maseer2

z originální podívané plné sprostého, kontroverzního humoru, kterou slibovaly trailery, se vyklubal naprosto neškodný počin, jemuž se za těch 90 minut krom pár trefných přisprostlých vtípků nepodaří vybočit z kolejí tuctového animáku.. velké zklamání.. 2* ()

MoiJe

Par ha-ha momentov. Ani inak to nie je nuda, ale i na mna to niekde bolo cez hranu a niekde to proste len nebolo vtipne. Ako jednorazovka dobre. ()

Ouwen

Nebejt South Park syndromu (že si samotnej párek uvědomí, jaké dělal chyby a začne morálně poučovat), asi bych šel na full house. Taky mi začátek přišel nevýraznej. Naštěstí to nabere tempo a hlavně ze samotného akčního a potom naprosto úchylného finále se mi postavil párek - plno nápadů, skvělá animace a nápaditá režie. Klystýr se svejma hláškama mě dostával do kolen a z celého filmu mě bavil nejvíc. Plno trefnejch dvojsmyslů! Na Žvejku v pojízdném křesle nikdy nezapomenu. Kdyby to byla nonstop úchylná čurákovina bez pointy, bylo by to lepší. Vizuál mi přišel chabej. Ale jinač za ty prachy mi přišlo, že nápady byly vyždímané do úplnosti. Sledovat toaleťák byla prdel! Doporučuje osm párků z deseti. ()

JohnCZ

Trailery byly boží. Nápadité, vtipné a tvůrci tradičně vystříleli veškeré nápady právě v nich. Zbytek filmu je totiž jen jedno velké hluché místo, které trochu zachraňuje až správně úchylný závěr a odkaz na jednu moji seriálovou srdcovku. Potenciál animáku absolutně nevyužit a když už i mě, jakožto diváka napadají věci, které by ve filmu mohly být vtipně zpracované a ony tam nejsou, je někde něco špatně. Slabé 2*, ()

prsvl

Hodně sprostý animák, který je krom toho v podstatě klasický předvídatelný rodinný film a tak trochu nudí. ()

corpsy

Zdá sa, že už aj americký tvorcovia potrebujú prísť s akousi zmenou a Rkové komédie pretaviť v niečo originálnejšie. A na čo prišli? Natočili presne to isté, s tým rozdielom že sa herci zhmotnili v potraviny. A opäť sa len fakuje, fuckuje a ináč nemorálne prúdi, len aby sme my diváci mali pocit neslušného zadosťučinenia. Nabudúce poprosím niečo z hlbín ľudského tela. ()

vurhor

Spojte si styl South Parku s již známým a šíleným humorem dua Seth Rogen = James Franco a vyjde vám Sausage party. Film, který puberťáci budou milovat a zase pro příliš ortodxní inťoše bude noční můrou. A je to celkem prča, obzvlášť ty horrorové scény, kdy "jídlovští" protagonité jsou lidmi masakrováni pro jejich následnou konzumaci. Taktéž fakt, že si film dělá prdel z kultury různých národů je klasicky South parkovský, a funguje to tu dobře. (Bar plný kníratých mexických omáček hrající karty byl senza.) Vcelku skvělý nápad si drží během první půlky filmu slušnou kvalitu, nicméně v druhé půlce se rozjde tak šílená jízda plná absurdit a nadsázky, že to nemusí být každému po gustu. Kdyby se pak tolik netlačilo na pilu se scénami, které působí jen jako: ,,Pojďme ty diváky co nejvíc šokovat, to je přece prča, hehe" jednalo by se o vynikající animák. Trochu škoda. Nejlepší postava: Mr. Gritz - Afro-americké kukuřičné krupky mluvící steretypním černošským přízvukem. P.S. Pokud se chystáte při sledování něco jíst, dobře si to rozmyslete. Jako fakt dobře! Lepší 3* ()

liquido26

Geniální film, který sice vypadá jako nevinná animovaná pohádka pro děti, ale vzápětí nás vyvede z omylu a jsme uvrženi do nekonečného víru nejrůznějších prasáren. Pecka. ()

salisbury

Seth Rogen a jeho parta HIC vytvořila animák, u něhož i dospělý jedinec lape po dechu a snaží se nečervenat. Slovo FUCK zaznívá snad v každé větě, v některé i vícekrát pro větší zdůraznění tématicky laděné akce. Z počátku jsem se tohoto snímku bál, neb mi to přišlo jak sledování pornofilmu na nějaké noblesní společenské události, ale ve finále to není tak strašlivé a dá se u toho opravdu dobře pobavit. Pár scének je nadmíru výtečných, je u nich cítit scénáristické pyžmo s náznakem chvíle, kdy se zapojil do hry i mozek vypumpovávajíc nápaditou gagystickou orgii. Několik perverzně znějících kousků se pohybuje nad rámec nechutné bizarnosti, ale s tím se tak nějak dalo u tohoto sprostého adult animáku počítat. Závěrem tedy mohu s klidným narušeným svědomím říct, že nemám nic proti případnému pokračování v nově nastaveném trendu eRkových omalovánek. ()

