení: 56/100. ()

Emjecko

Roztomile neškodná pohádka o mluvícím medvídkovi, kterou "zabíjí" postavy namačkané do charakterových škatulek. Už po pár vteřinách strávených s kteroukoli z nich je jasné, jakou bude zastávat roli, a buďte si jistí, že se to do konce filmu nezmění. K čemu to vede? V každé další scéně poznáte už jenom podle jejího obsazení, jak se bude vyvíjet, a vzhledem k tomu, že Paddington nemá jinak moc co nabídnout, udělá to ve výsledku od začátku do konce předvídatelný příběh plný "nutných" a nudných klišé, tuctovitosti, šablonovitosti... Ale nezoufejte, jednak je to krátké, potom je to opravdu roztomilé (i když občas hloupým způsobem), pro děti vzhledem ke své jednoduchosti jako stvořené a je tam i pár scén, u kterých se zasmějí rovněž dospělí, čili proč ne. Na víc než tři hvězdičky to však rozhodně nevidím. ()

boombang

Pěkné a velmi roztomilé (jak medvídek, tak i Sally), místy andersonovsky nápadité a vtipné, leč předvídatelnost děje a hlavně celá linie s Nicole to dost kazí. ()

knihovna

Když mi syn říkal pojď se na to se mnou podívat, přiznám se moc se mi nechtělo. Snažil jsem se vymyslet si výmluvu, proč nemám čas. Ale venku sněžilo, doma se topilo, tak jsme si to pustili. V první chvíli jsem se bál, že to bude něco jako ta homokláda Pů, ale moje obavy se naštěstí nesplnily, Bylo to docela zábavný, na Kidmanku se dobře kouká i když hraje mrchu ( nebo právě proto ), vychytávek tam bylo docela dost, tož byl jsem nakonec spokojen. ()

mr.cartman

Po pár minutách jsem to chtěl vypnout, ale vydržel jsem (nic lepšího v televizi nedávali, BOHUŽEL!). Když bych teda uvažoval, že se něco takového může stát, tak absolutně nechápu, jak Londýňanům může přijít naprosto normální, že na nádraží je živý medvěd a posléze i v ulicích a naprosto nikoho to nevzrušuje a všem toto přijde na denním pořádku.Jediná scéna, která se mi líbila byla když Hugh Bonneville byl převlečen za uklízečku. To ale bohužel na celý film nestačí. Něco by mělo zůstat skutečně jen v psané formě, kdy má člověk svojí představivost a nevnucují mu to filmem. Četl jsem, že ten medvěd je něco jako náš krteček... zlatý krteček! ()

PlayEasy

Britové si jaksi uvědomili, že v poslední době jejich dětem chybí nějaká rodinná a pohodová rozprávka. A proto natočili tento jedinečný, parádní a zábavný filmeček.....a další vánoční klasika je na světě! Co se týče samotného medvídka, digitalizaci nelze co vytknout a navíc to má rodinnou message - a to my u podobných filmů rádi :) 90% ()

mac000

"Design" Paddingtona je úžasný a stejně tak britský ledový klid při setkáních s chlupáčem v rušném Londýně. Zdařená adaptace se známými herci v netypických rolích. Za rok možná skouknu "dvojku" ()

ostravak30

Hned na úvod mě překvapilo, že byl medvídek poslán pryč jen tak sám s pouhou vírou, že se ho určitě někdo ujme. Nakonec, mohl se přesunout do jiné lesnaté části Peru nebo jižní Ameriky. Každopádně nakonec mírně rozladěnou rodinu přeci jen spojil a naučil je spolu držet a vycházet a o tom to celé je především. První scénář Paula Kinga snad ani nemohl dopadnout jinak, když je slavný medvídek v Anglii tak populární. Ačkoli... Ale pravda je, že chlupatý hrdina si diváka získá celkem okamžitě svou bezprostředností, ale též laskavostí s jakou přistupuje k lidem i novým objevům. A právě v tomto duchu se nese celý film. Když se k tomu připočte ještě vtipné komediální scény i povedený scénář včetně dialogů je na kvalitní podívanou zaděláno. Nicole Kidman si zase zahrála zápornou roli, ale tady jí to sluší tak nějak víc. ()

Crybaby

Ja som vedel, že v tom určite bude nejaký háčik. Po upútavke ktorý som videl v kine, som si myslel, že toto bude jeden z najpríjemnejších zážitkov tohto roka. Nebolo tomu celkom tak. Na môj vkus to bolo príliš detské, obyčajné, čaro z traileru sa niekam pominulo, a ja som sa skoro po celý čas nudil. Očakávania boli veľké, no prišlo sklamanie, ktoré nezachránilo ani pár svetlých momentov. Tupý príbeh podčiarkol všetko čo som zmienil v riadkoch predtým. Celkovo slabší priemer, aj cez kritické hodnotenie tri hviezdy, ale čakal som oveľa, oveľa viac. ()

Jadro

Pri patričnej dávke trpezlivosti, si tento snímok získa každého člena rodiny - od najmladšieho, po najzatrpknutešieho... Toľko radosti striedanej rýchlym, no plnotučným priebehom... A tie hlášky, medvedia reč, holuby všade, nenápadná kapela a pohľad vo výťahu... Prekvapilo aj obsadenie taxíka, pripomenulo mi pár pasáží z Malej veľkej británie :D ()

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

20.10.2016

Willy Wonka začal svoji pouť v roce 1964 v románu Karlík a továrna na čokoládu od Roalda Dahla. První filmová adaptace přišla v roce 1971 a proslavila nedávno zesnulého Genea Wildera, druhá se… (více)