Paddington není jen tak obyčejný medvídek. Pochází z nejtemnějšího Peru, nosí červený klobouček a víc než cokoliv jiného miluje marmeládové sendviče. Když zemětřesení zničí jeho domov, pošle ho teta Lucy do Londýna, aby zde našel novou rodinu. Sám a opuštěný na paddingtonském nádraží pomalu zjišťuje, že život ve velkoměstě není úplně takový, jak si ho představoval. Naštěstí ale potká rodinu Brownových, která se ho ujme i přes kategorický nesouhlas tatínka Browna - typického, spořádaného a trochu i nudného Brita. K jeho zděšení, kdekoliv se medvídek objeví, začnou se dít neuvěřitelné věci. Svými ztřeštěnými nápady často převrátí celý dům vzhůru nohama a způsobí neskonalý chaos. Svým úsměvěm a dobrým srdcem si však nakonec získá srdce celé rodiny a vše se v dobré obrací... avšak jen do okamžiku, kdy si ho všimne zákeřná ředitelka místního muzea, která z něj chce udělat vycpaný exponát... (A-Company CZ)

TommyDiamond

Jak to může dopadnou, když mluvící medvídek beze jména plný falešných ideálů, kterému se lepí smůla na paty, jede z nejtemnějšího Peru do Londýna hledat novou rodinu? V tomto případě zábavně. Paddington je líbivý a okouzlující rodinný příběh ze kterého doslova srší britskost na všechny strany. Jediné co stojí za vytknutí je strohost celého příběhu..... U mě má Paddington čtyři hvězdy.... ()

Gromit

Po shlédnutí Paddingtona pro mě Méďa ztratil část svého kouzla. Britové totiž dokázali, že to jde i bez vulgarit! Paddington je film nejen neuvěřitelně roztomilý, ale také příjemně starosvětský a univerzálně přístupný. Bavit se u něj budou bavit jak děti, tak dospělí. A to i přesto, že je děj poměrně předvídatelný a z hlavního záporáka (v neodolatelném podání Nicole Kidmanové) rozhodně nejde strach. Nezbývá než doufat, že nezůstane jen u jednoho filmu a že se Paddington dříve či později vrátí. Celovečerní formát mu totiž náramně sluší! ()

jadran90

Není to Méďa ani medvídek Pú, zato má ale pod čepcem. Milá rodinná komedie s jednoduchým příběhem. Amíci by něco tak rafinovaného a dojemného nikdy nenatočili. Líbilo se mi množství kreativních nápadů, které ozvláštňovaly příběh. Chvilkami už to byla trošku groteska, ale zasmál jsem se. Na druhou stranu, přítomnost Nicole Kidman je zbytečná. Mnohem víc času bych věnoval vztahu mluvící medvěd - rodina. To mi na tento typ filmu přišlo hodně odfláknuté. ()

dkas

Slabší tři hvězdy. Sem tam taková milá narážka, ale celkově spíše nuda. Děti to jistě ocení více, ale jako rodinný film celkem funguje. ()

ForGump

Krásný, ale skutečně moc krásný rodinný film, který již od samotného začátku v pralese v Peru, má své kouzlo, které mu vydrží až do konce. Film, kde se střídá smutno s radostí, je plný anglického humoru, vtipných nápadů a k tomu Nicole Kidman jako Beruška ve variaci na Mission Impossible. Medvídek Paddington se povedl a je roztomilý. Potom se také přidal kvalitní český dabing. To všechno vyústilo v nečekaně příjemný zážitek, který mi v tomto žánru filmu tak moc chybí. A přísahám bude se líbit i dospělým. ()

Scraffy

Veľmi pekná anglická rozprávka pre deti. Paul King sa tu vyhral. Herci sú tiež skvelý a vizuál je proste wau. Najlepšie scény tu sú, keď sa kamera priblíži na hračkársky dom a v ňom sú určité izby s hlavnými postavami. Veľmi pekná rozprávka. ()