PauloZ

Zvrácenost sama! Mega pecka, která tu v tomhle podání ještěn nebyla. Těžká infantilní, pubertální a ostrá zábava pro dospělého diváka. Killing scény v domech lidí a finálové anime porno je totální úlet! Vlastně jak jiné by to mělo být :-)). 4,5* ()

F.man

Jako jo. Jen záleží jak moc vysoko máte laťky nevkusu a trapného humoru. Tohle je totiž fakt úlet. Skvělý nápadů a fórů je tam ale přehršel. A za ně úplná spokojenost. ()

FFilipCZ

Osobně celkem lituji ty, kteří na tohle šli do kina. Nedokážu si představit, jak bych se při některých scénách cítil a jak bych měl jednat před dalšími přísedícími. Jako čekal jsem nějakou zvrhlou šílenost, ale tohle? To byl opravdu mazec. Tak nějak jsem očekával, že si z toho sednu na prdel, budu se smát celou dobu a film si užiju, ale dopadlo to tak, že jsem byl spíše celou dobu v rozpacích a tak nějak jsem se obával, co ještě dál přijde. Závěrečná scéna je fakt jedna velká masakrální úchylárna! ()

hous.enka

Čekala jsem teda větší odvaz než poudačku o párku a rohlíku, který se smějou i desetileté děti. Líbila se mi snad jen Salma Hayek jako sexy Taco, co šilhá po ústřední buchtě, a vyplivnutý Žvejka-Stephen Hawking na vozíčku. Jinak jsem ze Sausage Party zklamaná. ()

maddy

Na začiatok by som podotkol, že Sausage Party skutočne nie je pre nikoho pod pätnásť (v niektorých scénach dokonca osemnásť) rokov. Že to nie je animák pre deti je síce zrejmé už podľa trailerov a R-kového ratingu, no Sausage Party by som neodporúčal pozerať ani tým odrastenejším puberťákom, ktorí sa iba dostávajú do puberty a chceli by si užiť trocha vulgárnejší animák. Toto je skutočne animák pre dospelých oproti ktorému je aj taký South Park iba slabý čajíček. Sausage Party okrem toho, že je neskutočne vulgárny film (očakávane), neskutočne nekorektný film, je zároveň aj neskutočne sexistický film. Už len základná premisa je o tom ako si chce klobása/párok „zasunúť“ do buchty. Prenesene, aj doslovne povedané. Našťastie a v podstate aj celkom prekvapivo sa však Seth Rogen neuspokojil iba s tým. Mohol sa síce pokojne uspokojiť s tým, že predvedie čo najviac prasačiniek a vulgárností, avšak Sausage Party má okrem toho množstva nadávok a sexu v príbehu zakomponované aj určité „layers“. Nikdy sa síce nejedná o akokoľvek inteligentný animák s hlbokou myšlienkou, to rozhodne nie, no Rogenovi sa v príbehu podarilo šikovne zakomponovať ako odkazy na náboženstvo (v podstate celá story je akousi zvrhlou alegóriou na kresťanstvo), zároveň si však šikovne uťahovať napríklad z boja medzi Palestínou a Izraelom a všeobecne búrať všetky predsudky, či už rasistické, náboženské, sexuálne atď. Preto rozhodne bod za odvahu, že sa v súčasnej prehnane „politicky korektnej“ Amerike odvážil natočiť takto politicky nekorektný film, ktorému nie je nič sväté (a že mu ho vôbec niekto povolil natočiť a dal na neho peniaze). Áno, všetky tieto narážky robí prvoplánovo, ale určite je zaujímavé vidieť, že s celou story Sausage Party sa vyhral a nejedná sa iba o obyčajné fuckovanie na každú stranu. I keď to fuckovanie je občas až kontraproduktívne a je ho tu nadmieru, zaznieva snáď v každej vete a postavy doslovne pičujú aj tam kde to nie je potrebné. Pozerať sa na nadávajúce potraviny je síce zábava, ale občas to v takomto nekontrolovateľnom množstve stráca požadovaný efekt. Nieže by som bol puritán a akokoľvek mi to vadilo, no pokiaľ by bol timing nadávok vyváženejší mali by určite lepší dopad ako keď ich počujete štyridsaťšesť krát za minútu. A ono tu Rogen pošle do miest kde nesvieti Slnko skutočne každého. Od černoch a homosexuálov cez Židov a Aziatov až po Stephena Hawkinga. Možno to môže niekoho uraziť, ale to nie je potrebné riešiť. Pretože to čo urazí a pobaví jedného, to v ďalšej minúte film oplatí druhému a urazí zase jeho. Tu sa totiž skutočne uráža komplet všetko a kompletne všetci bez ohľadu na náboženské vyznanie, orientáciu alebo rasu. Našťastie po celý čas veľmi vtipne a hlavne neustále veľmi šikovne, kde sú predsudky z reálneho sveta humorne aplikované na tú ktorú potravinu. A pokiaľ si už po necelej hodinke a pol poviete, že ste pripravený na všetko nastúpi záverečná desať minútovka, v ktorej výraz „food porn“ naberá nových rozmerov. Vyvrcholenie tu nenastáva iba to obrazné filmové vyvrcholenie, ale aj doslovné. To čo sa deje v závere sa ani nedá opísať slovami a zachádza to tak ďaleko, že verím, že aj poniektorá cieľovka tohto filmu to bude mať problém rozdýchať. Občas som sa až čudoval nad tým, že filmu prešiel aj ten dosť prísny rating R a nevyfasoval rovno nálepku NC-17. Každopádne vo výsledku maximálne originálny námet využitý v maximálnej možnej miere. Akurát byť v prípade Sausage Party skutočne pripravený na všetko. CELKOVO: 4* (8/10) () (méně) (více)