Shitonit

Výbornej plyšák, já ho chci a chci a chci ho moc! Chci ho líbat, vášnivě mačkat, chci se s ním honit,... Pady mě dostal, rozbrečel smíchy tím nevinným pohledem, vrátil mě do dob, kdy jsem podobný příběhy skutečně prožíval, a vůbec. To se musí líbit snad každýmu. A komu se to nelíbí, tomu Paddyngton natrhne kakáč jako tý blonďatý čubce. ()

Mkartaylas56

Pokud hledáte nějakou rodinnou komedii, která je sice z většiny mířena na děti, ale pobaví i starší, tak Paddington je pro vás to pravé. Kromě komediální stránky je tu i stránka dramatická a lehce emoční, čímž chci říct, že se nejedná pouze o přiblblou splácaninu všeho možného, za účelem pobavit za každou cenu. Pro mě je tento snímek milým překvapením. 80% ()

hazdrova

Rozprávkový film o medveďovi, ktorý dobil Londýn. Film má neohrané vtípky a je celý taký milý. Naviac ma zaujalo, že medveď vôbec nemá také veľké oči ako mávajú iné rozprávkové postavičky, aby sa docielila ich rozkošknosť a napriek tomu vyvoláva dojem rozkošnosti svojimi činmi. :) 4,3* ()

Duke90

Úžasný animák s bezchybně zpracovaným méďou jehož dojemný příběh vás spolehlivě chytne za srdce, ale také vás i on spolehlivě rozesměje. Děj mě vtáhl prakticky od prvních minut v džungli až po konec. Ani chviličku jsem se nenudil a naprosto propadl té kouzelné atmosféře, kterou ještě umocňoval pohled na různé lokace z Londýnského prostředí. Jakožto nejkvalitnějšího (nedigitálního) herce bych vyzdvihl Hugh Bonnevillea, z něhož britskost jen srší! Ty nejlepší vtípky jsou napěchované do první poloviny filmu, ale to už tak bohužel bývá... Tuhle anglánnskou marmeládku bych označil tedy jako velmi dobrou s náběhem na výbornou, tudíž 4,5*.... ()

joelly01

MiniMe Paddingtona miluje, ja jako ani ne, nema to na me proste ten patricny efekt. Ale uz jsem ten film prezila minimalne 5x a oci mi to nevypalilo... ()

Steggles

Kdyby byl Paddington bernardýn a nemluvil, tak koukáte na 22 let starého Beethovena. :) Na druhou stranu je nutné říct, že film zbytečně netlačí na pilu a neždímá emoce. Stává se tak snesitelnou a celkem příjemnou podívanou. ()

Zolky

Príjemná rodinná záležitosť s milým medvedíkom a vizuálne výbornou prepracovanosťou, miestami vtipné, ale aj dojemné. No a Nicole Kidman je vážne sexi mrcha :) Po zhliadnutí filmu som bol spokojný, ale nie je to úplne môj obľúbený žáner. Tak ako som do kina prišiel, tak som aj odišiel a viac som nad príbehom nerozmýšľal. ()

brzozin

Tak takto si představuji dokonalý oddychový rodinný film pro všechny generace. Britský humor, který zbožňuji, z toho doslova kape. Dokonalá sonda do dnešní průměrné britské rodiny, která má na návštěvě nezvaného hosta. Nejlepší scény: honička zloděje na ulici, v budce před Buckinghamským palácem a samozřejmě koupelna....No ovšem Nicole Kidman je naprosto jedinečná. Víc k tomu není co dodávat. Fakt si nepamatuji, kdy jsem z kina odcházel tak spokojený a s ratolestí tak nadšenou, jako tentokrát. ()

tartan

Dokonalý rodinný film? Paddington! Medveďa a marmeládu do každej rodiny!... No dobre, marmeláda by pre začiatok stačila ;-) ()

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

20.10.2016

Willy Wonka začal svoji pouť v roce 1964 v románu Karlík a továrna na čokoládu od Roalda Dahla. První filmová adaptace přišla v roce 1971 a proslavila nedávno zesnulého Genea Wildera, druhá se… (více)