MartinezZ

(Spoilery!) No, zase jsem naletěl traileru. Čekal jsem správně ulítlou komedii o jídle, které zjistilo, jak je brutálně vražděno k ukojení hladu. Klasicky bude během filmu odkazováno na lidskou realitu a dle záběrů z traileru i parodováno mnohé z šoubyznysu a filmových ikon. Dočkal jsem se však jen lacině a lascivně pubescentní a ke konci až úchylně zvrácené komedie o potravinách, které nechtějí dělat nic jiného než se jen ušukat k smrti, s nadmírou fuckování a pár dobrými narážkami na ten zmíněný šoubyznys a filmové ikony plus narážky na dementnost náboženství a společenských rozporů. No jo no, co jsem ale mohl čekat od trojice Rogen+Franco+Hill? Asi jsem myslel, že by mohli udělat vtipný film a myslet u něj hlavou a ne pérem. Konec ubohý a při tom nemálu dusných vtipů jsem ani na ČSFD projekci nějak nezaznamenal, že by se davy dávily smíchy. Ten konec pak měl tu nevýhodu, že nešel přetočit - asi jsem moc velký puritán, ale tak nějak věřím, že i přisprostlý humor má svoje meze. A nebo jsem film měl vidět tak před dvaceti lety, pak bych z toho byl možná na větvi, aneb jak už zmínil Thomick: "z tohohle už jsme snad všichni dááávno vyrostli". ()

Vxxx

Opravdu je to zvrácená, nechutná stupidní a opakující se zhovadilost. Ale taky jsem se nemohla přestat smát prakticky celý film. Závěrečné orgie, Hitler a hlavně Hawking/žvejka mě dostali do kolen vždy. Jen jsem čekala promakanější příběh a taky jsem myslela, že to urážení náboženství nebude tak očividné. Doufala jsem, že bude schované v podtextu, ale i tak solidní nálož vtipů. 4* ()

SaNcHeZ_cz

Tak tohle je masakr. Seth Rogen a Evan Goldberg se rozhodli v rámci nevinně vyhlížejícího animáku předvést svůj nejsprostější a nejodvážnější film a podařilo se jim to téměř bez chyby. Buchty klobásy trpí stejnými neduhy jako jejich předešlé počiny, přesto v mnoha ohledech tnou bezchybně do živého a mnohé momenty se vám zapíši do paměti na hodně dlouho. V závěru se sice film trochu zvrhne (doslova), přesto se jedná o jednu z nejzajímavějších letních komedií pro dospělé, která by fanouškům žánru rozhodně neměla uniknout. [70%] ()